Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368240 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6300 Dátum: 2012.07.29 10:05:12 »
Figyeli valaki rajtam kívül a használt autó árakat? Brutálisat zuhantak a prius árak. Már 1.992 eft-tól indul és tulkép befér 3 milla alá a legdrágább is.
Megdöbbentő. Két év alatt 1 millát vesztett az árából az autóm. Fa..a.
Egyszer számoltam, hogy az értékvesztését legalább tudom-e ellensúlyozni a fenntartás költségével, de nem emlékszem már, hogy mi lett a vége. Talán annyi, hogy ha maradt volna a carina akkor ahhoz képest csak üzemanyag fogyasztásból már nyertem 500 eft-ot. Amely összehasolításnak mondjuk nincs sok értelme, mert az evidens, hogy  előző, akár régebbi autót lecserélni egy priusra, csak azért mert kevesebbet fogyaszt nem sok előnnyel jár. Akkor lehet jó megoldás, ha eleve váltani akar az ember, mert akkor már valós alternatíva. Sőt, az árakat nézve egyre inkább az. 2.8 ért tökéletes állapotú fullos van már. Tiszta lüke, aki mást vesz. (persze a használatot figyelembe véve)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6301 Dátum: 2012.07.29 10:11:45 »
Van benne vmi, de a hazai Prius árak a kereslet és kínálat függvényében is enyhén szólva eléggé érdekesnek mondhatóak. Főként pl. a "mobilepontdée" kínálatával és áraival összevetve. Az 1,9M Ft-os PII-t nyilván nem ajánlanánk senkinek sem, míg a 3 misis sem biztos, hogy makulátlan, afelett meg nem éri meg behozni, mert nyilván senki sem venné meg. (Ezzel tavasszal így voltam én is, mivel az enyém is bőven 3 milla fölé jött ki, igaz akkor itthon ilyen felszereltséggel és ennyi valós km-rel nem volt PII...mondhatnám, ma sincs)
A hazai, javarészt szürkeimportos kínálatot elnézegetve még mindig kintről hoznék ilyen autót, mert nem kérdés, hogy ilyet vennék márcsak a b.c. által előbb kifejtettek okán is:)
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6302 Dátum: 2012.07.29 10:22:36 »
Ha kiteszem a lábam itthonról minimum 3 Priust látok. Tegnap pl. két PIII és egy PII eloszlásban.
Mintha egyre többen osztanák b.c. véleményét.  :clap:

Gondoltam ha már írok dicsekszem is kicsit. Pénteken végére értem a kamera beszerelésnek. Most már hátul is van szemem.  :tt2:
Szerelés közben az volt az érzésem, ezt az autót direkt arra találta ki a Toyota, hogy mindenki szétszedje meg összerakja. Teljesen olyan mintha lenne egy doboz Lego-m.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6303 Dátum: 2012.07.29 13:47:34 »
A toyoták általában ilyenek. Ez is hozzájárul a minőséghez.

attesz86

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 84
  • priuszos
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6304 Dátum: 2012.07.29 14:29:20 »
Vajon az "ami" példánynak puhábbak a felfüggesztései?
A dobos hátsó fékrendszeren érhezhető lanyhulás erősebb igénybevételkor?

Nekem is gyári a radar és nem tudom kikapcsolni.

Nincs osszehasonlitasi alapom, meg nem vezettem masik priust. Szerintem eleg puhak amugy, rendesen dol a kanyarban viszont rossz uton is kenyelmesen halad. En nem veszem eszre hogy dobfek lenne hatul. Szerintem ez amugy is ilyen bekepzelt hulyeseg, hogy a tarcsa jobb, szerintem meg pont hogy nem, mert jobban "be tud fogni" es akkor konnyebben megcsuszik a gep. En anno nem is feltem attol hogy dob lesz hatul, semmivel nem rosszabb mint a tarcsa. A P3-on mar tarcsa van hatul egyebkent, azaz NEM azon a tipuson ami nekem van  ::)

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6305 Dátum: 2012.07.29 15:42:44 »
Van benne vmi, de a hazai Prius árak a kereslet és kínálat függvényében is enyhén szólva eléggé érdekesnek mondhatóak. Főként pl. a "mobilepontdée" kínálatával és áraival összevetve. Az 1,9M Ft-os PII-t nyilván nem ajánlanánk senkinek sem, míg a 3 misis sem biztos, hogy makulátlan, afelett meg nem éri meg behozni, mert nyilván senki sem venné meg. (Ezzel tavasszal így voltam én is, mivel az enyém is bőven 3 milla fölé jött ki, igaz akkor itthon ilyen felszereltséggel és ennyi valós km-rel nem volt PII...mondhatnám, ma sincs)
A hazai, javarészt szürkeimportos kínálatot elnézegetve még mindig kintről hoznék ilyen autót, mert nem kérdés, hogy ilyet vennék márcsak a b.c. által előbb kifejtettek okán is:)

Nos, pont ezen agyalok napok óta...mi lehet ezzel a bibi:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-6009651
Túl szép ahhoz hogy igaz legyen...ilyen felszereltségűt ennyi pénzért... :eek:
Szemre nem vettem észre különösebbet... :hug:
Valakinek ötlete van? hátha jobb a szemetek ;)

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6306 Dátum: 2012.07.29 16:14:53 »
Nos, pont ezen agyalok napok óta...mi lehet ezzel a bibi:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-6009651
Túl szép ahhoz hogy igaz legyen...ilyen felszereltségűt ennyi pénzért... :eek:
Szemre nem vettem észre különösebbet... :hug:
Valakinek ötlete van? hátha jobb a szemetek ;)
Így hirtelen: az eleje fészliftes a hátulja meg nem, (olcsó olasz import lehet az egyik fele :whistling:) aztán megláttam, hogy hol hirdetik, hát véletlenül jól ismerem a helyet, sztem keress máshol PII-t :nono:...

Tudjátok mi a röhej? Ez így, ennyiért simán el fog menni vmi madárnak aki azt hiszi majd, milyen jó üzletet csinált egy viszonylag keveset futott PII-vel :cry:
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.29 16:17:01 írta Outlaw »
Today, tomorrow and after tomorrow!

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6307 Dátum: 2012.07.29 16:16:34 »
Nekem furcsa ez az autó. Javítsatok ki ha tévedek, de ez egy ráncfelvarrás előtti. Ha pedig így van akkor ha jól tudom nem ilyen rádiónak kellene lenni benne, hanem a kazettás verziónak.
A hírdetésben egy szó nem esik arról, hogy van benne navigáció, pedig a kormány és az MFD navis.
Ha így van vajon miért?

Hege

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 119
  • 1.4D-4D 2007
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6308 Dátum: 2012.07.29 17:57:11 »
Engem is az ára riaszt... :hmmmm: talán mintha lenne egy ici-pici színkülönbség a bal első ajtó és a többi elem között, de lehet hogy csak a fény úgy esik.

edhunter

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6309 Dátum: 2012.07.29 18:21:47 »
Ezt az autót több darabból rakták össze.
Az első sárvédői facelift előttiek, mint ahogy a hátsó lámpái is.
Az elején a hűtőmaszk facelift utáni, mint ahogy szerintem a rádiója is. De ezt már írtam.
Ezen az autón szvsz nincs mit gondolkodni. Meg sem kell nézni.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6310 Dátum: 2012.07.29 20:51:58 »
Maksz tanulságként. Bár inkább a tuti gépeket kell nézegetni, hogy a jó rögzüljön. Egyébként egyetértek.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6311 Dátum: 2012.07.30 07:08:26 »
Ezt az autót több darabból rakták össze.
Az első sárvédői facelift előttiek, mint ahogy a hátsó lámpái is.
Az elején a hűtőmaszk facelift utáni, mint ahogy szerintem a rádiója is. De ezt már írtam.
Ezen az autón szvsz nincs mit gondolkodni. Meg sem kell nézni.
Na ugye, ahogy éreztem...nemhiába láttam ott a hátsó részen sokáig Priusokat szétszedve hihetetlen mértékig :nono:
Today, tomorrow and after tomorrow!

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6312 Dátum: 2012.07.30 11:01:18 »
Nos, pont ezen agyalok napok óta...mi lehet ezzel a bibi:http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid-6009651
Túl szép ahhoz hogy igaz legyen...ilyen felszereltségűt ennyi pénzért... :eek:
Szemre nem vettem észre különösebbet... :hug:
Valakinek ötlete van? hátha jobb a szemetek ;)
Talán ez: Leírás:
(A hirdetés nem minősül ajánlattételnek, tévedés, eladás joga fenntartva! )
Amikor utoljára ilyen leírást láttam, és még telefonon is egyeztettem győri eladóval (motor ügyben) akkor miután lementem mondták hogy jaa az nem annyi hanem annyi+300.000 de nagyon megéri és ha nem tetszik, hát ja. Tévedtünk az árat illetően...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6313 Dátum: 2012.07.30 11:06:41 »
Talán ez: Leírás:
(A hirdetés nem minősül ajánlattételnek, tévedés, eladás joga fenntartva! )
Amikor utoljára ilyen leírást láttam, és még telefonon is egyeztettem győri eladóval (motor ügyben) akkor miután lementem mondták hogy jaa az nem annyi hanem annyi+300.000 de nagyon megéri és ha nem tetszik, hát ja. Tévedtünk az árat illetően...
Bakker, dettó ugyanez jutott az eszembe róla!!!
Ezzel tulajdonképpen a kereskedő mossa kezeit. Ahogy a Blöff c. filmben Brad barátunk "ízes tájszólással" mondta: "Megnízted, megvetted."
 :whistling: Falhoz állítani, lelőni a csaló kereskedőjét...  :nonono:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #6314 Dátum: 2012.07.30 12:55:58 »
Van benne vmi, de a hazai Prius árak a kereslet és kínálat függvényében is enyhén szólva eléggé érdekesnek mondhatóak. Főként pl. a "mobilepontdée" kínálatával és áraival összevetve. Az 1,9M Ft-os PII-t nyilván nem ajánlanánk senkinek sem, míg a 3 misis sem biztos, hogy makulátlan, afelett meg nem éri meg behozni, mert nyilván senki sem venné meg. (Ezzel tavasszal így voltam én is, mivel az enyém is bőven 3 milla fölé jött ki, igaz akkor itthon ilyen felszereltséggel és ennyi valós km-rel nem volt PII...mondhatnám, ma sincs)
A hazai, javarészt szürkeimportos kínálatot elnézegetve még mindig kintről hoznék ilyen autót, mert nem kérdés, hogy ilyet vennék márcsak a b.c. által előbb kifejtettek okán is:)
én a belga piacot elég jól ismerem, itt az árak kicsit magasabbak, mint a németeknél, viszont itt működik a carpass rendszer. a németeknél is mindenki orrba-szájba tekerget, a külföldi vevőt meg pláne könnyű megvezetni
http://fr.autoscout24.be/ListGN.aspx?atype=C&mmvmk0=70&mmvmd0=16516&mmvco=1&make=70&model=16516&pricefrom=1000&priceto=12500&cy=B&zipc=B&ustate=N%2CU&results=20&sort=price