Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375493 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9840 Dátum: 2014.01.27 18:55:28 »
Egyébként ugyan így kell kikapcsolni a tolatás hangjelzést is csak az öv bekapcsolása helyett a váltót kell R-be majd P- be kapcsolni. A hang kikapcsolása ugyan ez.
Sőt egy sima chip-es toyota kulcsot is be lehet taníttatni a kocsival. Aztán a kulcs slot-jába téve ugyanúgy megy a gép mint a sajátjával. Remek.

Hát az övnek a hangjelzését ki-be tudtam kapcsolni,de a tolatás jelző hangot azt nem... :yawn:

András1980

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2274
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9841 Dátum: 2014.01.27 19:00:08 »
Ez az övhang kikapcsolás működhet más típusnál is (pl. Avensis), vagy csak a Priushoz jó?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9842 Dátum: 2014.01.27 20:03:15 »
A youtube keresőjébe beírjátok ezt:
2004-2009 prius reverse beep disable

és a tolatás hangjelzést is ki lehet kapcsolni. A különbség csak az, hogy az öv becsatolás helyett egy rükit kell mutatni neki.
Sajnos nekem sem ez sem az utasoldali sípolás kikapcsolás sem működött.
Működött viszont a vezető oldali kikapcsolás.
Adódik a kérdés, hogy akkor most mi van? Van ilyen funkciója a kocsimnak vagy sem?

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9843 Dátum: 2014.01.27 20:04:40 »
Utasoldali sípolásra valami egyéb ötlet?

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9844 Dátum: 2014.01.27 21:55:12 »
Utasoldali sípolásra valami egyéb ötlet?
Felhangosított rádió? :hug:
Viccen kívül: felraktam az új szerzeményre a maszkolást, egyelőre csak az orr díszléc helyére, mivel a lenti részre vastagabb és szélesebb csőhéj kell majd. Ami fájóbb téma: az első tengelyen lévő téligumik 4mm profil alá mentek rendesen, meg is rendeltem már (egyelőre sajnos csak 2db) az újakat, végül is Conti TS850 lett a befutó (H-s seb. index-szel) az Alpin A4-nél kedvezőbb zajszint miatt. Megnéztem a nyáriakat (Pilot Primacy), tényleg V-s sebesség indexük van, ezt sosem fogom megérteni minek a Priusra...
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.27 21:58:46 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9845 Dátum: 2014.01.28 08:50:48 »
Hát az övnek a hangjelzését ki-be tudtam kapcsolni,de a tolatás jelző hangot azt nem... :yawn:
Én semmit sem tudtam a 2008as Eu verzióban...

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9846 Dátum: 2014.01.28 09:27:32 »
Outlaw
Nekem az van es maximalisan elegedett vagyok vele. Az A4 csak kopasban volt jobb a tobbi tulajdonsaga elmaradt a TS850-tol. Nyari gumit viszont Michelin Saver Plus-t fogok venni hacsak addig nem jelenik meg a Michelin uj mintazata.

b.c.
A ruki hangjat ensem tudtam kikapcsolni pedig tegnap is es ma reggel is szorakoztam vele. Majd lehet a youtube segit.
Az utasules sipolasat is ki lehet kapcsolni ha a vezetoldalit sikerult. Ultess oda v.kit aki "nyomja" az erzekelot es bekoti az ovet es akkor csak a gomb nyomkodasara kell figyelned.
Elsonek nem sikerult, sot, de aztan rajottem es az utasoldali mar elsore sikerult.


Fektarcsat cserelt mar itt v.ki? Elkopva nincs sot, de olyan szinten rozsdas, h attol tartok ez mar menthetetlen lesz.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9847 Dátum: 2014.01.28 09:50:31 »
Megvolt ma a műszaki vizsga is. Reggel 6:55-re értem a Mozaik utcába, 7:45-kor már új, műszakival, matricákkal hajtottam ki a telepről. Azt hiszem ettől gördülékenyebben nem mehetett volna.  :clap:
Egyúttal összenéztem az autóval eddig eltöltött 3 év mérlegét:
Ez idő alatt, összesen 61.500 km-t tettem meg, a benzinköltség 20 Ft/km-re jön ki.
Az 5 darab időszakos szervizre, olajra, szűrőkre, izzókra, ablaktörlőgumikra összesen 222e Ft-t költöttem, ez 4Ft/km. Ha még hozzáveszem az egyéb javításokra, gumira, felnire elköltött összegeket, akkor összesen 28 Ft-ba kerül egy km.
Ebben persze nincsen amortizáció, ha most eladnám akkor kb. 40 Ft/km-nél lennék.  :flowers:   :wub:

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9848 Dátum: 2014.01.28 09:57:58 »
Elkopva nincs sot, de olyan szinten rozsdas, h attol tartok ez mar menthetetlen lesz.
Ezért kell néha "rendesen" is fékezni! :) Enyémek szép fényesek!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9849 Dátum: 2014.01.28 11:34:03 »

Fektarcsat cserelt mar itt v.ki? Elkopva nincs sot, de olyan szinten rozsdas, h attol tartok ez mar menthetetlen lesz.

2 hete cseréltem le. Készülj hosszú 2 darab 8-as csavarral különben szenvedni fogsz mire leszeded. (a csavarmenetek leszedésre benne vannak a tárcsában) Vagy ha Pest környékén vagy, segítek.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9850 Dátum: 2014.01.28 15:32:59 »
Koszonom, de van koztunk ~1500km. Mire is kell az a 2 hosszu 8-as csavar? Anno csereltem par fektarcsat, de ott nem kellett.
Mellesleg hamar itt tartunk, nem tudod veletlenul, h honnan tudnek letolteni egy leirast amiben szerepelnek a meghuzasi nyomatekok? Cserelnem a gyertyakat is tuti ami fix alapon azt utanna mar tenyleg csak a lengescsillapitok lesznek hatra, de azt majd lehet bemeretem ha egyszer hazajutok az autoval.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9851 Dátum: 2014.01.28 16:01:56 »
Koszonom, de van koztunk ~1500km. Mire is kell az a 2 hosszu 8-as csavar? Anno csereltem par fektarcsat, de ott nem kellett.
Mellesleg hamar itt tartunk, nem tudod veletlenul, h honnan tudnek letolteni egy leirast amiben szerepelnek a meghuzasi nyomatekok? Cserelnem a gyertyakat is tuti ami fix alapon azt utanna mar tenyleg csak a lengescsillapitok lesznek hatra, de azt majd lehet bemeretem ha egyszer hazajutok az autoval.
A csavar azért kell mert ha a régi tárcsa már fent van "X" éve, akkor kicsit rá van gyógyulva az agyra. Viszotn a davarokat betekerve, szimmetrikusan lefeszíti a tárcsát az agyról és nem kell kalapáccsal szenvedni. Persze le is lehet kalapálni, ez csak a humánusabb megoldás.
Az a leírás amiben a nyomatékok is benne vannak, estére fent elsz és küldöm hozzá a linket. (Egyébként a gyertyákhoz a nyomaték 18Nm)


Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9852 Dátum: 2014.01.28 16:05:34 »
Ja h a csavarok amolyan lehuzokent fognak mukodni!  :otlet: Az sajna sanszos, h kelleni fog reven az egesz egy mero rozsda :(
A listat pedig elore is koszonom!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9853 Dátum: 2014.01.28 16:06:04 »
Koszonom, de van koztunk ~1500km. Mire is kell az a 2 hosszu 8-as csavar?
Vizuálisan ehhez kell:

Tudom hogy ez dob, de ugyanez a két furat rajta van a prius tárcsán is ugyanezen célból.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9854 Dátum: 2014.01.28 16:10:35 »
Ja h a csavarok amolyan lehuzokent fognak mukodni!  :otlet: Az sajna sanszos, h kelleni fog reven az egesz egy mero rozsda :(
A listat pedig elore is koszonom!
Itt a komplett service manual
http://kowee.eu/prius/priussm.zip