Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155905 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5670 Dátum: 2016.07.26 11:27:19 »
csilivili...faja...
mi lett a 2.videón a tanksapka homasitás tuningjával...eltünt rola a gt minta...  lekapta a polirkorong??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5671 Dátum: 2016.07.26 12:59:47 »
Üdv!
Rossz az ilyet olvasni, mert a negatív tapasztalat után az emberekben az marad meg, hogy kiadtam valamire a pénzt, de az nem ér semmit és magát a polírozást tekintik egy felesleges dolognak. Nagyjából a leírtak alapján sejtem hol jártál, a (polírozás után lemosom technikából kiindulva), amit nem is értek, mivel egy teljes polír a waxolással van befejezve..... ha jól tudom 3M anyaggal dolgoznak és a leírtakból kiindulva, csak egy lépcsőben végezték a munkát egy finom, jobb esetben egy közepes pasztával. Ha jól tudom több árkategória van náluk megadva az egy, illetve több lépcsős polírra, ilyen esetben talán el kellene mondani az ügyfélnek, hogy melyiknél milyen eredményre számíthat és ennek fényében eldöntheti mit kér, mi az igénye, szerintem ez a kommunikáció elmaradt.

Ez a hajó, sajnos most már elment. Egyébként mi az igazság? Egy autót mennyi időközönként lehet políroztatni? Egyes "szakik" szerint 1 év, egy másik srác szerint (aki a szomszédom és karosszériásnál dolgozik), pedig bármikor. 

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5672 Dátum: 2016.07.26 13:13:51 »
Ez a hajó, sajnos most már elment. Egyébként mi az igazság? Egy autót mennyi időközönként lehet políroztatni? Egyes "szakik" szerint 1 év, egy másik srác szerint (aki a szomszédom és karosszériásnál dolgozik), pedig bármikor.
Akár óránként is lehet. Kérdés megéri e :)
Elméletileg a lakkréteg vastagsága szab csak határt a dolognak. Utána újrafényezés és lehet kezdeni elölről.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Silent

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4160
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5673 Dátum: 2016.07.26 13:29:12 »
Egy autót mennyi időközönként lehet políroztatni? Egyes "szakik" szerint 1 év, egy másik srác szerint (aki a szomszédom és karosszériásnál dolgozik), pedig bármikor.
Elvileg minden alkalommal a lakkrétegből veszel le, ami idővel elfogy és jön a festék ami majd szépen bemattul, időjárás is elkezdi erodálni az alapozással együtt, szóval a polírozási események mennyisége korlátozott. Mondjuk az értelme is. Huszonéve nem políroztattam egyszer sem a kocsit és nem igazán láttam hiányát. Ami karc zavart, azt ténylegesen kijavíttattam fényezőnél.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5674 Dátum: 2016.07.26 13:53:59 »
csilivili...faja...
mi lett a 2.videón a tanksapka homasitás tuningjával...eltünt rola a gt minta...  lekapta a polirkorong??
Megkértek, hogy szedjem le, de ott még a szivacs a ragasztóval rajta volt. ::)

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5675 Dátum: 2016.07.26 13:59:16 »
Megkértek, hogy szedjem le, de ott még a szivacs a ragasztóval rajta volt. ::)
mekkora fordulattal dolgozol a végsö polirkor??
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5676 Dátum: 2016.07.26 14:13:36 »
Ez a hajó, sajnos most már elment. Egyébként mi az igazság? Egy autót mennyi időközönként lehet políroztatni? Egyes "szakik" szerint 1 év, egy másik srác szerint (aki a szomszédom és karosszériásnál dolgozik), pedig bármikor.
Bármikor lehet! Ahogy előttem már írták, a lakkréteg vastagsága szab határt ami márkánként és típusonként eltérő vastagságú és keménységű lehet, valamint a felhasznált anyagoktól is függ (paszta erőssége). A gyakoriságot a tulajdonos dönti el, de ha karcmentesre van polírozva az kb olyan mintha új lenne és onnan az dönt, ki hogy tud rá vigyázni, összelehet karcolni néhány mosás után is és lehet rá vigyázni évekig, megfelelő kezeléssel, innentől már csak a tulaj igénye/igényessége szab határt. Van olyan ismerősöm akinek az autóját 1.5 éve csináltam és még karcmentes, napi szinten használják de van ellenpélda is, akinek sikerült 3 hónap alatt újra mosókarcossá tenni.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5677 Dátum: 2016.07.26 14:28:07 »
mekkora fordulattal dolgozol a végsö polirkor??
Szerintem erre nincs "aranyszabály" közepes fordulaton, de mivel excenteres géppel dolgozom nincs rajta pontos fordulatkiosztás, mint mondjuk egy körforgós Makitán. A felülettől is függ, keményebb lakkon 3-3,5 fokozat, puhább lakkon elég a 2,5-3 fokozat, pasztától is függ, elsősorban Wolf nano polírt használok, finomításra de van Menzerna 4000-em Sholl S17, ha úgy látom, hogy az egyik nem hozza a várt eredményt, (mert van ilyen) akkor próbálom a következőt.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5678 Dátum: 2016.07.26 14:41:00 »
Na igen, általában legjobban mosás közben sérül a fényezés. Ahogy elnézem, a cél mosásnál az lenne, hogy minél kevesebb fizikai érintkezés történjen a kasztnival. Ez kefés mosónál nem megoldható, nagynyomásosnál állnak a hátsódban és nem tudod normálisan lemosni, otthoni nagynyomásossal meg a vizköves víz hagy foltokat, amit nem éppen könnyű kivédeni.
Innentől meg már jönnek a különböző kemikáliák, samponok, vízlágyítók, kondiciónálók, érdekeltségtől függően.
Youtube videók tömkelege szól a témáról, a két vödrös technikától kezdve a megfelelő mikroszálas törlőkendők használatán át, az azok korrekt mosásáig, osztályozásáig.
Én speciel most ennek a csávónak a videóit szoktam nézni. Szerintem a mosásra használt eszközök árából havonta tudnék venni egy új Porsche-t, a régi szutykosat meg eladnám :D
Nekem egyelőre csak egy Karcher K2-esem van egy FJ6 fúvókával. A műanyag dugattyús K2 lényegében 10-20 használat után behozza az árát, a fúvókába való hab viszont drága, ahhoz képest hogy egy Corsára elfúj fél litert belőle.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Maci87

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 194
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5679 Dátum: 2016.07.26 15:10:54 »
Bármikor lehet! Ahogy előttem már írták, a lakkréteg vastagsága szab határt ami márkánként és típusonként eltérő vastagságú és keménységű lehet, valamint a felhasznált anyagoktól is függ (paszta erőssége). A gyakoriságot a tulajdonos dönti el, de ha karcmentesre van polírozva az kb olyan mintha új lenne és onnan az dönt, ki hogy tud rá vigyázni, összelehet karcolni néhány mosás után is és lehet rá vigyázni évekig, megfelelő kezeléssel, innentől már csak a tulaj igénye/igényessége szab határt. Van olyan ismerősöm akinek az autóját 1.5 éve csináltam és még karcmentes, napi szinten használják de van ellenpélda is, akinek sikerült 3 hónap alatt újra mosókarcossá tenni.

Akkor az nem most lesz. Vigyázok rá, kefés mosóba egyáltalán nem járok, csak kézibe. Az ablakról a vízkőcseppeket hagyományos vízkőoldóval tudom eltávolítani? A fényezésre ne nagyon cseppenjen ugye?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5680 Dátum: 2016.07.26 15:17:44 »
Akkor az nem most lesz. Vigyázok rá, kefés mosóba egyáltalán nem járok, csak kézibe. Az ablakról a vízkőcseppeket hagyományos vízkőoldóval tudom eltávolítani? A fényezésre ne nagyon cseppenjen ugye?
Nem jön az le sima kézi beavatkozással vagy ablaktisztítóval?
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5681 Dátum: 2016.07.26 17:16:11 »
Na igen, általában legjobban mosás közben sérül a fényezés. Ahogy elnézem, a cél mosásnál az lenne, hogy minél kevesebb fizikai érintkezés történjen a kasztnival. Ez kefés mosónál nem megoldható, nagynyomásosnál állnak a hátsódban és nem tudod normálisan lemosni, otthoni nagynyomásossal meg a vizköves víz hagy foltokat, amit nem éppen könnyű kivédeni.
Innentől meg már jönnek a különböző kemikáliák, samponok, vízlágyítók, kondiciónálók, érdekeltségtől függően.
Youtube videók tömkelege szól a témáról, a két vödrös technikától kezdve a megfelelő mikroszálas törlőkendők használatán át, az azok korrekt mosásáig, osztályozásáig.
Én speciel most ennek a csávónak a videóit szoktam nézni. Szerintem a mosásra használt eszközök árából havonta tudnék venni egy új Porsche-t, a régi szutykosat meg eladnám :D
Nekem egyelőre csak egy Karcher K2-esem van egy FJ6 fúvókával. A műanyag dugattyús K2 lényegében 10-20 használat után behozza az árát, a fúvókába való hab viszont drága, ahhoz képest hogy egy Corsára elfúj fél litert belőle.
Pontosan, ha vigyázni akarsz a fényezésre minél kevesebb dörzsölgetés érje. Jelenlegi autóm február óta van nálam, március közepén políroztam, az eltelt 4 hónapban csak magasnyomásúval mostam, többnyire OMW-kút, most hétvégén kapott itthon egy samponos szivacsos mosást, van habosítóm, de nem igazán használom, nincs rá szükség és ahogy írod drága is. Külföldi videókon azért bevetnek mindent, de ott a termékreklám a lényeg!

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5682 Dátum: 2016.07.26 17:30:12 »
Akkor az nem most lesz. Vigyázok rá, kefés mosóba egyáltalán nem járok, csak kézibe. Az ablakról a vízkőcseppeket hagyományos vízkőoldóval tudom eltávolítani? A fényezésre ne nagyon cseppenjen ugye?
Szerintem ablaktisztító is leszedi, de ha nem, akkor erre a célra jó pl. http://autoglym.hu/termek/car-glass-polish/ nevezett tisztító. ez valójában nem políroz, de leszed minden szennyeződést, zsírtalanít.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5683 Dátum: 2016.07.26 17:58:21 »
Szerintem erre nincs "aranyszabály" közepes fordulaton, de mivel excenteres géppel dolgozom nincs rajta pontos fordulatkiosztás, mint mondjuk egy körforgós Makitán. A felülettől is függ, keményebb lakkon 3-3,5 fokozat, puhább lakkon elég a 2,5-3 fokozat, pasztától is függ, elsősorban Wolf nano polírt használok, finomításra de van Menzerna 4000-em Sholl S17, ha úgy látom, hogy az egyik nem hozza a várt eredményt, (mert van ilyen) akkor próbálom a következőt.
van a motoromon a tankon egy csunya karcerdö...az elözö tulaj nyomorult módon távolitott el rola egy gyári matricát...
karcos a lakk, nem tünik mélynek,de naon csunya a fekete lakkozott motoron...
el lehet azt tüntetni vmivel?
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5684 Dátum: 2016.07.26 17:59:46 »
Kromofággal pl...  ::) :lol: