Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3374312 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5325 Dátum: 2012.04.03 14:44:52 »
Tegnap -immár másodszor- Apa lettem!  ::)
...
Egészséget, boldogságot! :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5326 Dátum: 2012.04.03 15:14:11 »
Köszi, ellenőrizve volt, de hallottam más tulajoktól, hogy 60 000 km-enként lecserélik. Túlbuzgóság, vagy valóban ilyen kitűnő az olaj és a váltó együttműködése, amiért a toyota nem is tüntet fel olajcserét?
Általában a mai modern autók esetében már nem írják elő kötelezően a váltóolaj cserét. Van, aki nem is cserélteti, van, aki azt mondja, hogy használtautó vásárlásnál - ha futja, nem egy nagy összeg és pont ezért - érdemes lecserélni, engem legalábbis ez nyugtat meg.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5327 Dátum: 2012.04.03 15:22:33 »
Állítólag vannak olyan váltók is, amikben tilos olajat cserélni, mert az olaj öregedése és az alkatrészek kopása úgy van kitalálva, hogy szeressék egymást. A Priusban nincsenek surlódó dolgok, ezért el tudom képzelni, hogy úgy van méretezve, hogy nincs szükség cserére.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5328 Dátum: 2012.04.03 20:03:21 »
Ez remek, valamiért én 150.000 km-ről tudtam, viszont hogy honnan szedem? Jelenleg nem találom a forrást.
De a Toyota ATF WS az stimmel.

Szerintem 150-200-anként megérdemel friss váltóolajat.
Egyébként 3,6 l-t szeret belőle.  :D

Norbi..

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 72
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5329 Dátum: 2012.04.03 20:05:20 »
Prius II gázosítás kérdésével foglalkozott már valaki? Azt tudom, hogy az I-be volt aki beletetette és működött(ik). http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/toyota_prius_1_5_hybrid_lpg-vel_-_hasznaltteszt-6249

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5330 Dátum: 2012.04.03 20:22:52 »
Állítólag nem lehetetlen, de nem egyszerű összehangolni a gázrendszert vele. Ha sikerül kb. 2 l/100km-rel egyenértékű benzines átlagfogyival lehet számolni. Érdemes számolni!

Én is kérdezek.
Nemrég volt itt egy kolléga, akinek gondja adódott a fékrendszerrel, egészen pontosan a fék nyomástároló membránszakadást diagnosztizáltak neki valahol. Aztán kerestünk neki a neten másik, bontott ABS egységet viszonylag kevés sikerrel.
Engem érdekelne a hogyan tovább!

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5331 Dátum: 2012.04.03 20:45:29 »
Prius II gázosítás kérdésével foglalkozott már valaki? Azt tudom, hogy az I-be volt aki beletetette és működött(ik). http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/toyota_prius_1_5_hybrid_lpg-vel_-_hasznaltteszt-6249m
Volt szerencsém a tulajjal beszélgetni, hát még korántsem tökéletes a rendszer, és eddig is jo sok szívás volt vele, engem nem igazan gyözött meg.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5332 Dátum: 2012.04.03 22:21:13 »
T. Cartársak!

Van itt valakinek tapasztalata gyári kékfog - telefon beizzítással kapcsolatban? Konkrétan az a bajom, hogy szépen össze tudom párosítani több telóval is a rendszert, az A2DP is megy, de az a gondom, hogy csak kézzel tudom kiválasztani az aktuális telót. Arra a szitura gondolok, hogy van pl. az A. telefon, párosítva, meg a B, szintén párosítva. Utoljára a B-t használtam, de most az A van a kocsiban. Nem akad rá automatikusan, kézzel kell beállítani, ami nyűgös. Aztán legközelebb meg a B-t kell kiválasztani a 223. menüben.

Valami tapasztalat, vagy 5let?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5333 Dátum: 2012.04.03 22:31:57 »
Na igen, ez a "kékfog" dolog is azok közé tartozik, ami nem igazán ok a gépben.
Nekem névjegyet nem fogad a piszok.
Először azt hittem csak a nokia-t nem csípi, de a samsungot sem szerette.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5334 Dátum: 2012.04.03 22:36:39 »
Na igen, ez a "kékfog" dolog is azok közé tartozik, ami nem igazán ok a gépben.
Nekem névjegyet nem fogad a piszok.
Először azt hittem csak a nokia-t nem csípi, de a samsungot sem szerette.

Androidos a Samsungod? Mer' akkor van megoldás.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5335 Dátum: 2012.04.04 06:05:35 »
Kölcsön telefon volt, csak le akartam tesztelni, hogy a rendszerrel van a gond, vagy az én nokiam-mal.
Azt hittem a a ferdeszeműek megértik egymást.  :D  De azzal sem ment, igaz elég kevés idő volt a vacakolásra. Úgyhogy az eredmény még nem tekinthető véglegesnek.
Azt hiszem nem androidos volt.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5336 Dátum: 2012.04.04 07:01:13 »
Volt szerencsém a tulajjal beszélgetni, hát még korántsem tökéletes a rendszer, és eddig is jo sok szívás volt vele, engem nem igazan gyözött meg.
Nem ezt az autót árulta véletlenül 2M Ft körüli összegért?
Today, tomorrow and after tomorrow!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Today, tomorrow and after tomorrow!

kubi

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 19
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5338 Dátum: 2012.04.04 09:39:11 »
Megmertem a fogyasztasom a tegnapi nap. 440km: 420 autopalya, 20 varos moderalt dugoval Stockholmban. Autopalyan vegig tempomat, 117km/h (GPS szerint 110). Szintkulonbseg elhanyagolhato, a legmagasabb hegy is vagy 100 meter. 3 felnott ember, csomag nem sok.

A fogyasztasmero 5.2 litert mutatott.
Kozvetlen az ut elott es utan toltottem csordulasig a tankot ugyanazon benzinkut ugyanazon fejenel. 25 liter ment bele, ami 5.6-5.7liter/100km

Szoval ennyit  a fogyasztasmerorol, ekkorat nem teved a kut...


Viszont joval csendesebb uzemre szamitottam. Az autopalya nehol eleg erdekes anyagbol van, es a kerekzaj nagyon behallatszik.
Meg persze a muanyagok eleg zorgosek. Ki kene belelni valami vekony szilikon lappal, vagy valami hasonlo anyaggal az osszes tarolorekeszt es hatul a szerszamosdobozt is.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #5339 Dátum: 2012.04.04 10:52:45 »
Megmertem a fogyasztasom a tegnapi nap. 440km: 420 autopalya, 20 varos moderalt dugoval Stockholmban. Autopalyan vegig tempomat, 117km/h (GPS szerint 110). Szintkulonbseg elhanyagolhato, a legmagasabb hegy is vagy 100 meter. 3 felnott ember, csomag nem sok.

A fogyasztasmero 5.2 litert mutatott.
Kozvetlen az ut elott es utan toltottem csordulasig a tankot ugyanazon benzinkut ugyanazon fejenel. 25 liter ment bele, ami 5.6-5.7liter/100km

Szoval ennyit  a fogyasztasmerorol, ekkorat nem teved a kut...


Viszont joval csendesebb uzemre szamitottam. Az autopalya nehol eleg erdekes anyagbol van, es a kerekzaj nagyon behallatszik.
Meg persze a muanyagok eleg zorgosek. Ki kene belelni valami vekony szilikon lappal, vagy valami hasonlo anyaggal az osszes tarolorekeszt es hatul a szerszamosdobozt is.

Olyan déjá vu érzésem van. Mintha olvastam volna már hasonlót. Igazából azt nem lehet kivenni, hogy most örülsz az 5.7-es fogyinak, vagy szomorú vagy. Szerintem ez elfogadható értéknek tekinthető az adott körülmények között. :) Hőmérséklet? Fűtés ment?

Nincs abban semmi, hogy téved a fogyasztásmérő. Minden kocsinál téved és érdekes módon mind kevesebbet mutat. Persze van, amelyiknél be lehet állítani.

Érdekes dolog e a zörgés, és meglepő. Az Auris HSD is tud zörögni, de jól definiálható helyeken. Pl. a felső kesztyűtartó zárja (a török nem zörög, csak az angol) és a műszerfal a szélvédő tövében zizeg. Átlagos úton nem zörög, nem zizeg, csak ha nagyon rázósra megyek. Az egyik legjobb teszt a Keresztúri Köztemetőhöz vezető út. Na az igen.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.