Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155898 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4050 Dátum: 2012.01.02 11:54:49 »
januártól márciusig szerintem minden éjjel lemegy mínuszra a hőmérséklet..
Igen, de nem mindegy, hogy -1 - 0, vagy -15 - -8-ra.  ;)
Gyenge talajmenti fagynál én nem foglalkozom a takargatással, azzal semmi baja nem lesz sem a szélvédőnek, sem semminek. Kapargatni nem kell, mert ekkor elég a szórófejes jégoldó (sonax, Turtle, stb.).
De ezen nem fogok senkivel összeveszni, ahhoz ez jelentéktelen dolog. Egy biztos, egyetlen apró kavicsfelverődésen kívül (amit, ha nem mutatom, nem lehet észrevenni) gyakorlatilag karcmentes a szélvédőm (2 éve cseréltettem ki).
Nagyon nem vagyok híve a kapargatásnak, legyen az gumi, vagy réz élű eszköz. Ha sima hó hullik rá, azt egész egyszerűen az ablakmosó (gumilehúzó+szivacs) eszközzel húzom le az ablakokról.. pont.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4051 Dátum: 2012.01.02 11:58:50 »
de az valos hogy nehezebben melegszik

én is 5 percen belül utnak indulok, garázsbol kiáll, kaput kinyit, udvarbol kiáll, kaput becsuk és goo :)
Ez világos, nekem ugyanez a művelet nem telik még ennyibe sem, ezért gondolom butaságnak, hogy a járó motor ekkor kopik...mégis mennyire?  :flowers:

Ha le van fagyva a szélvédő, nem hiszem, hogy elindulsz vele, hiszen nem is látsz keresztül rajta.  :)

Amiről írok épp csak annyira elég, hogy, amikor a cuccot ráfújom a szélvédőre, az ne fagyjon rá (nagy hidegben ugyanis szokása, bármilyen meglepő. Azt látod, hogy leolvadt, törölsz egyet, és szépen vissza fátyolosodik az egész. Ha belülről ráfújatod a hideg levegőt, az már enyhít annyit rajta, hogy ne fagyjon vissza. Évek óta így csinálom és ez a módszer nekem bevált.).  :otlet:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4052 Dátum: 2012.01.02 11:59:44 »
Talán itt a legalkalmasabb feltenni a kérdést:
Mit tud a rézpengés jégkaparó? Én valahogy nem mertem üvegen használni azt a végét, maradtam a műanyagnál. hátsó ablakaim fóliázottak.
Pontosan ilyenem van

A fólia belül van... ;)

Szerintem fontosabb, hogy ne legyen nagyon mocskos az ablak a jég alatt, mert az karcol, nem a réz vagy a műanyag. Én ezért inkább jégoldót használok

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4053 Dátum: 2012.01.02 11:59:48 »
Én is vennék valami jobb (Sonax, Turtle) jégoldót, de amerre járok nem szoktam látni. Azért nem szeretem a jégoldót mert amiket tudok venni, azoktól félek, hogy bántják a fényezést.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4054 Dátum: 2012.01.02 12:01:18 »
Amúgy nem tudom van-e értelme az ablaktörlő kihajtásának éjszakára. 2 éves elmúlt az ablaktörlő lapátom, semmi baja, pedig csak egy hónapja áll garázsban az autó, előtte szabad ég alatt állt mindig, és többször oda is fagyott. Ennek ellenére még mindig hibátlan.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4055 Dátum: 2012.01.02 12:07:54 »
Én is vennék valami jobb (Sonax, Turtle) jégoldót, de amerre járok nem szoktam látni. Azért nem szeretem a jégoldót mert amiket tudok venni, azoktól félek, hogy bántják a fényezést.
Hol éri a fényezést? (komoly a kérdés...)  :szemez:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4056 Dátum: 2012.01.02 12:10:32 »
Amúgy nem tudom van-e értelme az ablaktörlő kihajtásának éjszakára.
Én jeges időben és a nyári forróságban felhajtom. Szerintem van értelme, de nem filozofálok rajta  ;)
a jégoldót mert amiket tudok venni, azoktól félek, hogy bántják a fényezést.
Olvasd el mi van benne. Azokból szerinted mi bántja a fényezést?
« Utoljára szerkesztve: 2012.01.02 12:12:37 írta Nagycitrom »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4057 Dátum: 2012.01.02 12:11:08 »
A szélvédő körül. Ha elindulsz akkor szél fújja az A oszlopra és a tetőre, illetve nyilván folyik valamennyi a géptetőre is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4058 Dátum: 2012.01.02 12:11:49 »
Amúgy nem tudom van-e értelme az ablaktörlő kihajtásának éjszakára. 2 éves elmúlt az ablaktörlő lapátom, semmi baja, pedig csak egy hónapja áll garázsban az autó, előtte szabad ég alatt állt mindig, és többször oda is fagyott. Ennek ellenére még mindig hibátlan.
Lehet, hogy semmi, de nem is kerül sok energiába kihajtani.
Én azt gondolom, hogy nem egy odafagyástól fog szétmenni, de miért adjam meg erre neki az esélyt, amikor, kiszállok, bezárom az autót és 3db mozdulattal kihajtom a 3db lapátot?
Udvaron van az autó, kb 25m-re az utcától egy kb 400kg-s teli fa kapu mögött.  :D Lelopni nemigen fogják.  :D

Attól tartok, hogy a többszöri odafagyás következtében fog csíkozni illetve felkeményedve foltosan törölni a lapát. Ezt igyekszem elkerülni.

Nekem is elmúltak 2 évesek a lapátok, egyébként, szintén hibátlanok, pedig 1190Ft/db árú "gagyik" no name cuccos.  :whistling:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4059 Dátum: 2012.01.02 12:12:06 »
Lefolyik a jégoldó a fényezésre az üvegről (oldalablakok). Az enyémnek négy év alatt semmi baja tőle.  :)
Amúgy így télen én is úgy csinálom, hogy beülök, beindítom a kocsit, venti maxra, hátsó szélvédőfűtés bekapcs, kiszáll, jégoldó-jégkaparó, stb, mire körbevakarom az autót, legalább egy picit bemelegszik talán az utastér.
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4060 Dátum: 2012.01.02 12:14:01 »
A szélvédő körül. Ha elindulsz akkor szél fújja az A oszlopra és a tetőre, illetve nyilván folyik valamennyi a géptetőre is.
mondi, ne viccelj már. Az nem zavar, amikor a szélvédő mosó folyadék is ráfolyik a motorháztetőre?
Ha jóféle jégoldót veszel, semmi kárt nem okoz a fényezésben. Ez amúgy szerinted megérné egy olyan autóápolási szerekre specializálódott gyártónak, mint a sonax, vagy a Turtle? Nem hinném.  :flowers:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4061 Dátum: 2012.01.02 12:15:30 »
Amúgy, a szeptember végi waxolás óta nem mostam autót... szándékosan.  :ph34r:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4062 Dátum: 2012.01.02 12:18:35 »
mondi, ne viccelj már. Az nem zavar, amikor a szélvédő mosó folyadék is ráfolyik a motorháztetőre?
Ha jóféle jégoldót veszel, semmi kárt nem okoz a fényezésben. Ez amúgy szerinted megérné egy olyan autóápolási szerekre specializálódott gyártónak, mint a sonax, vagy a Turtle? Nem hinném.  :flowers:

Pont az előbb írtam, hogy ha valahol tudnék venni jobb jégoldót vennék, de nem látok sehol, mindenhol csak a gagyik vannak.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4063 Dátum: 2012.01.02 12:19:46 »
Sehol nincs egy MOL vagy Shell kút a közeletekben?

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4064 Dátum: 2012.01.02 12:20:24 »
Pont az előbb írtam, hogy ha valahol tudnék venni jobb jégoldót vennék, de nem látok sehol, mindenhol csak a gagyik vannak.
Gagyinak mondott Preventet használok amióta autóm van. Tökéletes.