Szerző Téma: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás  (Megtekintve 1155876 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2790 Dátum: 2009.01.21 23:22:21 »
A lényeg átjön! Köszi!
Esetleg amikor odaadod (a fél autón) megmutathatnád hogyan kell csinálni!  [rohog] [rohog]

Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
My collections :)
« Válasz #2791 Dátum: 2009.01.21 23:27:13 »
Azt mondják hogy megszállott vagyok a munkámban... :hmmmm: lehet. Nektek az autójukat a büszkeségetek... nekem nagyon nehéz büszkének lenni egy Punto-ért... mondtam már hogy nehéz? De nekem ezek a büszkeségeim... a waxaim meg a többi autókozmetika cuccaim :).

A wax gyűjteményem (és van még a műhelyemben)...



Meg a polírozási cuccom (ebből még nagyon sok a garázsba...)


Apollo Auto

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 134
  • Detailer (autókozmetikus)
    • Apollo Auto professionális autókozmetika
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2792 Dátum: 2009.01.21 23:38:34 »
A lényeg átjön! Köszi!
Esetleg amikor odaadod (a fél autón) megmutathatnád hogyan kell csinálni!  [rohog] [rohog]

Persze hogy meg mutatom neked hogy kell használni... de 1 perc=1 kilométer a Suprádba... eherm... és ÉN vezetek targa top nélkül ;). Imádom ezt az autót, bár a bi-turbos jobban szeretem, néhány évvel ezelőtt majdnem vettem egy 89-es pearl white Supra... csak 6,000 mérföld volt rajta... garázsban tartott, stb. Túl sokat kérték érte és nem tudtam készpénzért venni, és lebuktam :(  :cry:

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2793 Dátum: 2009.01.21 23:48:35 »
A lényeg átjön! Köszi!
Esetleg amikor odaadod (a fél autón) megmutathatnád hogyan kell csinálni!  [rohog] [rohog]

Persze hogy meg mutatom neked hogy kell használni... de 1 perc=1 kilométer a Suprádba... eherm... és ÉN vezetek targa top nélkül ;). Imádom ezt az autót, bár a bi-turbos jobban szeretem, néhány évvel ezelőtt majdnem vettem egy 89-es pearl white Supra... csak 6,000 mérföld volt rajta... garázsban tartott, stb. Túl sokat kérték érte és nem tudtam készpénzért venni, és lebuktam :(  :cry:
Mindenki a Suprára utazik??  :wacko: Sorsoljak én is??  [rohog]
Viszont akkor kell flex is, mert nem targa :D Turbó sincs, de kézi váltós.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2794 Dátum: 2009.01.21 23:50:47 »
Se turbó, se targa...
Kár rá a wax.
 :D :D :D

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2795 Dátum: 2009.01.21 23:54:57 »
Az hagyján, de a fényezése milyen..  :whistling: Én inkább a miatt mondom hogy kár rá  :tt2:

k.tsabi

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 106
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2796 Dátum: 2009.01.22 07:41:44 »
Akkor játszuk el!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2797 Dátum: 2009.01.22 08:49:35 »
A lényeg átjön! Köszi!
Esetleg amikor odaadod (a fél autón) megmutathatnád hogyan kell csinálni!  [rohog] [rohog]

Persze hogy meg mutatom neked hogy kell használni... de 1 perc=1 kilométer a Suprádba... eherm... és ÉN vezetek targa top nélkül ;). Imádom ezt az autót, bár a bi-turbos jobban szeretem, néhány évvel ezelőtt majdnem vettem egy 89-es pearl white Supra... csak 6,000 mérföld volt rajta... garázsban tartott, stb. Túl sokat kérték érte és nem tudtam készpénzért venni, és lebuktam :(  :cry:
Mindenki a Suprára utazik??  :wacko: Sorsoljak én is??  [rohog]
Viszont akkor kell flex is, mert nem targa :D Turbó sincs, de kézi váltós.
Akkor ne is hozd..:D Nekem turbós, automata kellene...:(

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2798 Dátum: 2009.01.25 12:18:06 »
Jesse, megjött postán a keretmegállapodás. Kéne banner (300x80) és teszem ki a honlapra/fórumra.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2799 Dátum: 2009.01.25 19:32:20 »
Turbó sincs...

 :eek:

... hoppá!!! Akkor így, most került helyre a fejemben a tavaly tavaszi próbaút  ::) ... Mert akkor és ott nagyon furcsállottam (magamban), hogy pörgetem a motort, de nem rúg hátba, "csak" egyenletesen növekvő erővel húz, mintha szívómotor lenne  :hmmmm: ...  :otlet: ...  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2800 Dátum: 2009.01.25 20:13:15 »
Turbó sincs...

 :eek:

... hoppá!!! Akkor így, most került helyre a fejemben a tavaly tavaszi próbaút  ::) ... Mert akkor és ott nagyon furcsállottam (magamban), hogy pörgetem a motort, de nem rúg hátba, "csak" egyenletesen növekvő erővel húz, mintha szívómotor lenne  :hmmmm: ...  :otlet: ...  :D
Igen :D
Egyébként kézi váltós turbó elég kevés van, az majdnem mind automata. Meg persze van egy pár amit átalakítottak :D
De ehhez képest pár km erejéig visszaültem a Suprába - egy hónapja nem mentem vele. Egész úton vigyorogtam magamban és nem nagyon értettem hogy tudtam egy éven keresztül ezzel az autóval járni anélkül, hogy nagyon nyomjam neki..  :D

Csak hogy ONtopic is legyek:
A szombati szép időben autóápolási napot tartottam, elvittem a Suprát egy alapos külső, belső takarításra, mert szegény decemberben úgy lett bedugva a garázsba ahogy éppen volt, azóta meg nem nagyon volt időm meg az időjárás sem volt igazán alkalmas.
Meg este még az SC-ről is lemosattam a héten felgyűlt mocskot.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12157
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2801 Dátum: 2009.01.25 20:17:45 »
akkor ez jó kis hétvége volt.. :flowers:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2802 Dátum: 2009.01.25 20:24:19 »
Ma én is lemostam az Avensist - karácsony előtt volt a legutóbbi alkalom  :whistling: ... De meg kell hagyni, azért az ilyen szinten elkoszolódott (képzeljétek el, mi kosz rakódott rá öt hét alatt ebben a dzsuva időben) kocsi megtisztítása, otthoni eszközökkel, meglehetősen keserves  ::) ... Szabályosan rá volt gyógyulva a kosz, amit pl. nagynyomású mosó hiányában nem tudtam előtte rendesen eltávolítani  :wacko: ... Fárasztó volt, több mint két órám ráment. Ha megint ilyen koszos lesz, legközelebb viszem inkább egyből a kézimosóba, ez bőven megér 1500 forintot  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2803 Dátum: 2009.01.25 20:42:35 »
Ma én is lemostam az Avensist - karácsony előtt volt a legutóbbi alkalom  :whistling: ... De meg kell hagyni, azért az ilyen szinten elkoszolódott (képzeljétek el, mi kosz rakódott rá öt hét alatt ebben a dzsuva időben) kocsi megtisztítása, otthoni eszközökkel, meglehetősen keserves  ::) ... Szabályosan rá volt gyógyulva a kosz, amit pl. nagynyomású mosó hiányában nem tudtam előtte rendesen eltávolítani  :wacko: ... Fárasztó volt, több mint két órám ráment. Ha megint ilyen koszos lesz, legközelebb viszem inkább egyből a kézimosóba, ez bőven megér 1500 forintot  :yes:
Én már régebben leszoktam az otthoni kocsimosásról.
Ha beleszámolom az előkészületeket és a saját magam "rendbetételét" mosás után, akkor sokkal rövidebb idő alatt és szebben is csinálják meg mint ahogyan én tudnám. Azon túl hogy szépen lemossák, sűrített levegővel kifújják a vizet a résekből, és teljesen szárazra is törlik.

Nem beszélve arról, az ember ilyen szépségeket is láthat  ;)
Ja meg updatenorbit és nejét akik utánam érkeztek  [rohog]

[a csatolmányt egy admin törölte]

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Autóápolás, polírozás, tisztítás, mosás
« Válasz #2804 Dátum: 2009.01.25 20:43:25 »
Szép ez a Volvo.