Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155933 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4275 Dátum: 2012.06.25 15:06:13 »
Ja,akkor jó! ;)
Vegyen,amit akar és azzal állunk neki a polirhoz. Nekem jó a 120as smirglikorong is akár...ugye Bepi koma,neked is megfelel a polírhoz az a szemcseméret? :-)
:-D jóféle! Mindig elfelejtem,hogy már nem fa szekérrel közeledünk,ahhoz tök fain lenne. ;-)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4276 Dátum: 2012.06.25 15:09:10 »
Ezt benyaltad Pitykesz,meg kell hagyni;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4277 Dátum: 2012.06.25 22:05:17 »
öö, nemtom mennyibe kerül az ehhez való papir de lehet h inkább meghívlak egy ilyen papirra mint én rohangáljak utána és rosszat vegyek.  :helpsmilie:
megbeszéljük majd.  :)
hogy mit akarok azt sem tudom. a lámpáimat poliroztatni az tuti a kasznimmal fogalmam sincs mit kéne vagy lehetne csinálni.  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4278 Dátum: 2012.06.26 05:33:49 »
öö, nemtom mennyibe kerül az ehhez való papir de lehet h inkább meghívlak egy ilyen papirra mint én rohangáljak utána és rosszat vegyek.  :helpsmilie:
megbeszéljük majd.  :)
hogy mit akarok azt sem tudom. a lámpáimat poliroztatni az tuti a kasznimmal fogalmam sincs mit kéne vagy lehetne csinálni.  :surrender:
Lámpát nem políroztasd, mert azzal az UV védelmet fogják csak lecsiszolni. Utána - ha napon áll - nagyon hamar szétmegy a búra.  Ha már sárga a cuccos, akkor inkább vegyél a polírár kipótolása mellett egy pár új lámpát. Csodát tesz. (persze bontó, vagy utángyártott)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4279 Dátum: 2012.07.03 19:14:02 »
Én szomb.adtam kölcsön bepinek az enyémet! Ha pesti v. környékbeli vagy 1x majd átfuthatunk a gépeden!

Szia, most szombaton jó esetleg a polirprojekt? de 11től du 4ig   asse normális aki ilyen melegben dolgozik de gondoltam megkérdem. átgurulnék.. ::)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4280 Dátum: 2012.07.03 19:25:52 »
Hi!
 még bepinél van a polirgépem jul21-ig.
De ilyen időben nem polirozunk semmiképp!
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.03 19:27:36 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4281 Dátum: 2012.07.03 20:47:41 »
Szia, most szombaton jó esetleg a polirprojekt? de 11től du 4ig   asse normális aki ilyen melegben dolgozik de gondoltam megkérdem. átgurulnék.. ::)
Murray, ne kapkodj. A polírozást 15-20 fokban ideális csinálni, ilyen melegben túl hamar rászárad a felületre a polír, és könnyen beleégetheted a fényezésbe. Én sem csinálom mostanság, majd közvetlen a találkozó előtt neki esek, de ilyen kánikulában semmiképpen! ;)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4282 Dátum: 2012.07.03 22:57:59 »
ok akkor várok :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4283 Dátum: 2012.07.04 08:23:00 »
tényleg Bepi a te autód fekete? írhatnál a polirról infót mert nagyon nem tudok bánni a fekete autóval.. :helpsmilie:
szorgalmasan törölgetem a madársz.t , a kézi szivacsos mosásom csúnya foltos, melegszik is mint a disznó .. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4284 Dátum: 2012.07.04 08:31:00 »
Murray, a fekete kényes szín... :sorcerer:
         

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4285 Dátum: 2012.07.04 08:48:38 »
tényleg Bepi a te autód fekete? írhatnál a polirról infót mert nagyon nem tudok bánni a fekete autóval.. :helpsmilie:
szorgalmasan törölgetem a madársz.t , a kézi szivacsos mosásom csúnya foltos, melegszik is mint a disznó .. :cry:

mert tul gyorsan pörgeted rajta a szivacsot vagy nem elég nedves a mosóvized... [rohog] [rohog]
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4286 Dátum: 2012.07.04 11:33:44 »
tényleg Bepi a te autód fekete? írhatnál a polirról infót mert nagyon nem tudok bánni a fekete autóval.. :helpsmilie:
szorgalmasan törölgetem a madársz.t , a kézi szivacsos mosásom csúnya foltos, melegszik is mint a disznó .. :cry:
Igen, az enyém fekete.

A kézi polírral eddig mindig jól boldogultam, egyedül az utómunkák időigényesek, mert a megszáradt políranyag mindenhol látszik, ahol él van, pl. ajtók, lemezek illesztéseinél, tanksapka körül. Ezeket gondosan át kell nyálazni a polír után, hogy ne maradjanak rajta fehér polír nyomok.
A fekete szín már csak ilyen, fehér autón mindez kevésbé látványos, ha rajta marad.
Ennek ellenére, én sem szoktam az utolsó foltig letörölgetni a maradékot, helyenként, főleg a kavicsfelverődés nyomaiban, vagy azok pontozott helyein egyszerűen megragad a polír és csak többszöri mosás után jön le. Ez van, akit zavar, én már megszoktam, ebben a fekete igen kényes.

Szivaccsal, kézzel SOHA sem mosom/mostam autót. Én a kézi mosókat szeretem, amik nagynyomással dolgoznak. Ahova én járok itt, helyben, ott az öblítő víz fúrott kútból, tisztított formában wax-szal bekeverve jön a fúvókából, amit nem törlök át Viledával sem, mert magában is foltmentesen (na, jó, nagyon kevés folttal) szárad, törölgetéskor a sima csapvízben lévő szennyek összecsíkozzák az autót. Tehát, lemez felületeket nem törölgetek, csak az ablakokat és kész.

A madárszart jól teszed, ha minél hamarabb, lehetőleg, mielőtt beleégne a lakkba, letörlöd, én ez ellen heti rendszerességű mosással védekezek. (1 mosás = 600Ft.)

A fekete szín hátránya, hogy melegszik, mint a disznó. Ez ilyen. Az összes. Szoktam mondani, hogy ugyanahhoz a hőfokhoz többször és nagyobb fokozaton kell használni a klímát egy fekete autóban, mint egy világos színűben.
Viszont az E11 esetében a fekete szín egyike a leginkább hozzáillők árnyalatok közül, de én elfogult vagyok.

Viszont "minden bizonnyal" a következő autóm, a PriusIII, gyöngyházfehér színű lesz és solar napfénytetős...  :D :cool2:  :1eye:

Ja, a mosáshoz még: Mindegy, hogy szivaccsal, vagy az általam használt nagynyomásúval mossuk, fontos, hogy ne a foltokat keressük az autón, amiket el kell távolítani, hanem következetesen MINDEN részét azonos figyelemmel tisztítsuk, mert a koszos fekete autó bevizezve is tisztának látszik. Én úgy szoktam, hogy, miután bedobáltam 400Ft-ot a gépbe, először csak gyorsan átvizezem (már a mosás programmal, természetesen) a kasztnit, kerékdobokat, ablakokat, hogy a következő körben, amikor elkezdem rendesen tisztítani, addigra a koszt már valamelyest lazítsa fel a ráspriccelt víz. A mosást MINDIG fentről lefelé haladva csinálom (tető-ablakok-oldal lemezek-kerékdobok, kerekek-lökhárítók).
A fekete autó már csak ilyen, hogy ugyanazzal a figyelemmel kell az összes részét lemosni, mert különben, száradás után foltos lesz.  :)
« Utoljára szerkesztve: 2012.07.04 11:41:01 írta bepi81 »
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

oriza

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 392
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4287 Dátum: 2012.07.11 09:09:06 »
Ha valaki szereti, hogy fényes a járgánya ( ha nem ismeritek) ajánlom EZT a vaxot. Csodálatos fénye lesz és olyan sima a felület, hogy szinte a légy is leesik róla. :D  Nem koptatja a festéket és könnyű vele dolgozni. Van itt polírozó anyag is ha kopott a festés vagy kicsit karcos. A hátsó lámpákat is áttöröltem, olyan lett mint egy új.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4288 Dátum: 2012.07.11 09:32:01 »
Igen, az enyém fekete.

A kézi polírral eddig mindig jól boldogultam, egyedül az utómunkák időigényesek, mert a megszáradt políranyag mindenhol látszik, ahol él van, pl. ajtók, lemezek illesztéseinél, tanksapka körül. Ezeket gondosan át kell nyálazni a polír után, hogy ne maradjanak rajta fehér polír nyomok.
A fekete szín már csak ilyen, fehér autón mindez kevésbé látványos, ha rajta marad.
Ennek ellenére, én sem szoktam az utolsó foltig letörölgetni a maradékot, helyenként, főleg a kavicsfelverődés nyomaiban, vagy azok pontozott helyein egyszerűen megragad a polír és csak többszöri mosás után jön le. Ez van, akit zavar, én már megszoktam, ebben a fekete igen kényes.

Szivaccsal, kézzel SOHA sem mosom/mostam autót. Én a kézi mosókat szeretem, amik nagynyomással dolgoznak. Ahova én járok itt, helyben, ott az öblítő víz fúrott kútból, tisztított formában wax-szal bekeverve jön a fúvókából, amit nem törlök át Viledával sem, mert magában is foltmentesen (na, jó, nagyon kevés folttal) szárad, törölgetéskor a sima csapvízben lévő szennyek összecsíkozzák az autót. Tehát, lemez felületeket nem törölgetek, csak az ablakokat és kész.

A madárszart jól teszed, ha minél hamarabb, lehetőleg, mielőtt beleégne a lakkba, letörlöd, én ez ellen heti rendszerességű mosással védekezek. (1 mosás = 600Ft.)

A fekete szín hátránya, hogy melegszik, mint a disznó. Ez ilyen. Az összes. Szoktam mondani, hogy ugyanahhoz a hőfokhoz többször és nagyobb fokozaton kell használni a klímát egy fekete autóban, mint egy világos színűben.
Viszont az E11 esetében a fekete szín egyike a leginkább hozzáillők árnyalatok közül, de én elfogult vagyok.

Viszont "minden bizonnyal" a következő autóm, a PriusIII, gyöngyházfehér színű lesz és solar napfénytetős...  :D :cool2:  :1eye:

Ja, a mosáshoz még: Mindegy, hogy szivaccsal, vagy az általam használt nagynyomásúval mossuk, fontos, hogy ne a foltokat keressük az autón, amiket el kell távolítani, hanem következetesen MINDEN részét azonos figyelemmel tisztítsuk, mert a koszos fekete autó bevizezve is tisztának látszik. Én úgy szoktam, hogy, miután bedobáltam 400Ft-ot a gépbe, először csak gyorsan átvizezem (már a mosás programmal, természetesen) a kasztnit, kerékdobokat, ablakokat, hogy a következő körben, amikor elkezdem rendesen tisztítani, addigra a koszt már valamelyest lazítsa fel a ráspriccelt víz. A mosást MINDIG fentről lefelé haladva csinálom (tető-ablakok-oldal lemezek-kerékdobok, kerekek-lökhárítók).
A fekete autó már csak ilyen, hogy ugyanazzal a figyelemmel kell az összes részét lemosni, mert különben, száradás után foltos lesz.  :)
Bepi, te nagyon sokat törödsz, mosod az autód. Igaz az enyém mindig garázsba áll, még ha pár óra múlva ismét megyek vele akkor is, de sokkal kevesebbet mosom. 2 kezemen megszámolom hányszor évente, az is inkább télen. Nyáron inkább csak poros lesz az meg lerepül, ha gyorsan megyek [rohog]. Most a hétvégén olyan zivatarba kerültem a Balatonon,hogy még bogármaradványok is lejöttek róla, megint nem kell mosni. Én ugy mosom hogy kicsit leslagozom(bevizezem), egy vödör vizbe hangyányi sampont rakok, kefével végigmosom (mint te, fentről lefelé) a végén akeréktárcsákat, majd ismét egy kis slagolás , száraz/nedves ronggyal letörlöm a vizet, vizcseppeket és kész. Mottom minnél kevesebbet mosni, annál jobb, pláne pl a lámpáknak :yes:
Télen igyekszem a sót leveretni az aljárol, ha engedi az idő, de az max 3-4x fordul elő.
Hozzáteszem , hogy én nem minden nap használom az autót, most pl a városba csak robogoval megyek.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4289 Dátum: 2012.07.11 09:35:55 »
Az egyetlen előnye a fekete szinnek, hogy nem látszik rajta a városi korom.
(A másik, hogy ha  tiszta, akkor a legszebb :winkiss:--csak ez ritka)