Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155879 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5355 Dátum: 2015.02.22 14:54:11 »
Tisztitasra kivalo a TheInsider raadasul a 1l-es eleg rendesen higithato:- )
Láttam ezeket a cuccokat a wolf webshopon, de mivel nincsenek árak, így be sem regisztráltam...
Ha esetleg tudsz nekem árakat mondani (+ szállítást) és jónak találom, akkor megrendelem.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5356 Dátum: 2015.02.22 15:10:33 »
én is kedvet kaptam ezekhez a cuccokhoz, különösen a wax téma érdekel. azt mondjuk még nem értem, hogy mi ez a nagy felhajtás a mikroszálas kendők körül. én egy sima tiszta ronggyal szokom megtörölni a kocsit kint is, bent is és nem látom, hogy ez miért lenne rosszabb. valaki felvilágosíthatna.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5357 Dátum: 2015.02.22 15:15:14 »
Azért (is), mert a sima rongy szöszt hagy maga után, szemben a mikroszálassal, ami semmit nem hagy maga után szinte. Sőt, a jó mikroszálas konkrétan magához vonza a port, nem sepregeted az egyik felületről a másikra...

Én asszem a Lidl-ben vettem 350-400Ft-ért egy 3-as szettet 2 éve. Teljesen jól töröl mind.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5358 Dátum: 2015.02.22 16:04:40 »
Láttam ezeket a cuccokat a wolf webshopon, de mivel nincsenek árak, így be sem regisztráltam...
Ha esetleg tudsz nekem árakat mondani (+ szállítást) és jónak találom, akkor megrendelem.

Parancsolj: BestWax.eu - Wolf's arlista
Szallitasi ar attol fugg mivel szeretned: ha a Jofogason ingyenes hazhoz szalliatas akcio van akkor azon keresztul is megoldhatjuk, egyebkent vatera futart arban uberelni nehez.
szemlyes atvetel Bp Oktogon-Muegytem vonala, v. Lion elofordulasa /Szigetszentmiklos-Erd vonal, de majd mindjart feltunik es elmondja/

TheInsider   1l   1 102 /1:10-20ban higitando!/
TheInsider   500ml   1 029 /spricnis/
BlackOut   225ml   777
BlackOut   1l   1 830 /1:1ben higitando!/

én is kedvet kaptam ezekhez a cuccokhoz, különösen a wax téma érdekel. azt mondjuk még nem értem, hogy mi ez a nagy felhajtás a mikroszálas kendők körül. én egy sima tiszta ronggyal szokom megtörölni a kocsit kint is, bent is és nem látom, hogy ez miért lenne rosszabb. valaki felvilágosíthatna.

probalj ki egy jo mikroszlast es megerted /azt meg majd szinten a zOroszlan elmondja mit muvel egy rongy... csinal szep mikrokarcokat... na elarultam:- )/, ha wax erdekel akkor kedvenc linkjeimre felhivhatom a figylemed? karc, 18ev+polir+wolf BodyGuard, BodyGuard, tovabbi kepek a fb-n

viziszony: /ugye ez meg nem volt linkleve?/



amugy unokaocs eppen most dicserte agyon a SilkMilket, mert szep, mert nem fenyes, mert nem ragad, mert nem budos:- )
« Utoljára szerkesztve: 2015.02.22 16:18:12 írta toroksultan »
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5359 Dátum: 2015.02.22 17:00:26 »
Üdv!
Bestwax-on rendelt termékeket én is tudom szállítani Szigetszentmiklós, Szigethalom, Csepel, XXII.ker, Érd vonalon.
Waxoláshoz mindenképp, de mindenféle törlésekhez ajánlott a mikrószálas, mert elemeli a felületről az eltávolítandó dolgokat wax felesleg, por stb. karcolás nélkül. A szálak közé megy a letörendő anyag amit kis felület törlése kb 0,5-1nm után célszerű kirázni a rongyból és ezután folytatni a munkát. Waxot csak tiszta felületre szabad felhordani, mert akkor eredményes és tartós a tapadása, Karcos autónál, minimum egy finom polír ajánlott! Általában amit a tulajdonosok karcmentesnek neveznek, az már mosókarcos szokott lenni.
Bármi kérdés merül fel szívesen segítek!

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5360 Dátum: 2015.02.22 18:54:54 »
az ősszel kapott egy komoly polírt a kocsi, amit tudtak, kihoztak belőle, dehát most múlt nyolc éves és napi budapesti használatban van az első napja óta, ez van. tavasszal majd bevásárolok ezekből a húdekomoly cuccokból és meglátom, tényleg olyan jók-e ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5361 Dátum: 2015.02.22 21:31:01 »
Parancsolj: BestWax.eu - Wolf's arlista
Szallitasi ar attol fugg mivel szeretned: ha a Jofogason ingyenes hazhoz szalliatas akcio van akkor azon keresztul is megoldhatjuk, egyebkent vatera futart arban uberelni nehez.


Köszi, majd jelentkezem!  ::)
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

NoName

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 204
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5362 Dátum: 2015.02.23 14:57:13 »
az ősszel kapott egy komoly polírt a kocsi, amit tudtak, kihoztak belőle, dehát most múlt nyolc éves és napi budapesti használatban van az első napja óta, ez van. tavasszal majd bevásárolok ezekből a húdekomoly cuccokból és meglátom, tényleg olyan jók-e ;)

Szia,

Mennyi volt a polír?

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5363 Dátum: 2015.02.23 21:39:18 »
az ősszel kapott egy komoly polírt a kocsi, amit tudtak, kihoztak belőle, dehát most múlt nyolc éves és napi budapesti használatban van az első napja óta, ez van. tavasszal majd bevásárolok ezekből a húdekomoly cuccokból és meglátom, tényleg olyan jók-e ;)
A komoly polír az mit jelent?

toroksultan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 506
    • www.hygilux.hu
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5364 Dátum: 2015.02.23 21:41:10 »
A komoly polír az mit jelent?

Szigoruan kell nezni kozben, amire Te alkatilag keptelen vagy;- )))
Higénia felsőfokon: http://hygilux.hu/, Árlista: https://goo.gl/t4T7ps,
Autókozmetikai termékek: https://www.facebook.com/BestWax.eu, Árlista: http://goo.gl/ATDLAC,
Civic ES4:     CoV R1:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5365 Dátum: 2015.02.23 21:53:36 »
őőőő, most megfogtatok, helyesbítek: kapott egy komoly polírt. az autószerelőm fényezőműhelyében, ahol a behorpasztott-összehorzsolt sárvédőmet meggyógyították, meg újrafényezték az első-hátsó lökhárítómat is, körbe is polírozták az autót. feltételezem, hogy értenek hozzá.

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5366 Dátum: 2015.02.23 21:55:48 »
Szigoruan kell nezni kozben, amire Te alkatilag keptelen vagy;- )))
Pedig ma is próbáltam komoly lenni, de a végén olyan jót röhögtem..... ::)

Lion

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5367 Dátum: 2015.02.23 21:59:24 »
őőőő, most megfogtatok, helyesbítek: kapott egy komoly polírt. az autószerelőm fényezőműhelyében, ahol a behorpasztott-összehorzsolt sárvédőmet meggyógyították, meg újrafényezték az első-hátsó lökhárítómat is, körbe is polírozták az autót. feltételezem, hogy értenek hozzá.
Nyilván értenek hozzá, nem is erre irányult a kérdés, csak gondoltam esetleg tudod milyen anyaggal csinálták?
Mondjuk ha tudod mennyi időt szántak rá, abból is sok minden kiderül....

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5368 Dátum: 2015.02.24 07:30:21 »
Nyilván értenek hozzá, nem is erre irányult a kérdés, csak gondoltam esetleg tudod milyen anyaggal csinálták?
Mondjuk ha tudod mennyi időt szántak rá, abból is sok minden kiderül....
sajnos nem tudom, de tíz éve kezelik a családi flottánkat (momentán 6 kocsi) és ügyelnek az ügyfelek elégedettségére. a fényezés jól láthatóan mélyebb és csillogóbb színű lett, mint volt. a szerelőm azt mondta, ráment egy egész délután, de arra már nem emlékszem, hogy egy vagy két ember vakargatta. morogtam kicsit amiatt, hogy csomó karc megmaradt, amire annyit mondott, hogy vigyem vissza és újracsinálják, de ennél jobb csak akkor lesz, ha újrafényezik.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5369 Dátum: 2015.02.24 07:30:52 »
Szia,

Mennyi volt a polír?
küldtem privátot