Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368131 alkalommal)

0 Felhasználó és 28 vendég van a témában

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5985 Dátum: 2012.06.09 15:56:43 »
Sziasztok!
 
Az alábbiak, illetve saját gondolatok alapján próbáltam androidos telefonkönyvet feltölteni egy navi nélküli III-as priusra és ilyen gondjaim voltak:
- nem tudtam egyszerre többet feltölteni, csak a utolsó jelent meg, hogy érvényesítsem.
- nem lehet "hang" nélkül felvenni bejegyzést.
- a gyors hívó gombokra nem tudtam sehogysem felvenni számot.

Mivel ez egy frissen behozott példány, nincsen semmilyen leírásom, a netről letölthető anyagban pedig hiányzik egy rész (325-365 oldal), ami reményeim szerint erről szól.

Szóval van valakinek ilyen tapasztalata esetleg egy teljes kézikönyve?

Üdv.:
VZs


A másik, hátha szívott már vele valaki.

Androidos mobil telefonkönyvét le lehet tölteni a kék-fogon keresztül. Csak lehet belőle meglepetés, az ékezetes betűk helyén ákombákom jelenhet meg - Google contacts esetén. A módszer a következő:

1. Google - contacts vagy címek.
2. More / Export
3. vCard format (for importing Apple...)
4. A vinyóra mentett fájlt töltsük be a Notepadba.
5. Mentés másként / Save as, és válasszuk ki az Ansi text formátumot.
6. Ha a telefon csatlakoztatva van, mentsük át a PC-ről a memóriájába.
7. Kocsit izzítsuk be, kék-fog kapcsolatot ellenőrízzük, hogy megvan-e.
8. Pl.  a BlueTooth file-manager segítségével át tudjuk tölteni.

A kocsi beállítása a fogadáshoz:

1. Info / tel gomb
2. Telefon
3. Phone book - szól, hogy üres, és megkérdezi, hogy nyissa-e meg az import funkciót - IGEN.
4. Itt nyomjuk meg a transfer data gombot
5. Válasszuk ki a csoportot. Én a nullásat szoktam.
6. Az ok után elindul az adat várása funkció.

A telón válasszuk ki az átmásolt fájlt, és - szoftvertől függően persze - indítsuk el az adatátvitelt BT-n keresztül. Ha nem volt hiba, a kocsi kijelzőn megjelenik a Data Transfer Succesful felirat.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5986 Dátum: 2012.06.09 16:30:37 »
Sziasztok!
 
Az alábbiak, illetve saját gondolatok alapján próbáltam androidos telefonkönyvet feltölteni egy navi nélküli III-as priusra és ilyen gondjaim voltak:


Nem tudom, mi lehet az oka. Látni kéne a cuccot. Neked ua. a cuccod van a kocsidban, mint nekem. Talán a teló lehet a hiba oka. Milyen?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5987 Dátum: 2012.06.09 16:39:59 »
Mostanában passzív vagyok. Az oka az, hogy az oldalborda használja a kocsit, szóval nem tudok mit mondani róla.

Kedves Bozman, igazán sajnálom, ami veled történt. Sok-sok évvel ezelőtt velünk is megtörtént egy ilyen eset, szóval van elképzelésem arról, hogy mit érzel. Nekem elég sok szabad időm van, szóval ha ki akarsz menni a németekhez kocsit venni, szívesen segítek. Mivel én is 17. kerületi vagyok (érdekes, milyen sokan vannak itt a kerületből, hát hiába, mi nagyon környezet tudatosak vagyunk :) ) könnyen összefuthatunk, ha érdekel a dolog.

A riasztóban lehet hinni, de csak abban, amelyik külön távvezérlőről műxik, és nem a kocsiéról. Jó megoldás még az OBD csatiról lekötni a buszt. Meg az sem rossz - szerintem - amit a gyerek kocsijába vettem. Egy kis mágneses cuccot kell elhúzni a kárpit egy meghatározott pontja előtt, és akkor engedi csak rárakni a gyújtást, stb. Ez passzív cucc, nem bemérhető. Talán 20 rugó volt beszereléssel?

Kedves kommentelő kolléga!
A fórum hagyományai és kialakult gyakorlata miatt kérlek ne használj színes írásmódot, a zöld a moderátorok munkaszíne. A kiemelést vastagítással és döntéssel szoktuk megoldani, esetleg betűméret változtatással.  Nagyon köszönöm a megértést.  Trotter





« Utoljára szerkesztve: 2012.06.10 07:54:51 írta Trotter66 »
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

avensys98

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 23
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5988 Dátum: 2012.06.09 16:43:59 »
Xperia ray+ ICS.


Nem tudom, mi lehet az oka. Látni kéne a cuccot. Neked ua. a cuccod van a kocsidban, mint nekem. Talán a teló lehet a hiba oka. Milyen?

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5989 Dátum: 2012.06.09 16:54:30 »
Xperia ray+ ICS.

Hmm, lövésem sincs. Én HTC-ket használok.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5990 Dátum: 2012.06.10 10:34:37 »
Pff jön a nyár és a gondok. :(
Kezdődött pár hete hogy rendszertelen időközönként a bekapcsolt tempomat elkezd villogni és onnantól egyáltalán nem működik. Fórumokon sikerült annyit kiderítteni hoyg a féklámpa kapcsoló oxidálódik el és ezt az USA-ban ingyen cseréli a toyota (eu-s kocsiknál nem láttam ilyesmi ingyenességet) a másik hogy egyre gyakrabban szalad le félre vagy 2 pálcára az akksi :( Viszont hibát nem jelez és menet közben vissza is tölti. Lehet hogy a légkondi használata miatt van? Vagy elretkelődött a keringető ventillátora és nem hűl rendesen az akkupakk?

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5991 Dátum: 2012.06.10 21:28:04 »
Ha már baj...
Engem meg utolértek az m7esen. Szerencsére "csak" lökhárítócsere lesz. Holnap viszem a fóti úti karambolos centrumba (kzozeenak ezúton is köszi). Remélem eltalálják a színt...

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5992 Dátum: 2012.06.11 12:05:34 »
a másik hogy egyre gyakrabban szalad le félre vagy 2 pálcára az akksi :( Viszont hibát nem jelez és menet közben vissza is tölti. Lehet hogy a légkondi használata miatt van? Vagy elretkelődött a keringető ventillátora és nem hűl rendesen az akkupakk?
A klíma le tudja-e??? A fullon járó klíma fullos ventivel (plusz a kintivel) kb 3-4-5 perc alatt fullra (tehát a két lila csíkig) lemeríti a  feltöltött aksit, ha áll az autó.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5993 Dátum: 2012.06.11 12:09:41 »
A klíma le tudja-e??? A fullon járó klíma fullos ventivel (plusz a kintivel) kb 3-4-5 perc alatt fullra (tehát a két lila csíkig) lemeríti a  feltöltött aksit, ha áll az autó.

Igen azt tavaly tapasztaltam. Pár héte már egyszer leszedte még a két lila pálcát is. Nem kicsit sz@rtam be :) de aztán összeszedte magát :)

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5994 Dátum: 2012.06.11 13:32:36 »
Kedves fórumtársak, Prius2-es gyári dísztárcsákat keresek, pont 4 db-ot. Akinek van beszerzési forrásra javaslata, kérem, ossza meg velem. Előre is köszönöm.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5995 Dátum: 2012.06.11 20:31:07 »
Kedves fórumtársak, Prius2-es gyári dísztárcsákat keresek, pont 4 db-ot. Akinek van beszerzési forrásra javaslata, kérem, ossza meg velem. Előre is köszönöm.
A kfémfelni külső kis "dísztárcsáira" gondolsz vagy az acélfelnikhez valóakra?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5996 Dátum: 2012.06.11 20:42:08 »
A kfémfelni külső kis "dísztárcsáira" gondolsz vagy az acélfelnikhez valóakra?

Hali, igen, a gyári könnyűfém felnin levőkre.

zezoka

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 712
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5997 Dátum: 2012.06.12 09:29:37 »
Hali, igen, a gyári könnyűfém felnin levőkre.
És amcsi 15ös 6küllősre, vagy Eu 16os 7küllősre kell?

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5998 Dátum: 2012.06.12 13:39:19 »
És amcsi 15ös 6küllősre, vagy Eu 16os 7küllősre kell?

EU gyári 16-os, 7 küllős alukerékre való műanyag dísztárcsáról van szó.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5999 Dátum: 2012.06.12 21:07:19 »
Dízel vs. Hibrid: round 76