Szerző Téma: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek  (Megtekintve 1314672 alkalommal)

0 Felhasználó és 22 vendég van a témában

R6Rider

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1083
  • Corolla E12 1.6 VVTi SOL Sedan
    • Q8
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2295 Dátum: 2010.10.19 12:26:08 »
Akkor mit nyilatkozol???
A tájékoztatóban közölt tényekre reagálsz, kifogást emelsz, a lényeg hogy tértivevényesen add fel, ezzel megakasztod az eljárást, és időt nyersz. Érted?  :?:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2296 Dátum: 2010.10.19 19:00:50 »
Na, volt ez a hosszú-hosszú polémia arról, hogy feloldja-e a lakott terület kezdete/vége tábla a sebességkorlátozás tábla hatályát.
Kookaburra kötötte itt az ebet a karóhoz, hogy nem.
És neki volt igaza :excl: Én meg tévedtem, meg rajtam kívül is még szinte mindenki, aki itt hozzászólt.
Azóta egy csomó oktatót meg pár vizsgabiztost is megkérdeztem erről, és mind, kivétel nélkül, kapásból rávágták, hogy a sebességkorlátozás tábla hatályát CSAK a feloldó tábla, vagy a következő útkereszteződés oldja fel. Slussz. A lakter kezdete/vége tábla nem. Azt is hozzátette mindenki, hogy ez valóban egy logikátlan szabály - de attól még így van.

Itt is erről van szó:
http://autozz.blog.hu/2010/10/19/feloldja_a_sebessegkorlatozast_a_telepules_vege_tabla
 ::)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26338
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2297 Dátum: 2010.10.20 00:42:21 »
megy is a vita...
music     

mojzee

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 5
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2298 Dátum: 2010.10.21 10:39:29 »
Sziasztok!

Az eset nem tisztázatlan de mindenesetre rémregénybe illő  :nono:(szerintem)

Szigetszentmiklós adótoronytól városközpontba vezető 2km-es egyenes út. Egyetlen behajtó van rajta napi 1 ki és behajtással. Kanyarból mindketten lendülettel (nem kellett a balra fordulásnál megállni) érkeztünk az egyenes szakaszra (én másodikként). Utolértünk egy már hamarabb befordult autót és mindketten elkezdtük előzni, egyszerre. Mikor a megelőzendő autó mellé értünk előttem a  :censored: karakter SATU fék !!! előzés közben (semmi nem indokolta) természetesen kajakra neki gangoltam az Alfa hátuljának semmi baja, az egyébként is rohadó, málló lökhárító bal oldala 1cm-rel lelógott. Nem vagyok benne biztos, hogy már nem úgy volt. A SCION eleje 850.000Ft. A KRESZ szerint hivatalosan én vagyok a ludas elismertem. Viszont előzés közben satuféket nyomni a szembelévő sávban hát az enyhén szólva is GUSZTUSTALAN.
Természetesen a biztosító kifizetett 50.000Ft-ot a "károsultnak". Ezúton is szeretném felhívni mindenki figyelmét a követési távolságra és nem utolsó sorban a rosszindulatú sofőrökre akik a biztosítóra utaznak.

Vigyázzatok magatokra :)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2299 Dátum: 2010.10.21 11:27:04 »
Szomorú történet, több tanulsággal.

Az alfás "lebiztosítózta" a verdáját.  Sajnos ennek Te voltál a szenvedő fele. Ennek erkölcsi megítélésével egyetértek.
Nem szabad (tilos) párhuzamosan előzni.

Ha jól vettem ki szerencsére nem történt személyi sérülés.

Remélem az 50E-t kifizetted a biztinek, így elkerülheted a visszasorolást.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2300 Dátum: 2010.10.25 09:49:13 »
Körforgalomba befelé kell indexelni? Szerintem igen, mert a kötelező haladási irány szabályai vonatkoznak rá, és olyankor is kell (irányváltoztatáskor). De ezügyben sokan vitatkoznak velem!
(így tanultam anno az autóvezetői tanfolyamon is, hogy kell).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2301 Dátum: 2010.10.25 10:05:24 »
Nem kell. Az elmult 10 ev elso 3 eveben kb haromszor valtoztak a szabalyok. A lenyeg: nem kell  :no:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9395
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2302 Dátum: 2010.10.25 10:11:44 »
Én úgy tudom, nem kell, csak kifelé. Értelme sem lenne, bár ez nem befolyásolja a jogalkotókat  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2303 Dátum: 2010.10.25 10:14:28 »
Nem kötelező, nekem meg így tanították (hogy NEM irányjelzünk behajtásnál, csak kihajtásnál a körforgalomból), de nem csinálsz nagy galibát, ha mégis kirakod az irányjelzőt, hiszen úgyis kötelező a haladási irány, más irányba nem térhetsz behajtáskor. Viszont, azért mondják, hogy nem irányjelzünk behajtásnál, mert, ha nem a legközelebbi kihajtónál hajtasz ki, hanem - pl több sávos körforgó esetén - sávot kell váltanod, az már megtéveszti/heti a mögötted haladót... főleg, ha kintfelejted a jobbos irányjelzőt és úgy mész a további kihajtó ágak felé...  :flowers:
Szóval sokkal egyértelműbb a viselkedésed, ha csak a kihajtáskor jelzel.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2304 Dátum: 2010.10.25 10:19:12 »
Még egy kérdés...
A hátsó ülésen mindig kötelező bekötni a biztonsági övet? Régen csak lakott területen kívül kellett, de mostmár szerintem mindenhol. A hétvégén vittem pár kollégámat, és azt mondták, hogy a városban nem kell. Mondtam, hogy lehet, de addig nem megyünk sehova, amíg nem kötötték be magukat  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2305 Dátum: 2010.10.25 10:29:16 »
Még egy kérdés...
A hátsó ülésen mindig kötelező bekötni a biztonsági övet? Régen csak lakott területen kívül kellett, de mostmár szerintem mindenhol. A hétvégén vittem pár kollégámat, és azt mondták, hogy a városban nem kell. Mondtam, hogy lehet, de addig nem megyünk sehova, amíg nem kötötték be magukat  :D
Nagyon jól tetted!
A hátul ülők semmit nem csinálnak, csak várják, míg megérkeztek a célhoz, legyen csak mindenki bekötve! Úgy tudom, már városban is kötelező...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2306 Dátum: 2010.10.25 10:30:17 »
Biztonsági övet mindenhol be kell kötni mindig. Én ilyet sose hallottam, hogy hátul városban nem kell.
Just drive for fun

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2307 Dátum: 2010.10.25 10:32:12 »
Biztonsági övet mindenhol be kell kötni mindig. Én ilyet sose hallottam, hogy hátul városban nem kell.

A kilencvenes évek közepén, amikor először került be a kreszbe a hátsó biztonsági öv, akkor még csak lakott területen kívül kellett bekötni. Erre jól emlékszem, mert kaptunk ilyen ilyen rendőrségi tájékoztató anyagot a KRESZ változásról (talán '95-ben).
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 522
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2308 Dátum: 2010.10.25 12:28:19 »
Mivel mostmár minden autoban mindenhol van Öv, szerintem mindenhol kötelezö
Just drive for fun

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: KRESZ mágia - tisztázatlan helyzetek és esetek
« Válasz #2309 Dátum: 2010.10.25 14:30:02 »
Körforgalom: Egyhagyáskor, kifele van irányjelzési kötelezettség.  Befele lehet, de minek.
Biztonsági öv: Minden helyen kötelező becsatolni, minden gépjárműben. Kivételt képez a közforgalmú kötöttpályás és nem kötöttpályás helyi és helyközi közúti gépjárművek.
Pl. Volánbusz az utasoknak nem kell, de a sofőrnek és a jobb egy pótülésen ülőnek be kell kapcsolni. Ugyanez igaz az ún hosszújáratú túristabuszokra is. Ha emeletes busz, akkor a tető első sorában be kell kapcsolni.
Remélem nem hagytam ki semmit.
Hoppá! Külön öv bekapcsolási szabály vonatkozik azon  egynyomon haladó motorkerékpárra, mely borulásvédett felépítménnyel rendelkezik, bekapcsolt övvel a bukósisak használata nem kötelező.
Ugyanakkor az utasnak, aki a kasztnin kívül foglal helyet már igen!



Ugyanez vonatkozik a felépítménnyel rendelkező motoros triciklire. A képen illusztrációként egy tuk-tuk látható, de van nálunk is hasonló...

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.