Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155864 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
         

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4711 Dátum: 2013.05.23 08:53:14 »
Na összedobok pár tájékoztató jellegű pikcsört a szombati kézi polírozásomról
...
Tettünk egy kört a faluban, itt már jobban néz ki az eredmény  :clap:
Látom, sikerült addig masszíroznod, fényesítened, míg nagyobb, keményebb, élvezetesebb lett :devil: ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4712 Dátum: 2013.05.23 08:57:07 »
Látom, sikerült addig masszíroznod, fényesítened, míg nagyobb, keményebb, élvezetesebb lett :devil: ;)
Jó ez a Toyota gyári polír folyadék, minden álmodat teljesíti  :devil:
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4713 Dátum: 2013.05.23 08:57:38 »
Akkor nem voltál elég alapos! :devil: :D
Odáig nem akartam lesikálni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4715 Dátum: 2013.05.23 09:14:24 »
Teljesen jó lett ez az eredmény. Nézd, idén 15. éves lesz az autód. Mit akarsz ennél többet? Máshogy kérdezem: Tudsz mutatni másik 15 éves autót, aminek ilyen, vagy ennél nagyobb fénye van? (nem kizárt, de nagyon kevés ilyen van)  :clap: ;)

A végére az a Kappa nem kellett volna...  :shit:

És egy jótanács: Polírozni árnyékban 15-25 fokban szoktunk, az eredményt fotózni és gyönyörködni kizárólag napfényben!  :excl: ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4716 Dátum: 2013.05.23 09:19:41 »
Teljesen jó lett ez az eredmény. Nézd, idén 15. éves lesz az autód. Mit akarsz ennél többet? Máshogy kérdezem: Tudsz mutatni másik 15 éves autót, aminek ilyen, vagy ennél nagyobb fénye van? (nem kizárt, de nagyon kevés ilyen van)  :clap: ;)
16 ...
A végére az a Kappa nem kellett volna...  :shit:
De  :hug:
És egy jótanács: Polírozni árnyékban 15-25 fokban szoktunk, az eredményt fotózni és gyönyörködni kizárólag napfényben!  :excl: ;)
Árnyékban políroztam, csak a köztes képek miatt nem lavíroztam oda-vissza az udvaron, a hőmérséklet 25 fok körül volt, mivel később már csak melegebb lesz és a fákról meg hullani fog a szeder, ezért most vagy soha opció volt.
Tényleg csak az volt a sajnálatos hogy éjjel meg volt egy vihar és jó rászárad poros lett az egész. Amúgy kaptak egy átkenést a tükörházak is, egyedül a lökösökre nem marad már kedvem.
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.23 09:22:40 írta DonPrego »
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4717 Dátum: 2013.05.23 09:23:41 »
Az azért képzavar nélkül kiderült, hogy az egész meló kappatos alaptölteben folyt. :D
Legközelebb rotációs kapára fogok polírkorongot oszt úgy kenem végig.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4718 Dátum: 2013.05.23 09:38:22 »
Nézd, idén 15. éves lesz az autód. Mit akarsz ennél többet? Máshogy kérdezem: Tudsz mutatni másik 15 éves autót, aminek ilyen, vagy ennél nagyobb fénye van? (nem kizárt, de nagyon kevés ilyen van)  :clap: ;)
A végére az a Kappa nem kellett volna... 
::) Bocsesz a butatelefonos képminőségért. Kora az aáírásban, 3 éve políroztam kézzel két napon át, de büszke a belsejére vagyok ;) :flowers:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4719 Dátum: 2013.05.23 09:49:56 »
A jelenlévők mindig kivételek, kiváltképpen a Te autód, ami közel sem átlagosan érdeklődő tulajnál éli egyre szebb napjait.  ;) :hug:

A beljesjéről is képet bitte, vagy egy linket priviben, hogy hol láthatom. Kíváncsi vagyok rá!  :yes:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4720 Dátum: 2013.05.23 13:42:02 »
Köszi! :flowers:
Sajna a belsőről is csak ilyen gagyi felvétel van, így nem érvényesül annyira az alcantara kárpitos, az eredetinél nagyságrendekkel kényelmesebb garnitúra - Kappaszkodj meg, miből való ;)

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4721 Dátum: 2013.05.23 13:48:46 »
Köszi! :flowers:
Sajna a belsőről is csak ilyen gagyi felvétel van, így nem érvényesül annyira az alcantara kárpitos, az eredetinél nagyságrendekkel kényelmesebb garnitúra - Kappaszkodj meg, miből való ;)
Megláttam a képet és egyből az jutott eszembe hogy ilyen foteleket láttam már valahol :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4722 Dátum: 2013.05.23 14:07:34 »
OFF: Egyébként nem sok bajom volt az eredetivel sem, becsülettel szolgálta a gazdáit 300e+km-en át - még a Carinások közül sem sokan tudják, hogy az angliai gyártásúakba a Recaro volt a gyári beszállító :excl: - de más az, amikor ülésen, megint más, amikor ülésben töltöd azt az esetenként nem is kevés időt, ami elég hosszú, hogy végig alátámassza a lábad, elég magas, hogy az egész hátad belesimuljon, nem jelképes az oldaltartása, valódi a magasságállítása, télen meleg (van benne ülésfűtés is, de felesleges bekötni), nyáron pedig nem izzadsz bele.
Eredetileg egyébként Toyota Supra üléseket szerettem volna: :szemez:

Innen a ötlet, csak hát, amikor beleültem ezekbe... :wub:
Egy hátránya van: hosszabb utakon jobban kell koncentrálnom, mert a rendszeresen elalvó utasaim már nem segítenek ebben :D
ON

kalapos

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3037
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4723 Dátum: 2013.05.23 14:10:49 »
Megláttam a képet és egyből az jutott eszembe hogy ilyen foteleket láttam már valahol :D
Az anyag, szín stimmel, de a coupénak rövidebbek a hátsó ülései és motoros az első ülésállítása.

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4724 Dátum: 2013.05.23 14:12:43 »
Gondolom nem kis munka volt belehekkelni a Carinába: nem stimmelhet egy lefogatási pont sem. Méretekről nem tudok nyilatkozni.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer