Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368196 alkalommal)

0 Felhasználó és 32 vendég van a témában

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8265 Dátum: 2013.06.07 22:28:18 »
Azért nekem a P3 formája sokkal jobban bejön, nem olyan nyugdíjas autó kinézetű, mint a P2. Bár még nem sikerült eddig olyan autót vennem, ami külsőre is bejön, valahogy mindig az eszem döntött. Ezért maradt ki az Alfa155 és a Citrom XM az életemből, és lett Avensis(ek) meg Corolla. De a P3 szerintem jól néz ki, még egy kicsit sportosnak is mondanám a kinézetét.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8266 Dátum: 2013.06.07 22:39:45 »
P3 ráncfelvarrás előtti orra jobban tetszett, de a hátulja a P2-nek a nyerő. :D
Belül már nem merném elsőre letenni a voksom. Engem zavart a P3 közepén terpeszkedő "pakolórekesz" a váltó alatt. Viszont a P2 nagy hiányossága, hogy a klimatizáció csak a képernyőről megy.

Szababo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 249
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8267 Dátum: 2013.06.08 09:46:55 »
Nekem sok időbe tellett, hogy egy tárgyra úgy tudjak nézni, mint egy tárgy, ne hajtson a társadalmi megfelelőség, hogy azért vegyek új autót, hogy lássák van mit a tejbe aprítani.

A P3-ban talán a motort irigyelem, meg talán a csomagtartó méretét, de még egyiket sem használtam volna ki. A klíma az tényleg rossz, hogy csak ezért össze kell mindig maszatolni zsíros ujjal a kijelzőt.

Mosás közben szoktam mindig elcsodálkozni, hogy az egyes karosszériaelemekkel, mennyit eljátszottak a mérnökök és szinte mindig lehet találni egy olyan szöget, ahonnan jól néz ki az autó. Szóval szerintem minden autónak megvan a szépsége csak keresni kell. Persze van olyan is, amelyik belső értékeket hordoz inkább. A priuszok ebben nagyon jók. :)
Asszony taposta prius:
Volvo S80 D5:

sompetike

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 276
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8268 Dátum: 2013.06.08 12:32:11 »
P3 ráncfelvarrás előtti orra jobban tetszett, de a hátulja a P2-nek a nyerő. :D
Belül már nem merném elsőre letenni a voksom. Engem zavart a P3 közepén terpeszkedő "pakolórekesz" a váltó alatt. Viszont a P2 nagy hiányossága, hogy a klimatizáció csak a képernyőről megy.

miért?a kormányról is vezérelhetö,a höfok,ki-be kapcsolás,ablak fütés.mi kell még?

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8269 Dátum: 2013.06.08 12:45:53 »
Pl, nem akarok klímát folyamatosan. Kormányról kikapcsolva meg kikapcsolja a szellőzést is.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8270 Dátum: 2013.06.09 18:20:27 »
(nem csak) óratekergetőknek (ex-taxi az Ebay-en):
http://www.ebay.de/itm/Toyota-Prius-II-Sol-2-Hybrid-Automatik-Klimaautomatik-Euro4-5-Liter-Auto-/171054564581?pt=Automobile&hash=item27d3a584e5
Csak azt tudnám ha a Prius A kategóriás akkor milyen autó A+-os? :hmmmm:
Amúgy a itt a hirdetés a mobile.de-n is:
Klikk
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.09 18:42:13 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8271 Dátum: 2013.06.10 10:45:18 »
(nem csak) óratekergetőknek (ex-taxi az Ebay-en):
http://www.ebay.de/itm/Toyota-Prius-II-Sol-2-Hybrid-Automatik-Klimaautomatik-Euro4-5-Liter-Auto-/171054564581?pt=Automobile&hash=item27d3a584e5
Csak azt tudnám ha a Prius A kategóriás akkor milyen autó A+-os? :hmmmm:
Amúgy a itt a hirdetés a mobile.de-n is:
Klikk
Lesz ez még idős orvostól 75.000 km-rel 2.5 millióért nálunk.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8272 Dátum: 2013.06.13 10:48:22 »
...Tesztvezetések után elmentem talán az egyetlen eladó priust megnézni itt Debrecenben, próbálnám megúszni, hogy becserélni, ne kelljen kínlódni eladás aztán...
Vissza kellett néznem a hozzászólásaimat és ezen megakadva, kíváncsiságból ráböktem, hogy megvan-e még és igen még mindig megvan, kitartóan árulják, 1,5 éve szűk 3 milláért, most kissé esett az ára, BC biztos jót röhög rajtuk  [rohog], remélem volt annyi eszük hogy az utastérben a gumiszőnyeg alatt kitakarították a retket, ha már ennyire visszatekerték az órát és legalább a szervizkönyvet, amiből bárki rájön erre, ha kocsihoz nem is ért felgyújtották.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8273 Dátum: 2013.06.13 10:55:57 »
Vissza kellett néznem a hozzászólásaimat és ezen megakadva, kíváncsiságból ráböktem, hogy megvan-e még és igen még mindig megvan, kitartóan árulják, 1,5 éve szűk 3 milláért, most kissé esett az ára, BC biztos jót röhög rajtuk  [rohog], remélem volt annyi eszük hogy az utastérben a gumiszőnyeg alatt kitakarították a retket, ha már ennyire visszatekerték az órát és legalább a szervizkönyvet, amiből bárki rájön erre, ha kocsihoz nem is ért felgyújtották.
Pedig képeken kívül-belül jól néz ki (feltéve, ha a BE ajtó egy kattanásnyira nyitva van, nem pedig eláll)... Kormány is kopás ügyileg szinte túl jó, még a vélt/tekert 63k sem látszik (cserélt?)... Persze 2005ös autótól a 63k... Még nálam is, pedig én keveset megyek (évi 10-15ezer)...

Levinni az árat kénytelenek, mert az idő múlásával csak lefelé mehet, felfelé nem (de még a szinten tartás sem)! Jó is lenne, enyém is még 3,5öt érne, mint mikor megvettem! :)
« Utoljára szerkesztve: 2013.06.13 10:57:31 írta zezoka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8274 Dátum: 2013.06.13 11:03:05 »
Pedig képeken kívül-belül jól néz ki (feltéve, ha a BE ajtó egy kattanásnyira nyitva van, nem pedig eláll)... Kormány is kopás ügyileg szinte túl jó, még a vélt/tekert 63k sem látszik (cserélt?)... Persze 2005ös autótól a 63k... Még nálam is, pedig én keveset megyek (évi 10-15ezer)...
Szervízkönyv alapján 2007-ben 57 ekm-es szervize volt :), cselesen van fotozva, ugyanis a bal első ajtó felsö részén látszanak kopások, meg még pár helyen, amire nem emlékszek, de ezek nem látszanak, meg vmelyik hatso lámpa volt cserélve, de amcsira, az se látszik, hogy nem 1forma.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8275 Dátum: 2013.06.13 12:47:42 »
ha már ennyire visszatekerték az órát és legalább a szervizkönyvet, amiből bárki rájön erre, ha kocsihoz nem is ért felgyújtották.
:) 2005-ös 63.000-el? Hogy a fenébe került az enyémbe ennek több mint a duplája? :)

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8276 Dátum: 2013.06.17 12:35:17 »
Az van, hogy elkezdtem komolyabban nézegetni a P3-akat, de sajnos jelenleg a hahu-n nincs 3.6mó alatt eladó és igazából a kínálat alját nem is feltétlenül venném meg.
Kérdés, hogy használt Auris HSD mennyire lenne megfelelő a P2 után?
Ezt ki is néztem: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/auris/toyota_auris_1.8_hsd_luna_automata_4l_100km._a_legtakarekosabb-6821682
Ára OK, 120e km OK, vajon (francia) taxi volt-e?  :hmmmm:

További kérdések:
elöl mennyivel kényelmetlenebb mint a P2? (hátul max gyerekek ülnek)
mennyivel kisebb a csomagtartó?
ahogy látom, valamivel könnyebb, mint a P3 -> jobb-e a gyorsulása, kevesebbet eszik?
értékvesztése nagyobb-e mint a Priusoknak?

Ha lenne időm, elmennék valamelyik nap megnézni. :cool2:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8277 Dátum: 2013.06.17 13:05:30 »
Kérdés, hogy használt Auris HSD mennyire lenne megfelelő a P2 után?
...
További kérdések:
elöl mennyivel kényelmetlenebb mint a P2? (hátul max gyerekek ülnek)
mennyivel kisebb a csomagtartó?
ahogy látom, valamivel könnyebb, mint a P3 -> jobb-e a gyorsulása, kevesebbet eszik?
értékvesztése nagyobb-e mint a Priusoknak?
Drasztikus különbség a csomagtratónál jelentkezik, én anno probáltam, amikor még nem volt meg a priusom, így csak az akkori e12-es corollához tudtam viszonyítani, szóval csomagtér az kb e12 csomgtér-akku, elég pinduri.
Akkor beltérben a küzépkonzl miatt érezhetöbb talén szükösebbnek, de sztem inkább hosszanti irányba nagyobb a prius, szélességben nem hiszem.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8278 Dátum: 2013.06.17 13:52:35 »
Az annyira nem baj, ha rövidebb, városban talán jobb parkolni vele. Nézegetem az utcán az Aurisokat, elég pofásnak tűnnek egyébként. Valaki nem jár Győrben?  :flowers:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #8279 Dátum: 2013.06.18 14:17:27 »
nem rossz ajánlat. csak svájcból asszem még vámot is kell fizetni...