Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155849 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4320 Dátum: 2012.07.22 22:10:37 »
Ebben az ítéletben van leírva:
"Kétévente kifújom étolajjal nekem bevált,nem rohad,aki kételkedik benne nézzen be egy melegkonyhán a légelszívóba!"
Jól értem hogy csávóka étolajjal alváz-kezeli a kocsit? :D
Apám első kocsiját egy 404-es Peogeot volt (diesel :tt2:) minden évben lekentük az alját fáradtolajjal.
Dupla hasznositás. A maradékkal pedig lekentem a drotkerités tetejét, hogy az se rozsdásodjon, meg nemkivánatos egyedek ne másszanak be. (Környezetkimélés: volt egy ut a közelünkben zuzott kövel az utkezelő rendszeresen lelocsolta olajjal, hogy ne porozzon, meg tömörebb legyen- gondolom azért :D)

NeoXon

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 541
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4321 Dátum: 2012.07.22 22:22:09 »
Sziasztok! Evezredekkel ezelott irta valaki ebben a topikba, hogy valami jo nedvszivo csodakendot hasznal a mosas utan az auto szarazra torlesere. Mi ennek a neve, es hol lehet kapni? Az a problemam, hogy szepen lemosom a kocsit, de utan baromi rondan szarad ra a rajta maradt viz, foleg ha a menetszel szaritja.
2004 Avensis Liftback 2.0 D4 Executive

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4322 Dátum: 2012.07.22 22:30:41 »
Na az nekem is kőne...

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4323 Dátum: 2012.07.22 22:32:11 »
Sziasztok! Evezredekkel ezelott irta valaki ebben a topikba, hogy valami jo nedvszivo csodakendot hasznal a mosas utan az auto szarazra torlesere. Mi ennek a neve, es hol lehet kapni? Az a problemam, hogy szepen lemosom a kocsit, de utan baromi rondan szarad ra a rajta maradt viz, foleg ha a menetszel szaritja.
Próbáltam a homasitás hiperszuper nedvszívó rongyot, végülis működik csak ki kell csavarni. Szerintem a legegyszerűbb megvenni két tekercs papírtörlőt a tacskóban  valami 130Ft-ért, kézi mosóban is azt használták, a szűk helyeken egy levegős kompresszorral megsegítve  :)
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4324 Dátum: 2012.07.22 22:34:36 »
Sziasztok! Evezredekkel ezelott irta valaki ebben a topikba, hogy valami jo nedvszivo csodakendot hasznal a mosas utan az auto szarazra torlesere. Mi ennek a neve, es hol lehet kapni? Az a problemam, hogy szepen lemosom a kocsit, de utan baromi rondan szarad ra a rajta maradt viz, foleg ha a menetszel szaritja.
Vileda. Gyakorlatilag bármelyik hipermarket háztartási osztályán kapsz.  ;)

Először ki kell öblíteni, mert olyan, mintha habzana, de aztán jól működik.
Én az ablakokat szoktam vele törölni. A kasztnihoz, viszont, ha teheted, keress olyan mosót, ahol tisztított vízzel öblítesz autót. Ekkor nem lesz cseppes az autód, meg foltos, hanem simán és szépen szárad törlés nélkül.
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4325 Dátum: 2012.07.22 23:06:28 »
Na az nekem is kőne...
Szarvasbor!!! Viledat el kell felejteni, szarvasborhoz kepest banyataxi.
(a nagyjat en szilikonos lehuzoval szoktam lehuzni)


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4326 Dátum: 2012.07.22 23:10:18 »
Szarvasbor!!! Viledat el kell felejteni, szarvasborhoz kepest banyataxi.
(a nagyjat en szilikonos lehuzoval szoktam lehuzni)
Szal az a lényeg hogy valahogy szárazra kell törölni :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4327 Dátum: 2012.07.22 23:18:33 »
Ahogy mondod. Csak ezt viledaval nem lehet. Azzal mindig maradnak apro cseppek.  A szarvabor ratapad a kasznira es nehez torolni vele, de nyomaban porszarazsag  marad. Draga,  de sokkal tovabb tart mint a vileda es sosem hagy maga utan kis muannyag morzsakat mint a vileda 2 honap utan. En egy szarvasbor darabot 3 evig hasznaltam, pedig 2-3 hetente autot mosok.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4328 Dátum: 2012.07.22 23:27:24 »
Itt sokan mennek évi 5-6 ekm-t. Mit kell akkor annyit takaritani, főként belül?
Én cca  évente 2x takaritom ki (max a lábtörlöt még kirázom :D)
Ad1 itt sokan szeretik az autojukat es rendben is tartjak. En pl ruhellem ha mar par porszsosz van a muszerfalon. Vegtere en meg a csaladom fogjuk bellegezni.
Ad2 attol meg hogy valamit nem sokat hasznalunk meg tarthatjuk patyolat tisztan. pl a wc-n sem toltok sok idot megis lehuzom magam utan.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4329 Dátum: 2012.07.23 05:49:46 »
Én mostanában microszálas törlőt használok cseppmenteítésre. Tökéletes.  Az archaikus megoldás valóban a szarvasbőr. (de nem az utánzat, hanem az eredeti)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4330 Dátum: 2012.07.23 08:12:07 »
Ad1 itt sokan szeretik az autojukat es rendben is tartjak. En pl ruhellem ha mar par porszsosz van a muszerfalon. Vegtere en meg a csaladom fogjuk bellegezni.
Ad2 attol meg hogy valamit nem sokat hasznalunk meg tarthatjuk patyolat tisztan. pl a wc-n sem toltok sok idot megis lehuzom magam utan.
Arra a pár szem porra ott van az poroló seprü, amit emlitettem. Nekem jobban bejön mint valami spray + törlő. Azért mert szeretem az autót még nem fogok kiszállni, hogy megegyek egy szem kexet, vagy egy szenyót. Azért mert valamitől nem marad tiszta az autó nem fogom szétidegelni magam. Max vigyázok, hogy ne döljön ki semmi mint üditő,tej, benzin(fünyiróhoz :devil:),liszt stb.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4331 Dátum: 2012.07.23 08:50:50 »
Szarvasbor!!! Viledat el kell felejteni, szarvasborhoz kepest banyataxi.
(a nagyjat en szilikonos lehuzoval szoktam lehuzni)
Laci, igazad van, ezek a legjobb megoldások, de ezekre be kell némileg ruházni. Egy Vileda 1200Ft. Én kb 10 éve használom, nagyon is jó megoldás. Ami nem Vileda, az a szar.  ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4332 Dátum: 2012.07.23 08:51:50 »
Arra a pár szem porra ott van az poroló seprü, amit emlitettem. Nekem jobban bejön mint valami spray + törlő. Azért mert szeretem az autót még nem fogok kiszállni, hogy megegyek egy szem kexet, vagy egy szenyót. Azért mert valamitől nem marad tiszta az autó nem fogom szétidegelni magam. Max vigyázok, hogy ne döljön ki semmi mint üditő,tej, benzin(fünyiróhoz :devil:),liszt stb.
Ne viccelj már! A poroló seprű arra jó, hogy az utastérben felkavard a port és átültesd az egyik helyről a másikra...  :surrender: :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4333 Dátum: 2012.07.23 09:30:51 »
Ne viccelj már! A poroló seprű arra jó, hogy az utastérben felkavard a port és átültesd az egyik helyről a másikra...  :surrender: :whistling:
Én erre a célra egy porszívót használok (ami mellesleg a fél autó ára)  :D
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4334 Dátum: 2012.07.23 11:55:21 »
Igy van a porszivó is játszik :sorcerer:
De van hely, pl müszerfal ,váltó környéke ahol csak a süpürke segit. :yes: