Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368209 alkalommal)

0 Felhasználó és 33 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3345 Dátum: 2011.05.18 13:53:35 »
Azért bizony nem olcsók még így sem, mert, ahogy elnézem a számomra vállalható (állapotra értem elsősorban) autók 10500-11500 Euro körül mozognak, ami nem kevés, de maximum 90.000km van bennük. És ez garantált. A többit, pl. 160.000km körül nem merném még olcsóbban sem megvenni, azoktól, valahogy tartok.  ::)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3346 Dátum: 2011.05.18 14:14:25 »
Azért bizony nem olcsók még így sem, mert, ahogy elnézem a számomra vállalható (állapotra értem elsősorban) autók 10500-11500 Euro körül mozognak, ami nem kevés, de maximum 90.000km van bennük. És ez garantált. A többit, pl. 160.000km körül nem merném még olcsóbban sem megvenni, azoktól, valahogy tartok.  ::)

Alaptalanul.... pl. a 90ezret futottnak is lehetett sok-sok gazdája, míg a 160ezresnek csak 1 tulaja volt végig.
Hogy miért nem sokat futott Prius a 160ezres is, kérdezd meg Multiplát vagy Squiddy-t :D
Today, tomorrow and after tomorrow!

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3347 Dátum: 2011.05.18 14:18:17 »
Én a 8év/160e km-es hibrid garanciaidő miatt beszéltem le magam a többet futott darabokról.
Persze tudom, nem jellemző ez a fajta meghibásodás, de sosem lehet tudni..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3348 Dátum: 2011.05.18 14:34:21 »
Azért bizony nem olcsók még így sem, mert, ahogy elnézem a számomra vállalható (állapotra értem elsősorban) autók 10500-11500 Euro körül mozognak, ami nem kevés, de maximum 90.000km van bennük. És ez garantált. A többit, pl. 160.000km körül nem merném még olcsóbban sem megvenni, azoktól, valahogy tartok.  ::)

Alaptalanul.... pl. a 90ezret futottnak is lehetett sok-sok gazdája, míg a 160ezresnek csak 1 tulaja volt végig.
Hogy miért nem sokat futott Prius a 160ezres is, kérdezd meg Multiplát vagy Squiddy-t :D
Ebben igazad van teljesen, tudom, de a kételyem abból fakad, hogy bár tisztában vagyok azzal, hogy vannak tizen x éves Priusok is, amik még mindig gond nélkül futnak, de minél előrehaladottabb korban és elsősorban km-ben egy autó, annál nagy az esélye a műszaki problémának, fáradásnak bizonyos alkatrészek tekintetében. És, tegyük a szívünkre a kezünket, egy önköltséges akksi csere, vagy bármilyen egyéb "főbb" alkatrész cseréjének költsége nem biztos, hogy nem kevesebb, mint egy másik használt, de jóval kevesebbet futott autó ára, sőt! De, tulajdonképpen mindegy is, hogy tönkremegy-e egy alkatrész, vagy sem, az esélye minedesetre megvan a kor/km előrehaladtával.

Ezért, és, amiért évente kb 10.000km-t mennék vele, nekem az az érdekem, hogy inkább drágábban megveszek egy nem egészen 100.000km-t futott példányt, mondjuk No-ból behozva, mint, hogy "olcsón" itthonról. Ezzel nem lebecsülöm az esetlegesen igényes magyar Prius tulajokat, csak meggyőzőbbnek találom a németeket, pláne, ha a szervizháttere is leellenőrizhető a kiszemelt kocsinak. Ha ez fél millióval többe kerül, hát, akkor többe kerül, inkább annyi idővel elhalasztom a vásárt, amíg a különbözetet össze nem szedem rá, csak jó legyen.
Ismerve magamat, fanatikusan rendben tartanám, mint, ahogy a mostani Corimat is teszem...  :innocent: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3349 Dátum: 2011.05.18 14:46:43 »
A többit, pl. 160.000km körül nem merném még olcsóbban sem megvenni, azoktól, valahogy tartok.  ::)
Írhatnék erről egy regét, de maradjunk abban, hogy feleslegesen nem koptatom a billentyűzetet. Ha egyszer majd lesz szerencséd megtekinteni a kocsimat, remélhetőleg oszlani fognak a kételyeid. Természetesen ebben is elromolhat idővel bármi, de rendszeresen szervizelve volt, meg én is folytatani kívánom ezt a hagyományt...na és és a statisztika is velem van :)

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3350 Dátum: 2011.05.18 14:50:08 »
Más téma: az érdekesség kedvéért beírom, hogy ugyanazon a távon (100 km), egymás mögött haladva 80 körüli tempóval az Ave fogyasztása fed.comp szerint 6.0-nak adódott, míg a Priusé 4,3-nak. Én nem voltam ott, csak utólag láttam a fogyasztási adatokat.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3351 Dátum: 2011.05.18 15:08:04 »
A többit, pl. 160.000km körül nem merném még olcsóbban sem megvenni, azoktól, valahogy tartok.  ::)
Írhatnék erről egy regét, de maradjunk abban, hogy feleslegesen nem koptatom a billentyűzetet. Ha egyszer majd lesz szerencséd megtekinteni a kocsimat, remélhetőleg oszlani fognak a kételyeid. Természetesen ebben is elromolhat idővel bármi, de rendszeresen szervizelve volt, meg én is folytatani kívánom ezt a hagyományt...na és és a statisztika is velem van :)
Minden negatív sugallatot mellőzve nagyon is remélem, hogy nem nekem lesz igazam.  :hug: Nincs okom kételkedni abban, hogy a Tied, vagy bármelyik fórumtársunk Priusa jó állapotban van, hiszen testközelből még nem volt alkalmam ki se próbálni a kocsit, minden, amit tudok a típusról azt olvastam részben itt a Ti virtuális tollatokból, részben a különböző tesztekben. Így okoskodni sem akarok feleslegesen.  :flowers: Mindössze csak egy alap kétely bizonytalanság van bennem mindennemű megbízhatósági tapasztalat hiányában a magasabb futású Priusokat illetően.   ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3352 Dátum: 2011.05.18 15:58:19 »
bepi, Kacsabiék priusa ennyire megfogott? :)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3353 Dátum: 2011.05.18 21:11:12 »
bepi, Kacsabiék priusa ennyire megfogott? :)
Vazze, igen! Azóta minden éjszaka ilyen űrhajóval álmodok.  :D
Viccet félretéve, tényleg egy Prius lesz a következő autóm, ezt szilárdan eldöntöttem.  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

jihadjoe

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 31
    • Hibrid klub
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3354 Dátum: 2011.05.18 23:03:25 »
Milyen az akusztikája a kocsinak? Nagy különbség van a JBL és a sima fejegység, illetve hangszórók között? Vásárlásnál érdemes inkább olyat nézni, amiben JBL cuccos van?  :?:
A kérdésedre a válasz: ha teheted mindenképp JBL-t nézz, az alap gondolom még gyengébb.
Köszi, sajna még csak álmodozok, csak úgy felötlött bennem kérdésként, hogy érdemes-e olyan autót választani, amiben nem az alap cuccos van. Remélem, 2-3 év múlva csatlakozhatok a Priusosok táborához.
Eldöntöttem, hogy a Corimat csakis ezért fogom eladni.

Érdemes alapot választani:
1. ha le akarsz szokni a rádió és zenehallgatásról a kocsiban :nono:
2. ha amúgy is valami komolyabb hangrendszert szeretnél, ezt nem fogod sajnálni kivágni a kukába :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3355 Dátum: 2011.05.18 23:42:42 »
Szerintem van olyan állása, hogy nem csökkenti a fényerőt.
Nekem a legkisebb fényre van állítva, ez este jó. Nappal pedig nyomva kell tartani, amíg ki nem fényesedik a kijelző egy lépésben. Ekkor világít, mint az isten.
Próbáld ki esetleg.
Nálam a nappali fényerőt nem lehet állítani, az estit lehet, 3 fokozatban. Sajnos ezek mindegyike lényegesen kevesebb fényerőt ad mint a nappali üzemmód.
Igazad volt, végül csak megtaláltam.   :clap:
(Felkapcsolt lámpával) megnyomva ugye vált a csökkentett fényerejű megvilágítások között - ez eddig is egyértelmű volt. Ha viszont folyamatosan nyomva tartom akkor kb. 2 mp után átvált a nappali fényerőre.  :sorcerer:

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3356 Dátum: 2011.05.19 07:56:34 »
bepi, Kacsabiék priusa ennyire megfogott? :)
Vazze, igen! Azóta minden éjszaka ilyen űrhajóval álmodok.  :D
Viccet félretéve, tényleg egy Prius lesz a következő autóm, ezt szilárdan eldöntöttem.  :yes:

"Legjobb autó az új autó." OFF (Henry Ford) ON
Today, tomorrow and after tomorrow!

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3357 Dátum: 2011.05.20 12:23:32 »
Prius 2 Repair Manual
Töltsétek, amíg fent van! :)

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3358 Dátum: 2011.05.20 14:59:41 »
Prius 2 Repair Manual
Töltsétek, amíg fent van! :)

Itt is fent van nálam (innen nem fog lekerülni) prius_sm.zip néven 
http://kowee.org/prius/

Tucan1

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 104
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #3359 Dátum: 2011.05.20 17:05:18 »
Prius 2008 múlt
Toyota Auris Hybrid Kombi 1,8