Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374514 alkalommal)

0 Felhasználó és 10 vendég van a témában

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5790 Dátum: 2012.05.21 07:59:17 »
Szerintem kocogj be 1 Toyota sezrvízbe, hogy dugják rá gépre a géped. :D

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5791 Dátum: 2012.05.21 09:15:24 »
Persze, hogy ki volt engedve :)

Mondjuk így utólag belegondolva, oda 2 személy, vissza 3 személy több csomaggal.

Plusz visszafelé szembeszél volt, érezhetően lassította az autót. Na mindegy, majd legközelebb, bár ez csak teszt akart lenni.

A kocsi városban 5 alatt teljesít, azzal nincs gond, és 120nál is elég jól. (ez már le van tesztelve).

Nemrég volt kötelezőn, semmi baja nem volt akkor.

Szax

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 359
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5792 Dátum: 2012.05.21 09:57:50 »
Akkor biztosan a szembe szél és a 140 lesz a ludas. Tapasztalat nincs, de kicsikocsi itt is bedurvul fogyasztásilag 120 fölött.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5793 Dátum: 2012.05.21 14:58:17 »
Ma tankolt az oldalborda. Csak Budapest, rövid távolságok, hosszú parkolásokkal. BC szerint 4.1, egyébként meg 4.2.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5794 Dátum: 2012.05.21 19:30:29 »
Írtam egy mailt ennek a tulajának:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/prius/toyota_prius_1.5_hybrid_sol-5682265
Felhívott, szimpatikus fazon volt, de:
- a kocsi amerikai
- a törlesztő nem 52e (az csak a tőke) hanem ~80e
- az extrákat amit leírt mind tudja szerinte
- nem Toyotaszervízbe, hanem Csolnokra hordta szervízbe (oda nem csak a problémás gépeket hordják???)
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5795 Dátum: 2012.05.21 21:23:55 »
Ma tankolt az oldalborda. Csak Budapest, rövid távolságok, hosszú parkolásokkal. BC szerint 4.1, egyébként meg 4.2.

Beíratom hozzátok tréningre a zasszonyt, egy hete ránéztem a gépsárkányra, mit produkál vele tavasszal, de neki 5.1 az átlaga hasonló használat mellett :cry:

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5796 Dátum: 2012.05.21 21:26:30 »
Beíratom hozzátok tréningre a zasszonyt, egy hete ránéztem a gépsárkányra, mit produkál vele tavasszal, de neki 5.1 az átlaga hasonló használat mellett :cry:
Azért azt ne felejtsd el, hogy az Auris technikája takarékosabb.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5797 Dátum: 2012.05.21 21:37:25 »
Azért azt ne felejtsd el, hogy az Auris technikája takarékosabb.

Biztosan így van, meg a hasonló körülmény sem biztos, hogy hasonló (rövid távon pár km is jelentős eltérést okozhat), de az tény hogy az autó az én kezemben többet tud kis odafigyeléssel.  ::)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5798 Dátum: 2012.05.21 21:38:35 »
Beíratom hozzátok tréningre a zasszonyt, egy hete ránéztem a gépsárkányra, mit produkál vele tavasszal, de neki 5.1 az átlaga hasonló használat mellett :cry:

Biztos rossz beidegződései vannak. Például:

Szombaton az egyik offos kocsit elvittem injektor pucolásra, közben volt egy-két dolgom, szóval vagy 3x taxival mentem. Az egyik egy nagyon szép állapotban lévő, 14 éves, 2 literes, benzines bagolylámpás Mergával nyomult. Nekem nincs utazási betegségem, de ennél a csávónál (olyan 55-60-as lehetett) majdnem kidobtam a taccsot. Mert pumpálta a gázt. A hátsó ülésről jól láttam a jobb lábát kb. bokáig. Hatalmasakat rugózott kb. 2-4 másodpercenként. Persze a kocsi meg lassított, gyorsított, ennek megfelelően bólogattam. Ez minimum + 1-1.5 liter városban.

A rossz beidegződést nehéz levetkőzni, de nem lehetetlen. Egyszer pl. csak véletlenül vettem észre a zasszonynál, hogy rajta tartja a lábát a kuplungon, és pont kinyomta a holtjátékot. Rögtön rájöttem, hogy mitől csúszott a Clio kuplungja. Egy kis gyógyvezetéssel rendbe tettem, a zasszonyt meg leneveltem a rossz szokásáról. Arról is, hogy nem a kanyar tetején váltunk, hanem előtte. Meg motorfékkel érkezünk a piros lámpához, és nem üresben, nagyot fékezve. És megtanulta. :)

Ja, és még 1. Talán hihetetlenül hangzik, de figyeli, hogy mikor megy villanyról, meg mikor tölt, stb. a kocsi, és próbál vele bűvészkedni. Meg azzal is, hogy a power mutatót minél lejjebb tartsa.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5799 Dátum: 2012.05.21 21:43:45 »
Ma tankolt az oldalborda. Csak Budapest, rövid távolságok, hosszú parkolásokkal. BC szerint 4.1, egyébként meg 4.2.
Nekem pont így alakult 1014 km-ert mentem 4,1 et mutatott a comp és számolás 4,2 lett :wub:

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5800 Dátum: 2012.05.21 21:46:34 »
Azért azt ne felejtsd el, hogy az Auris technikája takarékosabb.

Ebben nem vagyok olyan biztos. Meg kéne nézni, mit ír a Prius II kézikönyve a fogyasztásról. Most nézegettem a kézikönyvet, de nem találom. 3.8-ra emléxem, ami normális körülmények közt hozható is.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5801 Dátum: 2012.05.21 21:47:12 »
Nekem pont így alakult 1014 km-ert mentem 4,1 et mutatott a comp és számolás 4,2 lett :wub:

TESÓKÁM!  :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5802 Dátum: 2012.05.21 21:51:31 »
Ebben nem vagyok olyan biztos. Meg kéne nézni, mit ír a Prius II kézikönyve a fogyasztásról. Most nézegettem a kézikönyvet, de nem találom. 3.8-ra emléxem, ami normális körülmények közt hozható is.
Neeeeem. :)
5 körüli érték van megadva a PII-re és egy merész 3.9 a PIII/Auris-ra.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5803 Dátum: 2012.05.21 21:55:20 »
Biztos rossz beidegződései vannak. Például:

Szombaton az egyik offos kocsit elvittem injektor pucolásra, közben volt egy-két dolgom, szóval vagy 3x taxival mentem. Az egyik egy nagyon szép állapotban lévő, 14 éves, 2 literes, benzines bagolylámpás Mergával nyomult. Nekem nincs utazási betegségem, de ennél a csávónál (olyan 55-60-as lehetett) majdnem kidobtam a taccsot. Mert pumpálta a gázt. A hátsó ülésről jól láttam a jobb lábát kb. bokáig. Hatalmasakat rugózott kb. 2-4 másodpercenként. Persze a kocsi meg lassított, gyorsított, ennek megfelelően bólogattam. Ez minimum + 1-1.5 liter városban.

A rossz beidegződést nehéz levetkőzni, de nem lehetetlen. Egyszer pl. csak véletlenül vettem észre a zasszonynál, hogy rajta tartja a lábát a kuplungon, és pont kinyomta a holtjátékot. Rögtön rájöttem, hogy mitől csúszott a Clio kuplungja. Egy kis gyógyvezetéssel rendbe tettem, a zasszonyt meg leneveltem a rossz szokásáról. Arról is, hogy nem a kanyar tetején váltunk, hanem előtte. Meg motorfékkel érkezünk a piros lámpához, és nem üresben, nagyot fékezve. És megtanulta. :)

Ja, és még 1. Talán hihetetlenül hangzik, de figyeli, hogy mikor megy villanyról, meg mikor tölt, stb. a kocsi, és próbál vele bűvészkedni. Meg azzal is, hogy a power mutatót minél lejjebb tartsa.

Temperamentum kérdése is, és nálunk asszonypajti vezetési szokásaiban sajna ez dominál. A járgány finomságai számára most még passzív előnyök inkább, elsősorban a könnyű és kényelmes vezethetőséget jelentik. De ahogy gyűlik a rutin (ősz óta vezet csak), kezd "ébredezni" és aktívan élni a járgány nyújtotta lehetőségekkel. Nagyon szereti és élvezettel vezeti a gépet, idővel majd csak hozzászelídül  ;)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5804 Dátum: 2012.05.21 21:56:19 »
Biztos rossz beidegződései vannak. Például:

És megtanulta. :)

Ja, és még 1. Talán hihetetlenül hangzik, de figyeli, hogy mikor megy villanyról, meg mikor tölt, stb. a kocsi, és próbál vele bűvészkedni. Meg azzal is, hogy a power mutatót minél lejjebb tartsa.
Mázlista.....