Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368151 alkalommal)

0 Felhasználó és 34 vendég van a témában

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7395 Dátum: 2012.12.15 20:36:21 »
http://www.ebay.co.uk/itm/Seat-15-Sport-Radar-Alloy-Wheels-Nokian-Winter-Tyres-/271116845763
Valaki meg tudná mondani hogy ez a kerèk jó e az èn Prius II-m re?

Az ET eltérés nem tűnik vészesnek, a középlyuk átmérő viszont valószínű, hogy 3 mm-rel nagyobb, mint a Prius2 felniké. Ez azzal jár, hogy ezt a Seat-ra való felnit központosító (tehermentesítő) gyűrűvel tudod csak felszerelni a Priusra (enélkül felszerelve ütne/rázna). Én ilyet nem vennék, nem erre a járgányra való.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7396 Dátum: 2012.12.15 21:16:20 »
Cserélt e már valaki első szélvédőt P2-n? Ma egy olyan darabra akadtam ami ezen kívül fansörpikus volt. Viszont ez zavart, mert belül a kárpitot nem igazgatták el valami szépen, ahol a szélvédővel "találkozik".

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7397 Dátum: 2012.12.15 21:47:09 »
Mert nem csak a víz, hanem a sav is távozik a rendszerből. Amennyiben csak deszt-vízzel pótolod a benne lévő sav hígul,a kapacitás csökken, ráadásul magasabb lesz a fagyáspontja is.
Az igazi az újra felsavazás, majd a kondicionáló töltés lenne.
Meglehet, de még mindig többet használ a vízzel való feltöltés, főleg hogy azért túl sok nem tud elpárologni, mint ártani.

vitomi24

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 13
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7398 Dátum: 2012.12.15 21:53:57 »
Ezt talaltam:Kedves Gumidoktor!

Lehet-e az autómra (Toyota Prius) 15"-os felnit tenni, és ha igen, milyen méretűt (felnit és gumit). Az amerikai piacon ezek az autók mind 15"-os gumikkal mennek.

Köszönettel:

István

Kedves István!

Érdekes dolog ez… Az európai Priusok mind 16"-os alufelnivel jönnek, amikre 195/55 R16 méretű abroncsokat szerelnek. Ezzel szemben az USA-ban valóban 15"-os az alapkerék, 185/65 R15 méretű gumikkal. Egy magyarázat lehet, az európai kivitelre nagyobb fékeket tesznek, és ez nem fér el már a 15"-os keréktárcsában… Pontos információt egy Toyota-szakszerviz tudna Önnek nyújtani.

Egyébként a Priusra 5x100-as osztókörű és 54 mm-es középfuratú felni kell.

Üdv:

Gumidoki

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7399 Dátum: 2012.12.15 22:18:28 »
Nincs nagyobb fék az európai Priuson, felmegy rá a 15"-ös felni, én is és még több fórumtárs is ilyet használ.
Az egyik legegyszerűbb megoldás, ami edhunter is írta a AveII (acél)felnije.
Én jó árban vettem Skoda (Ronal) felniket. Paramétereiben sztem ugyanazok, mint linkelt, a konszern-társ Seat felnik.
Még úgy is megérte, hogy csináltattam hozzá tehermentesítő gyűrűket valamint gömb felfekvő felületű kerékanyákat.
Ha "árában" veszed a felniket akkor ezekkel a pluszokkal együtt már nem igazán éri meg.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7400 Dátum: 2012.12.15 22:47:48 »
"Biztos E15?"
Biztos, a többit nem tudom...
Biztos igen.
A másolás megtörtént, reggel kimegyek megnézem működik-e a friss korong :)
 

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7401 Dátum: 2012.12.15 23:04:23 »
Valahol azt olvastam, hogy a biztonsági mentéseknél nem a megszokott, szabványos írásmódot kell alkalmazni.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7402 Dátum: 2012.12.16 09:07:02 »
Érdekes dolog ez… Az európai Priusok mind 16"-os alufelnivel jönnek, amikre 195/55 R16 méretű abroncsokat szerelnek. Ezzel szemben az USA-ban valóban 15"-os az alapkerék, 185/65 R15 méretű gumikkal. Egy magyarázat lehet...

Nem annyira bonyolult ez a történet, mint amilyennek látszik. Ha stimmel a lyukosztó kör (5x100), a középlyuk átmérő (54 mm), akkor a felni szélesség és a felni ET száma alapján pontosan tudod, hogy a gyári felnihez képest hány mm-rel lóg majd ki / kerül beljebb a felni pereme. A gyáritól kis mértékben eltérő paraméterek esetén (= pár mm) szinte biztos, hogy felszerelhető a kerék és nem okoz jelentős terhelés eltérést / stabilitási problémát sem az autónak. A gyáritól szélsőségesen nagy eltérések esetén viszont lehet, hogy be sem fér (pl. belelóg a felni széle a felfüggesztésbe) vagy nagyon kilóg sárvédő pereme felé. Ha tutira akarsz menni, elviszed a járgányt és felpróbálod rá a felnit.

A téli kerék pl. nálam is 15"ös Avensis-II -ről származó lemezfelni, ET39 besajtolási mélységgel, ez teljesen jó rá.

Vannak jó kalkulátorok a neten, ezen az oldalon pl. meg is nézheted, hogyan változik a felni elhelyezkedése az autón az egyes paraméterek változtatása esetén:

http://www.rimsntires.com/specs.jsp

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7403 Dátum: 2012.12.16 09:20:05 »
Még egy infó szintén a linkelt oldalról: a Prius2 esetén megengedett méretek:  ET tartomány: 37-45 mm; gumi max. méret: 640x215mm; felszerelhető max. felniméret: 19x7.5"

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7404 Dátum: 2012.12.16 10:07:18 »
az európai kivitelre nagyobb fékeket tesznek, és ez nem fér el már a 15"-os keréktárcsában…
Elfér! Én európaimon amcsi felni van, meg sokaknak 15ös felnije van fent télin!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7405 Dátum: 2012.12.16 10:53:29 »
Egyszerűbben oldom meg:
a) Rövid megállásnál nyomok egy OFF-ot a szellőzésnek. A lámpa zöldre váltásakor meg a ventilátornak egy +t
                                 és visszaáll az eredeti állapot.
b) Hosszabb megállásnál (pl. vasút) P, gyújtás le.
...
Azért nem így csinálom, mert a fűtést fent szeretném tartani közben. :)

OFF
Más szemszögből:
Az a bajom ezzel az "automata klímának" nevezett dologgal, hogy tulajdonképpen sok helyzetben nem azt csinálja, mint amit várnék tőle. (Eltekintve a fenti fogyasztáscsökkentő megoldásoktól is.)
Ennek az az eredménye, hogy állandóan állítgatni kell valamit, ami a Prius kijelzőjén pl. sokkal kényelmetlenebb, mint a jó öreg Corolla középkonzolán.
Nekem ezelőtt soha nem volt automata klímás autóm, de pár hónap alatt arra jutottam, hogy lehetne ezt sokkal jobban is csinálni, csak el kell szakadni a manuális rendszer logikájától.
Pl. a propeller fokozatok helyett teljesítmény fokozatokat használnék, sztem 3 féle elég is lenne, kicsi, közepes, nagy. Ezt kb. 2-10x kellene csak átállítani évente, de helyette most minden egyes autózáskor nyomkodnom kell a propellert. -5-ben induláskor kikapcs, hogy ne fagyjon le a lábam, pár perc múlva 2. vagy 3. pötty az automata mód helyett, hogy ne akarjon ezerrel fűteni.
Nyáron pedig ott van a fordított jelenség. Izzó kabinnal indulva, automata módban ezerrel fúj, tök jó, gyorsan szeretném ha jó idő lenne. De amikor már lehűlt a kabin akkor mi történik? Kis propeller fokozaton fúj ultra hideg levegőt. Hát én ebből sem kérek. :) Gyorsabb levegőt kérek ami nem ultra hideg, hanem csak hideg. És hiába van napsütés érzékelő, semmit sem érzékelek belőle. A végeredmény ismét ugyanaz, nyomkodni kell.

Kár, hogy az elmúlt 20 évben nem sikerült ebbe az irányba elmozdulni. Nem hiszem el, hogy a vásárlók nagyobbik részének úgy jó az automatika, ahogy van és nem állítgatnak.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7406 Dátum: 2012.12.16 12:08:45 »
Elfér! Én európaimon amcsi felni van, meg sokaknak 15ös felnije van fent télin!
Nekem is 15 colos lemezen van a téli.

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7407 Dátum: 2012.12.16 12:13:16 »
Valahol azt olvastam, hogy a biztonsági mentéseknél nem a megszokott, szabványos írásmódot kell alkalmazni.
Siker!  :clap:
Gond nélkül olvassa a készített másolatomat (Mac-en írtam, gyári disk utility-vel, jó minőségű DVD-DL lemezre).
Úgyhogy ha valakit érdekel írjon priviben :)

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7408 Dátum: 2012.12.16 12:14:59 »
Siker!  :clap:
Gond nélkül olvassa a készített másolatomat (Mac-en írtam, gyári disk utility-vel, jó minőségű DVD-DL lemezre).
Úgyhogy ha valakit érdekel írjon priviben :)
És menet közben enged nyomkodni?

solya2000

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 167
    • groteszk.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7409 Dátum: 2012.12.16 12:20:35 »
És menet közben enged nyomkodni?
Nem mentem vele most, csak terveztettem egy idegen utat tesztként az Adriára, meg belenagyítottam pár nagyvárosba (pl Róma) hogy lássam az olvasásnál akad-e esetleg, de minden ok.
A nyomkodást ez sem fogja engedni 10km/h fölött, mint ahogy a többi sem.