Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368214 alkalommal)

0 Felhasználó és 29 vendég van a témában

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5445 Dátum: 2012.04.13 21:15:59 »
Bocsánat bocsánat hogy megtöröm a témát.
Bár valamennyire ide vág mert nálam most jön a 135e szerviz

Szeretném olyan helyre vinni a gépet ahol megengedik hogy bentlegyek olajcserénél, sőt az anyagoz is magam vinném.
Van tapasztalatotok olyan szervizzel ahol ez nem gond?

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5446 Dátum: 2012.04.13 21:59:21 »
Bocsánat bocsánat hogy megtöröm a témát.
Bár valamennyire ide vág mert nálam most jön a 135e szerviz

Szeretném olyan helyre vinni a gépet ahol megengedik hogy bentlegyek olajcserénél, sőt az anyagoz is magam vinném.
Van tapasztalatotok olyan szervizzel ahol ez nem gond?
Toyota Mayer, Vörösvár, mindkettő megengedett.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

tothpa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 153
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5447 Dátum: 2012.04.13 22:15:41 »
Toyota Mayer, Vörösvár, mindkettő megengedett.

Szuper köszönöm!

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5448 Dátum: 2012.04.14 08:05:50 »
A 120-as előírt dolgokon felül csak fékjavítás volt. Azt mondta a srác, hogy a 15000-enkénti kisszerviz is 100e körül fáj, a 120-as pedig azért sokkal több, mert vezérműszíjat és görgőket is cserélnek.

Ez már nem az első ismerősöm, aki a vévé konszern valamelyik modeljét használja és szinte mind horror szerviz költségeket említett.
OFF Tesóm a 2. Sharanját nyűvi, közel a 300.000km-hez a jelenlegi (2005, 1,9 pdtdi 150LE). Nem VW szervizbe hordja, mert akkor úgy jár, mint a Te ismerősöd...
A 4 év alatt, mióta nála van, egy kuplung szettet kellett cseréljen, meg egy bal hátsó ajtó zárat (bontóból) a kötelező olaj- és szűrőcseréken kívül.
Amit leírtál költséget nagyon horror kategória ilyen alacsony futáshoz...  :whistling: ON
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5449 Dátum: 2012.04.14 08:29:19 »
Én továbbra is a népítéletben hiszek, persze ha van megfelelő számú vélemény, amiből bármilyen következtetés levonható.

VW Sharan: 7,41,  44 vélemény

Seat Alhambra: 7,87 , de itt csak 28 vélemény

Itt mondjuk érdekes, hogy az anyacég terméke a gyengébb.

Szal, nekem nem lenne pálya, mert ugye nálam 8,5-8,7 felettiek a nyerők, én amolyan minőség buzi vagyok, amiért áldozok is, ha kell.

Az meg, hogy néha bejön valakinek, hááát az a 7,4 is összejön valahogy, ahhoz is kell egyfajta minőség.  :szemez:

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5450 Dátum: 2012.04.14 09:39:57 »
Szia.
És a fogyasztásodra milyen hatással van a nagyobb gumi?

Nincs összehasonlítási alapom más méretű nyári gumival (az R15-ös télit kivéve, de azzal meg alapvetően téli körülmények között van tapasztalat).

Őszintén szólva meglepne, ha csak a 205 illetve 195 méretkülönbség miatt jelentős lenne a fogyasztásbeli eltérés. Pl. 25 C körüli kellemes időben zömében 80-90 körüli vidéki kanyargós poroszkálás mellett 4.0 átlagot mértem ezzel a nyári gumival két felnőttel, csomagok nélkül. Budapesti hétköznapi forgalomban piros lámpákkal tűzdelt, de zömében haladós többsávos közlekedéssel 4.0-4.5 között bármi lehet 28-30 C körüli időben. A feleségem viszont télen, az R15-ös új kerékkel nagyon rövid utakon (~8 km) járva, mindig jéghideg indulással havi átlagban 6.5-öt hozott ki a gépből ezzel a "napi rutinnal", a lehető legrosszabb körülmények mellett (mire bemelegedne szegény motor, már meg is érkezett). Szóval csodát azért a Prius sem tud tenni. 

Szerintem normál körülmények mellett a vezetési stíluson jóval több múlik, ez a tapasztalatom és ehhez a "játékhoz" jó kis társ a Prius. Azt azért el tudom képzelni, hogy egy alacsony gördülési ellenállású gumi a 205-ös méret ellenére hoz még 1-2 deci pluszt, de ezzel sincs tapasztalatom még. De gumi ide vagy oda, a lényeg, hogy szerethető és jó a gép, úgy ahogy van. ::)
 

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5451 Dátum: 2012.04.14 11:43:26 »
Toyota Mayer, Vörösvár, mindkettő megengedett.
Bkeszi dettó!
Today, tomorrow and after tomorrow!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5452 Dátum: 2012.04.14 12:03:51 »
...
A feleségem viszont télen, az R15-ös új kerékkel nagyon rövid utakon (~8 km) járva, mindig jéghideg indulással havi átlagban 6.5-öt hozott ki a gépből ezzel a "napi rutinnal", a lehető legrosszabb körülmények mellett (mire bemelegedne szegény motor, már meg is érkezett). Szóval csodát azért a Prius sem tud tenni. 
...
Szerintem igenis TUD csodát tenni. :)
Az én asszonykám jár kb. ugyanilyen körülmények között 1.6 aut. Corollával, 11.2 l/100 km. Nem mindegy! :)

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5453 Dátum: 2012.04.14 12:55:02 »
Most nálunk állt be az a helyzet, hogy a zasszony elindul itthonról és megy kb. 8-10 km-t, megáll, és utána óránként megy vagy 4x-5x 2-4 km-t, aztán hazajön. Napi átlaga kb. 40 km. Szépen kúszik fel az átlag fogyi, most már 4.2-nél van, de lesz az több is mire ez a tank kiürül. Ezt üzemmódot egy hagyományos 1.4 - 1.6-os benzines legalább 9 literből teljesítené, és akkor szerény voltam. Igaz, egy kis dízel letudná kb. 6 literből, vagy kevesebből, és egy olyan kocsi olcsóbb is.

Itt most jöhetne az, hogy ezzel a futásteljesítménnyel, napi 40 km, azaz kb évi 9000 km, + még amit egyébként megyünk vele, szóval legyen évi 15 000 vagy akár 20 000, az életben nem jön vissza a hibrid és a dízel autó közti árkülönbség. Azonban a fogyasztáson kívül vannak egyéb különbségek is:

- Vajon egy hasonló kvalitású dízel karbantartása, javítása hogyan néz ki? Szerintem ez is csak nagy futásteljesítménynél hozna különbséget.
- Mennyit veszít az értékéből a hibrid és dízel autó. Lehet, hogy eladáskor megmarad az árkülönbség? Nézzük meg pl. azt, hogy ti mennyiért vettétek a 3-6 éves PII-et, és egy hasonló kvalitású dízel autó, pl. mondjuk egy Renault Scenic 1.5 döci, vagy más, mennyit ér ennyi idősen.

A hahun:

A 2009-es 1.5 döcik 2 millától 3 250-i vannak, a Priusok meg 2 990 - 5 890 között. Jó, pont szerencsétlen évet választottam, mert ekkor jött a PIII, ami lenyomta a PII árát, de még anélkül is tetemes a különbség.

Ha a 2008-as évet nézzük, akkor is jól látható a koncepció:

Scenic 1 789 - 2 295 között,  PII 2 680 - 3 390 között.

Jól érzékelhető, hogy a PII nagyjából tartja a kezdeti árkülönbséget, bár az összehasonlítás nagyon sántít, mert nagyok a technikai és felszereltségi különbségek. Kicsit almát körtével.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5454 Dátum: 2012.04.14 13:35:00 »
Szerintem igenis TUD csodát tenni. :)
Az én asszonykám jár kb. ugyanilyen körülmények között 1.6 aut. Corollával, 11.2 l/100 km. Nem mindegy! :)

Jóóó, nem is panasznak szántam, összességében nem rossz teljesítmény ez egy ekkora autótól a téli hidegben, ilyen rövid távokon. Csak valahogy az ember fejében a "Prius = 5 liter alatt közlekedem, mindenkor". De nyilván nem.
Hozzáteszem, hogy nálunk a Prius a feleségemé (annak összes hátrányával együtt  ;)), aki egyébként sem egy fogyasztáscsökkentésért harcoló "fan". Én néha megyek csak vele, de örülök, hogy nem az új Corsa 1.4-es "rendes" automatát vettük meg neki végül (kevésen múlt, konkrétan két napon). Azt nem vezetném, csak ha elkerülhetetlen, ezt meg furcsamód valahogy tényleg lehet szeretni.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re: Re: Beszélgessünk...
« Válasz #5455 Dátum: 2012.04.14 14:40:21 »
Hozzáteszem, hogy nálunk a Prius a feleségemé (annak összes hátrányával együtt  ;)),

Tulképp nálunk is ez a helyzet. :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5456 Dátum: 2012.04.14 18:19:31 »
Tegnap esti produkcióm 1 személlyel, téli gumival, fűtéssel. Meg fuel save 95-össel. Eddig még sose próbáltam, lehet benne valami? Eddig 3,7-nél nem tudtam jobbat produkálni ezen az útvonalon nyáron sem.

[a csatolmányt egy admin törölte]

Prius2

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5457 Dátum: 2012.04.14 21:32:39 »
Tegnap esti produkcióm 1 személlyel, téli gumival, fűtéssel. Meg fuel save 95-össel. Eddig még sose próbáltam, lehet benne valami? Eddig 3,7-nél nem tudtam jobbat produkálni ezen az útvonalon nyáron sem.

No és nem volt fárasztó tolni?  :lol:

Csak gonoszkodom. Átlagsebesség? Legtöbbször Fuel Save 95-öt tankolunk a járgányokba, de nekem őszintén szólva nem tűnt fel, hogy sokat számítana (a guminyomás annál inkább).

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5458 Dátum: 2012.04.14 21:38:09 »
No és nem volt fárasztó tolni?  :lol:

Csak gonoszkodom. Átlagsebesség? Legtöbbször Fuel Save 95-öt tankolunk a járgányokba, de nekem őszintén szólva nem tűnt fel, hogy sokat számítana (a guminyomás annál inkább).

Szerintem egy traileren utazott és csak a fűtésre fogyasztott annyit  :lol:

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5459 Dátum: 2012.04.14 23:02:08 »
Kint 11 fok volt, én meg 19,5-re állítottam a fűtést, legkisebb fokozaton. Egyébként meg 70-75-ös tempóban mentem szinte végig az ominózus Keszthely-Szombathely szakaszon. Bár volt ahol az EV mód miatt 30-as tempóra lassultam és így majd' 6km-et benzinmotor nélkül mentem a lejtőknek köszönhetően.
A guminyomást nem tudom, mert ma de. váltottam nyárira, de 2.6 körülire szoktam fújni.