Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155823 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5400 Dátum: 2015.05.04 20:38:05 »
Szerinted lakkhibás kocsira megéri feltenni a nanovaxot?
Semmi esetre se  :excl:

Később ezzel iszonyúan megnehezülne a fényező dolga  :otlet:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5401 Dátum: 2015.05.04 20:38:38 »
Egy kis mai történés:

http://forum.toyotaclub.hu/index.php?topic=817.msg643193#msg643193
Mester, milyen gyakorisággal políroztatod/waxoltatod :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5402 Dátum: 2015.05.04 21:04:29 »
Tavasszal és ősszel. De a polír elhanyagolható mennyiségű, csak az esetleges karcokat érinti. Nem sikáltatom a fényezést mindig. A Wax csak használ neki.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5403 Dátum: 2015.05.04 22:14:05 »
Tavasszal és ősszel. De a polír elhanyagolható mennyiségű, csak az esetleges karcokat érinti. Nem sikáltatom a fényezést mindig. A Wax csak használ neki.
Évi 2 profi waxolás  :) ? Ez igen, respect  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5404 Dátum: 2015.05.04 22:55:45 »
Mindkettő fontos a számomra. A tavaszi réteg véd az UV, a bogarak ellen, az őszi (felkészítés a télre) véd a fagy, só ellen. Éppen utóbbi kapcsán gondoltam áttérni a nanobevonatra, az ellenállóbb. Ha évi egy alkalommal elég lenne (úgy értem, kitart egy évig a hatása), akkor mindenképpen megcsináltatnám. Árban csak pár ezres a különbség.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5405 Dátum: 2015.05.04 23:09:05 »
Mindkettő fontos a számomra. A tavaszi réteg véd az UV, a bogarak ellen, az őszi (felkészítés a télre) véd a fagy, só ellen. Éppen utóbbi kapcsán gondoltam áttérni a nanobevonatra, az ellenállóbb. Ha évi egy alkalommal elég lenne (úgy értem, kitart egy évig a hatása), akkor mindenképpen megcsináltatnám. Árban csak pár ezres a különbség.
Pro  :yes:

És milyen gyakran mos(at)od?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5406 Dátum: 2015.05.05 06:38:17 »

Pro  :yes:

És milyen gyakran mos(at)od?
Nagynyomású mosóval mosom, leginkabb hetente, legkésőbb kéthetente.
Télen van, hogy picit ritkábban, de igyekszem akkor is gyakran mosni, ha sós az út.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5407 Dátum: 2015.05.05 11:59:00 »
Nagynyomású mosóval mosom, leginkabb hetente, legkésőbb kéthetente.
Télen van, hogy picit ritkábban, de igyekszem akkor is gyakran mosni, ha sós az út.
Ja - ha sós, minél gyakrabban mosni kell.

Amúgy, ez így ideális - a nagynyomásús mosással sokkal tovább megmarad a védő wax-réteg  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5408 Dátum: 2015.05.05 12:06:34 »
Odáig megyek a mosással, hogy nem is törölgetem. Van Vileda, de nem törölgetem. Mondjuk, éppen erre azt mondta a mester, hogy célszerű mosás után áttörölni, mert a nagynyomású mosó nem mindig és nem teljesen hozza le a koszt. Ha rajta marad, akkor a következő kosz réteg is a koszra kerül és hatását veszti a wax. Ő célszerűnek tartja a törölgetést. Én nem egészen, ugyanis, valamennyire azzal is sikálom a  fényezést.

Én már szinte túlzásba is viszem, tudom, de egyszerűen gyűlölöm, ha nem tiszta az autó. Azzal megbarátkoztam, hogy tisztán tartani csak addig lehet, amíg mosom. Utána minden porszem látszik rajta. Ezen nem idegesítem magam, de pl. 2 héttel ezelőtt majd' egy hétig koszosan állt a garázsban. Na, az a tudat rettentően idegesített.  :D

Tudod, ez a hülyeség, hogy: tiszta autó csendesebb, kevésbé zörög, kevesebbet fogyaszt, puhábban gurul, ÚJABB!  :lol:

Most következik majd a külső műanyagok ápolása impregnálóval, hogy azok is pergessenek. Meg időszerű most már a klíma éves karbantartása is (igaz, nem bűzös, de ne is legyen az).  ::)

Mindenkinek van valami hülyesége, nekem EZ.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5409 Dátum: 2015.05.05 19:43:50 »
Kell neked is egy kopott lakkozású kocsi meg egy, aminek csörög a motorja és akkor nem kapkodsz a mosással, pedig itt áll nekem is a vadi új szett mikroszálas.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5410 Dátum: 2015.05.05 19:52:28 »
Odáig megyek a mosással, hogy nem is törölgetem. Van Vileda, de nem törölgetem. Mondjuk, éppen erre azt mondta a mester, hogy célszerű mosás után áttörölni, mert a nagynyomású mosó nem mindig és nem teljesen hozza le a koszt. Ha rajta marad, akkor a következő kosz réteg is a koszra kerül és hatását veszti a wax. Ő célszerűnek tartja a törölgetést. Én nem egészen, ugyanis, valamennyire azzal is sikálom a  fényezést.

Én már szinte túlzásba is viszem, tudom, de egyszerűen gyűlölöm, ha nem tiszta az autó. Azzal megbarátkoztam, hogy tisztán tartani csak addig lehet, amíg mosom. Utána minden porszem látszik rajta. Ezen nem idegesítem magam, de pl. 2 héttel ezelőtt majd' egy hétig koszosan állt a garázsban. Na, az a tudat rettentően idegesített.  :D

Tudod, ez a hülyeség, hogy: tiszta autó csendesebb, kevésbé zörög, kevesebbet fogyaszt, puhábban gurul, ÚJABB!  :lol:

Most következik majd a külső műanyagok ápolása impregnálóval, hogy azok is pergessenek. Meg időszerű most már a klíma éves karbantartása is (igaz, nem bűzös, de ne is legyen az).  ::)

Mindenkinek van valami hülyesége, nekem EZ.
Nem hülyeség ez :) ... gondos gazdája vagy az autódnak  :yes:

Amúgy, teljesen igazad van: ESZEMBE NEM JUTNA áttörölni olyan autót, ami csak nagynyomásúval lett lemosva  :eek: ! Azzal lehetne csak szuperül összekarcolni  :nonono: ... hiszen, a nagynyomású nem szedi le olyan tökéletesen a koszt, mint egy alapos, kefés-szivacsos mosás. De erre nincs is szükség. Pont így lehet leginkább védeni a fényezést: hogy semmilyen formában nincs sikálva a felszíne. Csak olyankor célszerű elvinni a kézi mosóba, ha rossz időben, tartós autózás révén, vastag koszréteg rakódott a fényezésre, falcokba, ajtókeretekbe stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Krisz7777

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 140
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5411 Dátum: 2015.05.05 20:08:39 »
A garázsban rászállt porra, ott az antisztatikus kefe, ajánlom az eszközt, varázsolni lehet vele!
Úrinő benzinessel jár...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5412 Dátum: 2015.05.05 20:21:14 »
A k...va nyestre mondjatok valami ellenszert  :helpsmilie:

MINDEN éjjel összemocskolja az autóinkat, amik kint állnak  :censored: :censored: ! Sáros lábbal elejétől-végéig összejárja, rápisil, rákakál. Mindig, minden éjszaka, kivétel nélkül. Emiatt a Yarist naponta kéne mosnom, ha azt szeretném, hogy mindig szép legyen  :surrender:

Néhány hónapja éjszakára teszünk ki élvefogó csapdát, de eddig összvissz 1 példányt kapott el  ::) ... utána 3 (!!!) napig tartott mindössze, míg reggel újra össze volt koszolva a kocsi. Tehát ennyi idő alatt foglalta el a kiesett példány területét egy másik  :wacko:

(Nem, nem öltük meg a dögöt, nem is bántottuk: édesapám kivitte 20 km messzeségbe a Mecseken az erdőbe, és ott elengedte.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5413 Dátum: 2015.05.05 20:31:49 »
kb1óra alatt visszatalál a régi élőhelyére...
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5414 Dátum: 2015.05.05 20:38:15 »
(Nem, nem öltük meg a dögöt, nem is bántottuk: édesapám kivitte 20 km messzeségbe a Mecseken az erdőbe, és ott elengedte.)
Először azt olvastam hogy "eltemette" :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer