Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kasu

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 680
  • Gas pedal fuck3r |Carina E fanatic
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3180 Dátum: 2010.05.03 19:35:21 »
szkaresz koma :D tudsz nekem festéket szerezni? jót olcón egerben 19et mondtak 1 literre asszem vagy egy komplett carinát mennyibe fujnál hány napos meló lenne? supra eljöhetne addig? :D:D:D: csereautoban:?? :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3181 Dátum: 2010.05.03 20:23:03 »
autót kéne látni....hát kb 30%-os kedvezményemet oda tudom adni esetleg a festékből!! carina milyen színű...milyenre szeretnéd....mennyire kéne szétszedni...stb...privibe írd le és megy a válasz!! anyagból ha marad a szín akkor kb 3l kell ha nem akkor 3,5l kb!! supra költsége amiért viheted az 40e/nap..azaz hogy óra!! :D :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3182 Dátum: 2010.05.03 20:26:26 »
Szevasztok
Sötét este elcsaptam egy országúton lődörgő barna lovat. A bal tükörrel, ami szétment; azonkívül egy picit meghorzsolódott a bal sárhányó és a lökhárító oldala. Biztosító fizeti, festeni kellett. Ennek folyamán a szélvédőre rájutott némi festékfelhő, ami normálisan nem látszik, de nappal szemben autózáskor olyan, mintha poros lenne az üveg. Visszamentem a szervízbe, oldószerrel lemosták, de még mindig van valami maradványa.

Kérdésem: mivel lehetne teljesen eltűntetni a rárakódott festékfelhő maradványait? Oldószer? Valami üveg polírozó paszta/lötty? Meggondolatlanul nem akarom esetleg mattítani a felületet.
észter higító....nem károsítja az üveget,és hamar leviszi...kicsit a rongyra és töröld át,majd ezután ablaktisztítóval pucold meg!!
Hallgass rám...naponta csinálom szinte,mivel fényezek!!
a pengét nem ajánlanám....kicsit rosszul fogod és karcol is!! Ráadásul szárazon húzkodod az üvegen ami mindenképp apró karcokat okoz!!
Remélem tudtam segíteni!!

Ez a H400 as hígító lenne ?
ez kimaradt az előbbi válaszomból...igen a h400as....de tényleg csak észterrel..és csak rongyra...és úgy töröld le!! :excl:

Villi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1781
  • 08' Yaris II 1.3; '19 Corolla TS Hybrid 2.0
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3183 Dátum: 2010.05.07 22:30:40 »
Sziasztok!

Kicsit karcos metálfesték lakkréteget mivel lehet kipolírozni? Van Turtle Wax metál fény polírom, azzal átdörgölve egész jól eltűntek a karcok, de úgy vélem csak feltöltötte a mélyedéseket. Olyasmi szert tudnátok ajánlani, amellyel valóban karcmentessé tehető?
Villi
Toyota Yaris 1.3 Sol Plus
Toyota Corolla TS 2.0 Hybrid Executive

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Glicerin
« Válasz #3184 Dátum: 2010.05.10 21:59:24 »
Tegnap mentem a patikába és vettem egy kis glicerin egy kis projektom ért. Olvastam itt a fórumon hogy az emberek használják glicerin a gumiápoló helyett és azt hittem azért mert sokkal olcsóbb mint a profi termékek. Több mint 650 ft fizettem 350 ml ért!!! Egy liter profi gumiápoló az 1,975 ft... Én nem vagyok matek zseni de azt hiszem hogy majdnem ugyan annyiba kerül a 2... :hmmmm: Csak hogy tudjátok :).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Glicerin
« Válasz #3185 Dátum: 2010.05.11 12:45:33 »
Tegnap mentem a patikába és vettem egy kis glicerin egy kis projektom ért. Olvastam itt a fórumon hogy az emberek használják glicerin a gumiápoló helyett és azt hittem azért mert sokkal olcsóbb mint a profi termékek. Több mint 650 ft fizettem 350 ml ért!!! Egy liter profi gumiápoló az 1,975 ft... Én nem vagyok matek zseni de azt hiszem hogy majdnem ugyan annyiba kerül a 2... :hmmmm: Csak hogy tudjátok :).
Jesse, a glicerin nem feltétlen gumiálpoásra használjuk, hanem elsősorban télen a felfagyás miatt. Az így kezelt gumikéder (ajtók és a kasztni közötti gumi) nem szakad el, nem fagy össze az ajtóval. Nem tudom, hogy a gumiápolók erre alkalmasak-e.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Glicerin
« Válasz #3186 Dátum: 2010.05.11 13:33:07 »
Tegnap mentem a patikába és vettem egy kis glicerin egy kis projektom ért. Olvastam itt a fórumon hogy az emberek használják glicerin a gumiápoló helyett és azt hittem azért mert sokkal olcsóbb mint a profi termékek. Több mint 650 ft fizettem 350 ml ért!!! Egy liter profi gumiápoló az 1,975 ft... Én nem vagyok matek zseni de azt hiszem hogy majdnem ugyan annyiba kerül a 2... :hmmmm: Csak hogy tudjátok :).
Jesse, a glicerin nem feltétlen gumiálpoásra használjuk, hanem elsősorban télen a felfagyás miatt. Az így kezelt gumikéder (ajtók és a kasztni közötti gumi) nem szakad el, nem fagy össze az ajtóval. Nem tudom, hogy a gumiápolók erre alkalmasak-e.

Bizony, bizony, erre is jó :)!

tutinet

  • Vendég
Re: Glicerin
« Válasz #3187 Dátum: 2010.05.11 17:15:18 »
Tegnap mentem a patikába és vettem egy kis glicerin egy kis projektom ért. Olvastam itt a fórumon hogy az emberek használják glicerin a gumiápoló helyett és azt hittem azért mert sokkal olcsóbb mint a profi termékek. Több mint 650 ft fizettem 350 ml ért!!! Egy liter profi gumiápoló az 1,975 ft... Én nem vagyok matek zseni de azt hiszem hogy majdnem ugyan annyiba kerül a 2... :hmmmm: Csak hogy tudjátok :).
Jesse, a glicerin nem feltétlen gumiálpoásra használjuk, hanem elsősorban télen a felfagyás miatt. Az így kezelt gumikéder (ajtók és a kasztni közötti gumi) nem szakad el, nem fagy össze az ajtóval. Nem tudom, hogy a gumiápolók erre alkalmasak-e.

Bizony, bizony, erre is jó :)!

Én a Jesse féle gumiépolóval kezeltem le az ajtó és a kasztni közötti kédergumit és azóta nagyon halkan csukódnak az ajtók és a gumi is puha de rugalmas is lett.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Glicerin
« Válasz #3188 Dátum: 2010.05.12 23:39:51 »
Én a Jesse féle gumiépolóval kezeltem le az ajtó és a kasztni közötti kédergumit és azóta nagyon halkan csukódnak az ajtók és a gumi is puha de rugalmas is lett.

:) Tenksz Tibi!

tutinet

  • Vendég
Re: Glicerin
« Válasz #3189 Dátum: 2010.05.12 23:41:14 »
Én a Jesse féle gumiépolóval kezeltem le az ajtó és a kasztni közötti kédergumit és azóta nagyon halkan csukódnak az ajtók és a gumi is puha de rugalmas is lett.

:) Tenksz Tibi!

Majd hívlak mert kéne már a wax a kocsira   :D :D

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3190 Dátum: 2010.05.14 09:13:56 »
Nem tudom ez a megfelelő topic-e, de hátha.

A lényeg hogy a legutóbbi szervizen, a műszaki vizsgát végző kedves úriember a reggelijét (friss zsömle) az autóm motortere felett fogyasztotta el.
Amikor láttam hogy ott falatozik, még nem esett le hogy ez így nem lesz túl jó, de sajnos pár napra rá, megszállták az autómat a hangyák. Motortérből egy kisebb falat zsömlét szedtem ki az aksi mellől, majd további nyomozás során a motor mellől egy vízszintes peremről még kb. egy marék morzsát söpörtem ki. Azt hittem ezzel megoldódott a probléma, úgy tűnt nincs több élelem a motortérben és a hangyák elhúzták a csíkot.... Ennek ellenére ma reggel ismét hangyák korzóztak az autón, és bent a műszerfalon is. Van valakinek ötlete hogy lehetne megszabadulni tőlük? Motor mosással átmossák úgy az egész motor teret, hogy ha valahol még van esetleg morzsa amit nem látok az kikerül onnan?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

pzs

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3191 Dátum: 2010.05.14 09:44:17 »
Nem tudom ez a megfelelő topic-e, de hátha.

A lényeg hogy a legutóbbi szervizen, a műszaki vizsgát végző kedves úriember a reggelijét (friss zsömle) az autóm motortere felett fogyasztotta el.
Amikor láttam hogy ott falatozik, még nem esett le hogy ez így nem lesz túl jó, de sajnos pár napra rá, megszállták az autómat a hangyák. Motortérből egy kisebb falat zsömlét szedtem ki az aksi mellől, majd további nyomozás során a motor mellől egy vízszintes peremről még kb. egy marék morzsát söpörtem ki. Azt hittem ezzel megoldódott a probléma, úgy tűnt nincs több élelem a motortérben és a hangyák elhúzták a csíkot.... Ennek ellenére ma reggel ismét hangyák korzóztak az autón, és bent a műszerfalon is. Van valakinek ötlete hogy lehetne megszabadulni tőlük? Motor mosással átmossák úgy az egész motor teret, hogy ha valahol még van esetleg morzsa amit nem látok az kikerül onnan?


A kedves uriember biztosan szivesen segit. Amennyiben elotte nem voltak hangyak gyertelmu, hogy o tehet rola. Oldja meg... ;)

Nekem sajnos nincs otletem. Autoeladas esetleg, de azt gondolom elveted :D.

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3192 Dátum: 2010.05.14 09:51:17 »

A kedves uriember biztosan szivesen segit. Amennyiben elotte nem voltak hangyak gyertelmu, hogy o tehet rola. Oldja meg... ;)

Nekem sajnos nincs otletem. Autoeladas esetleg, de azt gondolom elveted :D.

Természetesen előtte nem voltak hangyák. Amúgy meg nem tudom hogy néznének rám hogy itt voltam múlt héten és emlékszem hogy az autóm felett reggelizett a bácsi, legyenszíves megszüntetni a hangya inváziót az autómban. Lehet kiröhögnének  :wacko:
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3193 Dátum: 2010.05.14 09:52:33 »
Pedig nem ártana egy karakán fellépéssel bepróbálkozni.
         

WeSzil

  • Pixel & Bit rendezőnő
  • Klubtag
  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 608
    • weigel.hu - webfejlesztés
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3194 Dátum: 2010.05.14 09:56:53 »
Pedig nem ártana egy karakán fellépéssel bepróbálkozni.

Hát simán mondhatják hogy nem az ott dolgozó ember morzsázta össze az autómat, hanem én voltam.
Na meg mivel a látható részeket én már kitakarítottam, így belenéznek azt azt mondják hát itt nincs semmi, de valahol még kell lennie morzsának ha újra jöttek a hangyák.

Motormosás nem segítene rajta?
WeSzil - IQ²  ¤ 299  :)
{Aygo}
weboldal készítés - weigel.hu