Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155835 alkalommal)

0 Felhasználó és 5 vendég van a témában

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3090 Dátum: 2009.08.25 21:52:04 »
Jesse engem meggyőztél :eek: inkább még gyűjtök kicsit és megyek!
Helyileg hol található a műhely? mert az oldalon csak azt látom hogy házhoz jövetel...Sajnos a mélygarázsban a sötétben nem biztos hogy ez menne... ;)

:) Igen csak házhoz megyek de a mely garázs az tökéletes mert inkább polírozom a sötétben a halogénekkel! Csak áramat kell biztosítani mert az áramfejlesztőtől sípolni fog a szennymonoxid riasztó.

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3091 Dátum: 2009.08.25 21:56:24 »
Hihetetlen, hogy milyen gyönyörűek a web oldalon lévő autók néhány óra polírozás után.
Van egy rettenetsen leharcolt E112-es Corolla is, csak nincs mindenről kép a kész állapotot illetően, de azzal az autóval szinte csodát kellett művelni, hogy legyen ember aki hajlandó egyáltalán beleülni, nem hogy megvenni.
Gratulálok, szép referencia munkák!
 :eek: :flowers:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3092 Dátum: 2009.08.25 21:59:34 »
És azon az E112-n először még van rendszám, utána meg már fiatalauto pont hu.  :devil: :D [rohog]
         

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3093 Dátum: 2009.08.25 22:01:04 »
Hihetetlen, hogy milyen gyönyörűek a web oldalon lévő autók néhány óra polírozás után.
Van egy rettenetsen leharcolt E112-es Corolla is, csak nincs mindenről kép a kész állapotot illetően, de azzal az autóval szinte csodát kellett művelni, hogy legyen ember aki hajlandó egyáltalán beleülni, nem hogy megvenni.
Gratulálok, szép referencia munkák!
 :eek: :flowers:

Köszönöm szépen! Szerintem a legkevesebb 'néhány óra' az 18 volt a Scaglietti-en :yes:

wittlia

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 198
  • '00 Corolla 1.4 Liftback
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3094 Dátum: 2009.08.25 22:19:51 »
Köszönöm szépen! Szerintem a legkevesebb 'néhány óra' az 18 volt a Scaglietti-en :yes:
Ha majd egyszer olyan kaliberű autóm lesz, ami ezt kívánja, akkor biztos felkereslek.  :)
Nem mintha a jelenlegi Corollám nem érdemelné meg a törődést, de egyenlőre maradok a saját magam végezte békás cucc kenegetésénél.
Igaz ez a fajta házi gyors polír kb. 1-2 autómosásig látható, de most recesszió van... :cool2:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3095 Dátum: 2009.08.25 23:52:26 »
egy rendes,jó minőségű  polír+wax kb fél év egy évet bír ki használattól függően.... de átlagosan 1 év!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3096 Dátum: 2009.08.26 11:39:35 »
Sorry akkor vagy hülyeséget hallottam vagy pedig olcsó hely az amit mondtak nekem. Mert azt mondták hogy 7-8e-ért kompletten külső-belső tisztítás megvan. És én ehhez mérten találtam irreálisan drágának
Itt Pécsett, ahova én szoktam vinni, ott 15 ezer a komplett belső takarítás.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

TomMa

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 270
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3097 Dátum: 2009.08.26 21:11:56 »
na várj...a külső ápoláson én a mosás+2 lépéses polír+wax-ot értem...+ gumiápolás+ablakpucc...ez a külső....a belsőt meg leírtam...a vizesporszívó egy kalap sz. a kárpittisztító nagy nyomással spricceli rá a kárpitra a vizet+vegyszert és így rendesen fellazítja a szennyeződést..!! Műszerfalra meg szerintem normál műszerfal ápolót használj... !!
hát itt a külső az annyi hogy lemossák letörlik szárazra az autót ablakot nem is takarítják le, de ált cseppmentes marad kivéve a hátsót :wacko: meg valamit kennek a gumira de az kétlem hogy gumi ápoló lenne mert haverom miután megcsináltatta hazament letörölte a gumit és ilyen fekete talán cipőkre való krém lehetet  :ph34r: azt mondta hasonló volt még a szaga is mint amit régen használt a cipőjére [rohog] igen ezeket elfelejtettem akkor írni és ezért tartom irreálisan drágának. Ha otthon csinálom ahogy tegnap írtam jobban is járok  :)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3098 Dátum: 2009.08.29 15:22:03 »
Most készülök magasnyomású mosót venni....
En a karcher RM-806-ot javaslom magasnyomasu melle, literje 1 eft korul van, de higitasa csak 3-4%-os, vagyis sokaig eleg, kezi permetezovel ra kell vinni a szaraz, koszos feluletre, varni ~fel percet, aztan raengedni a nyomast, aztan tiszta a felulet, en a vegen viledaval attorlom, ne maradjon vizkoves. Elvileg az adagolo tartalyaba is lehet tenni hasonlo higitassal, de ez hatasosabb. Levisz sok mindent: rovart, olajszeru dolgot, 1edül a katranyt nem viszi le. Gyorsan lehet vele haladni es nem kell kefe, szivacs, meg ilyenek.

Sehol nem találtam ilyet Budapesten.Valaki tud valami más hasonlót ajánlani amit ráfújok a kézi gőzborotvás mosás előtt,h legalább az odaszáradt bogarak lejöjjenek?
Yaris Ts 05'

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3099 Dátum: 2009.08.29 16:08:28 »
Kimondottan Kaercher szervíz vagy szaküzlet Budapesten?...

Az RM-806 nekem is bevált.
1.4VVti (2004)

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3101 Dátum: 2009.08.30 00:41:38 »
1.4VVti (2004)

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3102 Dátum: 2009.08.31 17:15:27 »
köszönöm.rágugliztam,de nem adta ki...v :sleeping:

Most voltam mosóban.Első lépés nagynyomású samponos mosás második öblítés harmadik lépésként pedig "fényezés-tartósítás"- ez a tutti recept arra,hogy a kocsi piszkos maradjon...megszárad és még a por is rajta van....arról nem beszélve h csúnya pöttyös attól a fényező öblítő szertől ahogy megszáradt....és még bogárból is maradt.. :gun_bandana:
Yaris Ts 05'

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3103 Dátum: 2009.09.10 10:03:11 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy jó bőrápolót a bőrkormányhoz? Úgy látom, hogy kezd kopni itt ott, nameg a napon is sokat áll a kocsi, jó lenne, ha nem pukkanna le  :hmmmm:

agriboy

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 26
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3104 Dátum: 2009.09.10 21:03:53 »
Sziasztok!
Tudtok ajánlani egy jó bőrápolót a bőrkormányhoz? Úgy látom, hogy kezd kopni itt ott, nameg a napon is sokat áll a kocsi, jó lenne, ha nem pukkanna le  :hmmmm:


Hi,

http://apolloauto.hu/if_leather_cond_hu.html

Keresd Jesse-t. Profi a srác. Van kisebb kiszerelésben is neki.  :yes: