Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155683 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3030 Dátum: 2009.08.02 20:34:08 »
Úgy kezdek érezni hogy hiába vagyok itt. Ha valaki kérdezik valamit és írok a választ, pont ezután jön valaki és meg mondják hogy, 'Ne használd azt, ha nem ezt mert olcsóbb.' Vagy ha ajánlom az egyik termékeim valakinek, jön egy másik jó fej aki írja hogy, 'Ne vedd meg tőle, mert itt az olcsóbb.' Vagy ajánlanak egy másik autókozmetika termék ami DRÁGÁBB. OK, igen a clay bar az tényleg egy kicsit olcsóbb az Ebayen, de ha nem akarod várni 4-6 hét érte akkor tőlem lehet venni most. És nem is tudom hogy milyen a minőség... Ja Hammer, beszéltem az eladóval emailen (ahol vetted a clay bar) és mondta nekem hogy sima postán küldték el a gyurma, és az pedig a híres China Post... ha egyáltalán ki megy Kínából és nem lopják itt MO-n (mert az nem regisztrált posta), akkor 4-6 hetet kell várni érte. Remélem hogy érkezik (tényleg mert nem kívánom rosszat senkinek) és remélem hogy ki tudsz találni hogy kell használni helyesen mert ezzel nagyon lehet karcolni az autód ha nem értesz hozzá és ha rossz a minőség. Nos, ha regisztrált postával együtt rendeled meg akkor egy pár száz forintot fogsz spórolni és akkor is 2-3 hét fogsz várni érte... ha az neked meg éri akkor hajrá.

Bár a glicerin az biztos jó a babádnak a seggére, az nem az autódra való mint a mosogatószer az sem autódra való. Azért nem árulják az autós boltokban. A glicerin az vízzel oldható és az izzadtság is oldja meg. Az impregnáló spray az nem 'ápolószer' hanem csak egy réteg ami 'impregnálja' a bőr, és annyira nincs nagy hatás ha a bőr az gyárilag 'fényes' mert az már 'impregnált'. A szarvasbőr meg más textilekre találták ki. Semmi nincs ápolószerek benne úgyhogy akkor is fog kiszáradni/repedni a bőr tőle. Van bőrápolószerem ami 2,530 egy 1/2 liter.

OK emberek, akinek azt gondolja hogy az autója egy kicsit többet megérdemli mint a háztartási vegyszerek/sufnis megoldások írjátok nekem priviben mert itt nincs túl sok értelme nekem írni akármit.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3031 Dátum: 2009.08.02 21:36:11 »
Jesse...ott a baj hogy itt a legtöbb ember "olcsó" megoldás keres....lehetne sorolni jó cuccokat...hidd el én is tudnék....de az nem olcsó!! "válság van" tudomásul kell venni sajna!! Amikor én csinálok valamit én sem szrt kenek rá....de az emberek nagy részének sajna nagy pénz egy alapos kozmetika...inkább megpróbál mindenki akinek kell spórolnia ilyenen spórolni és házilag megoldja!! Te hiába írod hogy "csak ennyi"...valakinek annyi pénze sincs az autójára per pillanat!! Tényleg jók a cuccaid (gyurma,wax) amit küldtél mintát...én is aláírom ezt...!!!
Egyébként 3m-et én is ebay-ról rendeltem utoljára...+ megtalált egy riwax-os forgalmazó...kipróbáltam a terméket és nagyon jó minőségű jó áron,és egy telefon és egy órán belül itt van!!

Nincs ellened itt senki,sőőt sok embernek tutti sokat segítetél,és jó munkát végeztél ahogy hallottam!!  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3032 Dátum: 2009.08.02 21:52:29 »
OK emberek, akinek azt gondolja hogy az autója egy kicsit többet megérdemli mint a háztartási vegyszerek/sufnis megoldások írjátok nekem priviben mert itt nincs túl sok értelme nekem írni akármit.
Figyi Jesse, egy nyilvános fórumon mindenki azt ír, amit akar  ::) ... Az úgy nem megy, hogy sose mondjon senki ellent az embernek, ne legyen más véleményen stb. Emiatt kár megsértődni. Már csak azért sem, mert ez egyáltalán nem azt jelenti, hogy ne respektálnák sokan azt, amit te írsz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3033 Dátum: 2009.08.02 21:56:02 »
Ami meg a minőség-különbséget illeti: a Lexus LS-t sem tudja megvenni mindenki. Vannak, akik "csak" Aygo-t vesznek. Pedig, ugye, az LS az jobb  ;) ... Na, hát ennyi. Ha szeretném kicsinosítani a kocsim belsejét, de épp csak egy 800 forintos Turtle Cockpitspray-re telik, akkor azt fogom venni. Mert attól, hogy épp nincs pénzem a sokszoros árú Swizöl cuccra, még szeretném én is ápolni a kocsimat.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3034 Dátum: 2009.08.03 07:45:27 »
Ja Hammer, beszéltem az eladóval emailen (ahol vetted a clay bar) és mondta nekem hogy sima postán küldték el a gyurma, és az pedig a híres China Post...  

Örulok hogy gondoltal ram, koszonom :hug:, nem tudom hogy a sok gyurma ebayos kozul hogy akadtal ra az enyemre, de biztos igazad van, egyebkent tracking infos a posta szoval nyomonkovethetem eppen hol gyurmaznak a gyurmammal. Mar irtam hogy az a nagy idointervallum amit te irsz fars fals adat, 7- max 14 nap alatt itt van posta szerint, gyakorlatban 1 het szokott lenni altalaban (ha 1 honapot kellene ra varni, még akkor is inkabb rendelnem), eddig 100% osan jottek a cuccok es nem 10 csomag, hanem tobb mint fel 100. (Megerkezese utan kuldok majd 1 kepet rola :tt2:)
Hasznalataval tisztaban vagyok ugyanis van az internet, amin minden megtalalhato, meg a clay bar hasznalata is! Nekem is szivugyem az auto tisztan tartasa, eddig soha nem adtam ki a kezembol es ezutan se fogom, még csak kezi mosoba se, szeretem magam csinalni igy biztos vagyok benne hogy minden zeg-zug tiszta, ne ertsd felre nem ellen szol v a tobbi moso ellen!
Senki nincs ellened, ahogy a hozzaszolasokat elolvastam :surrender:, altalaban a sajat tapasztalataikat irjak le a hozzaszolok es nem arrol van szo hogy attol ne vegyel mert az draga v van jobb...stb, azzal viszont erdemes tisztaban lenned hogy nem te vagy az egyetlen autokozmetilas es lehetnek konkurenciak ez egy forum, barki barmit irhat. ;)
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 18:59:14 írta Hammer »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3035 Dátum: 2009.08.03 07:48:34 »
Azt ne felejtsük el, hogy a konkurencia nem írogat ide, nem ilyen árakon dolgoznak és főként nem ilyen segítőkészek, mint Jesse!!  :hug:
         

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3036 Dátum: 2009.08.03 07:51:11 »
Azt ne felejtsük el, hogy a konkurencia nem írogat ide, nem ilyen árakon dolgoznak és főként nem ilyen segítőkészek, mint Jesse!!  :hug:

Nem ir, ezt irtam en is Jessenek privatba, ezert nem ertem hogy kitol tart :?:

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3037 Dátum: 2009.08.03 08:36:03 »
Itt pl egy konkurencia (én)...de én nem stresszelek rajt hogy más is ezt csinálja!! Vagy ha valaki megcsinálja magának!!  :D De egyébként Jesse tényleg segítőkész ember...de mondjuk nekünk meg azt kell megértenünk hogy az amerikai embereknek kicsit más a mentalitása!! (nem biztos hogy rossz értelemben)

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3038 Dátum: 2009.08.03 17:14:39 »
Igazából Jesse-nek SZERENCSÉJÉRE nincs nagyon konkurenciája, mert itt errefelé az autósok többsége nem törődik ennyire az autójával. Ált beviszi a gépi mosóba a tuskó mellet mer az ócsó oszt jólvan lemosatja a gépi programmal , kész. Páran megveszik a tuskós olcsó szilikonos "tisztítószereket" amik kb. 0.-t érnek vagy még inkább károsítják az autó anyagát kívül is meg belül is. Vagyis inkább a teszkónak kéne nekünk fizetni, hogy megvegyük az importált szarjait.

Ezeket hónapokon át tárolhatják nagy raktákban és simán átírják rajtuk a gyártási vagy az érvényességi időt, volt már rá példa és tudtommal még senki nem ült emiatt börtönbe.

Ilyen mint Jesse , ritka mint a "fehérindián"  szóval ilyen nem sok van. Jesse-t 1-1 alkalomra elhívni lehet, hogy drágább mint leveretni a lakkozást a gépi cirokseprűvel ( mert ugyanaz az anyaga)de hosszútávon mindenképp visszahozza a kocsi árát egy esetleges eladásnál mert igazából a rendszeresen waxolt, ápol autót elég simán lemosni és mindenféle trükkök nélkül rámondható hogy látszik, hogy vigyáztak rá. Nem kell magyarázkodni meg győzködni a vevőt a vevőket a látvány magáért beszél. De egy rövidtávon gondolkodó agymosott droidnak ezt hiába próbálom megmagyarázni ő úgy is az olcsó lemosást választja majd mert az ennyi és elég majd akkor foglalkozni az autóval ha eladom. Ez persze nagy tévedés az autóval végig folglalkozni kell nemcsak, akkor ha el akarom adni.

A suliba sem csak a vizsga előtt 5 nappal kell nekiülni megtanulni az anyagot hanem egész félévben folyamatosan nemde ?







 
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.03 19:12:45 írta tutinet »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3039 Dátum: 2009.08.03 18:20:05 »
Ha levesszük a demagóg körítést, tutinet rámutatott a dolgok lényegére, és emiatt tökéletesen igaza van alapvetően.

De: egy agyonkaristolt, optikailag leharcolt verdát is 24 óra alatt csili-vili állapotba lehet hozni megfelelő hozzáértéssel és anyaggal.

Én inkább úgy fogalmaznék, hogy aki megteheti és igénye van rá, az ápolja a tutinet által vázoltak alapján, hiszen vitathatatlan, hogy ezzel hosszútávon megőrizheti a kocsi optikai fittségét.  :yes:

Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3040 Dátum: 2009.08.04 11:41:27 »
Ez így van. És ehhez elegendőek a közepes árfekvésű, nem gagyi de nem is csúcs, "kommersz" ápoló cuccok is á la Sonax & Turtle & Co. A csúcs anyagokra akkor lehet szükség, ha az ember az elérhető maximális szintre törekszik, illetve ha a kocsiját úgy szeretné mindig szépnek látni, hogy közben nem kell olyan sokat foglalkoznia vele (relatíve) - gondolok itt arra, hogy egy felső árkategóriás wax tovább fogja bírni, mint mondjuk a Turtle, magyarul ritkábban kell használni. Csak megvenni drágább... Szóval, mindenki mérlegeljen, de az autót folyamatosan jó állapotban tartani mindenképpen szimpatikus dolog  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3041 Dátum: 2009.08.04 18:09:53 »
Kedves Jesse! Örömmel ertesitelek hogy a gyurmam megerkezett, kifizetestol szamitott 7 nap alatt. Japan gyartmany mint az autom, igy szinileg is, meg gyartasilag is stimmel az automhoz :clap:, hetvegen kiproszalom ha lesz idom, kivancsian varom az eredmenyt. :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3042 Dátum: 2009.08.04 18:28:43 »
Muszáj folytatni?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Hammer

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 564
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3043 Dátum: 2009.08.04 18:38:35 »
Muszáj folytatni?

En csak megcafoltam a fars fals :wacko: adatokat, en rég nem akartam folytatni!
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.04 18:56:24 írta Hammer »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #3044 Dátum: 2009.08.04 18:48:04 »
Fals, kolléga fals.  (a falsch német szóból = rossz, hibás)  ;)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.