Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155939 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3525 Dátum: 2011.02.17 13:06:01 »
Na annyi a polírnak...  :ph34r:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3526 Dátum: 2011.02.17 13:21:13 »
Milyen polír? Az se most volt...  :no: Egyszerűen tarthatlanul retkes volt a kocsi, bőghetnékem volt, ha ránéztem és csak a Mol-os mosónál nem állt 10+ autó...
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3527 Dátum: 2011.02.17 13:27:06 »
 :wacko: Anyummal cseréltünk autót az elmúlt hétvégére, és Ő "lemosta" (szerencsére kézi mosóban), hogy ne legyen annyira koszos. Egyem meg, szép tiszta is lett egészen a kilincs vonaláig. Az alatt, mivel mosáskor elázott és a fekete festéken nem látszott, csupa retek maradt. Megkértem, hogy legközelebb inkább ne...  :wacko:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3528 Dátum: 2011.02.17 13:47:44 »
Milyen polír? Az se most volt...  :no: Egyszerűen tarthatlanul retkes volt a kocsi, bőghetnékem volt, ha ránéztem és csak a Mol-os mosónál nem állt 10+ autó...

Én ilyenkor beállok a gőzborotvás mosóba és leveretem a nagyját, másnapra megint retkes.  Átlagosan egy héten egyszer - ha olyan a hőmérséklet - megejtem.  A mínusz van, akkor koszos marad és kész. Visztont a lámpatesteket elöl-hátul rendszeresen takarítom. (a ködöst is)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3529 Dátum: 2011.02.17 13:57:46 »
Az első lámpákat ne is mondjátok... a bukólámpa hátránya, hogy naponta reggel és este kötelező lemosni...

Én a mazzagot az alváz miatt havonta viszem el gőzborotvához, hogy alul is lekapja a koszt és a kerékjáratokat is kinyomassam. Amúgy meg a már sokat hangoztatott kézibe járok :)

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10323
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3530 Dátum: 2011.02.17 15:31:16 »
én is most voltam egy gépiben, mert az ismerős kézimosóm bezárt... ollan de ollan retkes volt, hogy muszáj volt elvinni. Pedig elvből csak Magyarországon szoktam kocsit mosatni :) mintha látnám a vízszintes karcokat az oldalán...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3531 Dátum: 2011.02.18 19:26:42 »
"Sári még sosem látta belülről a vizet prüszkölő, kefékkel támadó ördögi masinát. Az Opel Corsa védelmében halálmegvető bátorsággal végigülte a mosást."
Na én pont így voltam múlt héten... Benn ültem, amíg a gép mosta a kocsit (életemben először és utoljára voltam gépi mosóban). Azt a halálfélelmet, hogy letöri a tükrömet, bejön a szélvédőn, leveri az antennámat, leveri a szárnyat, majd behajtja a tükröt - ez nem baj, na de bammeg ez jön VISSZA!... Ááá, ez nem az én idegrendszeremnek való.  :D
Pedig poén az  :D ... Nekem még direkt tetszik. (Az IMO-ba szoktam menni, a Camryvel - mert annak a fényezésnek már mindegy.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3532 Dátum: 2011.02.19 10:11:17 »
(Az IMO-ba szoktam menni, a Camryvel - mert annak a fényezésnek már mindegy.)


Evek ota odajarsz... mostanra mar mindegy persze. Egyebkent siman csak lusta vagy.  :D
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26334
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3533 Dátum: 2011.02.19 14:08:10 »
Én is mindig gépi mosóba megyek. Évi átlagban 1,5x... amúgy megy ha jól és hosszan esik az eső, lemegyek és egy ronggyal végigtörlöm a kocsit.
Egyébként a legjobb "mosás" az, amikor van rajta legalább 6-7 cm hó, és az hirtelen olvad el, ilyenkor a hó átvizesedik, és nagy táblákban lecsúszik. Ahol végigcsúszik, ott teljesen letisztítja, csak úgy ragyog a napfényben. Csak persze oldalt nem lesz tiszta, meg alul.
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3534 Dátum: 2011.02.19 16:19:52 »
Egyébként a legjobb "mosás" az, amikor van rajta legalább 6-7 cm hó, és az hirtelen olvad el, ilyenkor a hó átvizesedik, és nagy táblákban lecsúszik. Ahol végigcsúszik, ott teljesen letisztítja, csak úgy ragyog a napfényben. Csak persze oldalt nem lesz tiszta, meg alul.

Nem! A legjobb autómosás ha saját magad kézzel csinálod! ;)
Xanyi

leszilaci

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 663
  • _@_/"
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3535 Dátum: 2011.02.19 16:30:14 »
Nem! A legjobb autómosás ha saját magad kézzel csinálod! ;)
én vízzel, és szivaccsal szoktam  :D

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3536 Dátum: 2011.02.19 16:30:21 »
én nem tudom kézzel olyan szépen lemosni mint h a gépi mosóban a full programra kérek esetleg vmi viasz vagy egyéb extra kezelést.  :hug:
nekem úgy a "legszebb"
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3537 Dátum: 2011.02.19 18:54:28 »
(Az IMO-ba szoktam menni, a Camryvel - mert annak a fényezésnek már mindegy.)
Evek ota odajarsz... mostanra mar mindegy persze. Egyebkent siman csak lusta vagy.  :D
Az vagyok  :lol: ... De amúgy már évek óta mindegy is neki (legkésőbb, mióta 2005 nyarán összeb...tam a Várfal mélygarázsában a jobb oldalát). Azóta végképp egy patchwork az egész autó, kell majd neki egy komplett új fényezés. Különben meg ezt a régi jó, környezetet-nem-kímélő, '83-as sima fehér fényezést annyira nem is bántja a gépi mosó  :) ... Már amennyi eredeti még belőle (tető, b.e. sárvédő, jobb oldal egy kisebb része, ötödik ajtó).
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3538 Dátum: 2011.02.19 18:55:58 »
Én is mindig gépi mosóba megyek. Évi átlagban 1,5x... amúgy megy ha jól és hosszan esik az eső, lemegyek és egy ronggyal végigtörlöm a kocsit.
Egyébként a legjobb "mosás" az, amikor van rajta legalább 6-7 cm hó, és az hirtelen olvad el, ilyenkor a hó átvizesedik, és nagy táblákban lecsúszik. Ahol végigcsúszik, ott teljesen letisztítja, csak úgy ragyog a napfényben. Csak persze oldalt nem lesz tiszta, meg alul.
Hűűű  :D ... Hát, neked tényleg optimális ez a platinaszürke szín  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3539 Dátum: 2011.02.19 18:57:10 »
én nem tudom kézzel olyan szépen lemosni mint h a gépi mosóban a full programra kérek esetleg vmi viasz vagy egyéb extra kezelést.  :hug:
nekem úgy a "legszebb"
Ó, dehogynem tudnád, ha akarnád  ;) ... Van pl. waxos sampon is, kézi mosáshoz  :flowers: ... Csak egy alapos mosás & szárazra törlés egy jó órába beletelik, az is biztos.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )