Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155856 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4800 Dátum: 2013.10.07 20:27:13 »
Mindezt azért, mert hisz abban, hogy egy elégedett ügyfél hatványozódik a továbbiakban.
Épp ezért minden dicséretet és reklámot megérdemel az, aki kis hazánkban nem könnyen, gyorsan, mások kárára, hanem lelkiismeretes, minőségi munkával akar megélni. Üdítő ilyenekkel találkozni.  ::)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4801 Dátum: 2013.10.07 21:42:21 »
Épp ezért minden dicséretet és reklámot megérdemel az, aki kis hazánkban nem könnyen, gyorsan, mások kárára, hanem lelkiismeretes, minőségi munkával akar megélni. Üdítő ilyenekkel találkozni.  ::)
Egyetértek. Lehet, hogy ha rászánnám az időmet is szép lehetne az eredmény, de az ilyen emberektől nem sajnálom a pénzt.
Ha tehetem, szívesen fizetek azért, hogy a saját időm megmaradjon, mindemellett, tudom, hogy az autóm jó helyen van.

Több ilyen ember kellene minden szakmába!
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.07 21:48:17 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4802 Dátum: 2013.10.07 21:46:34 »
és egy egész hetes találkozó lesz? fokozott érdeklődés esetén esetleg kettő?  :devil:  :lol:
Akár az is lehet. Van elég filmem, ha megnéztük azt a pár érdekességet itt a síkságon, el tudjuk ütni az időt. :D
Vagy több alkalommal jöttök...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4803 Dátum: 2013.10.07 21:48:08 »
Akár az is lehet. Van elég filmem, ha megnéztük azt a pár érdekességet itt a síkságon, el tudjuk ütni az időt. :D
Vagy több alkalommal jöttök...
szilvalé kell oda tesó,nem film;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4804 Dátum: 2013.10.07 21:50:48 »
szilvalé kell oda tesó,nem film;)
Addigra azt is szerzek, nem maradtok szomjasan...:)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4805 Dátum: 2013.10.08 10:45:13 »
Elkészült az őszi wax és teljes belső kárpittisztítás az Avén.

Wax:
Tavasszal egyszer már megcsináltattam, akkor Autoglym HD Wax került rá, ami az autó elejéről 5 hónap alatt eltűnt, oldalán, hátulján még látszott mosás közben, hogy összekapja a cseppeket. Mindezt úgy, hogy a felvitele óta minden héten egyszer biztosan lemostam az autót. Most egy drágább wax került rá, a szakember gyakorlatilag anyagárban (és mert nem egészen fél év alatt több ismerősömet is küldtem hozzá munkával) adta, mindössze 1000Ft-ért. Úgy kell számolni, hogy egy  fél literes kiszerelésű wax ebből a fajtából majd' 30.000Ft...
Az eredmény ismét nagyon meggyőző. A felületi karcok nem látszanak, a mélyebb, alapozóig terjedők igen, de ezek nem zavarnak. Nagyon selymes a felülete a fényezésnek.

Kárpit tisztítás:
Pénteken délután (fél négy felé) vittem át az autót és szombat délután (fél öt körül) hoztam el.
Még pénteken lemosta az autót a megfelelő vegyszerekkel, eltávolította a paroláskor a fenyőfáról az autóra csöppent enyvcseppeket (ezt otthon is viszonylag könnyen meg lehet csinálni, lentebb leírom, hogyan), kiszerelte az összes ülést, padlókárpitot, csomagtérpadló kárpitot is.
Szombaton nekiesett a kiszerelt textilek alapos mosásának. Géppel és kézzel felváltva, attól függően, hogy mennyire fért hozzá a felületekhez. A teljes belső műanyag panel rendszer kapott műszerfalápolót, minden gumi, vagy gumírozott felület gumiápolót (beleértve az ajtókédereket is). Kicsit féltem, hogy a vizes ülések, szőnyegek mennyire száradnak meg, de eddig úgy tűnik teljesen.

Számomra nagyon szép lett az eredmény, noha, a műszerfalápolónak igen erős illata volt. Szerencsére mára szépen elhalványult és szabályosan "ILLATA" van az autónak. Jó beleülni, annyira élvezem, hogy soha nem volt dohányos és ez nagyon is érződik rajta!  :yes:
A szaki elmondása szerint nem ez az autó adta fel neki a leckét, azaz, tényleg megkímélt, még az ülések, szőnyegek alatt is. Kosz, por ugyan volt benne, node 13 év alatt már óhatatlan, hogy össze is gyűlik. A teljes belső tisztításért 10.000Ft-ot fizettem.

Persze, biztosan sok ennél sokkal jobb autó van, de mégis, én büszke vagyok az állapotára. Örömet okoz az, hogy megnézik az utcán és nem azért, mert ez formailag annyira szép autó, hanem az állapota miatt. Sok más, fele ilyen korú autó is megirígyelhetné...

Remélem, meg tudom majd tartani ilyennek, amíg nálunk van és nem jön közbe baleset, vagy ilyesmi, mert, ha rajtam múlik, 5 év múlva is ugyanígy fog mutatni...  :)

A műanyagbetétek elég mattak  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4806 Dátum: 2013.10.08 10:48:22 »
A műanyagbetétek elég mattak  ;)
Igen, de már szépen eltűnt a fényesség egy része. Meg a képek készültekor igen magasan volt még a nap, sütött rendesen.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4807 Dátum: 2013.10.08 10:57:30 »
Igen, de már szépen eltűnt a fényesség egy része. Meg a képek készültekor igen magasan volt még a nap, sütött rendesen.  :)
Na jó, de a műszer fal "ápolva lett" a műanyagbetét nem?
Fery

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4808 Dátum: 2013.10.08 12:16:10 »
Na jó, de a műszer fal "ápolva lett" a műanyagbetét nem?
Minden kapott ápolót. De akkor nem biztos, hogy értem a kérdést...  :surrender:

Ja, hogy kívülről? Az nem kapott semmit, valóban. Azt megcsináltam én még a múlt héten, van nekem is külön a műanyag- és gumifelületekre impregnáló szerem, ami, ha vizet kap lepergeti a felületről.  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.10.08 12:18:04 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Fery

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2052
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4809 Dátum: 2013.10.08 16:46:59 »
Minden kapott ápolót. De akkor nem biztos, hogy értem a kérdést...  :surrender:

Ja, hogy kívülről? Az nem kapott semmit, valóban. Azt megcsináltam én még a múlt héten, van nekem is külön a műanyag- és gumifelületekre impregnáló szerem, ami, ha vizet kap lepergeti a felületről.  :yes:
Akkor most már kompletten pöpec a géped.  Gratula szép lett!  :yes:
Fery

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4810 Dátum: 2013.10.10 21:17:38 »
A hátsó szélvédőt belül ne nagyon törölgessétek. 7végén törölgettem-nem erősen, igazából akkor bele se gondoltam h megsérthetem a fűtőszálakat. Csak utána gondolkodtam el.. Ma le tudtam tesztelni, párás volt az üveg, kettőt sikeresen kicsináltam.. Át fogom nézni-ha kell nagyítóval-és kijavítom. Remélem nem több helyen szaladt át.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4811 Dátum: 2013.10.10 21:20:24 »
A hátsó szélvédőt belül ne nagyon törölgessétek. 7végén törölgettem-nem erősen, igazából akkor bele se gondoltam h megsérthetem a fűtőszálakat. Csak utána gondolkodtam el.. Ma le tudtam tesztelni, párás volt az üveg, kettőt sikeresen kicsináltam.. Át fogom nézni-ha kell nagyítóval-és kijavítom. Remélem nem több helyen szaladt át.
Ezért jó, ha a hátsó szélvédő is le van fóliázva. Azt lehet törölgetni. ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4812 Dátum: 2013.10.10 22:32:12 »
Ezért jó, ha a hátsó szélvédő is le van fóliázva. Azt lehet törölgetni. ;)

Ja. Meg ráadásul kívül is észrevettem nagy karcokat, nem tudom most csináltam e vagy már ott volt.. Utánanéztem neten, már szélvédő külső részére is van fólia, de szigorúbb előírásokkal. Meg fényszórókra is.. Ha valaha lesz új, vagy nagyon fiatal autóm, sztem rakatok rá. Bár nem olcsó..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4813 Dátum: 2013.10.11 14:46:05 »
Apum már kiskoromban megtanította, hogy a fűtőszál kényes dolog, és csak óvatosan szabad törölgetni, szálirányban, puha ronggyal, nem rányomva.  :)
Cserébe viszont javítható azért ám a fűtőszál! ;)
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4814 Dátum: 2013.10.11 14:46:21 »
Ja. Meg ráadásul kívül is észrevettem nagy karcokat, nem tudom most csináltam e vagy már ott volt.. Utánanéztem neten, már szélvédő külső részére is van fólia, de szigorúbb előírásokkal. Meg fényszórókra is.. Ha valaha lesz új, vagy nagyon fiatal autóm, sztem rakatok rá. Bár nem olcsó..
A szélvédő külső részére sztem hülyeség, de belülre mindenképpen jó dolog, illetve a fényszóró búrák mechanikai fóliával történő ellátása is jó dolog, igaz, nem olcsó. Csak a másik oldalról ott vannak ezek az új "hótintelligens" fényszórók, amiket ha egy kavics felsért és ezért cserélni, mert beázik, az cink. Anyagilag. Ez a kb 2,5mm vtg fólia hihetetlen ütéseket kibír és mellette UV álló is, így nem mattul be a fényszóró búra, vagy csak jóval később.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i