Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155835 alkalommal)

0 Felhasználó és 6 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3240 Dátum: 2010.07.12 19:54:41 »
Apumnak hó végén szülinapja lesz és nagyon szeretne egy polírozógépet. Vannak-e esetleg javaslataitok márkára, konkrét típusra, esetleg árra és beszerzési helyre? :helpsmilie:
Határ azért ne a csillagos ég legyen, egy alap asszem teljesen megtenné neki, mivel csak a családi autókat fogja vele polírozni, nem nagyüzemben. :)
         

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3241 Dátum: 2010.07.12 21:33:02 »
Apumnak hó végén szülinapja lesz és nagyon szeretne egy polírozógépet.
Hu, ez engem is érdekel, mert régóta gondolkodom rajta  :szemez:

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3242 Dátum: 2010.07.13 20:12:04 »
Apumnak hó végén szülinapja lesz és nagyon szeretne egy polírozógépet. Vannak-e esetleg javaslataitok márkára, konkrét típusra, esetleg árra és beszerzési helyre? :helpsmilie:
Határ azért ne a csillagos ég legyen, egy alap asszem teljesen megtenné neki, mivel csak a családi autókat fogja vele polírozni, nem nagyüzemben. :)

Kompresszorotok van-e?
Csak mert nálunk a cégbe van polírozó gép, valami nagyon frankót vettek annó meg, jó drága is volt, de ugyebár villannyal megy. Namost ezért nehéz is meg drága is volt.
Ellenben a fényezők esküsznek a levegővel működőre, mivel ugyebár pille könnyű és olcsó is.

Nem értek a témához, csak egy tipp volt...
Xanyi

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3243 Dátum: 2010.07.14 08:41:23 »
Mivel otthon régen fényezett apu, természetesen van egy szép (csúnya, de jó) kompresszorunk.  :yes:
Esetleg konkrét márkát és típust is tudnál javasolni?
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3244 Dátum: 2010.07.14 09:22:15 »
Mivel otthon régen fényezett apu, természetesen van egy szép (csúnya, de jó) kompresszorunk.  :yes:
Esetleg konkrét márkát és típust is tudnál javasolni?

Nézd, én nézegettem annó ilyen levegős szerszámokat a neten, most fejből nem vágom a cég nevét, de kis scanneléssel Te is ki tudod választani a korrekt árut. Mondjuk én nem emlékezem, hogy levegős polírozót láttam volna, de biztosan létezik, csak nem arra voltam annó kíváncsi.  :flowers:

Pl. EZ most akciós és jónak nézem.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9393
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3245 Dátum: 2010.07.14 10:06:19 »
Nekem egy fenntartásom van a levegős géppel: a levegő tömlő nem olyan flexibilis, mint egy kábel, útban van, jobban kell rá figyelni, hogy ne azzal sikáld a kocsi oldalát, miközben a tetejét polírozod.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3246 Dátum: 2010.07.14 10:10:37 »
Naja, én meg megyek szkareszhez políroztatni.  :flowers: Az a fényezés után kötelező. :flowers: :flowers:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3247 Dátum: 2010.07.14 10:17:54 »
Naja, én meg megyek szkareszhez políroztatni.  :flowers: Az a fényezés után kötelező. :flowers: :flowers:

Légyszi említsd meg neki, hogy nézzen már fel ide és adjon legyen kedves tanácsot ő is mint vérbeli szakavatott. :whistling: :D
         

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3248 Dátum: 2010.07.14 11:27:48 »
Hozzászólok a témához!  :D

Mosni bő vízzel szoktam, ez a legfontosabb. Van, hogy autósampont, van hogy hajsampont használok. Néha közösködök a samponon a géppel.  :D

Polírozni csak és kizárólag Turtle Wax márkájú "PTFE" vagy "Metallic" nevű folyékony cuccal szoktam. Első osztályú termék, párját ritkítja. Pláne a PTFE tartalmú, utána olyan a kasztni, hogy ráraksz egy ásványvizes flakont a motorháztetőre, azt lecsúszik...  :D

A lámpákat a Turtle Wax lámpa/üvegpolírozóval szoktuk kezelni, szépen kiszedi a sárga mattulást a plexiből...

Polír után az összes fekete műanyag cuccot átfújom szilikonnal: oldalcsíkok, nem színre fújt lökös, sárhányó, tükörszélek, gumikéderek, stb... Ez a polír által okozott mattulást is visszacsinálja, ah véletlen a műanyagokra is kennénk a cuccból...


A gumikat gumiápolóval kell kezelni, mert a szilikon kirepedezteti (van ilyen szó?) sajnos.

Gyönygyi figyelmébe ajánlom:

Az utolsó szóig egyetértek B.S.-sel, én ugyanígy szoktam.
Szerből nálam egyértelműen Turtle Wax Metallic!!! Sajna nem csináltam polír előtti képet a karcokról, de garantálom, hogy a kisebb felületi karcokat eltűnteti, selymes lesz utána a felület tapintása. Nekem cca. 2,5 órámba került csak a polírozás a szer felvitelétől az utolsó puha rongyos áttörlésig. ...+ utána a gyönyörködés, fényképezés  :D
Még nem próbáltam géppel polírozni, de valahogy nem is vágyom rá. Kézzel a legalaposabb.
Általánosságban mondhatom, hogy eddig még nem találkoztam olyan általam kipróbált Turtle Wax termékkel, amiben csalódtam volna. Az üvegpolírja is tuti. A szilikonnal még jobban kell vigyázni, mert, ha netán hozzáér a polírozott felülethez (ablakperemek mentén), idegesítő...  ;)
Ő az: klikk
és a másik: klikk
és a titkos tipp: klikk
Ez utóbbival kezdtem anno, igaz, fehér autón, de hihetetlen eredményt produkált. Szerencsére - habár több, mint 10 éve kapható - a minősége nem változott a termékeknek. Ez örvendetes. Olyan volt utána a felület, hogy a motorháztetőn szélvédő felőli részén két ujjal lazán megböktem a rongyot, és lassulás nélkül végigcsúszva a felületen landolt a földön...
A fényezésen nem tapasztaltam kopást annak ellenére, hogy a polírozószer koptatja azt. Az "élettartama" a bevonatnak kb 10 alapos autómosás (több, de nem akartam túlozni).
képek az autómról ebben az albumban az utolsó 5 kép szól a polírozás utánról...  :D
Bocs, hogy ennyire mutogatom, de büszke vagyok rá!!!  :innocent: :D
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3249 Dátum: 2010.07.14 11:39:20 »
Ha már a fényeznél tartunk, tudtok-e segíteni abban, hogy mennyibe kerülhet egy Toyota javító stift metál fényezésre? Van egy-két kisebb kőfelverődésem, amit szeretnék kijavítani...
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3250 Dátum: 2010.07.14 12:11:41 »
Igen, én is políroztam már a kocsit, nekem Jesse adott szuper Dodo cuccot, amiből még bőven van, előtte pedig Preventet használtam. Apu a Corsáját 2-3 éve polírozta, az még mindig dobja magáról a vizet (na ja, apu legalább heti egyszer lemossa a kocsit, így könnyű). Úgyhogy egyelőre polírozógépre gyúrok, nekem ugyanis a Corim polírozása legalább 4 óra szokott lenni kézzel, mivel elég elmebeteg módon minden négyzetmillimétert akár háromszor is átkenek, ha nem tetszik.  :D Na ezt szeretném megúszni apu ajándékával. :devil:
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3251 Dátum: 2010.07.14 12:13:12 »
Ezek valóban jó termékek, de valljuk be csak barkács-minőségűek, igaz annak a teteje. Lehet velük szépen dolgozni, de az iparosok nem ezt használják. Én is ezekkel karistoltam idáig a kasztnikat, de mostanra már kinyílt a szemem. Egyrészt Jesse útmutatásai alapján, amit itt is lehet olvasni, másrészt szkaresz mellett "dolgoztam" két napig, úgyhogy ittam a szavait, sok újat tudtam meg, hiába no, kettőnk közül Ő a fényező....

Szóval a teknőcös termékek valóban korrektek, de természetesen vannak náluk jobbak is. Nagy előnyük, hogy széles körben megvehető, tipologizált termékek, az egész világon nagyrészt ugyanazok.

Ha elfogynak a polcomról ezek a szerek, akkor megyek egy fényezőboltba és ott veszek majd profi, szemcseméretre osztályzott lédig polírozószert, meg waxot. Ez az én titkos tippem. :D

A kézimunkával kapcsolatban annyit tennék hozzá, hogy nyilván a saját kezű munka eredményében mindíg jobb gyönyörködni és büszkének lenni. De egy normális átpolírozás és a hozzá szervesen kapcsolodó mosás, műanyagápolás és még sok-sok résztevékenység bruttó ideje, akár egy egész nap is lehet. A polírozógép - megfelelő használat mellett - egyrészt lényegesen megkönnyíti az ember dolgát, másrészt nagyban megrövidíti a ráfordított időt. Egy tapasztalt polírozó egy elemmel 10-15 perc alatt, mérettől függően - végez.

Én a Dai-val annó elszórakoztam egy jó fél napot. :wacko:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3252 Dátum: 2010.07.14 12:20:37 »
Apuval úgy jött szóbal a polírozógép téma, hogy mondta, van náluk a cégnél egy nagyon ótvar, külsőre-belsőre iszonyatosan lerongyolt elsőszériás Stift. Egyszercsak a srácok felpolírozták géppel (!) és nem ismerte meg az autót, azt hitte, a kollegája vett egy új Suzit... Majd jobban megnézte a rendszámot...

Azt mondta, hogy úgy néz ki a kocsi fényezése (nyilván nem 10 centiről), mint ami most jött ki a szalonból. :eek: Ergo köze sincs a gépi polírozás minőségének ahhoz, amit mi kézzel fél napig backurálunk. Úgyhogy most polírozógép kell!  :)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3253 Dátum: 2010.07.14 12:22:31 »
 :yes: :yes: :yes: :yes: :yes:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3254 Dátum: 2010.07.14 12:33:58 »
Biztos így van, ahogy mondod, nem kételkedem benne. Viszont napi használatra ezek bőven megfelelnek, nem kell felforgatni az országot, hogy vajon hol találok xy márkájút. Az is igaz, hogy nyitott vagyok az új dolgok felé, és minden további nélkül kipróbálnám azt, amiről Te beszélsz.
Amúgy tapasztalatom szerint nem szükséges vastagon felvinni a szert a felületre, mert - mivel én kézzel dolgozom - bazi nehéz levakarni, száradás után. Én azt szoktam csinálni, hogy vékony rétegben felhordom körkörösen, majd száradás után letörlöm. Ezután megnézem az eredményt, és, ha nem tetszik, átmegyek rajta még egy pasztaréteggel. Rendszerint a 2. nekifutás után felesleges a további rétegek felhordása. Bár sok függ attól, hogy mennyire elhanyagolt a fényezés...  ::)

Egy jóbarátom mesélte, hogy Debrecenben van arra lehetőség, hogy 10-15.000-ért fullra polírozzák az autót, úgy, hogy a legkisebb hajszálkarcot is kiszedik belőle, pl. amit a gépi mosó ejt.
Állítólag nagyon durva az eredmény...  :hmmmm:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i