Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368214 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7215 Dátum: 2012.11.19 19:58:57 »
Legyen igazad, de mondom még egyszer, hogy semmit nem változik a hang fékezés hatására.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7216 Dátum: 2012.11.20 00:00:24 »
Téli gumi esetleg? Ez megmagyarázná felemelt állapotban miért nem hallod.
Mondjuk ha fémes hang akkor ez biztos nem lehet.

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7217 Dátum: 2012.11.20 06:57:39 »
Szia!

"Lehúzott ablaknál olyan nyüszögő hang hallatszik kintről menet közben, mintha a fékbetét vastagságjelző fémlemez érne bele-bele a tárcsába."
Nálam volt hasomló jelenség, (nem állítom, hogy megegyező eset, de lehetséges), az egyik fékhenger beállt, és ferdére kopott a fékpofa, és vastagságjelző bejelzett. Tisztítás, fékbetétcsere megoldotta a problémát.
Ha, megnézted, és ilyen hibát nem észleltél, akkor egy feltételezhető eset kiesett!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7218 Dátum: 2012.11.20 07:05:04 »
Szia!

"Egy 200 lovas egyterű, normális fogyasztással. Mi ezzel a gond?"

Magyar viszonyok között, nagy szükség van ilyen autóra. Az útviszonyok (kátyúk stb.) üzemanyaárak ideálisak,  a használatához.
Miután 7 évig volt Peugeot verdám, és állandó futómű problémáim voltak (újonnan vettem), pedig csak Pest és környékén használtam.
Aki viszont ilyenre vágyik, vegye, vigye, használja!
Nem biztos, hogy jó fejlesztési irány!

Üdv!
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7219 Dátum: 2012.11.20 07:12:42 »
Legyen igazad, de mondom még egyszer, hogy semmit nem változik a hang fékezés hatására.
Pontosan honnan jön a hang?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7220 Dátum: 2012.11.20 08:08:38 »
Magyar viszonyok között, nagy szükség van ilyen autóra. Az útviszonyok (kátyúk stb.) üzemanyaárak ideálisak,  a használatához.
Miután 7 évig volt Peugeot verdám, és állandó futómű problémáim voltak (újonnan vettem), pedig csak Pest és környékén használtam.
Aki viszont ilyenre vágyik, vegye, vigye, használja!
Nem biztos, hogy jó fejlesztési irány!

Üdv!
Lehet, hogy nem a magyar piacra fejleszt a Peug? ;) 
Nem jó fejlesztési irány? Elég széles a paletta, még jó, hogy nem csak egy irányelv alapján tervez mindenki autót. Ez nem a Te autód, ennyi  :hug:

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7221 Dátum: 2012.11.20 08:42:56 »
Téli gumi esetleg? Ez megmagyarázná felemelt állapotban miért nem hallod.
Mondjuk ha fémes hang akkor ez biztos nem lehet.
Nem rossz ötlet, bár egy-vagy két éves. Megpróbálok a nyomáson változtatni. Ez jó ötlet, kösz!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7222 Dátum: 2012.11.20 08:44:32 »
Pontosan honnan jön a hang?
A helyzet az, hogy csak menet közben hallható és ráadásul sebesség is kell hozzá, tehát esély nincs rá, hogy közelebbről meghallgassam.
Én a bal első keréktől hallom, de ez csak egy dolog.

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7223 Dátum: 2012.11.20 09:01:43 »
Ez azért lep meg, mert a priuson a fékolajcserét jól csak a szervizmenüből levezényelve lehet megcsinálni. Az is egy emberes. Rácsatlakozol az eobd-n kiválasztod a fékolajcserét és szépen írja, hogy melyik keréklégtelenítőt kell nyitogatni. Állítólag a fékeket működtető szeleprendszer illetve a pedálerő szimulátorban illetve a nyomástárolóban lévő olajmennyiség csak így tud lecserélődni. Szóval ez a módszer eléggé félmegoldás ahhoz képest amit gyárilag előírtak hozzá. Az meg különösen meglep hogy márkaszerviz volt ilyen alapos akinek minden eszköze meg van ahhoz hogy rendes munkát végezzen.
Tényleg így van, de a megszokás nagy úr. Lehet nem bíznak a számítógépben, vagy van vmi fejlemény amiről nem tudunk? :hmmmm:
« Utoljára szerkesztve: 2012.11.20 09:04:37 írta Agyarka »

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7224 Dátum: 2012.11.20 10:09:12 »
Tényleg így van, de a megszokás nagy úr. Lehet nem bíznak a számítógépben, vagy van vmi fejlemény amiről nem tudunk? :hmmmm:
Az okát így utólag nem tudom, de vákuumossal csinálták.
Kértem a klíma kikapcsolását "auto" mód bekapcsolásakor, csak lestek, aztán kereste az OBD buherátor, nem sok prius van erre fele, ritkán szervizelhetnek sztem.

koloszarcsaba

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7225 Dátum: 2012.11.20 16:03:14 »
A helyzet az, hogy csak menet közben hallható és ráadásul sebesség is kell hozzá, tehát esély nincs rá, hogy közelebbről meghallgassam.
Én a bal első keréktől hallom, de ez csak egy dolog.

Nekem is volt hasonló. Jobb kerékcsapágy volt a ludas. Olyan hangja volt mint amikor kagylósra van kopva egy gumi. A sebesség növekedésével egyre hallhatóbb, aztán egy bizonyos sebesség felett már beleveszik a többi zajba. Olyan 50-60 között hallható a legjobban. Leginkább olyan hangja van mintha a gumiba egy kavics szorult volna.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7226 Dátum: 2012.11.20 19:46:40 »
Bocs, ha már volt.
Itt van némi infó a járgányaink várható élettartamáról. Azt hiszem elég hiteles lehet a forrás.
http://bc.ctvnews.ca/hybrids-prove-very-reliable-1.599754

Csak címszavakban a lényegesebb adatok:
- Kb. 18 hónap alatt futnak az autók 250e km-t.
- 7-8 hetente cserélnek fékeket az egyik Corollán, 18+ havonta a Priuson.
- Az egyik Priusuk 1 millió km-en túl van már.
- 700e km-nél cserélték a hibrid akkut. (Egy átlagembernek ez 35 éves futásteljesítmény.)

Nem gyenge! :clap:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7227 Dátum: 2012.11.21 07:15:40 »
A helyzet az, hogy csak menet közben hallható és ráadásul sebesség is kell hozzá, tehát esély nincs rá, hogy közelebbről meghallgassam.
Én a bal első keréktől hallom, de ez csak egy dolog.
Akkor sajna nem igazán járható h kis sebességnél elgurulsz vki mellett és megpróbálja lokalizálni a zaj forrását...Mennyire szedted szét a gépet eddig?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7228 Dátum: 2012.11.21 07:19:40 »
Nekem is volt hasonló. Jobb kerékcsapágy volt a ludas. Olyan hangja volt mint amikor kagylósra van kopva egy gumi. A sebesség növekedésével egyre hallhatóbb, aztán egy bizonyos sebesség felett már beleveszik a többi zajba. Olyan 50-60 között hallható a legjobban. Leginkább olyan hangja van mintha a gumiba egy kavics szorult volna.
Nekem speciel anno a jobb első kerékcsapágy cserés volt de annak aztán az égvilágon semmi hangja nem volt, egyedül a manuális vizsgálaton fenn a csápon derült ki a dolog, valószínüleg még sokat elment volna vele mire a hangját hallatta volna de biztos ami biztos én kicseréltettem...
Today, tomorrow and after tomorrow!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #7229 Dátum: 2012.11.21 18:14:26 »
Nemrég téma volt az akku garancia és az, hogy miért nincs róla semmi infó a honlapokon. Nos, a válasz rém egyszerű: ez a program még nem indult el.
Várhatóan januártól indul majd az extra garancia, amely igen egyszerűen működik majd és az autó 10 éves koráig lehet majd igénybe venni.