Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368185 alkalommal)

0 Felhasználó és 31 vendég van a témában

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3795 Dátum: 2011.10.04 09:25:28 »
Miert uldogelnel benne? Kikapcsolod mielott odaernel  ;)
Most még jó idő van kipróbálom. Egyébként az előző autóm is digit klímás volt és nem volt ázott Ló szaga. Ok amikor leállt vagy beindult volt egy kis dohos szaga de nem ez a szörnyű bűz. Kell hogy legyen valami més orvosság erre a problémára.

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3796 Dátum: 2011.10.04 09:30:01 »
Nekem az valik be, hogy sokat hasznalom. Egyszerre megy 5-6 orat. Igy 3,5 ev utan is teljesen ok.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3797 Dátum: 2011.10.04 09:33:37 »
most ez komoly? Ha nem akarom az "ázott Ló" szagot még üldögéljek leállítás előtt a kocsiban kikapcsolt klímával. Akkor inkább szagosítót veszek bele ! De nem hiszem, hogy nincs más megoldás. De azért köszönöm az infot.
És ez jellemzően minden autóban így van, nem prius-probléma.
Erről van szó.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3798 Dátum: 2011.10.04 09:37:25 »
Miert uldogelnel benne? Kikapcsolod mielott odaernel  ;)
Most még jó idő van kipróbálom. Egyébként az előző autóm is digit klímás volt és nem volt ázott Ló szaga. Ok amikor leállt vagy beindult volt egy kis dohos szaga de nem ez a szörnyű bűz. Kell hogy legyen valami més orvosság erre a problémára.
Van is, éppen ezt írtam le. Amúgy, pedig, ha érzed, hogy kezd savanyú szaga lenni a rendszernek, akkor pollenszűrőcsere, és egy szellőzőrendszer tisztítás. (a savanyú szagot egyébként azok a gombák okozzák, amik a nem átszellőzött csőrendszer falán telepszenek meg. Minél többen vannak, annál savanyúbb a szag, ami a rostélyokon keresztül az utastérbe jut. Ez a két egyszerű tennivalód van: 1. Érkezés előtti percekben kikapcsolod a klímát és nagy ventillátor fokozaton átszellőzteted - kvázi kiszárítod - a rendszert; 2. Ha már ez kevés, akkor pollenszűrő csere és rendszertisztítás)  ;) :hug:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3799 Dátum: 2011.10.04 09:38:40 »
... Én még a Klíma kondenz víz kifolyót keresném meg hogy hol van mert ha az eldugul akkor hiába a hab és az aerosol a folyadék nem tud lefolyni (csak nem tudom hol kell keresni).
A jobb oldalon keresd, kb. a kesztyűtartó síkjában, majdnem teljesen az autó aljánál. Ha nem tudod felemelni a járgányt, akkor az első kerék mögött nézz be, kicsit előre felé.
De ha nem találod, akkor az is biztos jele a dugulásnak, ha soha nincs tócsa megállás követően pár perc után a jobb első kerék mögött.
A legrosszabb eshetőség az (de erre nem is merek gondolni), ha valamiért hiányzik vagy kiesett maga a kifolyócső és az összes cucc befelé folyik a szőnyeg alá.

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3800 Dátum: 2011.10.04 09:45:51 »
... Én még a Klíma kondenz víz kifolyót keresném meg hogy hol van mert ha az eldugul akkor hiába a hab és az aerosol a folyadék nem tud lefolyni (csak nem tudom hol kell keresni).
A jobb oldalon keresd, kb. a kesztyűtartó síkjában, majdnem teljesen az autó aljánál. Ha nem tudod felemelni a járgányt, akkor az első kerék mögött nézz be, kicsit előre felé.
De ha nem találod, akkor az is biztos jele a dugulásnak, ha soha nincs tócsa megállás követően pár perc után a jobb első kerék mögött.
A legrosszabb eshetőség az (de erre nem is merek gondolni), ha valamiért hiányzik vagy kiesett maga a kifolyócső és az összes cucc befelé folyik a szőnyeg alá.
Na szerintem ez a gondom, mert nem találok tócsát  megállás után a garázsban. Az előző autómban pedig mindig "csorgatta a nyálát". Ázott Ló és nyál csorgatás... hm úgy érzem sínen vagyunk.

Entity

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3801 Dátum: 2011.10.04 18:56:59 »
Látom fogalom lesz az "ázott ló" kifejezésem :)

Pár kérdésem lenne:
2008-as Priusban működik-e a service menü ( menü, hang, balfent, ballent, balfent, ballent)? Mert nekem nem jött elő. Csak béna vagyok?

Van-e valakinek működö 2009-2010-es kelet navi dvd-je, mert pont az eltünt a kocsiból mire a kereskedő átadta. a másik 3 lemez megvan, cak kevés rajta magyarország. Az eredeti francia tulajnak biztos pont arra volt szüksége.. a 2010-2011-et már nem akarom megvenni, ha jól láttam októberben jönnek ki az újabb verziók. Azt meg akarom várni. Amit én találtam és kiírtam, na az nem működik.

BT kihangosító + iPhone kontakt átvitellel próbálkozott-e már valaki? Illetve olyat tud-e más telefonnal, hogy dinamikusan átszívja a BT-n a kontaktokat (pl: Audi kihangosítóval ez működött, nem kellette belementeni az autó memóriájába a kontaktokat. Igaz, audin is kellett hozzá az MMI update). Nem sok jót találtam erről külfüldi fórumokon.

Nekem jobban tetszik a szürke alufelni a dísztárcsa nélkül. Van-e megoldás, hogy a kerékagyat vagy mi nevét valami kupakkal lefedni?

Follow me home / leaving home installációt végzett-e már valaki?


squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3802 Dátum: 2011.10.05 09:20:34 »
Nekem a Carinának volt kellemetlenebb szaga klímázás után, évek óta azt csinálom én is, hogy érkezés előtt párperccel kikapcsolom a klímát és igyekszem kiszárítani a rendszert. Mondjuk amikor nem csinálom és újra beindítom a klímát, talán 10 mp-ig van dohos szag, utána teljesen megszűnik. Ázott lónak nyoma-, ööö illetve szaga sincs a Priusnál (meg az Avensisnél sem) :) 

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3803 Dátum: 2011.10.05 09:21:39 »
Nekem jobban tetszik a szürke alufelni a dísztárcsa nélkül. Van-e megoldás, hogy a kerékagyat vagy mi nevét valami kupakkal lefedni?
Ha olcsón szabadulnál a dísztárcsától szólj pls!

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3804 Dátum: 2011.10.05 09:39:33 »
Csatlakozom a klímát idejében kikapcsolók táborához.
Az ominózus szagra már több szervízben rákérdeztem: " Ez ilyen." - volt a válasz. :hug:

Nem mellesleg: a piactéren feldobtam egy általam már be nem szerelt és nem is használt új, garis, navi+tolatókamera szettet, amely sztem Priusban is kiválthajta a gyári rendszert (a kamera elviekben "beműthető" a gyári helyére és még csak kábelezni sem kell, míg a navi simán veri a gyári P2 navit.)
Today, tomorrow and after tomorrow!

bozman

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 242
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3805 Dátum: 2011.10.05 11:57:34 »
2008-as Priusban működik-e a service menü ( menü, hang, balfent, ballent, balfent, ballent)? Mert nekem nem jött elő. Csak béna vagyok?
Úgy tudom, hogy csak 2005-ig működött.

Karoo

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 18
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3806 Dátum: 2011.10.05 14:55:51 »
Nekem a Carinának volt kellemetlenebb szaga klímázás után, évek óta azt csinálom én is, hogy érkezés előtt párperccel kikapcsolom a klímát és igyekszem kiszárítani a rendszert. Mondjuk amikor nem csinálom és újra beindítom a klímát, talán 10 mp-ig van dohos szag, utána teljesen megszűnik. Ázott lónak nyoma-, ööö illetve szaga sincs a Priusnál (meg az Avensisnél sem) :)
Átnézettem ma a szerelővel a klíma folyadék kivezetőt átfúvatta meg átkotorta nem volt benne semmi. Mutatott egy 10 éves Opelt digit klímával azzal a felkiáltással,hogy szagold ezt ehhez képest a tiéd rózsa illatú. Na szóval a szagról ennyit marad a leállás előtti kiszárítás.

Entity

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3807 Dátum: 2011.10.05 18:34:20 »
Ha olcsón szabadulnál a dísztárcsától szólj pls!
Van egy extra szettem az előzőből amit elloptak. Ennyi maradt belőle.
Nem hibátlanok, de nincsenek eltörve.
Mondj rá valam szerény, de nem sértő összeget és simán viheted :)

Entity

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 14
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3808 Dátum: 2011.10.05 18:36:04 »
Úgy tudom, hogy csak 2005-ig működött.
Youtoube-on találtam egy videót ahol hasonló gen5 naviba igy lép be, de az egy camry és gondolom amerikai.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re:Beszélgessünk...
« Válasz #3809 Dátum: 2011.10.05 20:58:33 »
A klímára nincs jobb megoldás  a leírtnál, tisztán tartás, kikapcsolás után leszárítás. Ezt egész egyszerűen így kell csinálni, mindnél!!!!

Nekem van egy trükköm:
A levegő bevezető cső venti utáni részébe van beerősítve alulról a venti vezérlője és hűtőbordája. 2 csavarral van belecsavarva, asszem csillagcsavarral. Azt ki szoktam venni. Ott remekül be lehet vezetni közvetlenül a hőcserélőhöz a habot. Kis csövecske bevezet, egy szivaccsal a lyukat elzárni. A vezérlő legyen rajta a csatin!
A leglassabb ventifordulaton járatva kell befújni a habot, néha megállva, mert telítődik! Így a hőcserélőbe a lamellák közé is bejut a fertőtlenítőszer, ez nagyon fontos! Állni kell hagyni fél-egy órát. Aztán max ventin leszárítani.
Ezt egy doboz cuccal (én sima motip-pet használok) 2-3-szor is el lehet játszani. Aztán ezután szigorúan úgy használni, hogy leszárítás után állítod le.   


A szerviz menu eu-nál 2006 után:

talán a menu gomb nyomva tart
közben lámpát kapcsolgat min. 3-szor (elég a helyzetjelzőig kapcsolni)

de előre szólok, hogy a szervizmenüben óvatosan, mert komoly károkat lehet vele okozni!!! Például bizonyos memoriák, regiszterek törlése, stb.
 
« Utoljára szerkesztve: 2011.10.05 21:00:45 írta b.c. »