Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155796 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4605 Dátum: 2013.04.20 17:57:14 »
igen de en valami tartosabbra gondoltam... esetleg ilyen nanos cuccra.....nemtom van e... de asszem lattam ilyet valahol.

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4606 Dátum: 2013.04.20 18:00:22 »
bakker rakerestem erre a toyota protectre... 40.000 HUF  :eek: :eek: :eek:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4607 Dátum: 2013.04.20 18:24:20 »
az EZWASH-nál ajánlgatnak mostanában valami kerámiaféle bevonatot, ami állítólag évekig rajta marad a fényezésen. az se olcsó  :devil:

Autoglym

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
  • Professzionális autóápolási termékek
    • AUTOGLYM - Professzionális autóápolási termékek
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4608 Dátum: 2013.04.20 19:07:49 »
szerintetek edemes venni gepi polirozogepet?ha igen akkor milyet? also ill. kozepkategorias a jo? szeretnem en megcsinalni az automat de nincs meg gyakorlatom a polirozasban... el lehet rontani a polirt? szivesen vennek par jo tanacsot hogyan is kezdjek neki.... koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat elore is.... :innocent:
Ha csak otthon magadnak szeretnél polírozgatni, akkor vegyél Einhell-t. Kb 16.000Ft. Ha profi gép kell, akkor FLEX PE14-2 120.000Ft  :eek:

Természetesen el lehet rontani, de azért ez nem atomfizika :) csak türelem kell hozzá és maximalizmus. Meg persze gyakorlat... Ha nem dolgoztatod meg a políranyagokat kellő ideig (ezért mondtam, hogy két kör polír kb 10 óra munkát jelent), akkor a karcokat sem szeded ki rendesen és még hologram-okat is kreálsz mellé. Ezek lehet, hogy majd csak 1-2 hét után jönnek elő, amikor már lekopnak a polír maradékok. Tudnék mesélni napokig az igényes polírozásról...  Ezzel foglalkozom mint polír termékek forgalmazója is és mint polírszaki is. Látom, hogy általában mit művelnek polírozás címszó alatt, de hozzáteszem, hogy ez csak részben az autókozmetikusok hibája. Mivel egy komoly munka sok időbe telik, amit az autósok zöme nem fizet meg, ezért megcsinálják olcsón, de khmmm, nem tökéletesen. Ráadásul ezt tanítják meg a kezdő szakiknak is és Ők meg már úgy gondolják, hogy az a csúcs amit Ők produkálnak... Bazi nagy tisztelet a kivételnek, mert azért akad!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4609 Dátum: 2013.04.20 19:17:52 »
vmi állat meghúzta a kocsimat a képen látszik végig ott a  fehér festék a sárvédőíven.  :devil:
a JBQA-t az ilyennek.  :censored:
lemostam , polirpasztával , puha ronggyal dörzsölgettem , jött le de maradt is.

mit lehet ezzel csinálni? polir? javító stift?
ez a fekete szín.. :censored: :censored:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Coldplay

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 185
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4610 Dátum: 2013.04.20 19:40:18 »
fuh en nemtom majd az okosok megmondjak.... nem tunik azert annyira veszesnek.....

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4611 Dátum: 2013.04.20 19:55:51 »
vmi állat meghúzta a kocsimat a képen látszik végig ott a  fehér festék a sárvédőíven.  :devil:
a JBQA-t az ilyennek.  :censored:
lemostam , polirpasztával , puha ronggyal dörzsölgettem , jött le de maradt is.

mit lehet ezzel csinálni? polir? javító stift?
ez a fekete szín.. :censored: :censored:
:wacko: Reszvetem.
Anno a haver feher kombi Fabiajarol en a fekete muanyag lokharito hagyta nyomokat tuntettem el teljesen ilyennel. Egy terepjaro allt be melle a parkoloba es lehuzta az egesz bal oldalat. Ugy nezett ki mint egy roncs. Aztan 1 oran at dorzsoltuk ezzel (elotta mar probalta massal) es teljesen sikerult lehozni vele.
Ha neked is csak pluszban felvitt ez a feher festek (es nem az alapozo latszik ki), akkor valamilyen polirral le fog jonni.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4612 Dátum: 2013.04.20 21:42:32 »
szerintetek edemes venni gepi polirozogepet?ha igen akkor milyet? also ill. kozepkategorias a jo? szeretnem en megcsinalni az automat de nincs meg gyakorlatom a polirozasban... el lehet rontani a polirt? szivesen vennek par jo tanacsot hogyan is kezdjek neki.... koszonom az epito jellegu hozzaszolasokat elore is.... :innocent:
Az akiboré volt nálam, otthoni célra több, mint elég. Állítható fordulatszám szabályzós, így a szer felvitelekor és eltávolításakor is a megfelelő fordulatszámon használható.
Akcióban 13000 ft szokott lenni mindkét nagyobb barkács áruházban.
Ennyit megér, de nagyon vigyázni kell vele, mert könnyen megégethető a fényezés.
Célszerű először egy kevésbé jól látható helyen kipróbálni, hogy hogyan viselkedik, hogyan jó a fogása, mennyire kell nyomni a felülethez, kell-e vizet permetezni alá, stb.
A polírozás egy szakma, könnyű elcseszni, aztán szidhatod magad utólag.

A Kézi polír gyakorlatilag semmilyen veszélyt nem hordoz a fényezésre nézve, ellenben soha nem tudsz olyan alapos és jó minőségű eredményt elérni, mint géppel.

Ha alapvetően jó állapotú a fényezés, akkor polírozni csak a kis karcok miatt érdemes, egy jó féle wax elég rá és nem is vékonyítod vele a fényezést.
Én Maxolen lila színű viaszpolírral dolgoztam át a Corollát, ez az anyag megfizethető és jó minőségű (3M gyártmány). Hasonlóan jók a Riwax termékei is.
A Maxolen nálam hónapokat bírt, de én tavasszal és ősszel mindig át szoktam kenni az autómat, így nincs nehéz dolgom általában.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4613 Dátum: 2013.04.20 21:46:09 »
vmi állat meghúzta a kocsimat a képen látszik végig ott a  fehér festék a sárvédőíven.  :devil:
a JBQA-t az ilyennek.  :censored:
lemostam , polirpasztával , puha ronggyal dörzsölgettem , jött le de maradt is.

mit lehet ezzel csinálni? polir? javító stift?
ez a fekete szín.. :censored: :censored:
Erősebb polírpaszta, és sok türelem. Ahogy labiscsakl is írja: ha az ő festéke van rákenődve a tiédre (márpedig a képen így néz ki), akkor azt le is lehet polírozni. Csak nem könnyen.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4614 Dátum: 2013.04.21 07:27:41 »
Erősebb polírpaszta, és sok türelem. Ahogy labiscsakl is írja: ha az ő festéke van rákenődve a tiédre (márpedig a képen így néz ki), akkor azt le is lehet polírozni. Csak nem könnyen.

Az ilyen rákenődéseket a Cif is aránylag könnyen leszedi  ;)

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4615 Dátum: 2013.04.21 18:33:45 »
Meg a lakkot is  :flowers:


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4616 Dátum: 2013.04.21 19:03:57 »
köszi a vigasztalást ( ::)) de akkor most mit tegyek? a Cif az karcol, nem?
ha kézzel/ronggyal  poliroznám a sérült részt akkor mennyi ideig dörzsizzek?  polirfolyadékot hogy adagoljak hozzá?  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Szabolcs

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 686
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4617 Dátum: 2013.04.21 19:23:15 »
Sziasztok!

Nekem a szélvédőm karcos, akitől vettem nem cserélt időben ablaktörlőt és látszik a nyoma főleg jobb oldalon szép boltív virít. Mit lehet vele kezdeni?  Valakitől már hallottam, hogy polírral szépen el lehet tüntetni, tényleg?

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4618 Dátum: 2013.04.21 19:26:33 »
Sziasztok!

Nekem a szélvédőm karcos, akitől vettem nem cserélt időben ablaktörlőt és látszik a nyoma főleg jobb oldalon szép boltív virít. Mit lehet vele kezdeni?  Valakitől már hallottam, hogy polírral szépen el lehet tüntetni, tényleg?
Ha belealkudtad a szélvédőcserét az árba, az a legegyszerűbb ha cseréled (mivel megvan az ára, csak belealkudtad).
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4619 Dátum: 2013.04.21 20:10:35 »
köszi a vigasztalást ( ::)) de akkor most mit tegyek? a Cif az karcol, nem?
ha kézzel/ronggyal  poliroznám a sérült részt akkor mennyi ideig dörzsizzek?  polirfolyadékot hogy adagoljak hozzá?  :surrender:
Van otthon polirpasztad azt irtad. Akkor mar hasznaltad is, nem nagy ordongosseg Addig dorzsizd, mig le nem jon  :D
Amugy ha jol latom az auto hossziranyaban van mintazata ennek a nemkivant festekretegnek. Szoval olyan iranyban is dorzsold.
Aztan ha lejott waxot ra es mintha mise tortent volna.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX