Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375471 alkalommal)

0 Felhasználó és 15 vendég van a témában

buta kán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9900 Dátum: 2014.02.03 19:44:41 »
Jó estét mindenkinek. Új vagyok köztetek és igazából még nem is vagyok család tag:) A napokban tervezem,hogy veszek egy max.4 éves priust. Mi a véleményetek? Egy 140 ezer körül futott példány mennyire gáz? Tervezem,hogy megvétel előtt elviszem egy állapot-felmérésre. Ti mut tudnátok mondani,kiemelni? Vásárláskor mire figyeljek? Előre is köszi a választ.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9901 Dátum: 2014.02.03 21:13:55 »
Jó estét mindenkinek. Új vagyok köztetek és igazából még nem is vagyok család tag:) A napokban tervezem,hogy veszek egy max.4 éves priust. Mi a véleményetek? Egy 140 ezer körül futott példány mennyire gáz? Tervezem,hogy megvétel előtt elviszem egy állapot-felmérésre. Ti mut tudnátok mondani,kiemelni? Vásárláskor mire figyeljek? Előre is köszi a választ.
Ha jól értem akkor PIII-ra vágysz, lehet tudni, hogy miért pont max. 4 évesben gondolkodsz? Ha esetleg belinkeled a kiszemelt példányt/példányokat biztosan többet tudnánk róla/róluk mondani neked.
Today, tomorrow and after tomorrow!


Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9903 Dátum: 2014.02.04 07:57:17 »

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9904 Dátum: 2014.02.04 09:18:13 »
Ezeknek nem gyári a bőr egyiknek se jól látom?
A bézs kárpit sztem nagyon elüt fekete belsőtől.

Honnan veszed,hogy nem gyári a bőr?

Mert szerintem azok...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9905 Dátum: 2014.02.04 09:46:30 »
A vaj belso elegge meggyozo, bar figyelni es apolni kell (tapasztalatbol mondom ;) ) viszont a felnije szamomra visszataszito es a km allas is gyanusan keves.
Atvizsgalas szerintem mindenkeppen ajanlott, de a magasabb futasteljesitmeny ne tantoritson el.
Kicsit OFF, de azert Toyota jobban mondva Lexus. A csaladban nemreg vasaroltak egy hasznalt LS-t. Nem, nem az uj tipust. Igazi uzletembere volt szervizkonyvvel, szamlakkal ahogy kell sokat jart svajcba 179e-t mutatott az oraja, de ennek ellenere biztos vagyok benne, h egy nepper kezebol fele ilyen km allassal kerulne ki a hasznaltauto piacra.
Inkabb legyen tobb km de biztos eloelet, mint forditva.

Mellesleg bedobnek egy uj topicot: Ti mennyire hisztek/hinnetek a gumikon feltuntetett “hatekonysagi” cimkeknek? Fogyasztas, zaj, nedves uton valo kezelhetoseg/fekezes?
Ahol vasarolni szoktam elkezdtek akciozgatni a nyari gumikat igy elgondolkodtam, h nem varok tavaszig hanem megveszem mar most… eddig Michelin Energy saver plus volt a kiszemelt, de veletlenul belebotlottam egy Goodyear Efficient Grip Performance ill egy Dunlop Sport BluResponse tipusokba amik papiron job mutatokkal rendelkeznek.
(arban nagyon minimalis az elteres… 4 guminal meg 30EUR sincs)

Errol mi a velemenyetek?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9906 Dátum: 2014.02.04 09:54:50 »
Egyszerű az oka. Ennyi a keret rá:)
Ime az egyik:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_sol_navi_automata_navi_bor_headup-7599514

a másik:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.8_hsd_premium_automata_vajbor_navi_headup_ulesfutes-7606372
Érdekes, mindkettő első tulajdonostól van. Ezek szerint mostanában sok itthon az eladó fehér magyar PIII. [rohog]
A második felnijei külön érdekesek.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9907 Dátum: 2014.02.04 09:58:21 »
Mooc!
A gumihatékonysági címkék szvsz nem sokat érnek, sajnos egy újabb uniformizált hülyeség az EU részéről a vásárlói tájékoztatás és döntés megkönnyítése érdekében - mondják ők.
Azért legalább egy ADAC véleményt nézz meg róluk, illetőleg érdemes rákérdezni a tapasztalatokra is.
Today, tomorrow and after tomorrow!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9908 Dátum: 2014.02.04 10:02:13 »
Honnan veszed,hogy nem gyári a bőr?

Mert szerintem azok...
A fekete/piros az tuti egyedi utólag gyártott, a bézs meg elüt a fekete belsőtől, meg mint ha nem így lenne a belső kárpitozás (ajtó).

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9909 Dátum: 2014.02.04 11:21:19 »
Mooc:
Tapasztalatból mondom, hogy a Michelin Energy Saver+ halk és valóban "csökkenthető" vele a fogyasztás. A másik kettőhöz még nem volt szerencsém.

buta kán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 9
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9910 Dátum: 2014.02.04 12:26:31 »
Találomra linkeltem be ezt a kettőt. Erre az ársávra van keret. Amúgy nem ragaszkodok a bőrhöz.Kifejtenétek,miért gond,hogy fehér,vagy hogy nem gyári a bőr? Laikus vagyok,nem értem,mire utaltok ezekkel. Mivel prius-szűz vagyok,nekem úgy tűnt,ilyen állapotban ennyiért jó vétel lenne bármelyik.De cáfoljatok meg nyugodtan,nyitott vagyok a kritikára:) Jöhet az érv-ellenérv özön.:) thx.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9911 Dátum: 2014.02.04 13:06:48 »
Szax:
Elolvasva az ADAc tesztet azthiszem maradok a Michelinnel. Azon a par plusz EUR-n nem mulik semmi.


buta kan:
A bor jo dolog, de ahogy mar irtam vigyazni es apolni kell ill telviz idejen szvsz ulesfutes nelkul inkabb atok, mint aldas...

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9912 Dátum: 2014.02.04 20:53:11 »
Jó estét mindenkinek. Új vagyok köztetek és igazából még nem is vagyok család tag:) A napokban tervezem,hogy veszek egy max.4 éves priust. Mi a véleményetek? Egy 140 ezer körül futott példány mennyire gáz? Tervezem,hogy megvétel előtt elviszem egy állapot-felmérésre. Ti mut tudnátok mondani,kiemelni? Vásárláskor mire figyeljek? Előre is köszi a választ.

Üdv a fedélzeten!

Csak úgy általánosságban:
- Elég sok külföldön összetört, nálunk rendbe hozott darab.
- Km órák is szeretnek itthon visszafele pörögni.

Érdemes első körben rétegvastagság mérővel átvizsgálni, utána menetpróbára vinni. Ha mindent jónak találsz, az alvázszámmal felszerelve leinformálod a közeledben lévő Toyota kereskedésben. Ha van róla adat, akkor örülünk és érdemes bevizsgáltatni, ahogy tervezted.

Én speciel az bőr ülést utálom, télen hideg, nyáron meg tojásrántotta lesz.

Sok sikert a vadászathoz.
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9913 Dátum: 2014.02.05 06:59:03 »
Szabobo, a macsek a hibrid?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9914 Dátum: 2014.02.05 10:04:54 »
Szabobo, a macsek a hibrid?

Én csak szőrös fáziscerkának hívom. Amint nyílik a motorháztető (elég ritkán), már bent is van és teszteli, hogy nincs-e kóbor áram.  :D
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: