Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155682 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4365 Dátum: 2012.08.06 11:58:18 »
én inkább fizetek egy polírért, bár nem sok értelmét látom úgy általában a polírozásnak   :devil:
Máshogy látjuk.  :flowers: Nem adok senkinek 25.000-et egy normális polírért...  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4366 Dátum: 2012.08.06 12:15:22 »
Mi számít mikrokarcnak és mi az elvárás ezek eltűntetésére?  :szemez:

Kevesebb a látható, de a viaszpolír lekopását követően újra elő fognak jönni. Patika állapotot egy 12 éves és egyébként garázs nélkül tárolt autónál nem reális elvárni. De kora ellenére meghökkentő a fénye, ebben egészen biztos vagyok...

Ja, azt nem is írtam, hogy a Maxolen viasz polír 3M gyártmány, tehát a minősége garantált!!! (Prémium kategória)  :excl:

Nálam mikrokarc az, ami nem látható, csak bizonyos szögből, és főleg árnyékban :) Tehát ami csak a lakkrétegen van, ha jól gondolom. Az én kocsimon komoly látványos karc nem igen van, de mikrokarccal tele van.. Ha egyszer lesz új(vagy újszerű) kocsim, azt csak gőzborotvával fogom mosni..

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4367 Dátum: 2012.08.06 12:18:51 »
Nálam mikrokarc az, ami nem látható, csak bizonyos szögből, és főleg árnyékban :) Tehát ami csak a lakkrétegen van, ha jól gondolom. Az én kocsimon komoly látványos karc nem igen van, de mikrokarccal tele van.. Ha egyszer lesz új(vagy újszerű) kocsim, azt csak gőzborotvával fogom mosni..
Képtelenség mikrokarc nélkül tartani egy autót. Már a gőzborotva is tehet ilyeneket a lakk rétegbe, miközben szinte lefújod a felületről.
Szerintem annyi elég, ha az ember hetente egyszer nagynyomású rendes mosóban lemossa az autót, évente 2x viasszal átmegy rajta és garázsban tárolja az autót. A többi inkább feleslgeses vesződség, mint, hogy látható eredménye legyen...  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4368 Dátum: 2012.08.06 18:23:13 »
Képtelenség mikrokarc nélkül tartani egy autót. Már a gőzborotva is tehet ilyeneket a lakk rétegbe, miközben szinte lefújod a felületről.
Szerintem annyi elég, ha az ember hetente egyszer nagynyomású rendes mosóban lemossa az autót, évente 2x viasszal átmegy rajta és garázsban tárolja az autót. A többi inkább feleslgeses vesződség, mint, hogy látható eredménye legyen...  ;)
heti egy mosás?  :eek:  félévente is elég  :devil: bár az enyém ebben a félévben hetente megázott...

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4369 Dátum: 2012.08.06 18:34:11 »
heti egy mosás?  :eek:  félévente is elég  :devil: bár az enyém ebben a félévben hetente megázott...

Én havonta-2 havonta mosom. Jellemzően gőzborotvával. Ház előtt slaggal ritkán, mert macerásabb, meg odasüt a nap.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4370 Dátum: 2012.08.06 18:36:09 »
heti egy mosás?  :eek:  félévente is elég  :devil: bár az enyém ebben a félévben hetente megázott...
Szerintem is ez kiméli a legjobban a lakkot.
Viszont előző hétvégén balcsi északi részén kaptam egy jégesőt. Eddig 5 pöttyöt találtam a totyán :cry: :cry: :cry:

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4371 Dátum: 2012.08.06 19:44:57 »
Én havonta-2 havonta mosom. Jellemzően gőzborotvával. Ház előtt slaggal ritkán, mert macerásabb, meg odasüt a nap.
Én pedig amikor koszos  :hug:
Pl tavaly amikor mentem vidékre, pályán megtalált az összes kamikáze bogár és madár (érdekes hogy idén még nem). Akkor kénytelen voltam kéthetente lemosni.
Most egyelőre csak az út pora és némi sárfelverődés van, max szélvédőket lemosom hogy kilássak.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4372 Dátum: 2012.08.06 22:21:03 »
Én pedig amikor koszos  :hug:
Pl tavaly amikor mentem vidékre, pályán megtalált az összes kamikáze bogár és madár (érdekes hogy idén még nem). Akkor kénytelen voltam kéthetente lemosni.
Most egyelőre csak az út pora és némi sárfelverődés van, max szélvédőket lemosom hogy kilássak.

Én se vagyok az a tisztaságmániás, de nyáron sűrűbben kell mosni  :hug: Több a por, meg a rohadt fa nedvek, madárxar. Most is lett rajta 3 pötty(fanedv), ami le se jön :ph34r: Többnyire igyekszek nem fa alá állni. Amúgy a kasztnira nyáron leselkedik a legtöbb veszély: jég, fanedvek, bogarak, napsütés, esetleges szélvihar ha nekivág vmit..

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4373 Dátum: 2012.08.06 22:36:29 »
Én se vagyok az a tisztaságmániás, de nyáron sűrűbben kell mosni  :hug: Több a por, meg a rohadt fa nedvek, madárxar. Most is lett rajta 3 pötty(fanedv), ami le se jön :ph34r: Többnyire igyekszek nem fa alá állni. Amúgy a kasztnira nyáron leselkedik a legtöbb veszély: jég, fanedvek, bogarak, napsütés, esetleges szélvihar ha nekivág vmit..
Télen meg a showt kell mosni :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4374 Dátum: 2012.08.06 22:56:12 »
Télen meg a showt kell mosni :)
show-t   :devil:

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4375 Dátum: 2012.08.09 17:03:19 »
Sziasztok!

A 12kerben tudtok valami jó kis kézi autómosót?
Yaris Ts 05'

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4376 Dátum: 2012.08.09 22:35:53 »
MOM parkban van egy Sonax mosó, azt szerintem érdemes megnézni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4377 Dátum: 2012.08.11 11:43:16 »
én inkább fizetek egy polírért, bár nem sok értelmét látom úgy általában a polírozásnak   :devil:
Ezt az dönti el, mennyire vagy igényes a kocsid kinézetére. Ha csak az átlagos autótulaj szintjén, akkor ahhoz nem kell polír.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4378 Dátum: 2012.08.11 12:03:02 »
Képtelenség mikrokarc nélkül tartani egy autót. Már a gőzborotva is tehet ilyeneket a lakk rétegbe, miközben szinte lefújod a felületről.
Szerintem annyi elég, ha az ember hetente egyszer nagynyomású rendes mosóban lemossa az autót, évente 2x viasszal átmegy rajta és garázsban tárolja az autót. A többi inkább feleslgeses vesződség, mint, hogy látható eredménye legyen...  ;)
Ha a fényezést folyamatosan jó állapotban szeretnéd tartani, ahhoz egyszer kell egy rendes, profi polír (új autónál ez természetesen nem szükséges) - utána évente legalább kétszer waxolás, és CSAKIS kézi mosóban mosás/mosatás (hogy erre hányszor kerüljön sor, az időjárás függvénye, de lehetőleg legalább 2-3-szor havonta). Így a fényezés gyakorlatilag nem fog látható módon karcosodni, mattulni. Ha mégis, akkor 3-4 évente kapjon egy újabb polírt.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4379 Dátum: 2012.08.11 12:07:01 »
heti egy mosás?  :eek:  félévente is elég  :devil: bár az enyém ebben a félévben hetente megázott...
Belgiumban elég fél évente, mert ott nincs se por, se sár... Nagybátyáméknál is ez van (ők Észak-Németországban laknak): fél évvel mosás után úgy néz ki az autója, mint nálunk egy hét után  ::)

De itt tök más a helyzet. A Yarist legutóbb csütörtökön (!) délelőtt mosattam - ehhez képest már poros, összepöttyözte valami fa, továbbá összejárta a tetőt meg a motorháztetőt a menyét. Majdnem olyan rondán néz ki, mint mosatás előtt. Ha folyamatosan, legalább nagyjából (!) tisztán szeretném tartani, túlzás nélkül minden második nap le kéne mosatnom. Már 24 órával mosás után messze van a "tiszta" fogalmától.

Az igazsághoz persze hozzátartozik, hogy sötétkék. A Camry (fehér) messze nem ilyen csúnya, 2 nappal mosás után.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )