Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155705 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2910 Dátum: 2009.06.22 23:31:22 »
Anyááám  :eek: :eek: :eek: ... Ez varázslat, wazz :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ! Varázslat :excl: :excl: :excl:

(És micsoda autó, óóó Uramatyám  :ph34r: :ph34r: :ph34r: :cool2: :cool2: :wub: :wub: :wub:............. Az a műszerfal, erre már nem is találok smileyt, ami kifejezné a döbbenetemet... Ilyen műszerfal '79-ben... Kész, kifogytam a szavakból.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

tutinet

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2911 Dátum: 2009.06.23 01:19:36 »
Anyááám  :eek: :eek: :eek: ... Ez varázslat, wazz :sorcerer: :sorcerer: :sorcerer: ! Varázslat :excl: :excl: :excl:

(És micsoda autó, óóó Uramatyám  :ph34r: :ph34r: :ph34r: :cool2: :cool2: :wub: :wub: :wub:............. Az a műszerfal, erre már nem is találok smileyt, ami kifejezné a döbbenetemet... Ilyen műszerfal '79-ben... Kész, kifogytam a szavakból.)

Na, örülök , hogy Téged így sikerült meglepni ez még eddig nem jött össze. :clap:

Ez egy 30 éves Lexus Century Japánból. És végig csak mosták gépi mosóban és még mindig maradt rajta 300 mikron vastag fényezés , ami 7 réteg festést jelent !!

Ez nagyon jó, mert van miből polírozni van anyagvastagság, amiből lehet levenni. Látszik a végeredmény, mint a tükör. Az amerikai elnök is beleülhetne ahogy a képen van, Egyáltalán nem volna ciki neki. :eek: :eek:
Mondjuk az az oldalfüggöny azért nem kéne bele. :whistling:

18 órát dolgoztak a polírozáson, ez mestermunka volt a javából. Persze az autóra ez többszörösen igaz. Ilyen fluoreszcensz kijelzőt emlékeim szerint anno 83-ban láttam az akkori AKAI-Videoton érintőgombos (!) mikrokapcsolós decken, amivel a discós dolgozott.

« Utoljára szerkesztve: 2009.06.23 01:30:13 írta tutinet »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2912 Dátum: 2009.06.23 07:46:57 »
Én totál ledöbbentem azon, hogy szó szerint tükör lett a fényezés, mintha krómozott lenne az autó.  :eek: :eek: :eek:

Elképesztő!  :clap:
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.23 07:50:55 írta kleingy »
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2913 Dátum: 2009.06.23 08:12:43 »
Én is csak csatlakozni tudok a cartársak döbbenetéhez.  :eek: :eek:

Micsoda autó!
Micsoda munka és eredmény!! 10/100  :clap: :clap: :clap:

Egy negatívumot azért leírok: Én biztosan nem tettem volna bele így a navi/multimédia kütyüt... De ez csak szőrszálhasogatás.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2914 Dátum: 2009.06.23 08:15:00 »
ez.. :wub: :wub: :wub:
a digi mfal.  :ph34r: :wub:
asztittem csak 85 korül jelentek meg ezek
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2915 Dátum: 2009.06.23 09:54:55 »
Na, örülök , hogy Téged így sikerült meglepni ez még eddig nem jött össze. :clap:

Ez egy 30 éves Lexus Century Japánból. És végig csak mosták gépi mosóban és még mindig maradt rajta 300 mikron vastag fényezés , ami 7 réteg festést jelent !!

Ez nagyon jó, mert van miből polírozni van anyagvastagság, amiből lehet levenni. Látszik a végeredmény, mint a tükör. Az amerikai elnök is beleülhetne ahogy a képen van, Egyáltalán nem volna ciki neki. :eek: :eek:
Mondjuk az az oldalfüggöny azért nem kéne bele. :whistling:
Ez ugye tényleg japán belpiaci autó (ahogy írod is), és ott a diszkréció része ez a függöny  :) ... A típust amúgy ismerem, azóta álmodozok róla, amióta forgatom az autókatalógusokat, szal már gyerekkorom óta  :wub: ... Ez ugye a Toyota modellprogram csúcsa, amit tényleg nagyvállalatok vezetői, kormánytagok stb. részére gyártanak  :cool2: ... Előkaptam a katalógust: '79-ben 3.4-es, 170 lóerős V8-as motor volt benne. És a fényezése tényleg 7 rétegű, ez az egyik specialitása  :yes: ... Nomeg az, hogy mittoménhány éve gyakorlatilag ugyanilyen külsővel gyártják, és alatta láthatatlanul zajlik a technikai fejlődés.

Egyébként ez Toyota Century, nem Lexus - '79-ben még nem is volt Lexus, de ezt ma is Toyotának hívják, nem Lexusnak. Japánban összefér a csúcskategória és a Toyota név, nagyon is - csak a világ többi része tudatlan e téren, a japánok nem  :D !

Amitől ledobtam a szíjat, az egyrészt a srác hihetetlen munkája  :sorcerer: ... Másrészt ez a mellbevágóan kontrasztos kombináció, amit a mega-konzervatív, klasszikus külső, és a digitális (és ennek ellenére valahogy mégis full elegáns) műszerfal kiad - na, EZ döbbenetes  :clap: De mondjuk ezt tényleg csak egy japán autóban tudom így elképzelni.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2916 Dátum: 2009.06.23 09:56:39 »
Egy negatívumot azért leírok: Én biztosan nem tettem volna bele így a navi/multimédia kütyüt... De ez csak szőrszálhasogatás.
Azt írja a szövegben, hogy a gazdája használja az autót, sokat megy vele. Nyilván ezért kellettek neki bele a kütyük.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2917 Dátum: 2009.06.23 10:22:24 »
Azt írja a szövegben, hogy a gazdája használja az autót, sokat megy vele. Nyilván ezért kellettek neki bele a kütyük.
:yes: Azért is írtam minibetűkkel...  ::)
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2918 Dátum: 2009.06.24 16:15:48 »
Ez nagyon durva :clap: :clap:


http://us.lexusownersclub.com/forums/lofiversion/index.php/t57745.html
Hát szóse róla nagyon keményen nyomja a csávó az biztos. Szivesen odaadnám neki az enyémet is,hogy kipuccantsa!!!!
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2919 Dátum: 2009.06.25 02:12:18 »
Japánban összefér a csúcskategória és a Toyota név, nagyon is - csak a világ többi része tudatlan e téren, a japánok nem  :D !

 :D :D :D Nem is a csucskategoriaval van gond vilagszinten, hanem a presztizs teljes hianyaval.  :flowers:
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2920 Dátum: 2009.06.27 23:37:08 »
Japánban összefér a csúcskategória és a Toyota név, nagyon is - csak a világ többi része tudatlan e téren, a japánok nem  :D !
:D :D :D Nem is a csucskategoriaval van gond vilagszinten, hanem a presztizs teljes hianyaval.  :flowers:
Ami ugye egy teljesen szubjektív dolog, ergo megteheted, hogy ne törődj vele  :) ... Hagyatkozhatsz helyettük a tényekre. De még ha érdekelne is a presztízs: "teljes hiányról" réges-régen nem beszélhetünk, sehol a világon.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2921 Dátum: 2009.06.28 08:24:28 »
Ami ugye egy teljesen szubjektív dolog, ergo megteheted, hogy ne törődj vele  :) ... Hagyatkozhatsz helyettük a tényekre. De még ha érdekelne is a presztízs: "teljes hiányról" réges-régen nem beszélhetünk, sehol a világon.


Ket dolgot nem ertek: a reges-regen az egyik, a sehol a vilagon a masik  :hmmmm: Ez valahol le van irva objektive vagy csak  elkepzeles? Mert amennyiben nincs leirva, es csak a sajat tapasztalataimat veszem alapul, abban az esetben az USA-ban mindenkeppen mas a helyzet.
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2922 Dátum: 2009.06.28 22:13:40 »
Ket dolgot nem ertek: a reges-regen az egyik, a sehol a vilagon a masik  :hmmmm: Ez valahol le van irva objektive vagy csak  elkepzeles? Mert amennyiben nincs leirva, es csak a sajat tapasztalataimat veszem alapul, abban az esetben az USA-ban mindenkeppen mas a helyzet.
Most mondhatnám, hogy az általad feltételezett helyzet, hogy ti. a Toyota presztízse nulla, szintén nincs sehol leírva objektíve  ;) ... De ennek a beszélgetésnek az égvilágon semmi értelme nincs  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OK fine

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1357
  • mazda mx-5
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2923 Dátum: 2009.06.29 02:57:24 »
Most mondhatnám, hogy az általad feltételezett helyzet, hogy ti. a Toyota presztízse nulla, szintén nincs sehol leírva objektíve  ;) ... De ennek a beszélgetésnek az égvilágon semmi értelme nincs  :)

Valoban nincs. En eltem itt, nem keveset, masok nagyon keveset vagy semmit. Csak a tapasztalat, a tobbi mese...
  "The fact is that if you want a sports car, the MX-5 is perfect. Nothing on the road will give you better value. Nothing will give you so much fun. The only reason I’m giving it five stars is because I can’t give it 14." /Jeremy Clarkson/

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2924 Dátum: 2009.06.29 06:38:59 »
Valoban nincs. En eltem itt, nem keveset, masok nagyon keveset vagy semmit. Csak a tapasztalat, a tobbi mese...
Ja-ja... Például ez is az amerikaiak tapasztalataira alapul, ugye  ;) ? Tudod, ennek (is) a fényében mennyire lexarom, hogy ki mit gondol a Toyota presztízséről ? Eeeeeennyire  :hug: ...  :flowers: :yes: ... EZ a presztízs, öregem, nem az, hogy a Toyota "csak" 70 éve gyárt autókat, míg más 120 éve. Az számít, hogy ki mit tesz le az asztalra, a pénzedért, MOST  :)
« Utoljára szerkesztve: 2009.06.29 06:46:07 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )