Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155984 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3540 Dátum: 2011.02.19 19:44:13 »
Nem! A legjobb autómosás ha saját magad kézzel csinálod! ;)
én vízzel, és szivaccsal szoktam  :D

 [rohog]
Xanyi

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3541 Dátum: 2011.02.19 22:08:27 »
én nem tudom kézzel olyan szépen lemosni mint h a gépi mosóban a full programra kérek esetleg vmi viasz vagy egyéb extra kezelést.  :hug:
nekem úgy a "legszebb"
A lényeg a szárítás szerintem. Ha otthon egy megfelelő száraz ronggyal cseppmentesre tudtod törölni, az azért odaveri a gépi mosót, ami csak lefújja a vizet.
Mivel a kocsim fekete, és szabad ég alatt áll, téli félévben nem sok energiát fektetek mosásra. Hétköznap meló végén már sötét van, illetve sem kedv sem energia nincs a gépi/vagy lándzsás mosásra. Hétvégén meg nincs kedvem és türelmem sorban állni a mosóknál.
Na majd tél végén - tavasz elején elviszem egy MOL kúthoz max. programmal, hogy az alját is lespricceljék.

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3542 Dátum: 2011.02.19 22:19:47 »
hogy nektek mennyi időtök van...én inkább fizetek...

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3543 Dátum: 2011.02.19 22:38:36 »
Csak magam (karcolósba nem viszem).
Ezért mocskos szegény.
Talán holnap lesz rá egy kis idő, mert már zavar  :whistling:

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3544 Dátum: 2011.02.19 22:52:44 »
hogy nektek mennyi időtök van...én inkább fizetek...
kb.2,5 órát elsimogatom a yarist :) szivaccsal,vizesen, majd viledával szárazra.  (ebben benne van a porszívózás, belső tér takarítás.)
sok?

ilyen esős, saras időben elég 1óra is a külsőre, m nem törlöm szárazra.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3545 Dátum: 2011.02.19 22:57:46 »
Na majd tél végén - tavasz elején elviszem egy MOL kúthoz max. programmal, hogy az alját is lespricceljék.
Az nem ér semmit... Tél végén érdemes egyszer elvinni autókozmetikába, ahol rendesen, alaposan lemossák az alját, megemelve vagy aknából. Különben egy rakás helyen ottmarad a só, mert a gépi mosók "alvázmosása" tényleg nem több, mint lespriccolás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3546 Dátum: 2011.02.19 23:33:15 »
Na majd tél végén - tavasz elején elviszem egy MOL kúthoz max. programmal, hogy az alját is lespricceljék.
Az nem ér semmit... Tél végén érdemes egyszer elvinni autókozmetikába, ahol rendesen, alaposan lemossák az alját, megemelve vagy aknából. Különben egy rakás helyen ottmarad a só, mert a gépi mosók "alvázmosása" tényleg nem több, mint lespriccolás.
Tudom, hogy nem egyenlő azzal, mintha egy nagynyomásúval átfutnának az alján.. de engem annyira azért nem érdekel a majdnem 7éves kocsim 'alváza', hogy kozmetikába vigyem... le van az kezelve, nem gondolom hogy nagy baja lehet a következő 10évben emiatt. 

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3547 Dátum: 2011.02.19 23:54:51 »
Egy évben egyszer szvsz megérdemli azt a kb. 3 ezer forintot... De mindegy, te tudod.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Egükém

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1221
  • Jó munkásember!
    • Egümotors
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3548 Dátum: 2011.02.20 08:14:34 »
Ha már valaki kézzel "nyomja", ne feledkezzünk meg erről a kis apró segítségről.
Forradalmasította az autótisztítást!

Mikroszálasz kendő: A szövet speciális, finom rostjainak milliói képesek arra, hogy a tisztítás során még a makacs szennyeződés- és zsírrészecskéket is fellazítsák, feldarabolják és magukba szívják, így a tisztítószerek több mint 95%-a megtakarítható. A mikroszálas textil ék alakú, igen finom poliamid, poliészter szálakból áll, amelyeket apró pici „hurkokká és horgokká" szőnek. A szennyeződés mértékétől és a tisztítandó felület fajtájától függően különböző szálkiképzésű textileket fejlesztettek ki, amelyek éppen a megfelelő feladathoz szükséges tulajdonságokkal, tisztító hatással rendelkeznek.

szarvasbőr után, készre törlésre és waxoláshoz is használható, használat után gépbe mosható öblítőszert ne használjatok!
Egyszóval univerzális, ajánlom mindenkinek próbálja ki!   

[a csatolmányt egy admin törölte]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3549 Dátum: 2011.02.20 08:52:11 »
Egy évben egyszer szvsz megérdemli azt a kb. 3 ezer forintot... De mindegy, te tudod.

egyetértek. egy szép 7éves e12 állagmegóvásáért én sem sajnálnám a manit.  :wub:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3550 Dátum: 2011.02.20 10:02:00 »
Nekünk otthon olyan kendőnk van, amivel ha végigtöröljük, száradás után cseppmentes lesz a kocsi.  :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3551 Dátum: 2011.02.20 18:19:18 »
Nekünk otthon olyan kendőnk van, amivel ha végigtöröljük, száradás után cseppmentes lesz a kocsi:D
Erre egy jó szarvasbőr cucc az igazi, de én már kb 15 éve használom a sima Viledát. Nekem annyira bejött, hogy nem változtatok rajta.

Ja, ma délután végre rendbe raktam a kocsit belül, szépen kitakarítottam, letörölgettem, úgyhogy a november óta várt megnyugvás most rám tört.   ::)

És ma felszereltem a toyotaclub-os rendszámkeretet, egyúttal megakadályozandó a rendszámtáblakeret zörgését, a csavarokkal átszúrtam egy-egy darab jó fajta geotextíliát és úgy rögzítettem a keretet.  :clap:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3552 Dátum: 2011.02.20 19:53:09 »
Mikroszálas kendő...
Én eddig csak műszerfal & utastér tisztításra (portörlésre) használtam, de abszolút meg vagyok elégedve vele  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3553 Dátum: 2011.02.20 21:42:56 »
Tél végén érdemes egyszer elvinni autókozmetikába, ahol rendesen, alaposan lemossák az alját, megemelve vagy aknából. Különben egy rakás helyen ottmarad a só, mert a gépi mosók "alvázmosása" tényleg nem több, mint lespriccolás.

Ajánlhatnátok nekem egy ilyen helyet Budapesten vagy környékén. Tudom, van a Bemok plusz a Budafoki úton, de egyrészt bunkók, másrészt láttam máskor az emelőjüket, azzal az én autómat nem emelik fel  :excl: .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3554 Dátum: 2011.02.20 21:44:16 »
Ha már valaki kézzel "nyomja", ne feledkezzünk meg erről a kis apró segítségről.
Forradalmasította az autótisztítást!

Mikroszálasz kendő: A szövet speciális, finom rostjainak milliói képesek arra, hogy a tisztítás során még a makacs szennyeződés- és zsírrészecskéket is fellazítsák, feldarabolják és magukba szívják, így a tisztítószerek több mint 95%-a megtakarítható. A mikroszálas textil ék alakú, igen finom poliamid, poliészter szálakból áll, amelyeket apró pici „hurkokká és horgokká" szőnek. A szennyeződés mértékétől és a tisztítandó felület fajtájától függően különböző szálkiképzésű textileket fejlesztettek ki, amelyek éppen a megfelelő feladathoz szükséges tulajdonságokkal, tisztító hatással rendelkeznek.

szarvasbőr után, készre törlésre és waxoláshoz is használható, használat után gépbe mosható öblítőszert ne használjatok!
Egyszóval univerzális, ajánlom mindenkinek próbálja ki!   

mikroszálasz. szabadítszátok ki Számszont, a szadiszta szatírt!  [rohog]