Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368124 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3480 Dátum: 2011.06.20 18:26:03 »
+1
Kapásból az olvasatlant nyitom meg (az van könyvjelzőben és a Reggeli kávéban is)

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3481 Dátum: 2011.06.20 19:58:22 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.
A Közösség feliratún kívül semmi sem hajaz még véletlen se a fórumra. Megkérdezem, át lehet-e írni. :)
Kösz!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3482 Dátum: 2011.06.20 20:00:21 »
Csak én vagyok olyan balf.sz, hogy alig bírtam ide találni az új, nagyon fantasztikus főoldal miatt????  :taz:
Elnézést a felháborodásért, de nekem nem annyira egyértelmű, hogy melyik link is vezet ide.
Nem vagy b.lf.sz, de én ezt pl azzal védtem ki, hogy a böngészőmbe eleve a fórumot mentettem el és külön a kluboldalt is!  :otlet:
én is próbáltam így, csak eleinte a toyotaklub.forum ill. toyotaklub/forum-mal próbálkoztam nem túl sok sikerrel.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3483 Dátum: 2011.06.20 20:17:04 »
a megoldás: forum.toyotaclub.hu.

Évek óta így használom.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3484 Dátum: 2011.06.21 08:46:24 »
a megoldás: forum.toyotaclub.hu.

Évek óta így használom.
Szerencsére megoldódott a helyzet, elég gyorsan is.
Bár minden jobbítás így történne ebben az országban.... ::)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3485 Dátum: 2011.06.21 22:16:54 »
Hogy a témához is szóljak  ;) , ma megnéztem autón keresztül (mert alapvetően nem ezért mentem arra) egy Prius II-t, furdalt a kíváncsiság, hogy lehet az, hogy abba a hátsó üléssoron jobban el lehet férnil, mint az Avensisben. Hát a centiket ugyan nem tudom, de ettől mégis lehet a dolog, ugyanis az Ave ülései (nyilván a szélsők) kagylósak, a Priusé meg nem "göndörödik". :otlet:
music     

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3486 Dátum: 2011.06.22 08:52:02 »
Hogy a témához is szóljak  ;) , ma megnéztem autón keresztül (mert alapvetően nem ezért mentem arra) egy Prius II-t, furdalt a kíváncsiság, hogy lehet az, hogy abba a hátsó üléssoron jobban el lehet férnil, mint az Avensisben. Hát a centiket ugyan nem tudom, de ettől mégis lehet a dolog, ugyanis az Ave ülései (nyilván a szélsők) kagylósak, a Priusé meg nem "göndörödik". :otlet:
Nos, ez nem teljesen igaz így. A 2006-os ráncfelvarrás egyik feladata volt a hátsó fejtér növelése, amit a legegyszerűbben és legolcsóbban úgy oldottak meg, hogy kagylókat tettek a hátsó ülőlapokba.
Bár még nem volt szerencsém összevetni, egy régebbi és egy újabb P II ezen tulajdonságát, de a reklámszöveg ezt állítja.
A priusnál a hátsó lábtér titka szerintem abban rejlik, hogy az ave-hez képest lényegesebben rövidebb orr rész, ergo több hely jut az utastérnek.
 

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3487 Dátum: 2011.06.22 13:32:40 »
A lapokba lehet, de a támlák nem úgy tűntek.
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3488 Dátum: 2011.06.22 13:40:44 »
Music, ezt most nem értem.  :hmmmm:
Ha adott egy ülés ahol nincsen (minimálisan van) besüllyesztve az ülőlap és a támla ez ugye a Prius és van az Ave ahol nagyobb a süllyesztés, akkor miért mégis az előbbiben van nagyobb hely?

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3489 Dátum: 2011.06.22 13:58:11 »
Mert a kagylós(ított) ülés közép felé terel, az egyenes meg békén hagy. Úgy is mondhatnám, hogy a megemelt széle tk. pocsékba megy. Felnőttnél még hagyján, de gyerekülésnél, magasítónál nagyon.
music     

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3490 Dátum: 2011.06.22 14:11:13 »
Az "eredeti", 2004-es PII is kagylósított (legfeljebb az Avensis jobban). Muszáj is törölközőt pakolni a gyerekülések alá. Mintha azt hallottam volna, hogy a ráncfelvarrásnál az egész ülést süllyesztették lejjebb kicsit.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3491 Dátum: 2011.06.22 14:18:04 »
Prius
Avensis

Nézd meg mennyivel jobban kanyarodik az Avensis üléstámlája az ajtónál!

De szerintem már túl nagy feneket kerítettünk a témának. Eredendően csak annyit akartam írni, hogy megértettem, hogy lehet a kevesebb több...
music     

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3492 Dátum: 2011.06.22 14:48:25 »
Ja hogy szélességében?  :otlet:
Én egyértelműen a lábtérre gondoltam, mert a Priusban az az ami a kategórián felüli.
Azért a fotókon nagy különbséget nem látok. Az ülőlap szinte egyforma - megkockáztatom hogy teljesen azonos. A háttámla széle valóban jobban befordul az ave-ban, de ez szerintem csak akkor befolyásol valamit ha 3-an akarnak hátul ülni és a szélére gyerekülés kerül.

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3493 Dátum: 2011.06.22 19:57:33 »
Hogy a témához is szóljak  ;) , ma megnéztem autón keresztül (mert alapvetően nem ezért mentem arra) egy Prius II-t, furdalt a kíváncsiság, hogy lehet az, hogy abba a hátsó üléssoron jobban el lehet férnil, mint az Avensisben. Hát a centiket ugyan nem tudom, de ettől mégis lehet a dolog, ugyanis az Ave ülései (nyilván a szélsők) kagylósak, a Priusé meg nem "göndörödik". :otlet:
Nos, ez nem teljesen igaz így. A 2006-os ráncfelvarrás egyik feladata volt a hátsó fejtér növelése, amit a legegyszerűbben és legolcsóbban úgy oldottak meg, hogy kagylókat tettek a hátsó ülőlapokba.
Bár még nem volt szerencsém összevetni, egy régebbi és egy újabb P II ezen tulajdonságát, de a reklámszöveg ezt állítja.
A priusnál a hátsó lábtér titka szerintem abban rejlik, hogy az ave-hez képest lényegesebben rövidebb orr rész, ergo több hely jut az utastérnek.
 
Talán a nagy tengelytávnak is köszönhető a nagy lábtér, mindezeken felül.
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3494 Dátum: 2011.06.23 07:31:26 »
És mikor jön az a fotó, a beltérről? :hmmmm: :D
Csak telefonnal tudtam egyelőre lefotózni,de az nem az igazi. Itt vannak a gépemen, ha gondoljátok feltöltöm őket...