Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155913 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5685 Dátum: 2016.07.26 18:00:48 »
Kromofággal pl...  ::) [emoji38]
azzal már probáltam...de csak csunyább lett...[emoji14] [emoji108] [emoji12] [emoji12] [emoji106]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5686 Dátum: 2016.07.26 18:30:41 »
Az már nem tartozik az autóápolásba, de autófesték boltba biztosan van.
Szerintem általában eléggé tanácstalanok lennének, ha szilicium-dioxid alapú  Mystery Juice-hoz kérnék eltávolítót.
Persze ez még mindig jobb, mintha halvány gőz nélkül megmondja a tutit, aztán meg málik le az új festés.
Kőfelverődés és annak javítása mindenkinél benne van a pakliban, ezért ugyan az autó ápolásba valóban nem tartozik bele a felhasznált anyagok eltávolítása, de nem árt, ha az autós erről előre tájékozódik.
Hibának tartom, ha egy ápoló anyagról a gyártó által kiadott tájékoztatóban nem szerepel az eltávolításra vonatkozó utasítás, figyelmeztetés.

« Utoljára szerkesztve: 2016.07.26 18:37:58 írta Agyarka »

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5687 Dátum: 2016.07.26 20:11:32 »
van a motoromon a tankon egy csunya karcerdö...az elözö tulaj nyomorult módon távolitott el rola egy gyári matricát...
karcos a lakk, nem tünik mélynek,de naon csunya a fekete lakkozott motoron...
el lehet azt tüntetni vmivel?
Feltételezem igen, polírral.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5688 Dátum: 2016.07.26 20:14:25 »
én már probáltam vmi pasztával meg polirkendövel... nem jött össze...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5689 Dátum: 2016.07.26 20:22:37 »
Szerintem általában eléggé tanácstalanok lennének, ha szilicium-dioxid alapú  Mystery Juice-hoz kérnék eltávolítót.
Persze ez még mindig jobb, mintha halvány gőz nélkül megmondja a tutit, aztán meg málik le az új festés.
Kőfelverődés és annak javítása mindenkinél benne van a pakliban, ezért ugyan az autó ápolásba valóban nem tartozik bele a felhasznált anyagok eltávolítása, de nem árt, ha az autós erről előre tájékozódik.
Hibának tartom, ha egy ápoló anyagról a gyártó által kiadott tájékoztatóban nem szerepel az eltávolításra vonatkozó utasítás, figyelmeztetés.
A kérdés ez volt! "Fényezés javításához oldószere van elérhető áron?"
Szó sem volt kemény viasz eltávolításról! Ha kőfelverődést kell kijavítani festéssel, vagy akár egy, vagy több elem fényezését kell javítani újrafújással akkor ott csiszolni is kell akár milyen kis felületről van szó és az eltávolítja.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5690 Dátum: 2016.07.26 20:23:39 »
én már probáltam vmi pasztával meg polirkendövel... nem jött össze...
Kézzel nem feltétlen fog sikerülni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5691 Dátum: 2016.07.26 20:37:04 »
Kézzel nem feltétlen fog sikerülni.
nem is sikerült...[emoji26]
ehhez már xerintem szaki kell...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5692 Dátum: 2016.07.26 20:50:50 »
nem is sikerült...[emoji26]
ehhez már xerintem szaki kell...
Ha gondolod gyere el és megnézem mit tudok tenni.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5693 Dátum: 2016.07.26 20:52:08 »
jaja,azt akartam kérdezni,h ránéznél e??
ment privát..
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Agyarka

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4345
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5694 Dátum: 2016.07.26 21:33:10 »
Szó sem volt kemény viasz eltávolításról!
Azokról az anyagokról volt szó, ami a kérdést közvetlenül megelőző hozzászólásban szerepelt, csak én nem szúrok be egész hozzászólásokat.
Ezek szerint nem ártott volna.
Az utóbbi időben a Toyota saját 2 komponensű anyagát használom a kőfelverődések javításához. Nem igényel felületet előkészítő csiszolást.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5695 Dátum: 2016.07.26 21:47:31 »
Azokról az anyagokról volt szó, ami a kérdést közvetlenül megelőző hozzászólásban szerepelt, csak én nem szúrok be egész hozzászólásokat.
Ezek szerint nem ártott volna.
Az utóbbi időben a Toyota saját 2 komponensű anyagát használom a kőfelverődések javításához. Nem igényel felületet előkészítő csiszolást.
Értelek! Nos ha van bevonat a felületen és egy kő leveri a festéket, akkor feltételezem, hogy a bevonat is lepattan a festékkel együtt, tehát alkalmazhatod a saját pöttyözéses módszeredet, mert nincs mit eltávolítani a javítandó részen.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5696 Dátum: 2016.07.27 14:41:21 »
Pontosan, ha vigyázni akarsz a fényezésre minél kevesebb dörzsölgetés érje. Jelenlegi autóm február óta van nálam, március közepén políroztam, az eltelt 4 hónapban csak magasnyomásúval mostam, többnyire OMW-kút, most hétvégén kapott itthon egy samponos szivacsos mosást, van habosítóm, de nem igazán használom, nincs rá szükség és ahogy írod drága is. Külföldi videókon azért bevetnek mindent, de ott a termékreklám a lényeg!
Azért a vödörbe helyezhető szűrőben még lehet ötlet, bár nem igazán értem a működési elvét. Leginkább azt akadályozhatja meg, hogy a szivacsra/kesztyűre homok kerüljön.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5697 Dátum: 2016.08.01 15:07:54 »
Tudtok nekem ajánlani valami jó ablaktisztító habot? Volt korábban Toyota gyárim, aztán vettem a Lidl-ben w5 márkát, ami jó is volt, de megszűnt ez a hab. Kifejezetten habot keresek, nekem ez jött be a legjobban. De sem a DM-ben, sehol nem találok habot a Toyotásra meg sajnálom a 3000 forintot...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5698 Dátum: 2016.08.01 15:30:38 »
Tudtok nekem ajánlani valami jó ablaktisztító habot? Volt korábban Toyota gyárim, aztán vettem a Lidl-ben w5 márkát, ami jó is volt, de megszűnt ez a hab. Kifejezetten habot keresek, nekem ez jött be a legjobban. De sem a DM-ben, sehol nem találok habot a Toyotásra meg sajnálom a 3000 forintot...
A hab el se tudom képzelni, hogy milyen. Sonax 5 literes kannáiból szoktam bevásárolni, ennél jobban nem vitte le eddig semmi a koszt.
A hab miben jobb?

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5699 Dátum: 2016.08.01 16:18:08 »
A hab el se tudom képzelni, hogy milyen. Sonax 5 literes kannáiból szoktam bevásárolni, ennél jobban nem vitte le eddig semmi a koszt.
A hab miben jobb?

flakonban :D
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu