Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155917 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3045 Dátum: 2009.08.04 19:26:58 »
egyébként a 200g-os clay bar ca. 10dollár + 10.34dollár a pk!! az közel 3800 "pééééz"!! :D

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3046 Dátum: 2009.08.05 07:40:57 »
A suliba sem csak a vizsga előtt 5 nappal kell nekiülni megtanulni az anyagot hanem egész félévben folyamatosan nemde ?

Attol fugg, kinek milyen az elmeje. Van akinek eleg ra harom nap.  ;) Van aki, mosoba viszi vagy maga mossa otthon mondjuk 5-10 even keresztul, es eladas elott elviszi szakemberhez, es ahhoz kozeli lesz, mintha 5-10 even keresztul apoltam volna. Ne altalanositsunk, mindeki mas Talantumokat kapott. Nem biztos, hogy nyalni falni kell egy autot. Esszeruen is lehet kezelni a dolgokat. Nem hiszem, hogy ha valaki rendszeresen hasznal mondjuk egy Sonax termekeket, akkor szukseg lenne barmilyen szakira vagy gyurmara. Nem csak, hogy nem hiszem, hanem tapasztalatbol tudom.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3047 Dátum: 2009.08.05 11:38:02 »
Most te is pont azt írtad, hogy fontos a rendszeres ápolás  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3048 Dátum: 2009.08.05 14:50:07 »
Most te is pont azt írtad, hogy fontos a rendszeres ápolás  :yes:

Igaz is :yes:, de nem kellennek hozza tizezrek, sem profi szakember feltetlen. Ha rendszeresen elvegzed otthon a dolgokat egyenileg, akkor nem lesz gond. Gyurmazni tuti nem gyurmaznek.  :surrender: Mindezt annak ellenere mondom, hogy van dolgom gyantaval rendszeresen. Ami meg a Sonax-ot illeti, nekem tokeletesen mukodik.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3049 Dátum: 2009.08.05 14:52:08 »
Nekem ami volt camry-m (2.2 Gl) annak gyönyörű flip-flop fehér volt a fényezése..naponta ápoltam....szó szerint...+heti rendszerességgel 3m wax (ingyen volt :D )...meg is látszott rajt...olyan állapotú autót azóta se láttam!!
A mostanival nem foglalkozom annyit....nem is olyan szép!!
Kinek mi az izlése....

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3050 Dátum: 2009.08.05 14:54:43 »
Most te is pont azt írtad, hogy fontos a rendszeres ápolás  :yes:

Igaz is :yes:, de nem kellennek hozza tizezrek, sem profi szakember feltetlen. Ha rendszeresen elvegzed otthon a dolgokat egyenileg, akkor nem lesz gond. Gyurmazni tuti nem gyurmaznek.  :surrender: Mindezt annak ellenere mondom, hogy van dolgom gyantaval rendszeresen. Ami meg a Sonax-ot illeti, nekem tokeletesen mukodik.
Akkor még nem láttál gyurma után polírozott és waxolt autót.... ég és föld a különbség....!! Én nem akarok senkit rábeszélni...nem is érdekel hogy ki hogy csinálja.... ezzel is foglalkozom....hidd el látszik a különbség....
Plusz bogarakat amit nem tudsz lemosni csak dörzsöléssel...ami ugye károsítja a lakkot...azokat is simán leszedi!!

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3051 Dátum: 2009.08.05 20:45:28 »
En elsosorban katrany pöttyök miatt vettem a gyurmat, elso ajtok also reszen van par kis maszat, nem sok, de idegesit hogy nem jon le, ha meg piszkalom akkor csak elkenodik, ezen kivul mindent lehoz a karcher RH-806 tuti szer+sterimo, de persze elhiszem hogy mikroszkop alatt nezve azert marad vmennyi kosz. Ettol eltekintve mivel meg fizikalisan nem surlodott semmifele anyag mosas miattn gyunyoru a fenyezesem leszamitva par karcot ami nem a mosas miatt kerult ra sajna, de örökke nem lehet gyari a lakk.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3052 Dátum: 2009.08.05 21:36:35 »
Leírná nekem valaki egész pontosan, hogy mi ez a gyurma, mire használjuk, kell-e utána polírozni, és hogy ha megveszem a lentebb írt összegekért, akkor az meddig tart? Igazából arra keresek valamit, hogy a fárol ráeső 1-2 pöttyöt, illetve a kerekek által felvert kátránypöttyöket le tudjam szedni.
Xanyi

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3053 Dátum: 2009.08.05 21:37:02 »
gyunyoru a fenyezesem leszamitva par karcot ami nem a mosas miatt kerult ra sajna, de örökke nem lehet gyari a lakk.

azt a pár karcot meg Jesse kipolírozza neked. :D :D

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3055 Dátum: 2009.08.07 20:35:25 »
Nemreg vegeztem a gyurmazassal, leirnam mit tapasztaltam:
Gyurmaval jatszi konnyuseggel le lehet "radirozni" a katrany foltokat :), a pici pottyoket 1-2 huzassal, a nagyobbakat tobbszori huzassal leszedi siman nyomtalanul, egyeb foltokat, rovar, akarmit, pedig 1 huzassal leszedi. Kezi permetezovel felvittem 1 kis vizet a kasznira, aztan a gyurmat lehet tologatni, konnyeden siklik, surun kell ujragyurni es mehet tovabb, 1 ido utan megvaltozott az allaga a gyurmanak es hatasa is elmult, ilyenkor kuka es tortem ujat, aztan ha 1 reszen vegig mentem viledaval letoroltem. A 180 grammos gyurma 1/8 - 1/10 -et hasznaltam el kb, gyakorlatilag 250-300 ft (gyurma)+1,5 ora munka es at van gyurmazva a kaszni, ajanlom mindenkinek, aki katrany pottyokkel es egyeb kis foltokkal kuzd :excl:

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3056 Dátum: 2009.08.07 22:29:28 »
Nemreg vegeztem a gyurmazassal, leirnam mit tapasztaltam:
Gyurmaval jatszi konnyuseggel le lehet "radirozni" a katrany foltokat :), a pici pottyoket 1-2 huzassal, a nagyobbakat tobbszori huzassal leszedi siman nyomtalanul, egyeb foltokat, rovar, akarmit, pedig 1 huzassal leszedi. Kezi permetezovel felvittem 1 kis vizet a kasznira, aztan a gyurmat lehet tologatni, konnyeden siklik, surun kell ujragyurni es mehet tovabb, 1 ido utan megvaltozott az allaga a gyurmanak es hatasa is elmult, ilyenkor kuka es tortem ujat, aztan ha 1 reszen vegig mentem viledaval letoroltem. A 180 grammos gyurma 1/8 - 1/10 -et hasznaltam el kb, gyakorlatilag 250-300 ft (gyurma)+1,5 ora munka es at van gyurmazva a kaszni, ajanlom mindenkinek, aki katrany pottyokkel es egyeb kis foltokkal kuzd :excl:

Na ezért írta Jesse, amit írt...... Nem így kell csinálni. Nem múlik el a hatása ilyen hamar. Nem szabad a vizes felületen gyurmázni. És 1 adag gyurma 10-12 alkalomra kell, hogy kitartson. Persze közben át kell dolgozni néha ujjal. Vagy tovább is kitart, annak aki gyakorlott.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3057 Dátum: 2009.08.07 22:42:02 »
én nem mondok semmit...nézzétek végig azt döntsétek el kinek volt igaza!! :D

benji

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3058 Dátum: 2009.08.08 12:06:25 »
Ma 4 benzinkúton voltam h kiporszívózzam a kocsit a környékemen (keleti) és sehol nincs porszívó? Ez Pesten általános?direkt nincs vagy csak minden 10.en? vicc..  :hmmmm:

A másik kérdésem a tapasztalt polírozó szakemberekhez szólna,az agip kútra szoktam vinni a kézi mosóba az autót tisztítani,és ott a gőzborotva mellett van egy másik "kar" is nevezetesen egy ilyen kefével egybekötött gőzborotva. Azzal szoktam az elejéről a bogarakat letisztítani amit a borotva nem visz le.A kérdésem az hogy az is szétkarcolja az autót?  :ph34r:

Szeretnék egy nagy tisztitatást-waxolást-polirozást- csinálni,de majd ősszel mielőtt jön a tél,azt mondták akkor érdemes elvégeztetni.
Yaris Ts 05'

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3059 Dátum: 2009.08.08 14:34:16 »
Na ezért írta Jesse, amit írt...... Nem így kell csinálni. Nem múlik el a hatása ilyen hamar. Nem szabad a vizes felületen gyurmázni. És 1 adag gyurma 10-12 alkalomra kell, hogy kitartson. Persze közben át kell dolgozni néha ujjal. Vagy tovább is kitart, annak aki gyakorlott.

 :hmmmm: Nem tudom, hogy te gyakorlatba probaltad-e, en igen, igaz elsonek, van benne vmi cucc, ami folyamatosan kivalik belole a gyurmazas kozbe, ill felszivja magat vizzel, mindenkeppen nedves feluleten kell gyurmazni söt meg a gyurmat is permetezni kell, kulonben 2 sima felulet nem csuszik el 1mason, mar akkor se lehet tolni ha vizes feluletrol kierek szarazra, leirast lehet talani a neten, ill videokat. 1 gyurma 10-12 alkalomra eleg azt gondolom ugy lett ertve hogy az egeszbol torsz 1 keveset a vegen eldobod, de nyilvan a nagy resze megmaradt, nem ugy hogy folyamatosan ugyan azt hasznalod  :nono: , mivel 1ebkent is mire atalakul tele lesz kosszal, amivel csak artasz a laknak mint hasznalsz, irtam en is hogy kb 1/10-et hasznaltam el igy ebbol az kovetkezik hogy kb 10 alkalomra eleg.  :yes: