Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1156001 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5175 Dátum: 2014.07.27 12:48:59 »
nekem a kárpiton van egy plusz üléshuzat, mely anyagát, valamint előállítási technológiáját tekintve azonos a kárpittal.  Tehát kárpiton kárpit van üléshuzat gyanánt. Mellesleg a kvázi üléshuzatként jellemzett kárpit sokkal kárpitabb, mint a gyári kárpit-kárpit.  Tehát nekem nem üléshuzatom van.  Vagy mégis?  :D
Ja! Maga neked "huzattya" vala kedves Mester! :) Le es szemlézzük valamék távoli talin, bandaépítés gyanánt, ha ott és benne leszel. ;)
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5176 Dátum: 2014.07.27 13:28:00 »

nekem a kárpiton van egy plusz üléshuzat, mely anyagát, valamint előállítási technológiáját tekintve azonos a kárpittal.  Tehát kárpiton kárpit van üléshuzat gyanánt. Mellesleg a kvázi üléshuzatként jellemzett kárpit sokkal kárpitabb, mint a gyári kárpit-kárpit.  Tehát nekem nem üléshuzatom van.  Vagy mégis?  :D
:))))))))
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5177 Dátum: 2014.07.27 16:24:59 »
Ja! Maga neked "huzattya" vala kedves Mester! :) Le es szemlézzük valamék távoli talin, bandaépítés gyanánt, ha ott és benne leszel. ;)

Szívesen bandázom. 7 év körül van a darab és jól tartja magát. Igaz mostanában, majd igazítani kell rajta, picit megnyúlt a folyamatos használatban, de könnyen megoldható a helyreigazítás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5178 Dátum: 2014.08.07 17:52:16 »
3,5 év után végre sikerült kivenni a csomagtér szőnyeget  :clap:
kicsit már kutyaszőrös volt, sajnos a Lux porszívó kárpittisztító feje nem elég az autókárpitba szépen beépült szőrök eltávolítására, a résszívó fej is csak akkor, ha kikapcsolom az Automata módot és full szívóerőre állítom.
Na lényeg hogy szőnyeg ki, fel lakásba, porolófej sem sokat javított a szőrmennyiségen, úgyhogy kézi kefe, Vanish, aztán majd jön még egy porolófejes ha megszáradt.
Amúgy még a pótkerék rekeszét is kiporszívóztam, az elmúlt napok időjárása a külső tisztítást elintézte. Most már csak a műanyagok vannak hátra (valami szilikonmentes megoldáson agyalok).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5179 Dátum: 2014.08.07 21:54:53 »
nekem a kárpiton van egy plusz üléshuzat, mely anyagát, valamint előállítási technológiáját tekintve azonos a kárpittal.  Tehát kárpiton kárpit van üléshuzat gyanánt. Mellesleg a kvázi üléshuzatként jellemzett kárpit sokkal kárpitabb, mint a gyári kárpit-kárpit.  Tehát nekem nem üléshuzatom van.  Vagy mégis?  :D
:D :lol:

Ami gyárilag van az ülésen: kárpit. Amit utólag teszel rá: huzat. (Meg az is, amit a leengedett ablakok idéznek elő.)  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5180 Dátum: 2014.08.11 11:43:01 »
3,5 év után végre sikerült kivenni a csomagtér szőnyeget  :clap:
kicsit már kutyaszőrös volt, sajnos a Lux porszívó kárpittisztító feje nem elég az autókárpitba szépen beépült szőrök eltávolítására, a résszívó fej is csak akkor, ha kikapcsolom az Automata módot és full szívóerőre állítom.
Na lényeg hogy szőnyeg ki, fel lakásba, porolófej sem sokat javított a szőrmennyiségen, úgyhogy kézi kefe, Vanish, aztán majd jön még egy porolófejes ha megszáradt.
Amúgy még a pótkerék rekeszét is kiporszívóztam, az elmúlt napok időjárása a külső tisztítást elintézte. Most már csak a műanyagok vannak hátra (valami szilikonmentes megoldáson agyalok).

Kaphatok nálad egy időpontot én is autótakarításra?  :D
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5181 Dátum: 2014.08.12 23:17:13 »
Kaphatok nálad egy időpontot én is autótakarításra?  :D
Végülis mostanában van rengeteg időm, csak porszívót levittem vidékre :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5182 Dátum: 2014.09.18 14:30:05 »
Ugye mivel nálam a hülyeség akaraterővel párosul, szeretek kísérletezni különböző vegyszerekkel (pl.: kádtisztítás féktisztítóval), ráadásul még időm is van, ezért most a Motip Rain Away katyvaszt vettem gorcső alá. A kis kedvenc boltomban még drága sem volt, szóval a hülyének nekem is megérte.
A szélvédőm ugye új, szóval csak elrontani lehet. A palaczk szerint a megtisztított szélvédőre kell ráfújni, kenjem el, majd polírozzam fényesre az üveget. Ezt meg is tettem, a vezetőoldalon a kezelt felület (najó, a marketinges ragasztószalagot nem tettem fel, így átnyúlik), a mama meg ne akarjon látni semmit.
Itt annyit követtem el, hogy a kis viráglocsoló pumpás spricnimbe a vizen kívül került egy kis tusfürdő is. De talán látszik, hogy egyáltalán nem látszik semmi különbség.
Na megnéztem a webáruház szerinti használati módot és hoppá!! A kezelt felületről szépen jönnek nagy cseppekben a H2O molekulák (ezúttal nem tusfürdős).
Még két teszt marad hátra, mivel a fáma szerint csak nagyobb sebességnél jön elő a hatás:
-Elviszem mosóba hogy a nagynyomású mit kezd vele
-Szombaton pályázás, meglátjuk hogy az eső vagy a kamikaze bogarak milyen munkát végeznek a két felületen.
Egy kis videó, hogyan uzsgyízik le a víz
« Utoljára szerkesztve: 2014.09.18 14:39:46 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5183 Dátum: 2014.09.18 14:40:07 »
a rain x kábé 30 napig marad rajta az üvegen, gondolom kábé ez is. a tusfürdős habot semelyik víztaszító nem fogja lelökni  :devil:

a vízlepergetés kábé 60 km/h sebességtől működik, ergo városban csak annyi a haszna, hogy könnyebben siklik majd az ablaktörlő az üvegen. de ha elhagyod a várost, akkor a rendszer szerintem zseniális. egyáltalán nem is kell használni az ablaktörlőt, mert az esőcseppek egyszerűen szétporladnak a szélvédőn és azonnal el is tűnnek róla.

kétfajta ember van, az egyik imádja ezt, a másik utálja. én az avensisre rakattam fel rendes vízlepergető réteget az EZWash-nál, az kábé hat hónapig működött.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5184 Dátum: 2014.09.18 14:41:58 »
A 3. sz. képen pont az látszik, aminek látszania kell ilyen kezelés után: A víz összefüggő lebernyegként terül el a szélvédő baloldalán, míg középen és jobb oldalon (hogy értsd: szemben állunk az autóval, ahogy a kép is készült) cseppekben látható, aminek nagy része már lecsorgott a felületről.

Menet közben kb 90-100km/h-tól kezdve gyakorlatilag nem kell - normál esőben - ablaktörlőt használni. Ha heves esőbe, zivaratba futsz bele, akkor itt is törölni kell majd.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5185 Dátum: 2014.09.18 14:50:00 »
Kivi leszek: egyelőre úgy tűnik nem akkor bullshit a dolog, kivi lesze a bogártetemek mennyire ragadnak meg rajta.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5186 Dátum: 2014.09.18 14:54:02 »
Kivi leszek: egyelőre úgy tűnik nem akkor bullshit a dolog, kivi lesze a bogártetemek mennyire ragadnak meg rajta.
Azok ellen kifejezetten nagy segítség az ilyen bevonat. A nagynyomású kézi mosóval pik-pak lejön minden, nem ég bele, nem marad ott még a nyoma sem. Majd meglátod...

Arra vigyázni kell, hogy esőben nem jó kamion mögött menni, mert ekkor a hatása = a 0-val. Nincs menetszél és folyamatosan törölni kell az ablakot.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5187 Dátum: 2014.09.18 15:00:50 »


Arra vigyázni kell, hogy esőben nem jó kamion mögött menni, mert ekkor a hatása = a 0-val. Nincs menetszél és folyamatosan törölni kell az ablakot.

Keversz valakivel, akinek ugyanilyen roncsa van és szeret hipermájerkodni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5188 Dátum: 2014.09.18 15:02:43 »

Keversz valakivel, akinek ugyanilyen roncsa van és szeret hipermájerkodni :D
Amíg nem tudod megelőzni, Te is keveredhetsz ilyen szituba. Ezért írtam...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #5189 Dátum: 2014.09.18 19:01:47 »
Közben még csináltam vidit a mosóban is, mondjuk annyira nem látványos a dolog. Lényeg hogy leápoltam a többi üveget is, egyedül az a kis folt marad kezeletlen.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer