Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155950 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

patroleye

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 48
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4185 Dátum: 2012.03.10 13:18:43 »
Ma én is toltam egy csutak+porszívó kombót a családi kertben; jó érzés utána nézegetni a kocsit:)
Az viszont kevésbé, hogy jó pár új festéklepattanást és karcot sikerült közben felfedezni... Ez a tél sem múlt el nyomtalanul.

Pesten autómosót, egyet próbáltam velük megvoltam elégedve, tavaly 3000 körül hirdettek, akciósan 2500 volt:)
http://www.mosathat.hu/page/1

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4186 Dátum: 2012.03.14 07:43:51 »
A Micra műszerfalát, ajtókárpitjait kicsit meg kellene pucolni. Én nem nagyon akarok belemélyedni, inkább bíznám szakira (Corollát sokszor próbáltam egyedül bizgerálni, nem mindig lett jó vége...)
Mit/kit tudnátok ajánlani? Apollo Auto vagy EZWash? Apollo Autoról itt a fórumon is mintha csak jót hallottam volna, EZWash-t máshol ajánlgatták. Minden info jól jönne és megköszönném. Továbbá egy bevált kormánybőröző mester is valószínűleg kelleni fog. Aki ismer ilyet, ne tartsa magában! :)
Köszi

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4187 Dátum: 2012.03.14 08:39:22 »
A Micra műszerfalát, ajtókárpitjait kicsit meg kellene pucolni. Én nem nagyon akarok belemélyedni, inkább bíznám szakira (Corollát sokszor próbáltam egyedül bizgerálni, nem mindig lett jó vége...)
Mit/kit tudnátok ajánlani? Apollo Auto vagy EZWash? Apollo Autoról itt a fórumon is mintha csak jót hallottam volna, EZWash-t máshol ajánlgatták. Minden info jól jönne és megköszönném. Továbbá egy bevált kormánybőröző mester is valószínűleg kelleni fog. Aki ismer ilyet, ne tartsa magában! :)
Köszi
Műszerfal és ajtókárpit tisztítását bármelyik komolyabb autókozmetikában megcsinálják, nem egy olyan művelet ami nagyon el tudnának rontani.
Kormánybőrözés: [size=78%]http://www.varrga.hu/[/size]
... és gratula a kocsihoz! ;)

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4188 Dátum: 2012.03.14 08:40:09 »
Nekem az EZWash nagyon szépen kitakarította az autót belül. Apollóról sok jót mondanak. én még nem jutottam el hozzá.
Kormánybörőző mester. Keress rá a varrga (két r-rel) és az autoleder kifejezésekre. Ezek jók. Ha kicsit drága, akkor Budapesttől kicsit távolabb tudok ajánlani, de mivel gondolom bp-i vagy, ezért nem éri meg utazni érte.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4189 Dátum: 2012.03.14 10:15:00 »
Mit/kit tudnátok ajánlani? Apollo Auto vagy EZWash?
Én szeretem a gőzös mosókat, de azoknál szerintem csak a külső mosás a speciális, a belsőt kb. ugyanúgy tisztíthatják, mint máshol.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4190 Dátum: 2012.03.14 13:18:16 »
Kösz Nektek! Utána  nézek az említetteknek! (mondi: majdnem Bp, Szhbatta :D )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4191 Dátum: 2012.03.14 13:29:36 »
(mondi: majdnem Bp, Szhbatta :D )
Másik irányban tudnék ajánlani, szóval akkor nem nyerő.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4192 Dátum: 2012.03.14 13:31:30 »
Ma bebattyogtam a kuponos mosóba, gondoltam csutak jöhet. Erre aszongyák nekem, időpontot kell foglalni. Kaptam is 19.-ére.
Wazz mint a nőgyógyásznál. Időpont kell. Egy kocsimosásra. Nesze neked nagyvárosi élet... :eek:

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4193 Dátum: 2012.03.14 16:25:41 »
Ma bebattyogtam a kuponos mosóba, gondoltam csutak jöhet. Erre aszongyák nekem, időpontot kell foglalni. Kaptam is 19.-ére.
Wazz mint a nőgyógyásznál. Időpont kell. Egy kocsimosásra. Nesze neked nagyvárosi élet... :eek:
Ez miért olyan meglepő? Általában egy, max. két autó tisztul meg egyszerre, és egy mosás eltarthat 45 percig is, szóval nem feltétlenül fognak épp ráérni, amikor beállítunk...  ::)

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4194 Dátum: 2012.03.14 16:31:46 »
Vagy csak a kuponos vevőket leszarják, mert igazából az egész csak arról szól, hogy a cég logója megjelenik egy sokat látogatott kuponos oldalon. A külömbség amivel olcsóbban adják a mosást marketing ktg-ként van elszámolva, tehát ha te mész kuponnal mosatni az nekik kiadást jelent... Hétvégén wellness-nél nem, mert ott azért csinálják, hogy a hétvégéket kihozzák nullára.... (mert talán meglepő, de rengeteg hotelben hétvégén üresedés van)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9520
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4195 Dátum: 2012.03.14 19:26:08 »
Ez miért olyan meglepő? Általában egy, max. két autó tisztul meg egyszerre, és egy mosás eltarthat 45 percig is, szóval nem feltétlenül fognak épp ráérni, amikor beállítunk...  ::)
Azért, mert eddig életemben nem kellett várnom egy kocsimosóban arra hogy sorra kerüljek több, mint negyed óra / 20 percet.

Miközben az egyik kocsit már szárítják, pakolnak vissza bele stb. addig a következőnek a sarát szedik is le, stb. Egy autóra jutó idő lehet 45 perc valóban, de ezek az idők átfedik egymást.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4196 Dátum: 2012.03.18 16:05:18 »
Mint kleingy-nél, nálam is felkerültek a nyári kerekek, na meg egy alapos mosás és wax is belefért a ma délelőttbe.
Sajnos találtam egy 20 cm-es vékony fekete csíkot a hátsó lökhárító bal oldalán :( . Valaki megint nem fért el mellettem.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4197 Dátum: 2012.03.18 16:15:30 »
Délelőtt 11-kor feleszméltem, hogy a Dai-on át tudom a kerekeket cserélni.  Ebéd előtt pont jó lesz, mindennel együtt egy óra alatt végeztem is.
Ebben már benne van a kompresszor, légkulcs, miegyéb előszedése, meg visszarakása is. :)

Ééééés, nagyon vékonyan bezsíroztam az agy felfekvő felületét és a tőcsavarok menetét is.  :devil: :tt2:

Mellesleg az első keréktárcsákat le kellett ütnöm, mert a januári gumicserekor az Abroncskerháznál nem lett vékonyan megkenve és két hónap alatt rárohadt, a sós lé megtette a hatását. Eltökéltem, hogy veszek rézspray-t, nem fogok én szenvedni ezzel, az tuti.

Jővő héten - talán már hétfőn este - a SC is megkapja a frissen centrírozott bicorol nyári papucsokat.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4198 Dátum: 2012.03.18 16:25:12 »
Ééééés, nagyon vékonyan bezsíroztam az agy felfekvő felületét és a tőcsavarok menetét is.  :devil: :tt2:
Apu is ezt tette a menetekkel. Meg rám parancsolt, hogy leszek kedves a következő télre venni dísztárcsákat, hogy ne rohadjon már ennyire a csavar meg a felni. :D
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4199 Dátum: 2012.03.18 16:46:03 »
Lee foog esni!!! Nyomatékkúcs megvóót???