Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155864 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4020 Dátum: 2011.12.12 21:43:07 »
szerintem az abroncsokat úgy tervezik, hogy ne igényeljenek ápolást. de a kédereket szerintem érdemes kezelni, különösen ilyenkor, mert fájdalmas lehet ,ha befagy egy hideg reggelen az ajtó oszt' letéped a szigetelést...
Én még ilyet nem láttam........
pedig szokott a kocsi kint éjszakázni téli zord idöjárásban is
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4021 Dátum: 2011.12.12 23:03:26 »
persze. lekopik az párszáz méter alatt. szóval, ha nem olajoztad meg a fékeket is, nem lesz gond :D
vettem a németeknél 1.75-ért valami Rain-X kendőt, amivel a szélvédőt lehet egy alkalommal  nanonanizálni  :devil: kíváncsi vagyok, mennyit ér :D ma szépen levakartam a koszt az üvegről és jól bekentem vele, meglássuk. remélem, ha jó akkor tartós, ha xar akkor gyorsan lekopik :D
Jaj  ::) ...

Városban, sötétben nagyon nem jó. Csak lakott területen kívül, nagyobb tempónál van értelme, ahol az erősebb menetszél hatására már tényleg lepergeti a cucc a vizet a szélvédőről, anélkül hogy használni kellene az ablaktörlőket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4022 Dátum: 2011.12.12 23:05:57 »
És szerintetek komolyan van értelme bármivel is kezelgetni?
Mert egy ajtó gumikédert értem hogy van, de a gumiabroncsnál az esztétikán kívül mi más szerepe van?
Később öregszik el? Mert nekem még egy gumimnál se az oldalfal kezdett el repedezni, hanem a futófelület és környéke. Ott meg ugyebár nem kenjük. Most akkor mivan?
Komolyan érdekel a véleményetek, mert én eddig minden évbe kenegettem, de idén nem... Minek?
Pont ahogy írod: a gumiabroncsnál tényleg csak az esztétika miatt használom a cuccot, hisz más értelme valóban nincs, főleg hogy csak az oldalfalra teheti ugye az ember, és javarészt annak is csak az egyik oldalára.

Viszont ez nekem megér ennyit, szeretem ha szép, tiszta mélyfekete az abroncs oldala  :yes:

Tényleges, gyakorlati szerepe csak a kédergumikon van.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4023 Dátum: 2011.12.12 23:07:45 »
Viszont ez nekem megér ennyit, szeretem ha szép, tiszta mélyfekete az abroncs oldala  :yes:

Ezek után ne tegyél megjegyzést, ha számít a gumi mintázata a választásban  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4024 Dátum: 2011.12.12 23:09:16 »
Fene tudja, lehet, van benne valami, de én inkább lekezelem, nekem mindig kint áll az autó az udvaron. Nyugodtabb vagyok így. (Lehet, hogy nem jól gondolom.)  :)
Ami valóban védi a gumikat tárolás közben az elöregedéstől, az a légmentesen lezárt csomagolás, amely egyben a fénytől is véd.

És persze lehetőség szerint tisztán, és okvetlenül szárazon kell őket elpakolni.

De a kenegetés, fújkodás az élettartam szempontjából nem b...ik egy öltést se, ahogy egyik jó barátom szokott fogalmazni  :D

('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4025 Dátum: 2011.12.12 23:10:34 »
Ezek után ne tegyél megjegyzést, ha számít a gumi mintázata a választásban  :D .
Szerintem a futófelület nem látszik oldalról  :szemez: ... Az oldalfal annál inkább.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4026 Dátum: 2011.12.12 23:11:32 »
Szerintem a futófelület nem látszik oldalról  :szemez: ... Az oldalfal annál inkább.

Mondjuk úgy, hogy nem oldalról látszik  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4027 Dátum: 2011.12.12 23:12:22 »
Gumi waxoláshoz parafin olaj kell és lefosikázzátok a bokácskátokat.... hetekig mélyfekete lesz és nem vágja tönkre. Lehet kenni rá szépen, foltos sem lesz, eső nem mossa le.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4028 Dátum: 2011.12.12 23:13:21 »
Ezek után ne tegyél megjegyzést, ha számít a gumi mintázata a választásban  :D .

Ez a gumifétis... :D Ahogy van a fogyasztásfétis, az olajfétis is :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4029 Dátum: 2011.12.12 23:14:02 »
Mondjuk úgy, hogy csak akkor látszik, ha kitekert kormánnyal áll a kocsi egy parkolóban  :flowers: ... Erről meg az a véleményem eleve, hogy a kitekert kormánnyal álló autó már alapban hülye látvány  :lol: ... Én mindig egyenesbe állítom a kerekeket a motor leállítása előtt, hacsak nem meredek emelkedőn/lejtőn parkolok a padka mellett. Ott, biztonsági megfontolásból, nyilván a padka irányába kitekert kerékkel állítom le az autót.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4030 Dátum: 2011.12.12 23:16:28 »
Mondjuk úgy, hogy csak akkor látszik, ha kitekert kormánnyal áll a kocsi egy parkolóban  :flowers: ...

Illetve egyenes kormánnyal előlről és hátulról is, illetve ha elég közel még az autó mellett akkor oldalról is.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4031 Dátum: 2011.12.12 23:19:16 »
Na, ez az a bullshit-kategória, amin aztán tényleg fölösleges vitatkoznunk  [rohog] ... Neked fontos a mintázat kinézete, nekem nem, peace  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4032 Dátum: 2011.12.12 23:50:37 »

Viszont ez nekem megér ennyit, szeretem ha szép, tiszta mélyfekete az abroncs oldala  :yes:

Nekem éppen hogy nem tetszik a fényes "szilikonos" gumi az autón (mint ahogy a műszerfalon sem). Valahogy olyan túl sok, mű hatású, szinte giccses.
Amikor múltkor kiglancolták az autót, lekenték a gumikat is valamivel, fényesen csillogott. Kértem, hogy máskor ezt ne tegyék, elég ha csupán tiszta. 2-3 hét volt, mire lekopott  :D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4033 Dátum: 2011.12.13 18:34:24 »
Ami valóban védi a gumikat tárolás közben az elöregedéstől, az a légmentesen lezárt csomagolás, amely egyben a fénytől is véd.

És persze lehetőség szerint tisztán, és okvetlenül szárazon kell őket elpakolni.

De a kenegetés, fújkodás az élettartam szempontjából nem b...ik egy öltést se, ahogy egyik jó barátom szokott fogalmazni  :D

A tisztán elpakolás és letakargatás természetesen alap  ;)
Xanyi

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re:Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #4034 Dátum: 2011.12.13 19:54:08 »
Jaj  ::) ...

Városban, sötétben nagyon nem jó. Csak lakott területen kívül, nagyobb tempónál van értelme, ahol az erősebb menetszél hatására már tényleg lepergeti a cucc a vizet a szélvédőről, anélkül hogy használni kellene az ablaktörlőket.

na ma egész nap esett, jelentem, király! :) pont olyan, mint amit otthon csináltak az avensisen anno, csak pöppet drágábban (vagy húszszor annyiért) :D persze nemtom, meddig marad fenn, meglátjuk. ééééééés abbahagyta a nyikorgást az ablaktörlő, yessss  :lol: