Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155995 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2835 Dátum: 2009.02.12 09:46:31 »
Tmax-nál Hmvhelyen szervíz után elég bénán takarították ki az autót. Mondhatni koszos maradt.
 

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2836 Dátum: 2009.02.13 06:52:47 »
Kérted a takarítást?
Gabe 254.

cobra

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 79
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2837 Dátum: 2009.02.13 09:11:22 »
Sziasztok!

Ti milyen autósampont szoktatok használni? Lassan elfogy a jelenlegi és valami jót szeretnék venni, olyat amiben viasz is van, hogy a lekopott waxolást tudjam részben pótolni. Én a Sonax Wasch and Wax-ra gondoltam, de ha tudtok valami jobbat, akkor megköszönném a tanácsokat.

Üdv

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2838 Dátum: 2009.02.13 12:49:10 »
En azt hasznalom amit belinkeltel.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2839 Dátum: 2009.02.14 15:30:28 »
Sziasztok!

Ti milyen autósampont szoktatok használni? Lassan elfogy a jelenlegi és valami jót szeretnék venni, olyat amiben viasz is van, hogy a lekopott waxolást tudjam részben pótolni. Én a Sonax Wasch and Wax-ra gondoltam, de ha tudtok valami jobbat, akkor megköszönném a tanácsokat.

Üdv

Hamarosan jön a megrendelésem Angliából. Benne lesz a Dodo Juice Sour Power wash n' wax. Nagyon habos meg van benne carnauba is! Nagyon koncentrált és az kb. 2,500 Ft lesz. Szerintem tavaszon itt lesz mindenem.

Czimtom

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 125
  • Corolla Sedan 1,6 VVTI 2004
    • http://www.soundhead.hu
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2840 Dátum: 2009.02.14 15:35:09 »
Kérted a takarítást?

Persze.

akosk

  • Klubtag
  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 95
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2841 Dátum: 2009.02.14 19:22:10 »
Sziasztok!

Ti milyen autósampont szoktatok használni? Lassan elfogy a jelenlegi és valami jót szeretnék venni, olyat amiben viasz is van, hogy a lekopott waxolást tudjam részben pótolni. Én a Sonax Wasch and Wax-ra gondoltam, de ha tudtok valami jobbat, akkor megköszönném a tanácsokat.

Üdv

Szia! Én Prevent Wash&Wax-ot használok s elégedett vagyok vele bár nem tudom, hogy a puccosabb termékek mennyivel érnek többet.
Ákos (E11 Corolla HB 1.6 Linea Terra) 295.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2842 Dátum: 2009.02.14 23:56:14 »
Kérted a takarítást?

Persze.
Hát akkor meg ott helyben kellett volna reklamálni. Lehet, hogy a szervizes fiuknak nem volt feltüntetve a munkalapon. esetleg nem számlázták volna ki, vagy hipp-hopp megcsinálták volna.  :hmmmm:
Gabe 254.

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2843 Dátum: 2009.02.15 09:09:32 »
Persze.
Hát akkor meg ott helyben kellett volna reklamálni. Lehet, hogy a szervizes fiuknak nem volt feltüntetve a munkalapon. esetleg nem számlázták volna ki, vagy hipp-hopp megcsinálták volna.  :hmmmm:
[/quote]

Majd legközelebb rakd egy ilyet a műszerfalon!


Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2844 Dátum: 2009.02.17 17:47:18 »
Van valakinek tuti infója arra vonatkozóan, hogy milyen anyaggal és módszerrel tudnám felpolírozni a Yaris fényszóróját? Tudni kell róla, hogy müanyag plexi búrás, nem üveg, ezért hajlamosak besárgulni/bemattulni. Hála a garázsnak az enyém a hasonló koruakhoz képest még abszolút nem csúnya, viszont szeretném megelőzni a dolgot, így érdekelne a téma. Viszont elrontani sem akarom...
Xanyi

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2845 Dátum: 2009.02.17 18:42:41 »
Van valakinek tuti infója arra vonatkozóan, hogy milyen anyaggal és módszerrel tudnám felpolírozni a Yaris fényszóróját? Tudni kell róla, hogy müanyag plexi búrás, nem üveg, ezért hajlamosak besárgulni/bemattulni. Hála a garázsnak az enyém a hasonló koruakhoz képest még abszolút nem csúnya, viszont szeretném megelőzni a dolgot, így érdekelne a téma. Viszont elrontani sem akarom...

Hi Xanyi!

Általában van egy kb. 8 mikronos UV védőréteg rajta de ha már homályos, karcolt, stb. az valószínűleg már nincs rajta azt a réteg és már nem véd semmit. Lehet kipolírozni azok egy polírozógéppel (különleges korongokkal, gyapjú, szivacs) de lehet hogy smirglipapírral kell lecsiszolni az előbb... az csak személyesen tudnám megmondani. Kézzel nem lehet jól polírozni ezeket sajnos. Nem mindegy melyik polírt használsz sem... a bolti cucc, bár lehet hogy a flakon azt mondja hogy 'polír' vagy ilyesmi nem teszi meg ezt a feladat. A polírozást után vissza kell adni a védelem egy szigetelőszerrel vagy viasszal. Ha nem értesz a polírozógéphez (mint autót polírozni) nem annyira ajánlom mert lehet teljesen elrontani a burás és nagyon gyorsan is, mert a műanyag az nagyon gyorsan felmelegszik. Az egy 'inkább egy szakember' munka. Ha BP-n vagy meg tudom csinálni egy nem vészes áron, ha nem BP-n vagy, próbálok találni egy ügyes kezű szakember neked a környékeden. - Jesse

leszilaci

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2846 Dátum: 2009.02.17 18:52:00 »
Van valakinek tuti infója arra vonatkozóan, hogy milyen anyaggal és módszerrel tudnám felpolírozni a Yaris fényszóróját...
Zénókával beszéltél ez ügyben? nekem mesélte,h csináltak már ilyet egyik yarisukon.

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2847 Dátum: 2009.02.17 20:19:25 »
Van valakinek tuti infója arra vonatkozóan, hogy milyen anyaggal és módszerrel tudnám felpolírozni a Yaris fényszóróját? Tudni kell róla, hogy müanyag plexi búrás, nem üveg, ezért hajlamosak besárgulni/bemattulni. Hála a garázsnak az enyém a hasonló koruakhoz képest még abszolút nem csúnya, viszont szeretném megelőzni a dolgot, így érdekelne a téma. Viszont elrontani sem akarom...

Hi Xanyi!

Általában van egy kb. 8 mikronos UV védőréteg rajta de ha már homályos, karcolt, stb. az valószínűleg már nincs rajta azt a réteg és már nem véd semmit. Lehet kipolírozni azok egy polírozógéppel (különleges korongokkal, gyapjú, szivacs) de lehet hogy smirglipapírral kell lecsiszolni az előbb... az csak személyesen tudnám megmondani. Kézzel nem lehet jól polírozni ezeket sajnos. Nem mindegy melyik polírt használsz sem... a bolti cucc, bár lehet hogy a flakon azt mondja hogy 'polír' vagy ilyesmi nem teszi meg ezt a feladat. A polírozást után vissza kell adni a védelem egy szigetelőszerrel vagy viasszal. Ha nem értesz a polírozógéphez (mint autót polírozni) nem annyira ajánlom mert lehet teljesen elrontani a burás és nagyon gyorsan is, mert a műanyag az nagyon gyorsan felmelegszik. Az egy 'inkább egy szakember' munka. Ha BP-n vagy meg tudom csinálni egy nem vészes áron, ha nem BP-n vagy, próbálok találni egy ügyes kezű szakember neked a környékeden. - Jesse

Köszönöm az infókat! Autót políroztam már, nálunk a cégben Maxolen anyagok vannak. Ha esetleg ismered azokat... nem jó erre a célra vmelyik? Illetve a fényezőknál mindenféle 3M-es polír van.
Megmondom őszintén inkább magam fognék hozzá, hiszen mindent magam csinálok az autón. Meg aztán én Szombathelyi vagyok  ::)
Xanyi

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2848 Dátum: 2009.02.17 20:19:45 »
Van valakinek tuti infója arra vonatkozóan, hogy milyen anyaggal és módszerrel tudnám felpolírozni a Yaris fényszóróját...
Zénókával beszéltél ez ügyben? nekem mesélte,h csináltak már ilyet egyik yarisukon.

Nem, vele még nem, de akkor majd most  :clap:
Xanyi

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2849 Dátum: 2009.02.17 20:48:46 »
Köszönöm az infókat! Autót políroztam már, nálunk a cégben Maxolen anyagok vannak. Ha esetleg ismered azokat... nem jó erre a célra vmelyik? Illetve a fényezőknál mindenféle 3M-es polír van.
Megmondom őszintén inkább magam fognék hozzá, hiszen mindent magam csinálok az autón. Meg aztán én Szombathelyi vagyok  ::)

Jó akkor ha értesz hozzá akkor hajrá :)! Ismerem a Maxolen márka de nem használatom még a termékek. Ha érzed hogy durva, mondjuk 'smirglipapiros' a felület?? Ha igen, lehet hogy smirglizni kell... a smirglit az át kell ázni szappanos vízben kb. 24 órát mielőtt meg csinálod egy vizes smirglizés. Ez, mint a polírozás, mindig kell kezdeni a legfinomabb papírral. Ha nem kell smirglizni, én elkezdenék a legfinomabb kombinációval, mint fekete finishing korong, meg a legfinomabb 3M polír (mondjuk Ultrafina). De ne felejts el maszkolni a fényezés a munka területen! Ha az nem teszi meg, lepjünk fel a polírral (kicsit durvább), ha az nem teszi meg akkor egy följebb durva korong ugyan az a polírral, stb., stb. Remélem hogy értetted ezek :D! Sok szerencsét!