Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155865 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

GOLD-CAT

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 57
  • AVENSIS '07 D-CAT 4ajtós
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3810 Dátum: 2011.06.20 19:23:38 »
Vagy használj SONAX Xtreme sampont és nem kell szárítgatni  ;)

Ezt használod? Mennyire hatásos? Tényleg foltmentesen szárad törölgetés nélkül?

Nagyon jó sampon én nem csak használtam, pár hónapig területi képviselője is voltam a márkának, bemutatókkal stb, igen hatásos, érzékelhetően fényesebb és simább a felület, sokkal kevesebbet kell törölni utána, de azért vízlehúzás (szilikonos lehúzó) és utántörlés szükséges, főleg szeles-napos időben.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3811 Dátum: 2011.06.20 20:34:00 »
Egy kis polírozás.

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3812 Dátum: 2011.06.20 20:35:25 »
Hatásos végeredmény, én inkább annak a híve vagyok, hogy bizonyos rendszerességgel saját magam flepolírozom a búráimat, nem megvárva, hogy azok opálosodjanak. A megelőzés mindig olcsóbb, mint aztán minimum 7500Ft-ot kiadni, plusz egy napra lerakni az autót.
A gond csak az, hogy az UV védő réteget is ledörzsölöd minden polírozásnál jobban és jobban!
Ha már úgy felmaródott, hogy teljesen opálos a műanyag, nem nagyon van mit tenni, cserélni kell a lámpát.
Van cég amelyik (a polírozás után) UV stabil fóliát olvaszt a búrára, van amelyik ugyanilyen tulajdonságú lakkal kezeli.

Van itt Szombathely mellett egy ember, aki ráállt erre a fényszórópolírozás témára... Ő igazából több lépésben csiszol, majd políroz. Nővérem Matizán a fényszóró olyan szinten volt besárgulva/homályosodva, hogy olyat ritkán lát az ember. De megcsinálta, gyönyörű lett.
Ez már két éve volt, az autó nem áll garázsba, és még mindig ugyanolyan szép! Ennél a srácnál ki van téve jópár éve egy Astra fényszóró az ablakba (a nap nagy részében tűzi a nap), aminek fele van felpolírozva, amolyan szemléltetve hogy elötte-utána milyen...  És mondom ott van évek óta, nem sárgul/opálosodik vissza.
Viszont ismerőseim akik sima polírral felpolírozták a fényszóróikat, nekik valóban pár hónap elteltével rosszabb lett mint elötte.

Viszont ahogy elnéztem a folyamatot ő is csak polírral kezel a végén, de valami mégis jobb  :hmmmm:
Xanyi

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3813 Dátum: 2011.06.21 14:10:50 »
Sziasztok,

a múlt hétvégén sajnos egy elég durva madárkaka támadás érte az autómat. A jármű tetejére egy nagyobb és két kisebb helyen pottyantott rá egy extra savas seggű madár. Mivel az a hétvége meleg napos volt és az autó kint állt a napon ezért hiába szedtem le másnap, már késő volt, a pottyantás beleette magát a fényezésbe. Hiába súroltam, a tökéletesen tükröződő felület az ürülékek (továbbiakban madárszar) helyén megtört és bizonyos szögekből jól láthatóan matt felületet hagyott maga után.

Hétfőn elvittem az autót szakemberekhez, akik azt mondták, hogy a polírozás jó eséllyel kiszedi a foltokat és nem lesz látható nyoma. Ez meg is történt, és utána akárhogy néztem a tetőt, a madárszar maradványa eltűnt.  Egy hétre rá (tegnap) viszont esti fénynél észrevettem, hogy ott van a nyom és - talán halványabban, de - jól kivehető bizonyos szögekből, ami engem marhára zavar. Ma felhívtam a műhelyet és azt javasolták, hogy próbáljuk meg ismét polírozni holnap, könnyen lehet hogy még egy polír segíteni fog, de ha nem megy, akkor az egész tetőelem újra fényezése oldja meg a problémát.

Esetleg van vkinek vmi tapasztalata ez ügyben? Lehet vmit tenni? Gondolom azt a felső lakkréteget kellene pótolni, amit lemart a madárszar. Külföldi fórumokon a Meguilars termékeit láttam, hogy azzal próbálkoznak... Esetleg vmi tipp? Nyilván nem szeretném az egész elemet újrafényeztetni...

köszi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3814 Dátum: 2011.06.21 14:23:51 »
Próbáljátok meg újra polírozni, de ha ennyire nem megy, akkor csak az újrafény lesz a megoldás. Nem csak a lakkba eszi be magát a xar. :no:
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3815 Dátum: 2011.06.21 18:57:02 »
Az biztos, hogy ezért (esti fénynél észrevettem, hogy ott van a nyom és - talán halványabban, de - jól kivehető bizonyos szögekből) nem fújnék bele a gyári fényezésbe  :no: Az sem lesz észrevehetetlen.
Többször kell polírozni és egy idő múlva összeolvad a környezetévél. De azt is csak módjával, mert már úgy is vékonyabb ott a lakkréteg.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3816 Dátum: 2011.06.21 19:40:26 »
Nos igen, a barátnőm, apukám, egy barátom szerint is csak pici "hiba", semmi más, alig látszik és "hagyjam a francba", de akármikor szállok be az autóba, én arra nézek, ott kukucskálok és zavar. Az autó egy 2006-os IS Lexus, nagyon figyelek rá, ahol tudom védem és takarítom, persze értelemszerűen több felverődéssel a motorháztetőn, de azok valahogy nem zavarnak, mert az normális. De egy xaros madárxar? Idegesít nagyon.

A tetőelemet ezért nem fogom újrafényeztetni, mert abban is van rizikó, no meg eladásnál magyarázkodhatok amikor méregetik... Esetleg olyan megoldás, hogy csak a nagy méretű kaka részt újrafényezni és nem a teljes elemet? Erről tudtok valamit?

A polírozásnál a múltkor nem mértek vastagságot, most majd rájuk szólok, hogy mérjék meg, nehogy túl sokat szedjenek le.

Ezekkel az amerikai csodaszerekkel esetleg vkinek tapasztalata?

(köszi az eddigi segítségeket)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3817 Dátum: 2011.06.21 19:46:01 »
Nos, én a következőt javasolom. Keresd meg Jesse-t az Apolló Autókozmetikába, ha valaki, akkor Ő lesz az aki megoldja a madárxar problematikáját.
Így aztán ha odapillantassz, semmi már nem fox látni, csak a csillogó Lexi tetejét!

Hidd el, Jesse a véglegesmegoldás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3818 Dátum: 2011.06.21 19:55:24 »
Nos, én a következőt javasolom. Keresd meg Jesse-t az Apolló Autókozmetikába, ha valaki, akkor Ő lesz az aki megoldja a madárxar problematikáját.
Így aztán ha odapillantassz, semmi már nem fox látni, csak a csillogó Lexi tetejét!

Hidd el, Jesse a véglegesmegoldás.


Ez komoly? Kicsit úgy hangzott mint egy jól kitalált reklámszöveg :) Végleges megoldás :) Megnéztem a honlapot, tényleg olyan jó, mint ahogy mondod?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3819 Dátum: 2011.06.21 20:05:23 »
Nem szoktam a levegőbe beszélni, izé, írogatni.
Egy időben Jesse fórumozott is, hidd el megoldja a dolgot. :yes:
  :sorcerer: Vagy ne is hidd el:  menj el, és számolj be, mi lett.  :flowers:

Egyébként sem PR-os, sem felhajtó nem vagyok, sőt reklámszöveget sem szoktam szabadidőben írni.  :no: :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3820 Dátum: 2011.06.21 20:11:53 »
Nem szoktam a levegőbe beszélni, izé, írogatni.
Egy időben Jesse fórumozott is, hidd el megoldja a dolgot. :yes:
  :sorcerer: Vagy ne is hidd el:  menj el, és számolj be, mi lett.  :flowers:


Úgy legyen! Holnap felhívom, h meg tudják-e nézni... Remélem Bp-iek...
Köszi a tippet, beszámolok majd, h mi lett a vége.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3821 Dátum: 2011.06.21 20:39:58 »
Bp., XV. ker. Barátod a gugli.  :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3822 Dátum: 2011.06.21 21:08:22 »

Van itt Szombathely mellett egy ember, aki ráállt erre a fényszórópolírozás témára... Ő igazából több lépésben csiszol, majd políroz. Nővérem Matizán a fényszóró olyan szinten volt besárgulva/homályosodva, hogy olyat ritkán lát az ember. De megcsinálta, gyönyörű lett.
Ez már két éve volt, az autó nem áll garázsba, és még mindig ugyanolyan szép! Ennél a srácnál ki van téve jópár éve egy Astra fényszóró az ablakba (a nap nagy részében tűzi a nap), aminek fele van felpolírozva, amolyan szemléltetve hogy elötte-utána milyen...  És mondom ott van évek óta, nem sárgul/opálosodik vissza.
Viszont ismerőseim akik sima polírral felpolírozták a fényszóróikat, nekik valóban pár hónap elteltével rosszabb lett mint elötte.

Viszont ahogy elnéztem a folyamatot ő is csak polírral kezel a végén, de valami mégis jobb  :hmmmm:
Az Avensisen nem matt, csak fátyolos a búrák felső része.
Ma délután nekimentem a Platinum Lack Protectorral, most újszerű a kinézet, kérdés meddig tart a kezelés.
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

richkan

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 631
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3823 Dátum: 2011.06.22 19:32:05 »

 menj el, és számolj be, mi lett.  :flowers:


No, köszi a tippet, most jöttem meg Jesse-től. Tapasztalatok:

Nagyon korrekt és szimpatikus embernek tűnt, végig kérdezgettem, beszéltettem, jól tűrte a hülyeségeimet :) Profi módon kezdte, megnézte rétegvastagságmérővel (PTG, nem tudom mi a normál magyar neve), nézte h előző polír alkalmával mit szedtek le és mi fér bele... Ezt követően clay bart használt, majd ő is polírozott és azt mondta, h eltűnt. Rakott rá vmi iso... alcoholt, ami elvileg leszed minden olyan olajos réteget, amit a polír rátehetett és azt mondta, most mindent tisztán kell látnunk. A végén nem látszódott semmi, szépen eltűnt a folt és azt mondta, h ez nem is jön vissza, ne aggódjak. (Erre háromszor is rákérdeztem, h akkor biztos jövő héten nem jön elő újra? - türelmesen mondta, h nem :))

Összességében ennyi, korrekt volt, remélem tényleg nem jön elő a folt helye :)

Lehet csináltatok is majd nála egy ilyen nano bevonatot, csak ugye az már elgondolkodtatóbb tétel...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3824 Dátum: 2011.06.29 20:55:35 »
Gép frissen polírozva (gépi, á lá apukám). Szárazon nem tudtam ma lefotózni, mert szakadt az eső, mire a Corimért mentem.  :roll:

Itt vannak a képek, lehet látni, milyen szépen pöttyökbe rendeződik a szétfolyás helyett a fényezésen az eső.  8)