Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155682 alkalommal)

0 Felhasználó és 4 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4380 Dátum: 2012.08.11 12:08:30 »
MOM parkban van egy Sonax mosó, azt szerintem érdemes megnézni.
Vagy vele szemben, az Alkotás Pointban is van egy.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4381 Dátum: 2012.08.11 12:10:52 »
Én se vagyok az a tisztaságmániás, de nyáron sűrűbben kell mosni  :hug:
Így van. Főleg a madár- és rovarürülék, meg az elejére rákenődött rovartetemek miatt. Ezek iszonyú korrozívak - ha újra nedvességet kapnak (márpedig kapnak, pl. a hajnali párától), szabályosan belerágják magukat a lakkrétegbe, olyan felületi hiba marad utánuk, amit már le nem szed semmilyen polír. Egy-egy hosszabb nyári út után, nagyon fontos a kocsi elejére került rovarmaradványokat minél hamarabb, lehetőség szerint egy napon belül eltávolítani.

Amúgy a dolgot nagyban megkönnyíti, illetve a lakk-sérülés veszélyét is csökkenti, ha az ember legalább az autó elejét nyáron gyakran, mondjuk havonta lewaxolja. Tényleg elég csak azokat a részeket, ahová a bogarak kenődni szoktak.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4382 Dátum: 2012.08.11 12:26:41 »
Úgy döntöttem, hogy írok egy rövid kis összefoglaló tapasztalatcsomagot a legutóbbi autópolírozós élményemről.
Rövidet?  ;) :D ... Nagyon profi, részletes beszámoló volt  :yes:

Erről a nedvesítésről eddig nem hallottam... Illetve annyiban igen, hogy találkoztam már olyan polírszerrel, amelyikre rá volt írva, hogy így kell csinálni. Másoknál viszont kifejezetten ki volt hangsúlyozva: száraz felület, száraz felhordó és felpolírozó anyagok.

3 óra alatt egyébként felpolírozok egy kocsit kézzel  :D ... De hogy attól piszkosul elfárad az ember, az is biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4383 Dátum: 2012.08.11 14:07:27 »
Rövidet?  ;) :D ... Nagyon profi, részletes beszámoló volt  :yes:

Erről a nedvesítésről eddig nem hallottam... Illetve annyiban igen, hogy találkoztam már olyan polírszerrel, amelyikre rá volt írva, hogy így kell csinálni. Másoknál viszont kifejezetten ki volt hangsúlyozva: száraz felület, száraz felhordó és felpolírozó anyagok.

3 óra alatt egyébként felpolírozok egy kocsit kézzel  :D ... De hogy attól piszkosul elfárad az ember, az is biztos.
Köszi. Az igazat megvallva, a 3 órát - ahogy írtam is - mindennel együtt értem, a polír utáni takarítást is. Az is nagyon veszi az időt.
Ehhez jött még az én gyakorlatlanságomból adódó többlet idő igény.  ::)
De merem állíani, hogy a 2-3. elkészült autó után drasztikusan lehet csökkenteni a ráfordított időt.

A száraz felület a polír felhordásához kell. Ha kézzel és ronggyal hordja fel az ember a szert az autóra, akkor is célszerű nedvesített ronggyal dolgozni, mert szebben lehet felvinni a cuccot, egyenletesebben terül.
A kézi polírban igazából csak a megszáradt szer letörlése fárasztó, főleg, ha az ember besokall a polírozóanyagból...  :) Azt aztán lehet vakarni napestig...

Jó ez a gép, ami nálam is volt, bár saját részre meggondolandó, hogy megvegye-e az ember 12-15.000Ft-ért, de ha beruház rá, és megtanulja használni, valóban nagy segítség az alapos polírozáshoz. Én is csak azért nem vettem még, mert sajnos anyagi helyzetem rákényszerít, hogy fontossági sorrendet állítsak dolgok között, így, most Robi jóvoltából csak kipróbálhattam.

Az acélfelniket, pedig éppen ma délelőtt "újítottam fel", ami kicsit túlzás, de, ha azt veszem, hogy összesen 3000Ft-ba nem került a 4db felni festése úgy, hogy ebben benne van a drótkefe és a 120-as csiszolópapír ára is, akkor igenis elégedetten dőlök hátra, hogy megspóroltam az alufelnik közel 30.000Ft-os felújításának teljes költségét, ami jelenleg a téli kerekek felszerelését követően a legfontosabb projektem lesz.
Az alufelniket szakember fogja csinálni, kemencében 3x-i csiszolás-festés-szárítást követően, gyakorlatilag új felniket varázsolva belőle.
Láttam már munkáját, elképesztő az eredmény. Erre nem fogom sajnálni a pénzt, a többi (téli acélfelni) nem tartozik a legfontosabb dolgaim közé. 3 évet az utolsó festése óta is kibírt, most is kifog. A só, meg inkább ezt a festést marja... Ha majd meglesz 5-6 év múlva a PIII-om, annak majd a téli acél felnijét is szépen lefestetem, ha szükséges. A kis Rolla meg így is hálás nekem a törődésért...  ::) :wub:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4384 Dátum: 2012.08.11 14:09:54 »
Ha a fényezést folyamatosan jó állapotban szeretnéd tartani, ahhoz egyszer kell egy rendes, profi polír (új autónál ez természetesen nem szükséges) - utána évente legalább kétszer waxolás, és CSAKIS kézi mosóban mosás/mosatás (hogy erre hányszor kerüljön sor, az időjárás függvénye, de lehetőleg legalább 2-3-szor havonta). Így a fényezés gyakorlatilag nem fog látható módon karcosodni, mattulni. Ha mégis, akkor 3-4 évente kapjon egy újabb polírt.
Így van, pont ezt vallom én is. És teszem is. De tökéletesen hibátlan fényezéshez múzeumi körülmények kellenek.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4385 Dátum: 2012.08.11 15:05:03 »
Köszi. Az igazat megvallva, a 3 órát - ahogy írtam is - mindennel együtt értem, a polír utáni takarítást is. Az is nagyon veszi az időt.

A száraz felület a polír felhordásához kell. Ha kézzel és ronggyal hordja fel az ember a szert az autóra, akkor is célszerű nedvesített ronggyal dolgozni, mert szebben lehet felvinni a cuccot, egyenletesebben terül.
Ha szárazon csinálod, nem kell utána takarítani :)

A száraz rongyot több esetben magának a szernek a használati utasítása kihangsúlyozza. Márpedig ha ezt teszi, akkor nem hinném, hogy jó ötlet benedvesíteni. Persze amelyiknél írja, hogy lehet, annál OK.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4386 Dátum: 2012.08.11 15:37:43 »
Így van, pont ezt vallom én is. És teszem is. De tökéletesen hibátlan fényezéshez múzeumi körülmények kellenek.  ;)
Nyilván  :yes: ... De a tökéletesen hibátlan, és az igénytelenül lemattult között azért igen sok fokozat van  :) ... És az alább leírt "programmal" azért meglepően jó eredményeket lehet elérni - anno a Carinánkon is sokan csodálkoztak, hogy 10-11 évesen még milyen szép, tükrös fénye van  :cool2:

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4387 Dátum: 2012.08.11 20:22:06 »
Ezt az dönti el, mennyire vagy igényes a kocsid kinézetére. Ha csak az átlagos autótulaj szintjén, akkor ahhoz nem kell polír.

 :D :D :D Nalam ez ugy nez ki, hogy eso utan megnezem az autot, ha es amennyiben nem allanak szep cseppek az auto feluetein, akkor ideje tenni valamit. Megjegyezm ez nem nagyon forul elo. Az az auto van rendben, melyen szepen cseppekben all meg az eso.   :yes:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4388 Dátum: 2012.08.11 20:27:07 »
Így van. Főleg a madár- és rovarürülék, meg az elejére rákenődött rovartetemek miatt. Ezek iszonyú korrozívak - ha újra nedvességet kapnak (márpedig kapnak, pl. a hajnali párától), szabályosan belerágják magukat a lakkrétegbe, olyan felületi hiba marad utánuk, amit már le nem szed semmilyen polír.

Igen, ezert nagyon fontos a rendszeres waxolas, akkor a rovar es tarsai nem hagynak nyomot. Polirozni nem lehet a vegtelensegig, mert kopik a lakkreteg, de a Sonax fenyezo sampon es Sonax cuccok ugy altalaban csodakra kepesek. En nagyjabol egy evben 5 alkalommal nyomatok egy Sonax full waxot es igy mosni is konnyebb az autot, minden lejon rola azonnal, a rovarokat se kell sikamikalni. Ezzel is a nagyon kozeli kovetkezo tulaj fog jol jarni.  ::)
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4389 Dátum: 2012.08.11 21:51:22 »
Nyilván  :yes: ... De a tökéletesen hibátlan, és az igénytelenül lemattult között azért igen sok fokozat van  :) ... És az alább leírt "programmal" azért meglepően jó eredményeket lehet elérni - anno a Carinánkon is sokan csodálkoztak, hogy 10-11 évesen még milyen szép, tükrös fénye van  :cool2:
Egyet értünk. Szerintem sejtem, miről beszélsz  :hug:, az enyém idén ősszel 12 éves lesz:

4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4390 Dátum: 2012.08.11 22:11:38 »
fotósóp  :lol: :tt2:  ;)

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4391 Dátum: 2012.08.11 22:49:17 »
fotósóp  :lol: :tt2:  ;)
:tt2: :tt2: :tt2:

Sima mezei Samsung Galaxy GIO, ohne PS...  :nonono:

 :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4392 Dátum: 2012.08.18 17:12:11 »
Csomagtartó kárpitot hogy tudom kivenni? Van rajta pár patent a hátsó oldalon, nehezen jönnek, nem akarom őket feszegetni.
Kiömlött némi öblítő.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4393 Dátum: 2012.08.18 18:47:13 »
Ezért jó a peremes csomagtértálca,látod!?;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4394 Dátum: 2012.08.18 19:21:10 »
polirgéped nálad van-e már?  ::) :szemez:
nagyon matt a két fényszóróm.. :surrender: :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002