Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155690 alkalommal)

0 Felhasználó és 8 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4740 Dátum: 2013.09.08 10:44:19 »
Bakker  ::) ... MIÉRT vagyok képtelen csíkmentesen megpucolni a Yaris szélvédőjét belülről  :wacko: ?! HÁROM alkalommal estem már neki (pár napon belül), és még mindig tiszta maszat, "köd", csík... lemenő nappal szemben autózni egy rémálom  :helpsmilie: !

Alkalmazott eszközök: Toyota ablaktisztító spray, és konyhai papírtörlő... én nem értem, mi lehet a gond! Ráfújom a habot, áttörlöm 2x, és utána továbbra is tiszta csík az egész  :censored: ! Persze csak ellenfényben látszik  :nonono: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4741 Dátum: 2013.09.08 11:39:58 »
és vársz ott hat órát, míg végeznek? egyébként mi az a "cigányteszkó"?
ja,5óra a munkavégzés.
azé cigányteszkó,m bazi sok az ork a környéken ott a vasút tövén.
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

Kalmi

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 818
  • Corolla 1.3 XLI HB 1994
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4742 Dátum: 2013.09.08 11:40:13 »
Ablaktisztító és puha rongy kombóval próbálnám.
Nekem az E10-ben csak porosodik a szélvédő belülről, de az mindenféle vegyszer nélkül letörölhető. Az ujj és kéznyomokra (az utas oldalon) elég szokott lenni az ablaktisztító.
A másik kocsimban viszont valami párásodásgátlót használhattak (biztos kényszerűségből mert az elég harmatosan fújta a levegőt a szélvédőre) vagy még inkább valami nem szélvédőre való szilikontartalmú cucc kerülhetett rá. Az tényleg olyan csikozódos nyomott hagyott mindig törölgetés után.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4743 Dátum: 2013.09.08 11:47:27 »
Ez az a kékes színű "köd", ami, ahogy észrevettem, néhány hónap alatt kvázi a semmiből is kialakul minden autó szélvédőjének a belső felületén  ::) ... mármint a gyakran használt autókén. Nyilván magából a levegőből csapódik ki oda ez a szennyeződés, elvégre nem véletlenül alakul ki javarészt csak a szélvédőn.

A dolgon nyilván nem javít, hogy időnként dohányzom is az autóban. Nem  gyakran, de azért mondjuk heti 2-3 szálat elszívok ott. Ilyenkor mondjuk mindig megnyitom az első ablakokat, és a levegőt is fújatom a szélvédőre közben a ventillátorral, hogy ne "rakódjon rá" a füst.

De tényleg valami iszonyat makacs ez a cucc  :censored:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4744 Dátum: 2013.09.08 12:08:59 »
Én a minap lavór + meleg víz + Vanish (jó vastag arányban) + kefe kombóval támadtam meg a Yaris két első ülését. Egyenként jó negyed órán át sikáltam őket. Hát, ami azokból kijött, bakker  :eek: ... sötétbarna lett a végére a "víz" a lavórban  :nonono: ... nekem ebből elegem van, üléshuzat-beszerzési projekt beindítva.

Na, nem valami hiper-szuperre kell gondolni - csak ilyen trikó-jellegű, gyorsan levehető-újra visszatehető típusra. A lényeg, hogy ez gyűjtse a koszt (aztán havonta bevágom majd a mosógépbe), és ne az üléskárpit.

A kormánykereket, indexkart, váltógombot és slusszkulcsot pedig naponta átsikálom alkoholos kéz-fertőtlenítő géllel. Ha tudnátok, néha milyen gusztustalan állapotban vannak ezek, egy-egy izgulósabb tanuló két órája után  :pinch:
Sajna a por "átdifundál" az üléshuzaton, de legalább csak az :hmmmm:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4745 Dátum: 2013.09.08 12:27:01 »
Sajna a por "átdifundál" az üléshuzaton, de legalább csak az :hmmmm:
Az a legkevesebb  :) ... kiporszívózom oszt csá. De a verejték meg ilyesmi ne diffundáljon át  :nonono:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

marcedli

  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 612
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4746 Dátum: 2013.09.08 12:35:04 »
Bakker  ::) ... MIÉRT vagyok képtelen csíkmentesen megpucolni a Yaris szélvédőjét belülről  :wacko: ?! HÁROM alkalommal estem már neki (pár napon belül), és még mindig tiszta maszat, "köd", csík... lemenő nappal szemben autózni egy rémálom  :helpsmilie: !

Alkalmazott eszközök: Toyota ablaktisztító spray, és konyhai papírtörlő... én nem értem, mi lehet a gond! Ráfújom a habot, áttörlöm 2x, és utána továbbra is tiszta csík az egész  :censored: ! Persze csak ellenfényben látszik  :nonono: ...
10% ecet, papírtörlő

nem kell hígítani sem
Honda FR-V 2.2 ctdi 2006
Kia Sportage 2018

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4747 Dátum: 2013.09.08 12:37:00 »
10% ecet, papírtörlő

nem kell hígítani sem
És semmi más :) ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4748 Dátum: 2013.09.08 12:39:07 »
Én meg azt nem értem, miért van a szélvédőm alsó részén középen egy jó 2 tenyérnyi folt, ahova nem csapódik ki a pára ?  :hmmmm: :) Amúgy ez a szélvédő elég érdekes, nagyon könnyen kiül rá a pára belül, mintha lenne rajta valami filmréteg, pedig tisztítottam már. De mondom, ott alul középen mindig átlátható.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4749 Dátum: 2013.09.08 13:10:39 »
Az a legkevesebb  :) ... kiporszívózom oszt csá. De a verejték meg ilyesmi ne diffundáljon át  :nonono:
A por kis részét tudod csak kiporszívózni.  :flowers: Sokkal alattomosabb annál, hogy ennyivel megúszd. A verejték tud büdös lenni, az olyan ájert ad az autónak, hogy ihaj...
Egy jó kárpittisztító géppel ÉS Vanish-sel kell neki esni, azt is legalább 2x végignyúzni rajta, mire értékelhető módon kijön a trutyi belőle. Én erre sajnálom az időt, amit igényel, noha anyukámnak van ilyen gépe.
Annyira nem látom koszosnak az autót, mert tegnap 2db 50Ft-os érmével (2x2perc kb) az egész autót kiporszívóztam. De a 13 év pora, megy ki tudja milye benne van a szőnyegekbe, ülések kárpitjába, szóval, 13 évente egyszer megéri - szerintem - alaposan szézborítani a belsejét és kiganézni odabent.  ::)

Palaczk, mester, én tegnap az OBIban vettem 2db trikót az első ülésekre. 2500Ft volt, viszonylag méretpontosnak mondom, kis fém kampókkal együtt, természetesen oldallégzsákos autókba is szerelhető. Ami miatt megtetszett, az a Toyota grafit-szürke színe, amúgy is csak ilyenben volt, de az autó belső színvilágától nem üt el annyira, amennyire a fekete szín tenné, ráadásul, 40 fokon mosható is.

A szélvédő belső felületének mázgájával évek óta küzdök. Most egy Tesco-s alkoholos kifejezetten belső üvegekre való kendőt használok. Ez eddig a legjobb, asszem 700Ft-volt.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26333
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4750 Dátum: 2013.09.08 13:21:54 »
Ez az a kékes színű "köd", ami, ahogy észrevettem, néhány hónap alatt kvázi a semmiből is kialakul minden autó szélvédőjének a belső felületén  ::) ... mármint a gyakran használt autókén. Nyilván magából a levegőből csapódik ki oda ez a szennyeződés, elvégre nem véletlenül alakul ki javarészt csak a szélvédőn.

A dolgon nyilván nem javít, hogy időnként dohányzom is az autóban. Nem  gyakran, de azért mondjuk heti 2-3 szálat elszívok ott. Ilyenkor mondjuk mindig megnyitom az első ablakokat, és a levegőt is fújatom a szélvédőre közben a ventillátorral, hogy ne "rakódjon rá" a füst.
A füst nem oszt, nem szoroz - nálunk senki sem dohányzik, mégis lesz. Legzavaróbb a hátsó ablakon, este néha nem tudom eldönteni, hogy be kell-e kapcsolni a páramentesítőt, vagy nem. És persze, hogy nem...
music     

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4751 Dátum: 2013.09.08 13:56:19 »
Ezt a kékes füstöt nem értem. Én nem tapasztalom.  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4752 Dátum: 2013.09.08 15:23:07 »
Ezt a kékes füstöt nem értem. Én nem tapasztalom.  :hmmmm:
Tiszta nálatok a levegő/nincs meg elég hosszú ideje az autó  :flowers:

Nem "füst" amúgy. Hanem egy kékes színű "köd" az üvegen - olyan, mintha enyhén párás lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Beszélgessünk
« Válasz #4753 Dátum: 2013.09.08 15:30:51 »

Ha már így megkérdezed: a szappan szárítja a bőrt... Egyébként a vizes dörzsölés nekem többször bevált. Nem kell órákig dörzsölgetni ám, és abban biztos lehetek, hogy a víz nem támadja meg a lakkozást!
Mivel az én kérdésem indította a vitát én is közbeszólok. Mivel ma délután amúgy is lemostam a kocsit, megpróbáltam a vizes dörzsölést (a samponos szivaccsal). A csík nagy része egész tűrhetően lejött, csak ahol kicsit mélyebb a karcolás, abból nem jött ki. De ez már alig látszik. Ha majd lesz itthon lakkbenzinem, azért kipróbálom a maradékra.

És köszönöm a tanácsokat.
Nagyjából tiszta a levegő, nem olyan nagyvárosias. Valószínűleg ez is sokat jelent.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

micila

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6024
  • épGÉPész
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4754 Dátum: 2013.09.08 17:54:53 »
Én a minap lavór + meleg víz + Vanish (jó vastag arányban) + kefe kombóval támadtam meg a Yaris két első ülését. Egyenként jó negyed órán át sikáltam őket. Hát, ami azokból kijött, bakker  :eek: ... sötétbarna lett a végére a "víz" a lavórban  :nonono: ... nekem ebből elegem van, üléshuzat-beszerzési projekt beindítva.

Nincs az a hipi-szupi kárpittisztító szir-szer-xar, ami felérne az üléskárpitok gépben történő tisztításával. (naná, hogy mosás)! Még a gépi kárpittisztítás után is feltűnő a különbség. Egybként sk bárki elvégezheti a Coriján, és olyan illata lesz a verdának hetekig, mint a frissen mosott ruhának.
de internis non iudicat praetor  /Aquinói Tamás nyomán/
audacter mentiare, semper aliquid haeret
Nouă ouă ouă nu