Szerző Téma: Beszélgessünk...  (Megtekintve 3375270 alkalommal)

0 Felhasználó és 9 vendég van a témában

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #990 Dátum: 2008.09.04 08:46:11 »
1. Ha sűrűn használod így, akkor aztán megnézheted a villanyszámládat, tehát pénzt nem spórolsz vele.
Mire való a munkahely?  ::)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #991 Dátum: 2008.09.04 11:38:39 »
Zömében igen, de jelentős az atomenergia is. Sztem üdvözítőbb, mint a szén, meg a kőolaj. Atom kéne, szél, meg napenergia sok-sok-sok. Csak ne lenne ilyen erős az ez ellen irányuló energialobbi...
Azért a sugárzó hulladék elhelyezése a mai napig nem megoldott tökéletesen. De itt már nagyon :offtopic:
music     

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #992 Dátum: 2008.09.04 11:44:40 »
Ez nem igaz  :whistling:

Pedig de. :) A gázolaj és a benzin fűtőértéke (energiatartalma) megegyezik, vagyis 1kg benzin ugyanannyi energitá tartalmaz, mint 1kg gázolaj. De ez utóbbi jóval sűrűbb, ezért is van, hogy néhány autótípusnál a dízel verziók tankja kisebb űrtartalmú, mint a benzineseké. Kicsivel úgy emlékszem a dízelmotor hatásfoka is jobb, de a fogyasztáskülönbség nagy részét a sűrűségkülönbség okozza.

A dízel motor működési sajátossága okozza a különbséget.Lényegesen nagyobb kompresszióval üzemeltethető, mert sokkal jobb a  gázolaj kompressziótűrése, illetve, hogy a motor minőségi szabályzású, nem mennyiségi, mint a benzines. Egyébként elméletileg az otto motor körfolymata jobb hatásfokú, de a valóságban az előzőek miatt a dízel a gazdaságosabb.
Az, hogy a szabályzás mennyit számít az is mutatja, hogy a nagyobb terheléseken (padlógáznál pl.) már közel azonosan fogyaszt egy dízel, hiszen akkor már a fojtásos szabályzás nem zavar a képbe, annyi előnye van, hogy végen valamivel kevesebbet forog, a nagyobb löket miatt nyomatékosabb.
Szal az otto motornak maga a szabályzása a rákfenéje, ezt igyekeznek minél jobban kiiktatni, lásd a BMW fojtószelep nélküli motorjait, illetve a HCCI motorokat, ahol szintén a minőségi szabályzást próbálják eljátszatni a motorral, de egyelőre még egy elég szűk tartományban működik rendesen és megfelelő egyéb peremfeltételek is kellenek hozzá. szal még beteges a dolog.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #993 Dátum: 2008.09.04 14:52:38 »
lévén sűrűbb

Ez nem igaz  :whistling:
Pedig igaz. Különben a finomítás során a benzin lejebb válna ki: http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/Rae/0/31192/index.html.

A hatásfokra vonatkozó állításomat visszavonom, ott valamit benéztem. :-o

Ui: most olvastam b.c. írását, akkor mégis jól néztem. :-)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.04 14:57:13 írta afekete »
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #994 Dátum: 2008.09.04 15:14:01 »
Pedig igaz. Különben a finomítás során a benzin lejebb válna ki: http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/Rae/0/31192/index.html.

A desztillalas forraspontrol szol, nem surusegrol.  :no:
A ketto kozott (marmint suruseg es forraspont) nincs egyertelmu, linearis, egyenesaranyos kapcsolat.  :no: Max. homolog sorok eseten, ami igaz a benzinre meg a gazolajra.
De nem a suruseg, hanem az eltero forrpontjuk miatt lehet oket desztillalassal szetvalasztani.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #995 Dátum: 2008.09.04 15:24:59 »
Pedig igaz. Különben a finomítás során a benzin lejebb válna ki: http://www.sulinet.hu/tart/ncikk/Rae/0/31192/index.html.

A desztillalas forraspontrol szol, nem surusegrol.  :no:
A ketto kozott (marmint suruseg es forraspont) nincs egyertelmu, linearis, egyenesaranyos kapcsolat.  :no: Max. homolog sorok eseten, ami igaz a benzinre meg a gazolajra.
De nem a suruseg, hanem az eltero forrpontjuk miatt lehet oket desztillalassal szetvalasztani.
Na jó, hiszek neked. :-) Nem vagyok kémikus.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #996 Dátum: 2008.09.04 15:26:18 »
Na jó, hiszek neked. :-) Nem vagyok kémikus.

OFF
En igen  :flowers:
ON


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #997 Dátum: 2008.09.04 16:30:54 »
Mielőtt még Öveges professzor is feltűnne, próbáljunk meg visszatérni a topic eredeti témájához.
Kösz!

b.c.

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2870
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #998 Dátum: 2008.09.04 19:27:54 »
Mielőtt még Öveges professzor is feltűnne, próbáljunk meg visszatérni a topic eredeti témájához.
Kösz!

Akkor gondolom azt, hogy mi a fene az a homológ sor, ne is kérdezzem ugye?
Pedig így utólag roppant kíváncsi  lennék rá. A guta ütött meg anno, hogy ez a felsőbb szintű matek az istennek nem állt össze az agyamban, pedig esküszöm érdekelt volna.
Ha meg azt is elmondaná, hogy a valóságban mire lehet használni egyenesen Istenként tisztelném!

Ja, hogy topicba való legyen: Jó lenne egy prius, nagyon szeretnék egyet!  ::)
« Utoljára szerkesztve: 2008.09.04 19:29:57 írta b.c. »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #999 Dátum: 2008.09.05 08:48:28 »
Vissza a topik témájához? Én is szeretnék kettőt, hogy a Feneségnek is legyen (csak vicceltem, egy is elég :)).

Na de itt a konkurrencia. Honda Insight:



Külsőre nékémtéccik. Vélemény?

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1000 Dátum: 2008.09.05 09:15:43 »
2010-re meg Lexus Priust rebesgetnek, luxusosabb beltérrel és kezdéstől Li akksikkal.


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1001 Dátum: 2008.09.05 20:31:19 »
Bocs az OFF-ert.
Amugy hogy miert keverem....
Volt egy Uj-Zelandi lakotarsam. O meselte, hogy a gasoline=benzin a diesel (oil)=gazolaj. De nem minden angol anyanyelvu orszagban.
Van, ahol petrol=benzin es a gasoline a gazolaj.....  :wacko:
De hogy melyik orszagban hogy van, arrol mar lovesem nincs  :wacko:
Fuckin' angolok.  :1eye:
Nafta meg benya es kesz.  :1eye:
ON

Azért érdekelne, hogy melyik angol nyelvterületű országban jelent dízelolajat a "gasoline"? A gasoline jelentése benzin, még a szótárak szerint is (mint ahogy a "petrol" is benzint jelent).

Amúgy az én szóhasználatomban a "nafta" üzemanyagot jelent úgy általában - nem feltétlenül benzint.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1002 Dátum: 2008.09.05 20:36:53 »
Nem akarom nagyon ragozni az offolást, de én úgy tanultam, hogy a dízelmotor hatásfoka lényegesen jobb, mint a benzinesé. Mutatja ezt pl. a tény, hogy mennyivel kevesebb a modern, direkt befecskendezéses dízelek hulladékhője, mint a kortárs benzineseké. Nomeg a fogyasztásbeli különbség is beszédes. Na jó, off befejezve.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1003 Dátum: 2008.09.05 20:44:49 »
Vissza a topik témájához? Én is szeretnék kettőt, hogy a Feneségnek is legyen (csak vicceltem, egy is elég :)).

Na de itt a konkurrencia. Honda Insight:

Külsőre nékémtéccik. Vélemény?


Szép  :yes: ! Mondjuk a tető vonalvezetése ismerős valahonnan ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Beszélgessünk...
« Válasz #1004 Dátum: 2008.09.05 20:46:13 »
2010-re meg Lexus Priust rebesgetnek, luxusosabb beltérrel és kezdéstől Li akksikkal.

Hát nemtom, ennek mi értelme lenne  ::) ... Amúgy ez valahol elő van írva, hogy a Priusnak (és rokonainak) kötelezően így kell kinéznie?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )