Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368253 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4875 Dátum: 2012.02.23 13:03:09 »
Nem gondolom, hogy így van. Mocskos drágák ezek a kocsik, mármint a kategórián belül (kompakt, egyterű). Az életben nem jön vissza az árkülönbség. Elképesztő futásteljesítmény kéne hozzá, taxi, stb. Már ha csak az üzemanyag fogyasztást nézzük, és új kocsiról beszélünk.

Bő 3 éve - amikor még 250 Ft volt a benzin literje - döntöttem úgy, hogy lecserélem a 960-as Volvot. Az addigi bő 13l-es átlagfogyasztás esett 8 azaz nyolc! litert. Dízelből nem találtam olyat, ami hasonlóan tágas, takarékos, megbízható és automata lett volna (nyilván a PII árában). Szóval ha abszolút értékben esetleg nem is hozta vissza az árát, de a kapott többletszolgáltatások fényében azt gondolom hogy megtérült már a "befektetésem".

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4876 Dátum: 2012.02.23 13:15:19 »
Bő 3 éve - amikor még 250 Ft volt a benzin literje - döntöttem úgy, hogy lecserélem a 960-as Volvot. Az addigi bő 13l-es átlagfogyasztás esett 8 azaz nyolc! litert. Dízelből nem találtam olyat, ami hasonlóan tágas, takarékos, megbízható és automata lett volna (nyilván a PII árában). Szóval ha abszolút értékben esetleg nem is hozta vissza az árát, de a kapott többletszolgáltatások fényében azt gondolom hogy megtérült már a "befektetésem".

Jó, hát ezen az alapon persze. Akkor még jobb eredményt tudnánk felmutatni, ha veszünk egy régi amerikai 20 litert fogyasztó kocsit és akkor még többet takaríthatunk meg - ahhoz képest. ;)

Hangsúlyoztam, hogy a kategórián belül, kompakt, vagy egyterű. És a 960-as Volvo ebbe nem tartozik bele. :)

Az viszont igaz, hogy hasonló méretű dízeleket azért kicsit többet fogyasztanak. Pl. egy 1500 - 1600 cm3-es olyan 5.5 - 6 literből jön ki városban. De olcsóbbak is. Másrészt meg az is igaz, hogy én a Toyota hibrid megoldását - bármilyen furcsán hangzik is - időt állóbbnak tartom, mint a mostani CR dízel megoldásokat, és ez még jobban a hibrid felé billenti a mérleget. Most úgy gondolom, hogy  (bár kicsit tudatlanul, de volt már ilyen) életem egyik legjobb autóvásárlási döntése volt az Auris HSD.
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4877 Dátum: 2012.02.23 14:26:14 »
Ezen a fórumon is mindig szem elől tévesztődik a Toyota eredeti célja, ami nem a legkisebb fogyasztásra való törekvés, hanem a legkevesebb károsanyag pöfékelése. Éppen ezért, amikor a dízel fogyasztás hasonlítódik a Prius-éhoz, az számomra már maga a vég. Hiszen ha egy dízel tized annyit fogyasztana, mint a Prius, akkor is minimum 10x annyi halálos részecskét köpne a levegőbe.

(Kéretik nem teljes komolysággal olvasni a következő sorokat.)
Az én szememben a dízelesek olyan "gyilkosok", akiknek fogalmuk sincs róla, hogy mit tesznek magukkal és környezetükkel. Remélem még megérhetem, amikor a világ megtisztul ezektől a "rákos daganatoktól" (mármint a dízel motoroktól)!
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a benzines milyen jó dolog, csak azt, hogyha van választási lehetőségünk, akkor éljünk vele és válasszuk azt, ami hosszútávon (is) kifizetődő.

Ha megkérdeznénk sok-sok embertől, hogy mennyi pénzt áldozna be azért, hogy a "beteg" gyermeke mondjuk 10-15 évvel tovább élhessen, akkor valószínűleg sokan válaszolnák azt, hogy a világ összes pénzét. A Prius és egyéb környezetbarát megoldások sokkal kevesebbe kerülnek ennél. Szóval aki megteheti, megengedheti magának, az kérem, hogy válasszon bölcsen, később lehet, hogy megtérül. :flowers:

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4878 Dátum: 2012.02.23 14:29:39 »
Erre az ellentábor mindig az akksikkal, az előállításukhoz kellő nehézfémekkel jön, amiről meg sose tudjuk meg az igazságot. A környezet szempontjából legjobb ha egyáltalán nincs autód és nem autózol...

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4879 Dátum: 2012.02.23 14:35:29 »
Erre az ellentábor mindig az akksikkal, az előállításukhoz kellő nehézfémekkel jön, amiről meg sose tudjuk meg az igazságot. A környezet szempontjából legjobb ha egyáltalán nincs autód és nem autózol...
Az 2. mondatoddal nem lehet nem egyetérteni. :)
Az akkukat össze lehet gyűjteni egy helyre és valamit csinálni velük. Vagy nem csinálni, csak tárolni, kilőni a Marsra ... mindegy. Attól nem leszünk betegek. De a mérgeket ide köpjük az orrunk elé, az nem mindegy.
És minél több zséje van valakinek, annál nagyobb verdát vesz és annál több mérget köp, ahelyett, hogy gondolkodna kicsit. :(
« Utoljára szerkesztve: 2012.02.23 14:37:02 írta bozman »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4880 Dátum: 2012.02.23 14:40:00 »
Ez kezd OFF lenni, de kering a neten egy írás, hogy a nikkelt mittomén Kínában bányásszák aztán elviszik az USA-ba, ott csinálnak vele valamit, majd Japánban lesz belőle akkumulátor. Na ezt sose fogja bevallani a Toyota ha valóban így van, szóval nemigen tudjuk meg, hogy a hajtás elektromos részének előállítása mennyire terheli a környezetet.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4881 Dátum: 2012.02.23 14:46:54 »
Ezen a fórumon is mindig szem elől tévesztődik a Toyota eredeti célja, ami nem a legkisebb fogyasztásra való törekvés, hanem a legkevesebb károsanyag pöfékelése. Éppen ezért, amikor a dízel fogyasztás hasonlítódik a Prius-éhoz, az számomra már maga a vég. Hiszen ha egy dízel tized annyit fogyasztana, mint a Prius, akkor is minimum 10x annyi halálos részecskét köpne a levegőbe.

(Kéretik nem teljes komolysággal olvasni a következő sorokat.)
Az én szememben a dízelesek olyan "gyilkosok", akiknek fogalmuk sincs róla, hogy mit tesznek magukkal és környezetükkel. Remélem még

Biztosan arra utalsz, hogy részecskeszűrős dízel, stb. Túl apró részecskéket a tüdő átengedi. Nos, ezt valamelyik majom újságíró egyszer bedobta a köztudatba, és azóta ez kering. Való igaz, hogy a részecskeszűrős dízelek kisebb részecskékből állnak, mint a simák. Igen, pontosan akkorákból, mint a direkt befecskendezős benzineseknél. Ezt nem árt tudni. Általánosságban azonban egyet kell értenem veled, különös tekintettel az alábbi járművekre:

1. Kamionok. (bár itt újabban van technológia a komolyabb közömbösítésre)
2. Buszok, különösen a BKV buszai, ugye. :wacko:
3. Hajók. Egy nagy konténer hajó egy úton nem is tudom hány tízezer autó szennyezését produkálja.
4. Repülőgépek.
5. Szénnel, fával fűtés. Ez pl. hideg napokon komolyabb szennyezést jelent, mint a BKV buszok.

Ha igazán megvizsgáljuk, hogy a személygépjárművek milyen arányban felelősek az elsődleges szennyezésért, akkor kiderülhet, hogy igen csekély mértékben. Viszont látványosan lehet előtérbe tolni. Könnyen lehet, hogy maga a gyártás sokkal szennyezőbb. És itt már a következő posztra is reagálok. Valszeg maga az aksi nem annyira gáz, mert újra feldolgozható, jobban, mint az ólomakku. Viszont a bányászat, gyártás, szállítás már érdekes kérdés lehet.

Ezzel együtt, ha megtehetjük, lehetőségünk van a szennyezés még akár csekély mértékű csökkentésére is, miért is ne? Csak nem szabad eltúlzott jelentőséget tulajdonítani a dolognak, főleg nem úgy, hogy közben mutogatunk a másikra. Azért vallást nem kéne csinálni a dologból. :)
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4882 Dátum: 2012.02.23 14:51:16 »
Ez kezd OFF lenni, de kering a neten egy írás, hogy a nikkelt mittomén Kínában bányásszák aztán elviszik az USA-ba, ott csinálnak vele valamit, majd Japánban lesz belőle akkumulátor. Na ezt sose fogja bevallani a Toyota ha valóban így van, szóval nemigen tudjuk meg, hogy a hajtás elektromos részének előállítása mennyire terheli a környezetet.

Szerintem egyáltalán nem kezd. Ne aggódj! A topik címe "Beszélgessünk" és a Priusról szól, is ide szorosan hozzátartozik az akkumulátor is. Ahogy a gumi, az üléshuzat, a pohártartó és anyaga is, a környezetünk, stb.

Szerintem nem kell állandóan parázni, hogy jujj, jujj offos! francokat offos, kicsit lazábban fiúk, relax.  :D Fontos dolgokról beszélgetünk. Az miért fontosabb, hogy milyen szakadék jelent meg megint a hahun?
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4883 Dátum: 2012.02.23 15:02:55 »
Az én szememben a dízelesek olyan "gyilkosok", akiknek fogalmuk sincs róla, hogy mit tesznek magukkal és környezetükkel. Remélem még megérhetem, amikor a világ megtisztul ezektől a "rákos daganatoktól" (mármint a dízel motoroktól)!
Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy a benzines milyen jó dolog, csak azt, hogyha van választási lehetőségünk, akkor éljünk vele és válasszuk azt, ami hosszútávon (is) kifizetődő.

Még valami a rákkeltő részecskeszűrős dízelekről. És itt jól tapintható a marhaság. részecske szűrő nélkül is jelen voltak azok az apró részecskék. tehát nem több lett a szűrővel. Csak a nagyobbakat most már kiszűrik. Az ember nem úgy működik, hogy meglátja a füstöt, akkor bezárja a tüdejét, de részecskeszűrős félrevezeti és tágra nyílt hörgőkkel várja a behatolást. :lol:
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4884 Dátum: 2012.02.23 20:26:23 »
2. Buszok, különösen a BKV buszai, ugye. :wacko:
Mindig eszembe jut amikor suliba jartunk, álltunk a buszmegállóban Esztergomban és vártuk a helyijáratot. Jöttek a buszok odadurrantottak a várakozók orra alá és percekig köpködtük a füstöt a megállóban. A busz ahogy kifordult a kipufogó gyakorlatilag az arcunkkal szembe került. Azt hiszem azóta rühellem a dízel-füstöt mindenféle helyzetben és nem tudom tolerálni amikor "járatják" a motort. Oké, max egy esetben: amikor pici gyerek miatt kell felmelegíteni az utasteret.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4885 Dátum: 2012.02.23 20:29:23 »
Szóval ha abszolút értékben esetleg nem is hozta vissza az árát, de a kapott többletszolgáltatások fényében azt gondolom hogy megtérült már a "befektetésem".
Pont így érzem én is, mivel a Corollát cseréltem le, és igaz a Prius kb 2-2.5 literrel eszik csak kevesebbet, de a plusz kényelem, komfort, stb. bőven megéri.
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4886 Dátum: 2012.02.23 20:53:02 »
Nem kell parázni az off miatt, majd ha nagyon félremegy szólunk. :hug:
Szerintem ez idáig simán belefér egy környezettudatos topicba. (Prius)

Amúgy egyáltalán nem jellemző a fórumban a moderáció, annak ellenére, hogy igencsak terjedelmes.  Hiába a fórumozók nívósak e tekintetben is.

Amúgy nekem dieselem (is) van, de Priusom lesz. Csak azt nem tudom, hogy mikor. Minden az anyegin múlik.  :hmmmm:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Bicskei

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1593
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4887 Dátum: 2012.02.23 22:12:33 »
Amúgy nekem dieselem (is) van, de Priusom lesz. Csak azt nem tudom, hogy mikor. Minden az anyegin múlik.  :hmmmm:
Együtt sírtunk Mester amikor lecserélted a Nissant - remélem együtt nevetünk majd hamár meglesz a Prius neked is :hug:
Toyota / Lexus HDD-s NAVI frissítést vállalok

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4888 Dátum: 2012.02.24 09:17:55 »
Nem kell parázni az off miatt, majd ha nagyon félremegy szólunk. :hug:
Szerintem ez idáig simán belefér egy környezettudatos topicba. (Prius)

Amúgy egyáltalán nem jellemző a fórumban a moderáció, annak ellenére, hogy igencsak terjedelmes.  Hiába a fórumozók nívósak e tekintetben is.

Amúgy nekem dieselem (is) van, de Priusom lesz. Csak azt nem tudom, hogy mikor. Minden az anyegin múlik.  :hmmmm:

Ja, Puskin szkázál... :D
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.

Csák Morritz AKA Alibiman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 319
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #4889 Dátum: 2012.02.24 13:31:22 »
http://totalcar.hu/tesztek/2012/02/24/pug508rxh/

Ez a hibrid megoldás abból a szempontból is érdekes lehet (a cikkíró nem is foglalkozott vele) hogy az első- és hátsókerék hajtású kocsik eltérően viselkednek forszírozott kanyarodáskor. Jó, tudom, hogy a villanymotor itt csak 37 lóerős, azonban akár 200 Nm-es is lehet a nyomatéka, az viszont már képes túlkormányzottá tenni egy kocsit. Míg a nyomatékos dízel meg, ami elől hajt, alulszabályozottságot okozhat. Persze arról írnak, hogy 4 kerék hajtás van. Igen, ha fel van töltve az aksi, de EV mód is van, akkor meg csak hátsó hajtás van. Arra gondolni sem merek, hogy pl. EV-ben suhanok 50-el, és a kanyar tetején tolok egy kövéret, akkor beindítja a dízelt, és hopp, 1 milliomod sec alatt 4WD lesz.  :lol:
Hiába öntünk tiszta vizet a piszkos pohárba.