Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155939 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5190 Dátum: 2014.09.18 19:32:04 »
mármint a szélvédőt? az oldalsó meg a hátsó üvegeken szerintem nem érdemes, mert onnan nem tudja lefújni a menetszél

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5191 Dátum: 2014.09.18 19:36:27 »
Az oldalablakokról is simán lefújja...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5192 Dátum: 2014.09.18 19:38:52 »
mármint a szélvédőt? az oldalsó meg a hátsó üvegeken szerintem nem érdemes, mert onnan nem tudja lefújni a menetszél
Mondjuk van ott nekem olyan légterelőm, ami mondjuk tisztításnál csak gondot okoz :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5193 Dátum: 2014.09.21 16:46:34 »
Mai teljesen értelmetlen cselekedet: motortér tisztítás . Száraz ecset, mosószeres szivacs, papírtörlő és elképesztő mennyiségū szilikon a kédereken, fedeleken.
A legmeglepőbb, hogy a motor elindul.
Kizárolag időmilliomosoknak ajánlott :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5194 Dátum: 2014.09.21 18:04:17 »
Csináltatok/ csináltattatok már olyat, hogy a fényezés felcsiszolása?
Most volt a weelers dielers-en egy Fordot csináltak meg. 1500-as 2000-es csiszolópapirral csinálták, a lakk 250 mikronos volt azt mondták 150-ig le lehet csiszolni. Persze lehet a mai autóknak lehet hogy túl vékony a fényezése?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5195 Dátum: 2014.09.21 18:50:30 »
a rain x kábé 30 napig marad rajta az üvegen, gondolom kábé ez is. a tusfürdős habot semelyik víztaszító nem fogja lelökni  :devil:

a vízlepergetés kábé 60 km/h sebességtől működik, ergo városban csak annyi a haszna, hogy könnyebben siklik majd az ablaktörlő az üvegen. de ha elhagyod a várost, akkor a rendszer szerintem zseniális. egyáltalán nem is kell használni az ablaktörlőt, mert az esőcseppek egyszerűen szétporladnak a szélvédőn és azonnal el is tűnnek róla.

kétfajta ember van, az egyik imádja ezt, a másik utálja. én az avensisre rakattam fel rendes vízlepergető réteget az EZWash-nál, az kábé hat hónapig működött.
Nekem a Toyotán RainX van, a cégesen Rain away. A RainX tovább tart, jobban tűri a koptatást. A Motip relatíve hamarabb kopik le a felületről. (de ez ingyen van a cégesre :) )
Friss kezelésnél már 60 körül gurulnak a cseppek, és nekem kamion mögött is működik, nem tudom Bepi milyet használ. Sűrű esőben sem kell törölni ha megfelelő a tempó. A bogarak maradványain viszont megakadnak a cseppek.
Én nem tapasztalom, hogy könnyebb lenne lemosni róla.
Gabe 254.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5196 Dátum: 2014.09.21 18:57:46 »

Nekem a Toyotán RainX van, a cégesen Rain away. A RainX tovább tart, jobban tűri a koptatást. A Motip relatíve hamarabb kopik le a felületről. (de ez ingyen van a cégesre :) )
Friss kezelésnél már 60 körül gurulnak a cseppek, és nekem kamion mögött is működik, nem tudom Bepi milyet használ. Sűrű esőben sem kell törölni ha megfelelő a tempó. A bogarak maradványain viszont megakadnak a cseppek.
Én nem tapasztalom, hogy könnyebb lenne lemosni róla.
Nekem az első 3 üvegen nanobevonat van. Ez összesen 2500 Ft-ba került, de nekem egy év elteltével is jól működött. Ennek ellenére a tavaszi waxolasnal újra rakattam.
Igen, 60-tól már gurulnak a cseppek, de igazából országúti tempótól működik jól.
Szerintem nagy esőben, pláne sötétben torolni kell, mert az a biztonságos.

A bogarakat úgy értettem, hogy mivel hetente mosom az autót nyáron, szerintem nincs is ideje a tetemeknek belegyógyulni a felületbe.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5197 Dátum: 2014.09.22 11:10:51 »
Sajna nem volt a hétvégén olyan esemény, ahol bizonyíthatott volna a cucc, viszont ezen a deres-vakus képen látszik hol volt kezelve az üveg.
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.22 11:20:34 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5198 Dátum: 2014.09.22 17:52:16 »
Mai teljesen értelmetlen cselekedet: motortér tisztítás . Száraz ecset, mosószeres szivacs, papírtörlő és elképesztő mennyiségū szilikon a kédereken, fedeleken.
A legmeglepőbb, hogy a motor elindul.
Kizárolag időmilliomosoknak ajánlott :D
Jééé, a drága jó kis 4E-FE motor! Annak idején én is tisztogattam a Corollában.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5199 Dátum: 2014.09.22 17:59:37 »
Jééé, a drága jó kis 4E-FE motor! Annak idején én is tisztogattam a Corollában.
Milyen motor? Multkor Auchanban a varrógépeknél láttam Toyota emblémát, szerintem ha megnéztem volna, az egyiken ott lett volna a 4EFE típusszámként :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5200 Dátum: 2014.10.02 15:10:15 »
Valaki meg tudja mondani hogy mi kerül ezen 11e Ft-ba, amikor társai 1500-2500-ért kaphatóak?
Más kérdés hogy lazán képes vagyok megvenni ...
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5201 Dátum: 2014.10.02 15:15:42 »
Valaki meg tudja mondani hogy mi kerül ezen 11e Ft-ba, amikor társai 1500-2500-ért kaphatóak?
Más kérdés hogy lazán képes vagyok megvenni ...
Még a Sonax is kevesebb mint fele ennyi volt ... Ez biztosan magától törölgeti az autót :D

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5202 Dátum: 2014.10.02 15:16:45 »
Még a Sonax is kevesebb mint fele ennyi volt ... Ez biztosan magától törölgeti az autót :D
Xanax téli ablakmosót kipróbáltam, de nem vettem észre semmi különöset. Viszont teljesen nyugodt voltam attól hogy 3x annyiba került :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5203 Dátum: 2014.10.02 16:27:08 »
Csináltatok/ csináltattatok már olyat, hogy a fényezés felcsiszolása?
Most volt a weelers dielers-en egy Fordot csináltak meg. 1500-as 2000-es csiszolópapirral csinálták, a lakk 250 mikronos volt azt mondták 150-ig le lehet csiszolni. Persze lehet a mai autóknak lehet hogy túl vékony a fényezése?
Vizesen csinálta? Lámpa polírozással kapcsolatban nézelődtem, akkor találtam sok leírást fényezés polírozásról, de azokban azt írták, hogy a 2000-es vizes után jön még a "báránykorong" stb...  :hmmmm:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5204 Dátum: 2014.10.23 13:03:54 »
Élménybeszámoló: még mindig hat a vízlepergető, pedig már jó rég tettem fel. Pályatempónál lemegy a víz, közepes tempónál nem állnak össze a cseppek és tisztán lehet látni. Egy esetben rossz: este, közepes tempónál, olyan szakaszon, ahol van közvilágítás: az apró cseppek szétszórják a fényt, nem látni semmit.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer