Szerző Téma: Avensis, mi más?:)  (Megtekintve 4315329 alkalommal)

0 Felhasználó és 7 vendég van a témában

Matthew90

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2743
  • Nem elfogult, de TOYOTA-Fan :)
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21510 Dátum: 2014.08.22 11:14:18 »
A kormánya eléggé el van kopva ott a 10 óra 10 perces fogásnál (főleg a bal oldalon), ahol kicsit vastagabb a kormány. Az enyémben valós 143e km van, és semmiféle kopást nem látni az egész kormánykeréken. Ebben így ránézésre a belseje alapján sokkal több km van.  :hmmmm:
Ezekkel a (szerintem) bűn ronda, nem gyári dísztárcsákkal pedig ízlés dolga, hogy ki mennyire tudna együtt élni.

A dísztárcsa lenne a legkevesebb, kivágnám öket és kapna 17-es felniket  :devil:

A kormánykopás amúgy az enyémben is sajnos elégge elörehaladott volt, pedig ebben is csak valós 124 ezer volt annak idején, amikor vettem.  :yes:

A börözés 20 rugóba fájt volna (nekem ennyit nem ért..), ezért kapott egy rendes, szarvasmarha-bör kormányvédöt.  :clap:
Végigfüzve a lyukakon, nem semmi meló volt (kb. 2-3 órát töltöttem el vele).  :D
A madzag túl rövid volt hozzá, a "huzat" meg túl nagy, de megoldottam. :)

Képeket majd teszek fel, ha tudok :)



Toyota Corolla E12 Sedan 1.4 Linea Terra (2011.09.-2013.10.)
Toyota Avensis T25 Sedan 1.8 Sol Technic (2013.10.-2017.01.)
Toyota Prius III Premium + Solar roof + Navi + Leather (2017.01.- )

362.

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21511 Dátum: 2014.08.22 11:18:19 »
A dísztárcsa lenne a legkevesebb, kivágnám öket és kapna 17-es felniket  :devil:

A kormánykopás amúgy az enyémben is sajnos elégge elörehaladott volt, pedig ebben is csak valós 124 ezer volt annak idején, amikor vettem.  :yes:

A börözés 20 rugóba fájt volna (nekem ennyit nem ért..), ezért kapott egy rendes, szarvasmarha-bör kormányvédöt.  :clap:
Végigfüzve a lyukakon, nem semmi meló volt (kb. 2-3 órát töltöttem el vele).  :D
A madzag túl rövid volt hozzá, a "huzat" meg túl nagy, de megoldottam. :)

Képeket majd teszek fel, ha tudok :)

Jöhetnek a képek, várjuk!!
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21512 Dátum: 2014.08.22 11:34:13 »
Teljesen igazad van, van egy pár oldalon szó erről az olajfogyasztós dologról, de se a motortisztító eredményességéről (eredménytelenségéről) nem találtam semmit ezzel kapcsolatban, sem arról, hogy másnak volt-e ennyire magas olajfogyasztás. Ezért kérdeztem rá.
A hosszú úton egyértelműen kijött mindjárt a vásárlás után, hogy kb 1000km/1 liter az olajfogyasztás.
Azóta is folyamatosan eszi, nem csak autópályás, magasabb fordulatos használatkor. Lehet, hogy nem ennyire eszi, de közel ennyi olajat kell pótolnom városi használat során is.
Mivel külföldi autóról van szó, ezért az átírásnak meg egyéb dolognak nincs semmi költsége, szóval max annyi bukó van egy eladásnál, amennyi a vételáron adódik.
Ha akkor belenyugodtál az olajfogyiba, most már nincs mit tenni :no:
De ha tudtad, hogy ennyire fogyasztja , miért nem nézted és töltötted fel folyamatosan, pláne ha ilyen hosszú útra mentél? :hmmmm:

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21513 Dátum: 2014.08.22 16:26:59 »
Ha akkor belenyugodtál az olajfogyiba, most már nincs mit tenni :no:
De ha tudtad, hogy ennyire fogyasztja , miért nem nézted és töltötted fel folyamatosan, pláne ha ilyen hosszú útra mentél? :hmmmm:
szia.
lehet kicsit értetlenül írtam a sztori egyes részeit :-)
az autó vásárlása előtt nem tudtam erről az olajevős dologról. megvettem, olajat, szűrőket cseréltettem, átnézettem. És mivel Toyotát vettem, gondoltam, hogy ennél többet nem is kell foglalkoznom a következő 15e km alatt az olaj kérdéssel. :-(
a vásárlás után 1 hónappal volt az utazás, mialatt észrevettem a dolgot.
Azóta nézem és mindig reménykedek, hogy 500 és 1000 km elteltével kicsit kevesebb olajat kér, mert azért az eléggé durva, hogy 4-5000km alatt "lecserélem" az olajat, amit amúgy 15e km elteltével kellene :-(
kicsit csalódtam is ez miatt a Toyotába.
tudom tudom, opel eszi az olajat és egyéb más bajok, ahogy a fordnak is van vagy más kocsiknak.
De ezért nem azokból valasztottam, hanem egy Avensist!
hogy belenyugodtam az olajfogyiba? azt azért nem.
sajna a 200e javítási költség túl sok... egyenlőre marad az utántöltés.
mivel sajna fényszóró bajok is vannak, hosszú távon csak kell keresnem egy másik kocsit :-(
amúgy pont most ülök egy toyota kereskedés és szervizben, ahol rá is kérdeztem erre (olajfogyasztás). a válasz az volt hogy a kocsi már kicsúszott a hosszabbított gariból és a hiba nem javítható (szerintem a gazdaságosságra gondolt).
használjam így és töltögessek utána.
sajnálom, hogy csalódnom kellett :-(

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #21514 Dátum: 2014.08.22 16:35:07 »
kár,h nem vétel előtt kérdeztél.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #21515 Dátum: 2014.08.22 16:52:31 »
kár,h nem vétel előtt kérdeztél.

na az tuti, hogy legközelebb előbb olvasok. sokat.
Bár pl ezt a hibát hogy a bánatba lehez észrevenni? max sejteni lehet. de ahogy olvastam, volt aki szerencsés és nincs (még?) ilyen baja. ha nem füstöl, megy is... hogy lehet csekkolni ezt a fajta hibát amúgy?

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21516 Dátum: 2014.08.22 17:59:29 »
már csak egy kérdésem lenne. ismerve a nem túl csekély olajfogyasztást, milyen olajat javasolnátok bele?
5w30 (ami mosz is van benne), 5w40, 0w30?
és milyen márkát? castrol (valahol olvastam valakitől, hogy ezt szeretik enni a toyoták), mobil, lm stb.
mit javasoltok?

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Avensis, mi más?:)
« Válasz #21517 Dátum: 2014.08.22 18:20:35 »
na az tuti, hogy legközelebb előbb olvasok. sokat.
Bár pl ezt a hibát hogy a bánatba lehez észrevenni? max sejteni lehet. de ahogy olvastam, volt aki szerencsés és nincs (még?) ilyen baja. ha nem füstöl, megy is... hogy lehet csekkolni ezt a fajta hibát amúgy?
Én se tudom mit tudott volna tanácsolni, hogy kiszűrje az olajfogyasztásoságot? :hmmmm:Talán beleírni az adásvételibe? :D És akkor hogy bizonyítod? Egy pártatlan személynek odaadod, hogy menjen vele 15 ekmt? :cry: Szóval nehéz ügy :no:

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21518 Dátum: 2014.08.22 18:24:16 »
már csak egy kérdésem lenne. ismerve a nem túl csekély olajfogyasztást, milyen olajat javasolnátok bele?
5w30 (ami mosz is van benne), 5w40, 0w30?
és milyen márkát? castrol (valahol olvastam valakitől, hogy ezt szeretik enni a toyoták), mobil, lm stb.
mit javasoltok?
Amit még tudsz csinálni, ami nyilván nem tesz jót a motornak, hogy sűrűbb olajat használsz , azt kevésbe fogyasztaná. Nyilván van olyan olaj ami még ajánlható a használati utasitás szerint is.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21519 Dátum: 2014.08.22 19:04:48 »
már csak egy kérdésem lenne. ismerve a nem túl csekély olajfogyasztást, milyen olajat javasolnátok bele?
5w30 (ami mosz is van benne), 5w40, 0w30?
és milyen márkát? castrol (valahol olvastam valakitől, hogy ezt szeretik enni a toyoták), mobil, lm stb.
mit javasoltok?

Itt épp nemrég volt erről szó, itt találsz infokat, árakat:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.2145

cika

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 37
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21520 Dátum: 2014.08.22 19:48:23 »
Amit még tudsz csinálni, ami nyilván nem tesz jót a motornak, hogy sűrűbb olajat használsz , azt kevésbe fogyasztaná. Nyilván van olyan olaj ami még ajánlható a használati utasitás szerint is.

asszem azért azt sajnálnám, hogy teljesen gallyra vágjam a gépet azzal, hogy beleteszek pl. 10w40-et. Hiába na, a csalódás ellenére szeretem a kocsit  ::)
elolvasom a linkelt részt az olajról, mert ha jól emlékszem valaki azt irta valahol, hogy ebbe nem 5w30 hanem inkább 5w40 ajánlott. Ha az, akkor az lesz...  ::)

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21521 Dátum: 2014.08.24 02:58:08 »
Az biztos, hogy az 5W-30 azelsődlegesen ajánlott olaj. Az 5w-40-ből esetleg kevesebbet eszik - és az is ott van a használható olajok listáján.
Az olaj evést biztosan pedig csak a javított motorral tudtad volna kiszűrni - nem motor számos, hanem motor kódos.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21522 Dátum: 2014.08.24 11:20:10 »
A javított/cserélt motorosnál meg szerintem a katalizátor adhatja meg magát előbb.Annak a csréje sem olcsó mutatvány.

Kika1

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1307
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21523 Dátum: 2014.08.24 12:49:00 »
Rosszul fogalmaztam...nem a cserélt motor miatt,hanem az olaj fogyasztás miatt,mehet tönkre előbb.De ez akkor is igaz,sőt,ha nem cserélt,vagy javított motoros...

andras69

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1142
  • T22 Avensis 1.6 Vvt-i, BMW E46 320D
Re:Avensis, mi más?:)
« Válasz #21524 Dátum: 2014.08.24 16:56:04 »

Nem akartam hinni a szememnek!
Egy Toyota???
1000km/1liter olaj???

valakinek lenne arra ötlete, hogy mit tehetek? (a motorral, ill. milyen olajat tegyek bele a most következő olajcserénél?)
Van e valami nem bazi drága (pl. nem motorcsere vagy teljes motor felújítás) megoldás?
Ha egy mód van rá, akkor megtartanám, mert szeretem, hogy nagy, azért megy is és kényelmes, de ha egyre szarabb, akkor simán feltöltöm olajjal és elpasszolom.
előre is köszönöm a tanácsokat és ötleteket!

Cika

Hello Cika!
Én hasonló cipőben járok jártam :yes:
De éppen most úgy néz ki, hogy megoldódott (nem akarom elkiabálni) :D
Nem akarom ismételni magam.
k.b. innen kezdve olvashatod a sztorimat:http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=95.2100
Unokáink úgy fognak nézni a belsőégésű motorra, mint mi a gőzgépre.