Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155780 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2880 Dátum: 2009.04.15 12:23:14 »
Nemcsak nekem. Én hiszek mindkettőjüknek. Jesse-nek is meg ennek a szernek is. :clap: :clap:

Ezért már sokadszorra leírom, hogy először leveretem a koszt a kocsiról és utána kenem át. Így nem karcolok. Érted e ?

Eddig is értettem. Én nem tamáskodtam egy percig sem. Nem véletlenül nem írtam se negatívat, se pozitívat a postodra. Leírtad, elolvastam, okosodtam.
De lelkesedést ne várj.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2881 Dátum: 2009.04.22 23:10:26 »
Hali! Az én receptem,ha tényleg azt szeretnéd,hogy gyönyörű legyen az autód: 1dl. Durva polír(3M), 2dl. Féldurva polír(3M), majd végül finom polírpaszta (ez már lehet TURTLE)!!!!!! Ez a mennyiség kb. 3 alkalomra elég,és hihetetlen szép lessz!!!!!!!!!!!!!!!!!!  1:mossuk le az autót alaposan, 2:a durva,mély karcokat dörzsöljük át TISZTA,nem foszló ronggyal a Durva polírral, 3:menjünk át rajta a Féldurvával(ez már lehet az egész felület), 4:menjünk át rajta Finommal(az egészen).  Egyszerre csak 1 elemen vagy felületen dolgozzunk!!! Tudom időigényes és fárasztó,de szerintem megéri,mert amikor végzel és ránézel,egyszerűen GYÖNYÖRŰ! Hihetetlen hogy milyen mély,csúnya karcokat,sérüléseket el lehet tüntetni! Ja és semmiképpen se a tűző napsütésen csináljuk mert akkor beleég a polír és förtelmes lessz! Szóval mindenképpen árnyékos helyen végezzük el a műveleteket!!!!!!!!   Az eredmény magáért beszél!! TUTTI a recept!!!!!! Ezt GARANTÁLOM mindenkinek!!!!!!!!!!!!!!  Türelem,precizitás az kell hozzá,az biztos.    Minden jót!     Csákány!
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2882 Dátum: 2009.04.22 23:32:28 »
Ha neki állsz 3M-el akkor tanácsos azzal is befejezni...évekig dolgoztam vele tudom milyen....!! :D a durva az a fehér kupakos...igazából ez a legjobb terméke szerintem a 3M-nek.... a végéről a wax-olást lehagytad...hogy tartós is maradjon a fény... :D Ja és ha mindezt polírgéppel csinálod akkor csak közepes fordulaton....soha ne magason mert megég a lakkozás... (1200-1800-as fordulat max)!! Ja...és soha ne nyomjuk rá a gépet mert ez is sérülést okozhat a festésen!! :D  :flowers: :flowers: Ja és ajánlanám mindenkinek Jesse (auto apollo) által emlegetett gyurmával a fényezést letisztítani polír előtt....tényleg kifizetődő dolog!! :D
De a következő hsz-emben kicsit részletesebben...egy kis gyűjtögetés után!! :D Akit érdekel merüljön bele....kérdéseket esetleg várom... :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.22 23:50:37 írta szkaresz »

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2883 Dátum: 2009.04.22 23:46:29 »
Csak kemény idegzetűeknek és akit tényleg érdekel.....azért otthon ne próbálkozz ha soha nem csináltál még ilyet...mert könnyen több 10ezres kárt csinálhatsz!!!!  :excl:
POLÍROZÁSI MÓDSZEREK
-A rétegek csiszolása az alábbi okokból szükséges:
1. Időjárás által megviselt réteg magas fényét vissza lehet hozni polírozással
2. A porszemcséket, festék folyásokat és kis karcolásokat vagy hiányosságokat el
lehet távolítani csiszolással és polírozással
3. Alacsony fénynél, újrafényezésnél vagy pontjavítás átfedésénél polírozhatja a
felületet a láthatatlan javítás elérése érdekében
Fontos, hogy a megfelelő, helyes terméket és módszert használjuk minden munkánál.

Általános polírozási módszer:
A bevonatra vonatkozóan:
• A bevonat polírozható, de teljesen átkeményedetté kell szárítani.
Zsírtalanítás:
• Tisztítsa meg tiszta vízzel, azután zsírtalanítson M600-al.
Csiszolás:
• Mindig tiszta vizet és tiszta csiszoló anyagot használjon.
• A csiszolópapír legyen annyira finom, amennyire csak lehetséges (soha ne legyen
durvább, mint P1500) a por eltávolítása érdekében és P1200/314 a festékfolyások
eltávolításához stb., mindig kövesse P1500.
• Áztassa a csiszolópapírt vízbe használat előtt.
• Használjon egy kis szappant a csiszolóanyagon a clogging elkerülése érdekében.
• Keresztirányú csiszolásnál csökken a polírozási idő a kevesebb mély karcolásnak
köszönhetően.
• Kerülje a csiszolópapír éleinek használatát a mély karcolások megakadályozása
érdekében.
• A maradék csiszolatot eltávolíthatja vízzel mielőtt políroz.
Polírozás:
• A polírpárnának tisztának és nedvesnek kell lennie használat előtt.
• Mindig szilikon és ammónia mentes polírozót használjon
• Mindig nedvesítse be a felületet vízzel a polírozás alatt.
• Mozgassa a polírozógépet a felület felett, soha ne polírozzon túl hosszan egy pontot
a forrósodás elkerülése érdekében.
• Tartsa a polírozó párnát párhuzamosan a felülettel a karcolódások megelőzése
érdekében.
• Mindig kezdje egy durva vagy közepesen durva polírozó folyadékkal, azután a
következő lépésben jöhet egy finom folyadék, végül waxolja a fénye védelmében.
• A polírozás befejezése után tanácsolt ellenőrizni a területet a felület M600-al való
letörlésével.
Javasolt csiszolópapírok:
Nagyon finom, vízálló (P1500-P3000), mint pld.:
• 3M type 737 Super Fine
• 3M Perfect-it Micro Fine 1500/2000 vagy finomabb
• 3M Finesse-it Abrasive Discs 260L
• vagy hasonló
Javasolt polírozó termékek:
Nagyon durva:
• Commandant Rubbing Compound nr. 3
Közepesen durva:
• Commandant Cleaner No. 4
• 3M Perfect-it Step 2
• Farécla G6
• vagy hasonló
Finom:
• 3M Finesse-it 09639
• 3M Perfect-it Step 3
• Autoglym 03B (egy lépéses művelet)
• Farécla G3, G4
• vagy hasonló
Waxok:
• 3M Perfect-it Step 4 Hand Glaze 09549
• 3M Finesse-it Machine Glaze 05991
• Farécla G10
• vagy hasonló
Polírozógép: A polírozógép sebessége nem lehet magasabb 1800 fordulatszámnál. Alacsonyabb
fordulatszámnál a bevonat felforrósodása a továbbiakban megakadályozható
(tanácsolt: 1200-1800 fordulatszám).
Lassan kezdje, ajánlott variálni a gépek sebességét.
Polírozó párnák:
Kemény/hullámos polírozó párna alkalmas:
• Csiszolási karcok eltávolítására
• Sötét színekre
• Narancshéj hatás és átfújás eltávolítására
Lágy polírozó párna alkalmas:
• A fényesség növelésére
Hullámos polírozó párna alkalmas:
• Magas szárazanyag tartalmú bevonatokra
• Nagy felületekre

Alacsony fényű polírozása, piszkos vagy időjárásnak kitett bevonatok:
Mossa le a bevonatot tiszta vízzel. A nagyon alacsony fényű területen, először durva
polírozó folyadékot használjon, azután (ha szüksége van lépésekben) egy finom
polírozó folyadékot, amíg a teljes fényességet eléri. Kezelje le a réteget a polírozás
után egy wax-al a fényesség védelme érdekében.
A porszemcsék,narancshéj hatás stb. eltávolítása:
Először csiszolja meg a felületet, a szükséges kezelést nagyon finom, vízálló
csiszolópapírral (P1500-P3000) vagy 3M 314-el folytassa, finomabb szemcsemérettel,
ha a festékfolyás el lett távolítva. Tisztítsa meg a felületet. Távolítsa el a csiszolási
karcokat polírozással, egy közepes durvaságú polírozóval. Használjon finom polírozó
folyadékot az előző karcolások eltávolításhoz és a fényesre polírozáshoz. Kezelje le a
felületet wax-al a fényesség védelme érdekében.
Az átfedési terület
előkészítése:
Ha a javított bevonat részben fújva lett az eredeti felületen (átfedés), akkor polírozni
kellene alaposan a jó tapadás érdekében. Zsírtalanítson M600-al mielőtt polírozza
szilikonmentes polírozó folyadékkal. Polírozás után, távolítsa el a port és zsírtalanítsa
M600-al ismét.
Az átfedési terület
polírozása:
A felhordott bevonatréteget teljesen átkeményedettre kell szárítani mielőtt polírozza.
Válasszon finom polírozót, használjon lassú sebességű gépet és óvatosan polírozza a
tompa átfedési területeken, amíg egyforma fényességet ér el. Kezelje le a felületet
wax-al a fényesség védelme érdekében.
« Utoljára szerkesztve: 2009.04.22 23:48:13 írta szkaresz »

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2884 Dátum: 2009.04.23 08:14:05 »
tegnap délután lemostam a kocsit.
most meg esik az eső :censored:

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2885 Dátum: 2009.04.26 20:54:12 »
A hétvégén a Corolla kívül-belül teljesen megújult!  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2886 Dátum: 2009.05.20 17:37:14 »
Nem értem az embereket....felteszi a hasznaltauto-ra az audi a8-át és sajnál 10e ft-ot egy kárpittisztításra....de még így le is fényképezi a belsejét,és kiírja hogy makulátlan és olyan a belseje hogy különbet ......-ok!! :banging: Lehet hogy csak az én szememet bántja...de egy tiszta sár,plusz egy olyan belső ami szét van mattulva a portól az nem makulátlan,és nem olyan autó amire vigyáztak...szerintem.... Komolyan felhívom mindjárt a pait és megcsinálom neki "jópééééézééért"  [rohog] [rohog]

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2887 Dátum: 2009.05.20 21:06:19 »
Link ?
Csak hogy lássuk konkrétan miről van szó  ::)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2888 Dátum: 2009.05.20 21:44:20 »
http://www.hasznaltauto.hu/2989217_audi_a8_1995 itt a kárpit "elég szép"
http://www.hasznaltauto.hu/2806881_audi_a8_1998 itt a retkes gumiszőnyeg akaszt ki
http://www.hasznaltauto.hu/2912951_audi_a8_1996 ennél a kormányról nem voltak képesek a retket letörölni majd leápolni...
http://www.hasznaltauto.hu/2987229_audi_a8_2000 ezen látszik hogy sose volt kezelve a már repedezett vaj bőr...és kitűnőt ír oda!! ja és a kormány is kopott
 :excl: http://www.hasznaltauto.hu/2748615_audi_a8_1999 DE IGAZÁBÓL EZEN AKADTAM KI...de ha gondolod még nézelődj és találsz még párat!!  :excl: retkes a bőr,retkes a szőnyeg és akkor odaírja hogy kitünő esztétikai és műszaki állapotban...egy 3,2 mill-es autónál erre nem képes hogy rendbe tegye eladásnál azaz fényképezésnél legalább!! http://www.hasznaltauto.hu/kepek.auto?hirkod=2748615&foto=31&partnerkod=1059809&fid=3
lehet én vagyok túl kritikus... :D tudom..fene a szememet!! :D
« Utoljára szerkesztve: 2009.05.20 21:49:37 írta szkaresz »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2889 Dátum: 2009.05.21 08:42:50 »
oszt ezeknek nem mindegy? orkoknak, bünözöknek annyira mindegy... :winkiss:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Dugó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 43
  • A TÁRS!
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2890 Dátum: 2009.05.21 14:59:12 »
Nem értem az embereket....felteszi a hasznaltauto-ra az audi a8-át és sajnál 10e ft-ot egy kárpittisztításra....de még így le is fényképezi a belsejét,és kiírja hogy makulátlan és olyan a belseje hogy különbet ......-ok!! :banging: Lehet hogy csak az én szememet bántja...de egy tiszta sár,plusz egy olyan belső ami szét van mattulva a portól az nem makulátlan,és nem olyan autó amire vigyáztak...szerintem.... Komolyan felhívom mindjárt a pait és megcsinálom neki "jópééééézééért"  [rohog] [rohog]
Hali! Hát igen! Az "igényes emberek"! Látod pottyantanak rá az egészre,mert azt hiszi hogy égő neki kitakarítani,inkább még belelapátol 2 lapát szemetet mert akkor vagány,vagy vesz egy újat (azt kíísz). "A NAGYKIRÁLYOK" Na erről ennyit!  Ha ő jól érzi magát benne akkor,egészségére:!
The Best of The Best: TOYOTA   (corolla 1.6i,1997/10)

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2891 Dátum: 2009.05.21 21:35:35 »
oszt ezeknek nem mindegy? orkoknak, bünözöknek annyira mindegy... :winkiss:
Az igényes bűnöző rendberakott autóval mászkál...akkor nem piszkálják a rendőrök..legalább is kisebb az esélye hogy kiszedjenek egy polír autót!! :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2892 Dátum: 2009.05.21 21:49:28 »
Az a bézs belsős tényleg meglehetősen kiábrándító (nem mintha a többi szép lenne). Ahogy oda van rakódva a kormányra meg a váltókarra a több évnyi dzsuva... Ízléses  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

AndyT

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2893 Dátum: 2009.05.26 12:26:43 »
Sziasztok! Most kaptam egy új céges 1.8 Ave-t (  ::)), kérdésem, mit ajánlotok, a műszerfalát mivel tisztítsam, hogy szép is legyen, de ne tükröződjön a szélvédőn, + ne kezdjen zörögni, szóval jó legyen neki! Köszi a választ!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2894 Dátum: 2009.05.26 12:30:03 »
Sziasztok! Most kaptam egy új céges 1.8 Ave-t (  ::)), kérdésem, mit ajánlotok, a műszerfalát mivel tisztítsam, hogy szép is legyen, de ne tükröződjön a szélvédőn, + ne kezdjen zörögni, szóval jó legyen neki! Köszi a választ!
Szia!! Vannak selyemfényű,vagy matt műszerfalápoló folyadékok.... spray-t ne használj mert az az üvegre is felcsapódik ahogy fújod!! Vagy műszerfalápoló kendő!! "házi" viszonylatban a turtle egyész jó!! :D