Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155685 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4650 Dátum: 2013.05.05 12:51:32 »
A mai WTCC Futam után kapom vissza az Avensis-t a polírozásból. Majd írok bővebben a szerről, amit kapott (wax).;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4651 Dátum: 2013.05.05 12:55:25 »
mé? mogyoródon polirozzák? :-):-):-)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4652 Dátum: 2013.05.05 13:08:09 »
Nem, de a srác is nagyon F1 és WTCC rajongó és mondta, hogy a futam ideje alatt a tv előtt pihen.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4653 Dátum: 2013.05.05 21:26:24 »
Nem, de a srác is nagyon F1 és WTCC rajongó és mondta, hogy a futam ideje alatt a tv előtt pihen.
Na, a 2. futam előtt szólt a srác, hogy kész az autó, garázsban van, nyugodtan nézzem meg Norbit, aztán ballagjak át hozzá (légvonalban kb 150-200m-re lakik tőlünk).
Úgy indult a dolog, hogy végül mégis csak ma reggel vittem el, de már hozta is a kis fonott kosarában a szereket, amikkel alapos előmosást csinált. Én hazavittem magam, ott odaadtam neki az autót. Előtte átbeszéltük, hogy pontosan mit is szeretnék. Elmondtam, hogy ez egy 12 felett járó autó, új állapotot nyilván nem várhatok, de, mivel nem eladásra lesz, illetve az átlagnál igényesebb vagyok az autómra, így finom polírral jó lenne kicsit jobban megdolgozni az ajtók környékét, ahol kabát gombbal, kulccsal, stb. hozzáértek, megkarcolódott. Nem akartam, hogy nagyon el legyen vékonyítva a lakk, vagy netán belekapjon a festésbe, de az ún. hologramm-ot lehetőleg távolítsa el és a körkörös hajszálkarcokat is. Ezután pedig egy abszolút prémium minőségű és tartósnak várható wax réteget is rárak.
A gumi/műanyag elemek is kaptak egy speciális felület impregnáló bevonatot, illetve, az első 3 ablak üveg nanobevonatot (vízlepergető).

Nos, az eredmény számomra meglepő volt. Természetesen szikrázó napsütésbe álltam ki azonnal a garázsból és ahogy kezdtem körbejárni, elképedve láttam, hogy pl. a motorháztetőn (de írhatnám bármelyik más lemez felületet) nincsenek körök a lakkban. Semmi. A kavicsfelverődés nyomai nyilván látszik és az olyan helyeken, amik fényezést kívánnak, sincs változás, de a többi részen hihetetlen. Azt mondta, hogy alapvetően nem volt nehéz az autón dolgozni, mert tényleg gyári fényű mindenhol és jó állapotú a fényezése.
Kérdésemre, hogy akkor milyen anyagot is használ, annyit mondott, hogy a pontos nevét nem árulná el, ha nem baj, de Angliából rendelte és a Jaguar autógyár hivatalos wax márkája az, amit rátett, szóval nyugodjak meg, valóban extra minőségű termék. Nem olcsó, egy tégellyel kb 15-16000Ft, nagyjából 5 normál méretű autóra elegendő mennyiség.

Végül, az ár szintén kellemes meglepetés volt, egy Szent István...  :eek: (mert már az előtt vittem neki egy másik kuncsaftot, hogy az enyémet megcsinálta volna. Egy barátom Corolla Versoját kezdi holnap). Azt mondta, csak terjesszem az igét...  ;) (természetesen számlaképes)

Néhány képet készítettem, hát, nem könnyű szemléletesen megmutatni fotón keresztül. Ezek a képek gyakorlatilag csak vágva lettek, illetve, kicsit ráélesítettem, hogy a megmaradt karcok is látszódjanak.
Az ajtók körüli karcok annyiban tüntek el, hogy amit eddig már 2m-ről kiszúrtam tiszta autó mellett, annak a helyét most kb 15-20cm-ről látom, mert tudom, hol kell keresni... :whistling: Egyébként tényleg elmehetne akár újszerű fényezésnek is... Aki jön jövő 7végén a balatoni tavaszi talira, az láthatja (ha kíváncsi rá), a többieknek marad ez az 5db kép.

Én mindenesetre elégedett vagyok a munkával, ilyet vártam! (ecsetelte nekem, hogy lehetne így, meg úgy még, meg a karosszériáa is nanobevonatot tenni, de azt majd egy esetleges új(szerű) autónál lehet, hogy megfizetem (cca. 40k Ft), most ez doszta elég nekem)
 :clap: :)

KÉPEK
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4654 Dátum: 2013.05.05 21:30:32 »
tényleg gyönyörű, gratulálok!  :clap:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4655 Dátum: 2013.05.05 21:38:15 »
Köszi! Tesód mit csináltatott 60k-ért a ketteskén?! Nem értettem teljesen...  :hmmmm: (el nem tudom képzelni, hogy ennyit kiadjak egy tulajdonképpen polírért(?)... )
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4656 Dátum: 2013.05.05 21:44:11 »
valószínű az Autoglym HD WAX az ami rákerült, vagy tőlük valamelyik prémiumabb termék. Super Resin Polish és Extra Gloss Protection-t használom tőlük, jó cuccok jó árban. most egy olyat akarok véghez vinni amikor 3M 50417-es cuccal végig polírozom a kocsit és utána az SRP és EGP. csak még gyűjtöm az infot, hogy jó-e ez így nekem :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4657 Dátum: 2013.05.05 21:47:15 »
Köszi! Tesód mit csináltatott 60k-ért a ketteskén?! Nem értettem teljesen...  :hmmmm: (el nem tudom képzelni, hogy ennyit kiadjak egy tulajdonképpen polírért(?)... )
hát például volt rajta egy ótvar horpadás az egyik ajtón ,mert a kedves felesége nekiqrta sok éve egy betonoszlopnak kiszálláskor. azt lakatolni is kellett stb. aztán asszem volt még egy hasonló seb a fényezésen. meg volt benne egy kerékcsere is  :devil: meg igazából nem tudom, mit bizniszelt még a szerelővel, talán még egy kötelező is belefért  :devil: a lényeg, hogy ez olcsó volt, arra anyakamat teszem. ma egyébként jártam arrafelé és a kocsi a ház előtt parkolt. direkt arra kanyarodtam, pedig nem oda mentem, hogy megnézzem. és hát télleg úgy nézett ki, mintha új volna. mint a tied  :cool2:

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4658 Dátum: 2013.05.05 22:08:43 »
valószínű az Autoglym HD WAX az ami rákerült, vagy tőlük valamelyik prémiumabb termék. Super Resin Polish és Extra Gloss Protection-t használom tőlük, jó cuccok jó árban. most egy olyat akarok véghez vinni amikor 3M 50417-es cuccal végig polírozom a kocsit és utána az SRP és EGP. csak még gyűjtöm az infot, hogy jó-e ez így nekem :D
***ki, a másodikat említette jól összezárt fogakkal... Annyit értettem, hogy "Szuper Resijdfhgjhghfg..."  :D Vagy csak beszélt róla? Mittomén... Nem ismerem ezeket a termékeket, így képtelen voltam megjegyezni... De elképzelhető, hogy jó a tipped...  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2013.05.05 22:12:24 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4659 Dátum: 2013.05.05 22:12:12 »
hát például volt rajta egy ótvar horpadás az egyik ajtón ,mert a kedves felesége nekiqrta sok éve egy betonoszlopnak kiszálláskor. azt lakatolni is kellett stb. aztán asszem volt még egy hasonló seb a fényezésen. meg volt benne egy kerékcsere is  :devil: meg igazából nem tudom, mit bizniszelt még a szerelővel, talán még egy kötelező is belefért  :devil: a lényeg, hogy ez olcsó volt, arra anyakamat teszem. ma egyébként jártam arrafelé és a kocsi a ház előtt parkolt. direkt arra kanyarodtam, pedig nem oda mentem, hogy megnézzem. és hát télleg úgy nézett ki, mintha új volna. mint a tied  :cool2:
Ja, oké, így érthető, azt hittem, hogy a kisautót ennyiért csak políroztatta...  :devil:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4660 Dátum: 2013.05.05 22:14:37 »
na azért ennyire ő sem láma, pedig informatikus  :devil: meg aztán előtte engem is kérdezgetett, és nagyjából eligazítottam. aztán, gondolom, jól felizgult rajta és nem bírt a seggén maradni, míg meg nem csináltatta :D

golya

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 91
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4661 Dátum: 2013.05.05 22:26:26 »
***ki, a másodikat említette jól összezárt fogakkal... Annyit értettem, hogy "Szuper Resijdfhgjhghfg..."  :D Vagy csak beszélt róla? Mittomén... Nem ismerem ezeket a termékeket, így képtelen voltam megjegyezni... De elképzelhető, hogy jó a tipped...  :yes:

jó cuccok. egy rendes kezelés olyan 2-3 hónapig kitart velük. az EGP az lényegében egy ilyen waxlötyi, én vattával szoktam felvinni, utána hagyni kb 1 órát gyógyulni és utána lehet levakarni. egy flakon elég vagy 8-10 autóra. az SRP meg inkább ilyen karc feltöltő, nagyon finom polír. a samponjuk meg jó almaillatú :)

www.autoglym.hu

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4662 Dátum: 2013.05.05 22:30:49 »
jó cuccok. egy rendes kezelés olyan 2-3 hónapig kitart velük. az EGP az lényegében egy ilyen waxlötyi, én vattával szoktam felvinni, utána hagyni kb 1 órát gyógyulni és utána lehet levakarni. egy flakon elég vagy 8-10 autóra. az SRP meg inkább ilyen karc feltöltő, nagyon finom polír. a samponjuk meg jó almaillatú :)

www.autoglym.hu
Meg olyat is mondott, hogy a szivacs, amit kapott hozzá, eleve egy légmentesen zárt csomagban küldték, mikor kibontotta, akkor vette észre, hogy még az is be van itatva valami lötyivel, amivel könnyebb dolgozni. Azért gondolom, hogy ezek valóban prémium termékek lehetnek, mert a hipermarketekben ilyen igényes dolgokkal aligha lehet találkozni.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4663 Dátum: 2013.05.09 10:21:59 »
Előbb-utóbb (inkább előbb!) betelik a pohár, lesbe ülök éjszakára távcsöves légpuskával, és tényleg lelövöm az átkozott patkányt (igazából: nyestet), amelyik minden (!) éjjel összeb...a a Yarist a sáros (MINDIG sáros) tappancsaival  :censored: :censored: :censored: ... Mocskosul, rohadtul, elmondhatatlanul unom, hogy emiatt naponta kell tisztítanom (minimum a nagynyomásúval leveretnem) az autót  :banging: !!! Rászánok pár órát, és kiiktatom a problémát  :2guns:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

PiciPeti

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4664 Dátum: 2013.05.09 10:42:59 »
Ha tényleg nyestről van szó, én sürgősen beszereznék nyestriasztót/mérget amíg lehet. Komoly összeg ha elrágja a főkábelt. Főleg ha nem veszed észre, lezárlatol, és leég az autó...  :no:

Ismerősnek egy Citroen-ben tett rendet egy ilyen kis rohadék. 600e lett a javítás vége...  :wacko: