Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3368111 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2385 Dátum: 2011.01.28 15:36:01 »
Gratulálok és izgatottam várom a történetet, lehet hogy én is a nyomodba lépek majd.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2386 Dátum: 2011.01.28 15:39:48 »
Közben én is eldöntöttem és utánanéztem, és a hibrid redszer garanciája nincs összekötve a kötelező szervizekkel, mivel azok nem érintik az említett egységet. Így szerintem magam bevásárolok minden szűrők, szíj, gyertyák és kicserélem magamnak :) Gyorsabb és olcsóbb :) (és tudom mit teszek a kocsiba) :)

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2387 Dátum: 2011.01.28 15:42:24 »
Honnan van ez az információ?
Én úgy tudom csak vezetett szervizkönyves kocsira érvényes.
(Különben honnan tudnák a garancia érvényesítésekor hogy nem tekerték-e vissza az órát - ami persze még ezzel együtt sem 100%-os)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2388 Dátum: 2011.01.28 17:51:16 »
Közben én is eldöntöttem és utánanéztem, és a hibrid redszer garanciája nincs összekötve a kötelező szervizekkel, mivel azok nem érintik az említett egységet. Így szerintem magam bevásárolok minden szűrők, szíj, gyertyák és kicserélem magamnak :) Gyorsabb és olcsóbb :) (és tudom mit teszek a kocsiba) :)

Ilyenről én még nem hallottam...

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2389 Dátum: 2011.01.28 18:25:44 »
Honnan van ez az információ?
Én úgy tudom csak vezetett szervizkönyves kocsira érvényes.
(Különben honnan tudnák a garancia érvényesítésekor hogy nem tekerték-e vissza az órát - ami persze még ezzel együtt sem 100%-os)

Egyrészt tőlünk nyugatabbra ahová pozicinálták eredetileg, fel sem merül az órák tekergetése. Másrészt legkésőbb a 8 év elteltével úgyis lejár a gari.

Egyébként a pár nappal ezelőtti linkre hivatkozva kérdeztem utána és az az autó egészére (nem bizonyos komponenseire) vonatkozó garancia feltételeként jelöli meg a kötelező szervizek meglétét. Ugyanis jogilag a toyota egy bizonyos komponensre (komponens csomagra) adja ezt a 8 év vagy 160.000 km garanciát.
Ez akkor lehetne összeköthető kötelező szervizzel, ha szervizperiódus lenne előírva a hibrid rendszerre külön is. Ilyen viszont nincs. (jogász szerint)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2390 Dátum: 2011.01.28 19:56:52 »

Ez akkor lehetne összeköthető kötelező szervizzel, ha szervizperiódus lenne előírva a hibrid rendszerre külön is. Ilyen viszont nincs. (jogász szerint)

Szerintem, ha innen nézzük, akkor a benzinmotor szerves része a hibrid rendszernek. De ha nem, akkor meg a kötelező szervíznél szerintem elő van írva az átvizsgálása, aminek az elmulasztása is garanciavesztő lehet, még ha csak annyiból is áll, hogy szemrevételezik a csatlakozókat.

kowee

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1254
  • Storage Admin
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2391 Dátum: 2011.01.28 20:04:22 »

Ez akkor lehetne összeköthető kötelező szervizzel, ha szervizperiódus lenne előírva a hibrid rendszerre külön is. Ilyen viszont nincs. (jogász szerint)

Szerintem, ha innen nézzük, akkor a benzinmotor szerves része a hibrid rendszernek. De ha nem, akkor meg a kötelező szervíznél szerintem elő van írva az átvizsgálása, aminek az elmulasztása is garanciavesztő lehet, még ha csak annyiból is áll, hogy szemrevételezik a csatlakozókat.

Igen ebben is lehet valami.
Na mind1. Majd még rágódok rajta. Közben kiderült hogy sem egyik, sem másik nem fér bele a családi büdzsébe.4 hét múlva megyünk Kínába bevásárolni az esküvőhöz + párom családlátogatás, és az is el fog vinni egy rakás pénzt. Majd márciusban :)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2392 Dátum: 2011.01.28 21:04:03 »
Szerintem, ha innen nézzük, akkor a benzinmotor szerves része a hibrid rendszernek.

Ezt igen könnyen ellenőrizni is lehet: kifogyasztod a benzint és máris karácsonyfaként fog világítani az egész műszerfal, körülölelve a Check Hybrid System feliratot.
 :sorcerer:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2393 Dátum: 2011.01.28 21:28:53 »
Egyrészt tőlünk nyugatabbra ahová pozicinálták eredetileg, fel sem merül az órák tekergetése.
Na ja. Nyilván amiatt alkottak pl. a németek külön bűncselekményi tényállást erre, mert fel sem merül  ;)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2394 Dátum: 2011.01.28 21:58:58 »
Na, néhány meglátás a Priusról, csak ahogy eszembe jut. Volt alkalmam ismerkedni vele, mert Drezdából hazafelé végig én vezettem, összesen 619 km-t  :) (ez egyébként a velünk lévő másik autó, egy Ave II számlálója szerint csak 601 km volt, amin squiddy meglepődött).

Helykínálat szempontjából a kocsi gyakorlatilag egy Ave II színvonalán van, leszámítva a hátsó fejteret. A csomagtér is igencsak tágas, egymás mellé állítva szépen elfért benne a négy komplett nyári kerék.

Az ülés átlagos. A fejtámla és a deréktámasz állíthatósága hiányzik, nomeg a kormány is csak fel-le mozog; ennek ellenére én meg tudtam találni kényelmesen a helyemet, tehát ezzel nem lenne bajom.

A kezelés, némi megszokás után, problémamentes. Meglepő, hogy a klimatizáció csak az érintőképernyőről, menüből kezelhető - de amúgy áttekinthető és logikus, sőt, jó kis high-tech benyomást kelt  :yes: ... Az meg nagyon jó ötlet, hogy magát a hőmérsékletet, nomeg az első-hátsó szélvédő-párátlanítást a kormányról is lehet szabályozni.

Maga a vezetés semmi extra sajátosságot nem tartogat. Kormány, fék, rugózás tisztességesen működik; engem úgy összességében az Ave II-re emlékeztetett a kocsi viselkedése, talán egy kicsivel keményebb rugózással és gyengébb zajszigeteléssel. A kormányzás egyáltalán nem volt olyan "steril", mint amitől tartottam - a Yarisomé szintetikusabb, kevesebb visszajelzést ad.

Az egyetlen, ami a fokozatmentes automata erőátvitelhez nem szokott vezető számára elsőre különös, az az, ahogy a motor fordulatszáma, és ezáltal hangja elsősorban nem a sebesség, hanem a gázpedál állásának a függvényében változik. Az, ahogy nagyobb gázra (pláne padlógázra) felpörög/felbőg a gép, kezdetben eléggé meglepő. De igen rövid idő alatt hozzá lehet szokni - olyannyira, hogy én egy idő után már kimondottan élveztem is, és előzésekkor direkt, akár a kelleténél jobban is ráléptem a gázra, hogy stílszerű motorhang kíséretében lőhessek ki  :yes:

Mert bizony az autó egyáltalán nem megy ám rosszul! Sőt. Nagyobb gázra igencsak tisztességesen, kb. érzésre egy kétliteres benzines módjára megindul. Ha kell, nagyon is lehet sietni vele. És, mondanom sem kell, mindez olyan simán, problémamentesen, "folyékonyan" történik, hogy az egy külön élmény. Itt aztán tényleg maximális a komfort, ebből a szempontból. Ennél (a motorhangot leszámítva) észrevétlenebbül működő erőátvitel tényleg nem létezik.

Apropó, motorhang... A sokat emlegetett, 130 fölött bekövetkező, hirtelen, zavaró felhangosodást kerestem - de nem találtam. Jó párszor mentünk tartósan 130-140 közötti sebességekkel, de nem tapasztaltam ekkor sem semmilyen zavaró plusz motorhangot. Persze itt már valóban pörög a gép, de nem válik aránytalanul hangosabbá vagy ilyesmi. Teljesen elviselhető a zajszintje. Hangosabb, mint mondjuk a 2.0 benzines Ave ugyanennél a tempónál - de nem zavaró mértékben.

A hibrid rendszer? Tette szépen a dolgát, észrevétlenül. Persze azért érdekes a monitoron időnként figyelni a folyamatot, hogy miként szabályozza magát - elég sokat nézegettem is.

Ami számomra még érdekesebb volt, az a fogyasztásról tájékoztató képernyő. Az a grafikon nagyon szemléletes! Az egyetlen zavaró, hülye sajátosság (amiről eddig azt hittem, hogy csak a korai Ave II-eseket büntették vele), hogy az átlagfogyi-mérő tankoláskor lenullázza magát  ::) ... Hogy erre mi szükség van, el nem tudom képzelni! De ezt legalább lehet manuálisan is nullázni, ellentétben az Avéval.

Így aztán, mivel kétszer is tankoltunk út közben, összesített átlagfogyasztást nem tudok mondani. Annyi biztos, hogy egy jó 300 km-es, nagyrészt (óra szerint) 130 körüli tempóval, autópályán abszolvált szakaszon 5.3-as átlag jött ki - 2.1-es keréknyomással, és (a párátlanítás miatt) jó darabon bekapcsolt klímával - ez azért igencsak szimpatikus érték! Az út végén pedig, egy kb. 70 km-es országúti szakaszon, 90-100-as tempóval mindössze 4.3-at evett a kocsi.

Összességében: nekem nagyon tetszett, szívesen járkálnék egy ilyennel  :yes: ... Roppant kényelmes, stresszmentes, kulturált, intelligens jármű, ami kellőképpen praktikus is; nagyon takarékos, de ha épp arra van szükség, van ereje is bőven.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2395 Dátum: 2011.01.28 22:11:13 »
Ugyehogyugye?  :flowers:

Pontosan ezeket a gondolatokat mondom én is lassan évek óta, de nem nagyon hittétek... :)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2396 Dátum: 2011.01.28 22:20:10 »
Én mit nem hittem, konkrétan  :) ? Ha jól emlékszem, max az autópályás zajszint kapcsán voltak kétségeim.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2397 Dátum: 2011.01.28 22:38:47 »
Hát úgy en bloc volt hitetlenkedés itt a topikon. :) Pl. hogy "alkalmas-e" a kocsi autópályára meg hasonlók. :flowers:

Aztán közben Yarist vettél. Oktatsz is már?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2398 Dátum: 2011.01.28 22:51:59 »
Aztán közben Yarist vettél. Oktatsz is már?
Még nem, mert december elején megzúztam a kocsit  ::) ... Most lett csak kész, pár napja.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #2399 Dátum: 2011.01.28 23:19:45 »
Köszi Palaczk helyettem is a beszámolót :)  Főleg, hogy pillanatnyilag úgyis te vagy a kompetensebb személy én alig mentem vele. Hétfőn megyek a papírozást kezdeni az NKH-hoz.