Szerző Téma: Mennyit fogyaszt, és hogy megy?  (Megtekintve 1433429 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #330 Dátum: 2006.08.09 10:42:08 »
Na a lényeg a lényeg!
Most jelenleg is 8,8-on áll a fedcomp átlag!
Ami ugye sok! Én álltalában (mostanában) Kerecsend és Eger között szoktam közlekedni aztán városban! Városban a vezetési stílusom és egyébként is:

1, erõteljes gyorsítás (1-et nem nézem, 2 oylan 30-ig, 3 oylan 50-ig, 4 70-ig, 5 80-ig)
           Viszont vissza már nem váltok 5 bõl csak ha nagyon muszáj! Még néha 40 el is 5 ben megyek!
2, fölveszem a forgalom ütemét
3, Klíma sokat megy de ha ugyanannyi a hõmérséklet kint, mint amennyit bentre szeretnék már nem kapcsolom be!
4, Városon kívül nem megy a mutató 100 alá soha! Nem élvezem az autózást ha már 120 alá esik a sebesség! és ezért bárhol, bármilyen emelkedõn képes vagyok akár visszakapcsolni is hogy tartani tudjam a legalább 100-as tempót!
Szóval nekem ez hozza össza a 8,8-as fogyi adatokat!

jah és még motorféket is használok bár mostanában kevesebbet szokta és nem is értem miért. Vissza kell szoknom!
Na hali
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #331 Dátum: 2006.08.09 10:47:24 »
Idézetet írta: "murray"
igazából egyet nem értek: itt mindenkinek D4D meg szuper VVti motorok vannak. annál érthetõ a 5-6 liter. de nekem a csodás 17 éves autómnak ami bár 12 szelepes /hengerenként 2 beömlö 1 kipufogoszelep/  meg 1000 éves porlasztója van ez miért eszik ilyen keveset? pedig nonstop meg van rakva családdal és érezhetõen sokkal gyengébben megy megrakva mint üresen.  jó nem nyomom de viszont nagyrész Bp ami igencsak gáz.
mindegy. örülünk és nem keressük az okát :bye:


Ne haragudj, de ez kicsit olyan volt, mint a népítéletes-exrönyós barátunk hozzászólása, aki nem értette, hogy a béka-Cori miért fogyaszt/megy jobban, mint az e12 ugyanazzal az 1.4-es motorral... :szemforgat:  
Nézd meg a forgalmidba hány kiló az autód, majd nézd meg mondjuk egy 1.4es szupercsodavvti :nagymosoly:  e12 Corolla tömegét :arrow:  lesz vagy 3mázsa eltérés... :hmm:  

Ui.: amúgy még mindig nem írtál konkrét fogy. értékeket... :wink:

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #332 Dátum: 2006.08.09 10:52:20 »
Idézetet írta: "PParker"

Miért nem mondtad: Most már igen. :pofa:
Otthon meg leverik a veséd.... :nyelv:  :ordog:  :nagymosoly:


Kicsoda veri le??? :vag2:  
Asszony otthon van -ami kb. 200km- nem félek a lebukásveszélytõl... 8)
Ill. ööööö izé lehet hogy olvassa a fórumot én soha még rá se nézek a másik nemre... :szemez:  (Anyámon kívül :nagymosoly: )

Peti

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #333 Dátum: 2006.08.09 11:01:51 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Na a lényeg a lényeg!
Most jelenleg is 8,8-on áll a fedcomp átlag!
Ami ugye sok! Én álltalában (mostanában) Kerecsend és Eger között szoktam közlekedni aztán városban! Városban a vezetési stílusom és egyébként is:

1, erõteljes gyorsítás (1-et nem nézem, 2 oylan 30-ig, 3 oylan 50-ig, 4 70-ig, 5 80-ig)
           Viszont vissza már nem váltok 5 bõl csak ha nagyon muszáj! Még néha 40 el is 5 ben megyek!
2, fölveszem a forgalom ütemét
3, Klíma sokat megy de ha ugyanannyi a hõmérséklet kint, mint amennyit bentre szeretnék már nem kapcsolom be!
4, Városon kívül nem megy a mutató 100 alá soha! Nem élvezem az autózást ha már 120 alá esik a sebesség! és ezért bárhol, bármilyen emelkedõn képes vagyok akár visszakapcsolni is hogy tartani tudjam a legalább 100-as tempót!
Szóval nekem ez hozza össza a 8,8-as fogyi adatokat!

jah és még motorféket is használok bár mostanában kevesebbet szokta és nem is értem miért. Vissza kell szoknom!
Na hali


Na akkor nézzük az enyémet: (Ált. 7.9-8lityis fogyival számolva.)

1, finoman gyorsítok, nem nyomom neki, 60ig ötösig felváltok és úgy is marad a dolog amíg a forgalom engedi
2, nem veszem fel a forgalom ütemét, ha valaki bénázik leelõzöm, ha gyorsabbam megy had menjen
3, klíma nagyon ritkán megy  :arrow: nem szeretem,
4, városon kívül abszolút nem megyek,
Ha így vannak a dolgok és nincs dugó akkor tartható a 8iter (alatti) fogyi, a többit már leírtam...

attila01

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 280
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #334 Dátum: 2006.08.09 11:11:49 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Na a lényeg a lényeg!
Most jelenleg is 8,8-on áll a fedcomp átlag!
Ami ugye sok! Én álltalában (mostanában) Kerecsend és Eger között szoktam közlekedni aztán városban! Városban a vezetési stílusom és egyébként is:

1, erõteljes gyorsítás (1-et nem nézem, 2 oylan 30-ig, 3 oylan 50-ig, 4 70-ig, 5 80-ig)
           Viszont vissza már nem váltok 5 bõl csak ha nagyon muszáj! Még néha 40 el is 5 ben megyek!
2, fölveszem a forgalom ütemét
3, Klíma sokat megy de ha ugyanannyi a hõmérséklet kint, mint amennyit bentre szeretnék már nem kapcsolom be!
4, Városon kívül nem megy a mutató 100 alá soha! Nem élvezem az autózást ha már 120 alá esik a sebesség! és ezért bárhol, bármilyen emelkedõn képes vagyok akár visszakapcsolni is hogy tartani tudjam a legalább 100-as tempót!
Szóval nekem ez hozza össza a 8,8-as fogyi adatokat!

Na hali


Én ebben a vezetési stílusban nem látom 8,8-at. Váltani én is kb ott szoktam, de én vissza is váltok 5-bõl. Városban soha nem megyek 5.-el, de 70-nél gyorsabban sem, addig meg minek az 5. Városon kívül 110-et szoktam tartani, de a teherautók stb. miatt muszáj lassabban is menni. Rizikós elõzésekbe nem megyek bele, tegnap is meghalt tõlünk 1 km-re egy "bátor" ember. Jellemzõ utaim Jármi-Mátészalka egyik boltból ki-másikba be (munkám miatt), illetve  Nyíregyháza. Az átlagom most 6,2-t mutat 354 km megtétele után. Klímát nagyon használom.
ttila01 190
 :toy:  Corolla 1,4 Luna 2006
Suzuki Ignis 1,3 2006

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #335 Dátum: 2006.08.09 12:07:37 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "murray"
igazából egyet nem értek: itt mindenkinek D4D meg szuper VVti motorok vannak. annál érthetõ a 5-6 liter. de nekem a csodás 17 éves autómnak ami bár 12 szelepes /hengerenként 2 beömlö 1 kipufogoszelep/  meg 1000 éves porlasztója van ez miért eszik ilyen keveset? pedig nonstop meg van rakva családdal és érezhetõen sokkal gyengébben megy megrakva mint üresen.  jó nem nyomom de viszont nagyrész Bp ami igencsak gáz.
mindegy. örülünk és nem keressük az okát :bye:


Ne haragudj, de ez kicsit olyan volt, mint a népítéletes-exrönyós barátunk hozzászólása, aki nem értette, hogy a béka-Cori miért fogyaszt/megy jobban, mint az e12 ugyanazzal az 1.4-es motorral... :szemforgat:  
Nézd meg a forgalmidba hány kiló az autód, majd nézd meg mondjuk egy 1.4es szupercsodavvti :nagymosoly:  e12 Corolla tömegét :arrow:  lesz vagy 3mázsa eltérés... :hmm:  

Ui.: amúgy még mindig nem írtál konkrét fogy. értékeket... :wink:


Hát igen, az a bizonyos súly! Általános igazság, hogy +100kg = +1 liter fogyi (persze ha minden más körülmény változatlan.) Meg persze kevésbé van környezetvédelemre belõve, kevesebb kénylemi extra fogyaszt áramot (és közvetve benzint) stb, stb.
Gabe 254.

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #336 Dátum: 2006.08.09 13:03:22 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát igen, az a bizonyos súly! Általános igazság, hogy +100kg = +1 liter fogyi (persze ha minden más körülmény változatlan.) Meg persze kevésbé van környezetvédelemre belõve, kevesebb kénylemi extra fogyaszt áramot (és közvetve benzint) stb, stb.

Húúúha, lassan el kell kezdenem fogyózni.  :D ...vagy otthon hagyom az asszonyt, ami kb 50kg minusz. :arrow: fél liter sprórolás. :kacag:  :mrgreen:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #337 Dátum: 2006.08.09 13:52:34 »
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát igen, az a bizonyos súly! Általános igazság, hogy +100kg = +1 liter fogyi (persze ha minden más körülmény változatlan.) Meg persze kevésbé van környezetvédelemre belõve, kevesebb kénylemi extra fogyaszt áramot (és közvetve benzint) stb, stb.

Húúúha, lassan el kell kezdenem fogyózni.  :D ...vagy otthon hagyom az asszonyt, ami kb 50kg minusz. :arrow: fél liter sprórolás. :kacag:  :mrgreen:


Hú nekem a fater több mint egy liter plusz!
Néha õt is cipelem!
De szerencsére az asszonyt meg sem érzi :D
Szóval nem tudom mit csináljak a fogyival de ennyi!
Amúgy tegnap léptem át a 8000-et :D
Úgy döntötem, hogy 1 tankot a spórolásnak szánok és törjön le a lában ha 130-ig kirángatom! :D
hehe
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #338 Dátum: 2006.08.09 14:07:37 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Idézetet írta: "norbi1974"
Idézetet írta: "Kgabe"
Hát igen, az a bizonyos súly! Általános igazság, hogy +100kg = +1 liter fogyi (persze ha minden más körülmény változatlan.) Meg persze kevésbé van környezetvédelemre belõve, kevesebb kénylemi extra fogyaszt áramot (és közvetve benzint) stb, stb.

Húúúha, lassan el kell kezdenem fogyózni.  :D ...vagy otthon hagyom az asszonyt, ami kb 50kg minusz. :arrow: fél liter sprórolás. :kacag:  :mrgreen:


Hú nekem a fater több mint egy liter plusz!
Néha õt is cipelem!
De szerencsére az asszonyt meg sem érzi :D
Szóval nem tudom mit csináljak a fogyival de ennyi!
Amúgy tegnap léptem át a 8000-et :D
Úgy döntötem, hogy 1 tankot a spórolásnak szánok és törjön le a lában ha 130-ig kirángatom! :D
hehe

Készítem a kalapácsot  :ordog:
Gabe 254.

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #339 Dátum: 2006.08.09 17:38:19 »
Idézetet írta: "murray"
igazából egyet nem értek: itt mindenkinek D4D meg szuper VVti motorok vannak. annál érthetõ a 5-6 liter. de nekem a csodás 17 éves autómnak ami bár 12 szelepes /hengerenként 2 beömlö 1 kipufogoszelep/  meg 1000 éves porlasztója van ez miért eszik ilyen keveset?


Pedig egyszeru. Egyreszt a suly, masreszt a mindenfele normaknak megfelelo katalizatorok miatt. Ha a mostani autok is olyan konnyuek lennenek, es nem lenne bennuk katalizator, akkor meg kevesebbet ennenek mint a te autod.

Satriani

  • Vendég
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #340 Dátum: 2006.08.09 17:51:45 »
Idézetet írta: "PParker"
Ma csináltam:

Klassz. A fene, aki megeszi.  :nagymosoly:

Mai út: Gyöngyös - Miskolc - Gyöngyös, csak autópálya (+ persze a bevezetõ-kivezetõ szakaszok), odafelé 130-140, visszafelé 140-150, átlag két személlyel, kb. fele úton klímával: 7,7. Elmegy.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #341 Dátum: 2006.08.09 18:26:50 »
Idézetet írta: "Georgexy"
Úgy döntötem, hogy 1 tankot a spórolásnak szánok és törjön le a lában ha 130-ig kirángatom! :D

Ha a computered beállt a vezetési stílusodra, akkor nem számíts rögtön egetrengetõen jó értékre. Ahhoz több tanknyi "átállás" kell.
Amúgy az emelkedõn történõ sebesség megtartás "bármi áron" elég sok naftát elpörköl.

Régen ajánlották itt a Cartársak, hogy gyorsításhoz mindig padlógáz, majd hamar felváltani. No, én egy tanknyi benzint rászántam erre a módszerre, de sokkal rosszabb lett az eredmény, mint elõtte. Maradtam a saját megszokásnál. Ha nem kell sietni, nem gyorsítok erõsen. A gázpedált pedig csak húzósabb elõzésekkor nyomom padlóig.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Georgexy

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 246
    • http://www.georgexy.fw.hu
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #342 Dátum: 2006.08.09 18:29:47 »
Idézetet írta: "Satriani"
Idézetet írta: "PParker"
Ma csináltam:

Klassz. A fene, aki megeszi.  :nagymosoly:

Mai út: Gyöngyös - Miskolc - Gyöngyös, csak autópálya (+ persze a bevezetõ-kivezetõ szakaszok), odafelé 130-140, visszafelé 140-150, átlag két személlyel, kb. fele úton klímával: 7,7. Elmegy.



Igen arra lehet jókat menni, mert szinte nincs domb! Hacsak nem Harsány felé mész Miskolcra!
De Eger felé már ott vannak a dombok!
Ezért sokat zabál! :(
Leköltözök az alföldre! Bár ott meg megõrülnék a hegyek nélkül!
Áhh sehogy se jó!
veszek egy benzinkutat:D:D!!
Hehe
eorgexy

Toyota Corolla Luna 2006
:szivecske: :toy: :rohog:
http://www.georgexy.fw.hu/gallery

PParker

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 624
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #343 Dátum: 2006.08.09 18:57:28 »
Idézetet írta: "Georgexy"

Áhh sehogy se jó!
veszek egy benzinkutat:D:D!!
Hehe


Vagy egy D-4D Corollát.  :nagymosoly:  :sunyi:
zt értem, hogy gõzgép. De mi hajtja?!

norbi1974

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 549
Mennyit fogyaszt, és hogy megy?
« Válasz #344 Dátum: 2006.08.09 19:04:36 »
Idézetet írta: "PParker"
Vagy egy D-4D Corollát.  :nagymosoly:  :sunyi:

Vagy mindkettõt... :nagymosoly:
Felénk sem kell órákat utazni ahhoz, hogy dombokat lásson az ember. :kacsint:
gy :toy: FAN!
Toyota Corolla 1.4 VVTi Luna 2006
Toyota Yaris 1.3 VVTi Max 2005