Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375809 alkalommal)

0 Felhasználó és 17 vendég van a témában

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9750 Dátum: 2014.01.16 09:02:51 »
Tudod már,hogy mi váltotta ki a piros háromszöget?

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Beszélgessünk...
« Válasz #9751 Dátum: 2014.01.16 09:31:50 »
Sziasztok, köszönöm a tegnapi tanácsokat és segítséget, sajnos nem jelzett hibát a torque. Ezt többen is írtátok, hogy nem feltétlenül fog látszani a logban. Így elkezdtem rákeresni mi lehet ez. Egyértelmű válaszok nem voltak, de több helyről is a kis akksinak a gyengélkedése váltott ki hasonló megmagyarázhatatlan jelenségeket.

Most reggel megnéztem az akksi 11.8v-on állt egy éjszakai szabadban állás után. Megnézem majd kicsit hosszabb idővel is, de  nem tűnik rossznak. Vélemény?
A pesszimistább vélemények arról szóltak, h a hibrid rendszer hibája okozza ezt a hibát... De még utánaolvasok.

Köszönöm kowee kartárs önzetlen segítségét! Ja és igen, kb 4dl fagyállót tudtam még rátölteni a motor hűtővízre ;) Valószínűleg vízpumpa csere lesz aktuális, ha így fogyasztja a vizet.


Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9752 Dátum: 2014.01.16 09:54:14 »
Most reggel megnéztem az akksi 11.8v-on állt egy éjszakai szabadban állás után. Megnézem majd kicsit hosszabb idővel is, de  nem tűnik rossznak. Vélemény?

Nekem nem produkált hibát tartósan 9,5-10 v-os feszültségen, szóval nem a kis akku hibája lehet.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9753 Dátum: 2014.01.16 10:08:24 »
sajnos nem jelzett hibát a torque.
Akkor vidd el inkább szervizbe, amíg fennáll, mert ők valszeg ki tudják rendesen olvasni (amihez a Torque esetleg nem fér hozzá). Sz@r dolog a bizonytalanság. Aksi 11,8 tök jó egy hideg éjszakai állás után.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9754 Dátum: 2014.01.16 10:19:09 »
Sziasztok, köszönöm a tegnapi tanácsokat és segítséget, sajnos nem jelzett hibát a torque. Ezt többen is írtátok, hogy nem feltétlenül fog látszani a logban. Így elkezdtem rákeresni mi lehet ez. Egyértelmű válaszok nem voltak, de több helyről is a kis akksinak a gyengélkedése váltott ki hasonló megmagyarázhatatlan jelenségeket.

Most reggel megnéztem az akksi 11.8v-on állt egy éjszakai szabadban állás után. Megnézem majd kicsit hosszabb idővel is, de  nem tűnik rossznak. Vélemény?
A pesszimistább vélemények arról szóltak, h a hibrid rendszer hibája okozza ezt a hibát... De még utánaolvasok.

Köszönöm kowee kartárs önzetlen segítségét! Ja és igen, kb 4dl fagyállót tudtam még rátölteni a motor hűtővízre ;) Valószínűleg vízpumpa csere lesz aktuális, ha így fogyasztja a vizet.
A 11,8 teljesen jó egy éjszakás állás után. Ha tippelnem kellene én összefüggést keresnék az a pumpálgatós nyeszetelős hang a fékben és a háromszög között. :(
Ma reggel megnézem az enyémen de nálam nincs ilyen.

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9755 Dátum: 2014.01.16 13:36:25 »
Most olvasgattam a holland Prius forumot is ott volt egy kulon topick enneka  haromszoges hibanak... Utannaolvasok es jelentkezem

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9756 Dátum: 2014.01.16 13:50:48 »
Most olvasgattam a holland Prius forumot is ott volt egy kulon topick enneka  haromszoges hibanak... Utannaolvasok es jelentkezem
A háromszög minden hiba mellé "kijelződik"! Még akkor is, ha D-ben ajtót nyitsz (pl nem csuktad be rendesen)! Ergo önmagában nem jelent semmit=millió dolog lehet!

De én is kíváncsi vagyok!

Mooc

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 212
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9757 Dátum: 2014.01.16 14:04:10 »
Megis van! Osszesen 4 emberrel fordult elo eddig a jelenseg itt a helyi forumon.
1) Az egyik keyless-es volt es elromlott neki menet kozben annyira, h egyaltalan nem kommunikalt a kozponti egyseggel. Uj kulcs (270EUR) azota nem votl ilyen gondja... (tobben megkerdojeleztek, h valoban ez volt-e a hiba oka, de a szerviz ezt mondta es azota sem jelentkezett igy vagy velelteln osszefugges vagy tenyleg igazuk volt)

2) szervo kormany romlott el ill annak a szenzora es hol volt rasegites hol nem. (ez a te esetedben gondolom nem jatszik)

3) ez 2 embernel is elofordult: Alacsony olajszint. Egyikuknel a motorolaj volt eppen a minimumon (azt allitjak, h a Prius 2-ben nincs olaj lampa ami figyelmeztetne!) a masikuknal pedig a a valtotolaj volt keves (utolag kiderult, h a leereszto csavart odaverte v.mihez igy az olaj szep lassan elszivargott)

Ezen hibak egyike sem volt kimutathato a Torque appal!

Sajna ezek kozul csak az utobbit tudod csekkolni... remelem segitettem

+ egy kis adalek: Mivel a hivatalos Toyota ATF WS valtoolaj itt nemigen beszerezheto vagy csak nehezen es horror aron igy tobben a nemet Mannol olajat hasznaljak ami rendelkezik a Toyota CVT-t valtokba valo jovahagyassal es E-bayrol rendelve 47EUR volt szallitassal a 4liter (3.7 kell a valtoba)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9758 Dátum: 2014.01.16 16:02:29 »
Nem Prius, de Auris HSD, én magamnak simán megvenném:
http://www.autos-motos.net/community/?login=BE462379006&lang=NL&dl=A&layout=&make=TOYOTA#
8600 Euro + Áfa
És nem arab/román/ukrán cég, hanem tök normálisak, vettünk már tőlük egyszer autót (Mercedes R350-et)
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.16 16:04:26 írta Bicskei »
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9759 Dátum: 2014.01.16 16:34:31 »
Anyáááám:  :eek:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9760 Dátum: 2014.01.16 17:38:49 »
Két új fejlemény van Prius ügyben.
1. végre sikerült megvennem a "féklámpa-izzót" - február elején megy az autó műszakikra, úgyhogy időszerű volt.
2. Négy napot állt az autó, nyitáskor - vagyis nyitási kísérletkor - meg se nyikkant. Kinyitottam tollas kulccsal, elindítottam egy külső akksi segítségével. Azóta megy. Még nem volt érkezésem feszültségeket megy elektrolit-szintet nézni. Hétvégén berakom az új lámpát, majd akkor kiveszem megnézem és feltöltöm az akksit is.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9761 Dátum: 2014.01.16 19:50:20 »
Ja és igen, kb 4dl fagyállót tudtam még rátölteni a motor hűtővízre ;) Valószínűleg vízpumpa csere lesz aktuális, ha így fogyasztja a vizet.
Azért a fagyállóhoz még kell majd tölteni mert csak a kiegyenlítő tartályt töltötted fel, nem a hűtőkört amiben csobogott. Tehát a hűtő szépen lassan vissza fogja szívni a kiegyenlítőből a vizet a rendszerbe. (vagy elöl leszeded azt a nagy fekete műanyagot a motortében, és alatta van a feltöltő csonk)

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9762 Dátum: 2014.01.16 20:38:41 »
a nemet Mannol olajat hasznaljak ami rendelkezik a Toyota CVT-t valtokba valo jovahagyassal
A Priusban nincs CVT váltó, ezért a CVT olaj nem belevaló.
A Mannol-nak azonban van kifejezetten ATF WS olaja is, ami állításuk szerint megfelel a Toyota specifikációinak. MSDS_hu, MSDS_de. Amennyiben jól látom akkor félszint, és a vastagabb WS olajok közé tartozik.
« Utoljára szerkesztve: 2014.01.16 20:44:51 írta Agyarka »

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9763 Dátum: 2014.01.16 20:47:26 »
Vkinek eszébe jutott, hogyan lehet még lehúzni bőrt az autósokról: a hazai első forgalomba helyezésnél is lesz átírási illeték, a Központi Ocsmányiroda még nem kérte (vidéken már elkérik az árát), majd utólag küldik a befizetnivalót. Állítólag később az eredetvizsga is kötelező lesz a behozott gépkocsikra is, de remélem ez csak kacsa...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #9764 Dátum: 2014.01.16 21:04:00 »
Nem Prius, de Auris HSD, én magamnak simán megvenném:
http://www.autos-motos.net/community/?login=BE462379006&lang=NL&dl=A&layout=&make=TOYOTA#
8600 Euro + Áfa
És nem arab/román/ukrán cég, hanem tök normálisak, vettünk már tőlük egyszer autót (Mercedes R350-et)

Az Áfát csak véletlenül írtad ki, vagy megszokásból?

Szépen körbe lett törve a zsír új verda. A motorháztető, tető és talán a csomesz kivételével újra lehet fényezni. 300 eHUFból megvan. A műszerfalon a bal oldali levegő beömlő alatt mi az a rusnyaság?
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5: